'Waar we ook vandaan komen, we zijn allemaal Ajacied' AJAX FANZONE Jong en oud geniet van Indoor Challenge Je kunt je nog tot en met zaterdag i februari opgeven via WWW.ajax.nl 1 FEBUARI 2003 NUMMER 12 AjAX LIFE EEN AJACIED OVER DE VLOER? WORD GASTOUDER! INFO@AJAX.NL Bobby Haarms overhandigt Amicitia-aanvoerder Maarten Dings de eerste prijs bij I seniorentoemooi. AMSTERDAM - De zevende editie van het Indoor Challenge toernooi werd zaterdag 25 januari afgesloten in de Amsterdamse Sporthallen Zuid. Jong en oud streed daar om de prijzen. Hoewel het in het veld 'ieder voor zich'was, liep er daarbuiten één grote Ajax-familie. Door Sander Zeldenrijk Vrijwilligster Karin van der Heijden (46) is druk in de weer. Ze is leidster van team Maxwell en haar ogen speuren de hal af naar de pupillen, die bij haar ploeg horen. „Ik heb er vandaag negen onder mijn hoede. Ik vang ze op in de kleedkamer, begeleid ze tijdens de wedstrijden en zorg dat mijn ploeg tijdig op het veld staat voor de volgende wed strijd." Chaos en rust liggen deze ochtend erg dicht bij elkaar. In tegenstelling tot de vrijwilligsters die betrokken zijn bij het Jeugd Indoor Challenge, hebben de senioren tussen de wed strijden vrij veel tijd om op rust te komen. Zo ook het team KNX uit Schaijk. Eric Verstegen (22) zit samen met zijn ploeggenoten op één van de tribunes onderuitgezakt naar de andere voetbalpartijen te kijken. „We zijn vanmorgen vroeg vertrok ken, nadat we eerst bij mij thuis een gezamenlijk ontbijt badden genuttigd. Dit is al weer de vierde keer dat we meedoen. Eigenlijk horen we hier helemaal niet te zijn, want tijdens de voorronde waren we als derde geëindigd. Maar een Belgisch team had afgezegd, omdat ze het te ver vonden." ENTHOUSIASME Organisator Willie Hubers loopt tij dens de eerste uren van het toer nooi breed glimlachend door de zaal. Het toernooi 'draait' volledig op mensen zoals Hubers; vrijwilli gers met een Ajax-hart, die bij vrij veel evenementen - als 't kan zelfs alle festiviteiten - een handje hel pen. Vandaag zijn er ook weer zo'n dertig aanwezig. Hubers, door andere vrijwilligers ook wel de 'kleine generaal' genoemd, ver klaart alles onder controle te heb ben. „Er is alleen één team dat zich een half uur voor het begin heeft afgemeld. The Buddies uit Amster dam moest vandaag zelf op het veld voetballen. Dat kan gewoon niet. Volgend jaar zijn ze waar schijnlijk uitgesloten van deel name." Terwijl de senioren, junio ren (10 tot 12 jaar) en mini's (8 tot 10 jaar) vol enthousiasme fraaie staal tjes zaalvoetbal laten zien, staat scheidsrechter Julio Barrales met enkele collega's naar de wedstrij den te kijken. Hij heeft even pauze, want er kunpen maar twee duels tegelijk worden gespeeld. Barrales is de enige scheidsrechter uit Amsterdam. „Eigenlijk fluit ik alleen op het veld. Dan is het toch wel even wennen in de zaal. Hier mag minder, En 'de diagonaal' kan ik ook niet lopen", zegt de 'thuis'- fluiter. „Vroeger speelden we met de F-Side altijd een toernooi op de velden van Zeeburgia. Daar was ik ook al bij. Tijdens de voorronden in Amsterdam floot ik eveneens. Daar hing net zo'n goede sfeer. Na afloop dronken we toen een paar biertjes en werd het erg laat. Dat zal nu ook wel weer gebeuren." Achter Barrales wordt er fanatiek en vol strijd en geschreeuw gevoet bald door zowel juni oren als mini's. Zij wachten ongeduldig op het eindsignaal van de wedstrijden, zodat ze zelf het veld kunnen betreden. De omloop, die normaal gebruikt wordt om, 'om' het veld heen te 'lopen', is nu volledig in gebruik genomen door kleine voetbal lertjes. Ook enkele seniorenteams laten zich uitdagen door de jonge schoffies en al gauw ontstaan er duels die aan het eind van de dag ner gens meer in de uit slagen zijn terug te vinden. BOODSCHAP Milco Binken (11), Mark Bokma (12) en Ruud Abma (11) komen alledrie uit Monnickendam. Milco en Mark zijn ingedeeld in 'team Chivu', ter wijl hun vriend Ruud de eer van 'team Witschge' verdedigt. Ruud: „Ik vind het niet erg dat we niet bij elkaar zitten. Nu versla ik ze gewoon in de finale." Daar is het Chivu-duo het uiter aard niet mee eens. Onder het motto 'win nen is het belangrijkst' (een goede eigenschap voor jonge Ajacieden) hebben ze het erg naar hun zin. Mark: „Het is gewoon tof om veel wedstrijden te spelen met jongens die ook allemaal gek van Ajax zijn." En dat is precies, waar het Jeugd Indoor Challenge, volgens Wil lie Hubers, ook voor is bedoeld, „ledereen is apart ingedeeld. Maar ze staan toch als team naar de andere ploegen te kijken en ze trekken de hele dag met elkaar op. 'Waar je ook van daan komt, je bent alle maal Ajacied'. Dat is een beetje de boodschap die we willen uitdra gen." Alle Ajacieden, voornamelijk jong, maar ook een enkele oudere, kun nen rond de klok van half twee op de foto met de kampioensschaal en Lucky Lynx, de mascotte van de Ajax Kids Club. Die mogelijkheid laten de jeugdige voetballertjes zich niet ontnemen. Ouders ren nen enthousiast met een fototoe stel achter hun nóg fanatiekere kind aan. Binnen vijf minuten weet Lucky zich omringd door een kleine twintig kinderen. Geduldig poseert hij met iedereen die dat maar wenst. Sjaan van Velzen bekijkt het tafereel vanachter een soort marktkraam die vandaag dienst doet als Fanshop. Voor haar liggen allerlei Ajax-memorabilia uitge zaaid, die gretig aftrek vinden. „We verkopen klokken, mokken, bretels, tandenborstels, shawls, shirts, dek bedovertrekken, officiële tenues, mini-shirts. De Ajax-dartpijltjes zijn zelfs al helemaal uitverkocht; die waren écht binnen een uur weg. VeTder zijn de armbandjes en kettinkjes erg populair", aldus de Ajacied die bij alle zeven finaleda- gen aanwezig was. Ondertussen lopen er twee vrijwil ligsters langs de fanshop. De één pest de ander, omdat beiden zojuist met een team tegen over elkaar stonden. Het is duidelijk dat de vrijwilligsters net zo in het toer nooi groeien als de jeugdige deel nemers. Mochten er leiders zijn die het overzicht zijn kwijtgeraakt, dan kunnen ze altijd terecht bij de wed strijdcommissie. Vanuit een 'rode commentatorbak' worden alle maar over het algemeen zijn er weinig echte problemen." Bij de senioren strijden zeven teams om de prestigieuze titel. De spannende en gelijkwaardige finale tussen Amiticia en Harrie's Tuinencentrum wordt uiteindelijk met 4-1 gewonnen door de titelver dediger uit Thorn, een plaatsje nabij Weert. Amiticia-aanvoerder Maarten Dings toont vol trots de grote bokaal die hij kreeg uitge reikt door Ajax-coryfee Bobby Haarms: „Yesü We hebben onze titel geprolongeerd. Als we volgend jaar weer winnen, mogen we 'm houden, toch? Dit jaar hadden we minder tegenstand dan vorig sei zoen. We nemen de Cup mee naar huis en gaan daar vanavond nog een feestje vieren. We kunnen wel in Amsterdam blijven, maar we moeten helaas nog een eind rij den." Bij de junioren wint 'team Witschge' de finale van 'team Lobónt' en bij de mini's verslaat 'team Maxwell' in de finale 'team Van der Vaart". Alle jeugdige Aja cieden kTijgen een Ajax-cap en een keycord. Willie Hubers is rond de klok van zes uur toe aan zijn slot woord. „We zagen vandaag veel strijd, emoties en alles wat bij het voetbal hoort. Zowel bij de senio- Veel actie tijdens de juniorenwedstrijden in de Amsterdamse Sporthallen Zuid. wedstrijden via 'stadion'-speaker Peter Ooms gestart en beëindigd. Samen met vrijwilligers Theo Jan sen en Gerard Ong verwerkt hij in dit crisiscentrum alle uitslagen. Het trio is erg tevreden over het wedstrijdverloop. „Maar bij de senioren is het jammer dat er op het laatst een team afviel. Die jon gens spelen nu maar twee wed strijden. Heel af en toe sluiten de duels niet goed op elkaar aan, ren als bij de jeugd hebben we mooie wedstrijden en veel plezier gezien." Daarna bedankt hij alle vrijwilligers die deze dag tot een groot succes hebben gemaakt. Geheel in stijl poseert de groep voor de gezamenlijke foto en zingt men 'We are the Champions'. Toe passelijker kan het niet, want van daag zijn er in de Amsterdamse Sporthallen Zuid ook alleen maar kampioenen. AFC Ajax talentendagen www.ajax.nl/sva

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 12