Verzamelaars verzamelt Kamers Winnaars KIDS CLUB Word ook Lid Wel bekersucces AS Roma Franse verdediger voor Valencia Prijsvraag 'Kily' Gonzalez tegen Ajax? Valencia - Sevilla Arsenal naar vol gende ronde FA Cup. Arsenal - Manchester United verschoven Capello weer woe dend op zijn spelers Door Nathalie Nuiten Ajax-fans zitten verdeeld over het hele land, dat bewijst Don Tijssen wel. De 12-jarige Ajax-fanaat komt helemaal uit Voerendaal, in Zuid-Limburg. Op de foto is al duidelijk te zien hoe belangrijk Ajax voor hem is. Helaas is deze vitrinekast vol met spulletjes niet van Don zelf, maar van een andere fan die al heel wat jaartjes meer naar de wedstrijden in Amsterdam gaat. Don is ook behoorlijk aan het sparen, zodat hij straks net zo'n volle kast met spullen heeft als Don Tijssen voor wel een hele grote hoeveelheid Ajax-spulletjes "s:;! ë^ëëë- ë- .f LONDEN - Zonder problemen heeft Arsenal de vijfde ronde van de strijd om de FA Cup bereikt. Op Highbury won Arsenal, dat op papier 'uit' speelde, met 5-1 van de amateurs van Famborough. Grote man was ex-Everton spits Francis Jeffers die voor 35.108 toeschouwers twee maal scoorde Jeffers had zelfs nog een derde treffer op zijn naam kunnen schrijven, maar halverwege de eerste helft werd zijn door braak onreglementair gestuit door Christian Lee, die daarvoor rood kreeg. Voot de 6.000 meegereisde Famborough-fans was de wed strijd daar meteen een 'mission impossible' door geworden, want de stand was op dat moment al 2-0 na treffers van Sol Campbell en Jeffers. Halverwege de tweede helft zorgde JeffeTs eerst nog voor een 3-0 stand, waarna Rocky Baptiste voor de amateurs tegen scoorde. Invaller Dennis Bergkamp en Lauren voer den in de slotfase de score nog op voot Arsenal, waarvan manager Arsène Wenger het team op zeven plaatsen had veranderd in vergelijking met de competitiewedstrijd tegen West Ham United van afgelopen zon dag (3-1). Deze week woensdag heeft Arsenal de competitie hervat met een uitwedstrijd tegen Liverpool, terwijl zaterdag stadgenoot Fulham op bezoek komt. Opstelling Arsenal: Stuart Taylor LauTen, Campbell, Cygan, Van BronckhoTst TouTe (75. Wiltord), Vieira, Parlour, Pires (65. Berg kamp) Kanu (76. Edu), Jeffers. LONDEN - Arsenal-Manchester Uni ted, de absolute topwedstrijd waarin de uitkomst van dit seizoen zijn vriend. „Ik heb al best wel veel, bij voorbeeld programmaboekjes, vlagge tjes van de Champions League, posters en ballen. Maar ik ben nog lang niet zo ver als de eigenaar van deze kast!" Het mooiste van alle spullen van zijn vriend, vindt Don het stuk gras uit De Meer. Zeifis hij te jong om wedstrijden te hebben gezien in dit stadion, maar zijn vader weet genoeg te vertel len. Alsof vader Tijssen het aanvoelde, heeft hij alle wedstrijden van Ajax in de gewonnen Champions League van 1995 opgenomen. In 1996 werd Don inderdaad een echte fan van Ajax en was hij blij dat zijn vader deze video banden had gemaakt. De winnende goal van Kluivert, Don heeft het alsnog kunnen zien. Vanuit Voerendaal is het een behoorlijke reis naar de Amsterdam ArenA. Don vindt het hele maal niet erg om drie uur in de auto te zitten voor een wedstrijd van Ajax. Elk jaar met zijn verjaardag krijgt Don de Ajax dubkaart, zodat hij naar de wedstrijden kan. Hij vindt ook alle Ajacieden ontzettend goed, maar als hij moet kiezen dan is Rafael van der Vaart toch wel zijn favoriet. Zelf voetbalt Don in de Di van Voerendaal. De Limburgse clubs, die lekker dicht bij huis zijn voor Don, vindt hij eigenlijk maar niets. Hij is bij Roda JC en bij Fortuna Sittard, toen deze club nog in de eredivisie speelde, geweest. Maar natuurlijk wel toen ze tegen Ajax speelden! En het was overduidelijk voor wie Don was. Kijk maar naar zijn shirt op de foto! Die verzameling van Don, dat komt wel goed. „Als ik voor of na de wedstrijd in de Ajax-shop ben, dan mag ik altijd iets leuks uitzoeken voor mezelf", vertélt de Ajax-fan. Succes met verza melen Don! mogelijk zal worden beslist, is door beide ploegen verschoven. Oorspronkelijk was de wedstrijd vastgesteld voor Paasmaandag 21 april, maar die datum valt vlak voor de 'geplande' halve finale van de Champions League. Omdat zowel Arsenal (via Ajax?) als Manchester United ver hopen te komen in de Champions League, is de ontmoeting nu ver plaatst naar dinsdag 15 april. Halen Arsenal en/of Manchester United ook de halve finale van de FA Cup, dan zal de ontmoeting op woensdag 16 april worden afgewerkt. De wedstrijd ATsenal-Charlton is verschoven van zaterdag 1 maart naar zondag 2 maart. COMO - Aan de vrije val van AS Roma I lijkt maar geen eind te komen. Zater dagavond verloor de Italiaanse Champions League-tegenstandeT van Ajax met 2-0 bij het onderaan staan de Como, daarmee een nieuw hoofdstuk toevoe gend aan het toch al zo teleurstellend verlo pende seizoen. Vendin Music en Benito Car- bone scoorden in de slotfase de beide Como- treffers. Na afloop van de wedstrijd gaf trainer Fabio Capello zijn spelers, maar vooral de scheids rechter, opnieuw een flinke veeg uit de pan: „Ik dacht dat de zaken veranderd waren. Maar kennelijk niet. Voor mijn ploeg is iedeTe wed strijd moeilijk, want ze weten nooit hoe het zal aflopen. Ze weten ook niet hoeveel rode kaarten ze zullen krijgen en op welke manier de scheidsrechter hen nü weer zal benadelen. Ik kan het ze in ieder geval niet meer uitleg gen. Vooral de tweede gele kaart die Dallas kreeg, was belachelijk. Scheidsrechter Treossi trok die kaart veel te snel." Na afloop van de wedstrijd had Capello wel veel lof voor de 29-jarige doelman Alex Brun- ner, die een aantal fantastische reddingen op zijn naam schreef. •Wü «ik 2 J Een tijdje geleden deed de Ajax Kids Club een oproep om foto's op te sturen van bijzon dere Ajax-kamers. Nu nog steeds komen er hele mooie foto's binnen, daarom dat we er weer een aantal willen laten zien. Blijf vooral inzenden! Dit is Keivin van Langen, languit liggend op zijn zeer speciale dek bed. Voor zo'n groot bed zijn er namelijk geen dekbedovertrekken te krij gen, maar Kelvins moeder wist de oplossing; ze maakte twee eenpersoons hoezen aan elkaar! Ziet er goed uit! Kidsclublid Tosca Wens slaapt dage lijks met Ajax. Vooral de logo's op het bed zijn wel heel mooi geschil derd. Zou Tosca dat zelf hebben gedaan? Deze trotse jon gen is Nordin de Korte. We zien niet heel zijn Ajax-kamer, maar dat hij er trots op is, is duidelijk! Heb je foto's opgestuurd, maar heeft je kamer nog niet in de Ajax-Life gestaan, vrees niet. We zullen nog vaker bijzondere kamers laten zien! Ook andere mooie Ajax-kamers, of andeTe leuke foto's zijn uiteraard altijd welkom. AS Roma (23 punten uit 18 wedstrijden) speelt komende zaterdagavond een thuiswedstrijd tegen sub-topper Bologna. Opstelling AS Roma: Antonioli Cafu, Delias, Samuel, Aldair Tommassi (85. Cassano), Dacourt, De Rossi Delvecchio, Montella, Totti. ROME - Na een prachtige 6-3 zege op Vicenza uit de Serie B, heeft Roma de halve finale bereikt van de strijd om de Coppa Italia. Tegenstander daarin is stadgenoot Lazio Roma. De eerste wedstrijd is op 5 februari. De return precies vier weken later. De andere halve finale gaat tussen Perugia en AC Milan. Tegen Vicenza stond een onzekeT beginnend Roma al na 5 minuten met 0-1 achter. Een hat trick van Delvecchio en een vierde treffer van Emerson zorgden vervolgens binnen 36 minuten voor een zeer rustgevende 4-1 score. Treffers van Vicenza vlak voor en vlak na de rust zorgden opnieuw voor paniek bij Roma. DaaTaan kwam een einde door treffers van Emerson en Cafu laat in de wedstrijd. VALENCIA - Vorige week donderdag I heeft Valencia de 23-jarige Franse verdediger Anthony Reveillere gecontracteerd. De speler van Ren- nes wordt in eerste instantie tot aan het einde van het seizoen gehuurd. In de zomer zal Valencia een transfersom van 8 miljoen aan de Franse club overmaken. Voot Reveillere, die in de ArenA tegen Ajax speelgerechtigd is, is de transfer naaT La Liga een droom, die uitkomt: „Ik heb zelf voor Aj«x Life nummer 12 1 februari 2003 Hoe heet het neefje van Clarence Seedorf dat sinds de winterstop bij het eerste van Ajax meetraint? a) Jurgen b) Chedric c) Stefano StuuT je antwoord naar: Ajax Kids Club o.v.v. prijsvraag Ajax Life Postbus 12044 1100 AA Amsterdam Vermeld je leeftijd, adres en eventueel lid- nummer bij je antwoord! Er worden drie winnaars uit de inzendingen geloot, de win naars krijgen een Ajax-poster. Het antwoord op de prijsvraag uit Ajax Life nummer 9 is: Maxwell komt uit Brazilië. Uit alle inzendingen zijn de volgende win naars geloot: Tommie Duetinck uit Graauw Claudia van der Voet uit Markelo KapoeTchan Girwan uit Suriname Gefeliciteerd! De setjes spelerskaarten zijn naar jullie onderweg! Ben jij een grote Ajax-fan en niet ouder dan 12 jaar? Word dan lid van de Ajax Kids Club! Als lid krijg je een bijzonder welkomstpak ket, met daarin een exclusief cadeau en een oorkonde van lidmaatschap. Ook krijg je je eigen clubpas waarmee je korting krijgt bij de Ajax Fanshop en Ajax Direct. Je kunt deelnemen aan speciale kids club-acties, je krijgt een persoonlijke uitnodiging voor de jaarlijkse clubdag en nog véél meer. Bel voor een aanmeldingsformulier 020-3111444 of kijk op www.ajax.nl Valencia gekozen. De club wilde me de afge lopen twee jaar al een aantal keren aantrek ken en nu is het er eindelijk van gekomen. Ik weet dat ik in Spanje voor m'n plaats zal moeten vechten en dat heb ik nodig om m'n eigen grenzen te leren kennen." Afgelopen zondag, zeven minuten voot tijd, maakte de Fransman zijn La Liga-debuut tegen Sevilla. VALENCIA - De razendsnelle 26- mV jarige Argentijn van Valencia, 'Kily* 1 rl Gonzalez is dicht bij een rentree. De middenvelder brak twee maanden, in de wedstrijd tegen Valladolid, zijn enkel, maar is nu weer volop in training. Gonzalez kan niet wachten totdat hij weer mag spe len: „Na al die weken begin ik me eindelijk weer voetballer te voelen. Een maand zon der mijn medespelers was nauwelijks uit te houden." VALENCIA - Ondanks het feit dat 1 zondag in Mestalla maar moei- zama met 1-0 werd gewonnen van Sevilla, blijft Valencia in de race voor prolongatie van de Spaanse landstitel. Na 19 wedstrijden heeft Valencia 35 punten, drie minder dan Real Madrid en maar liefst acht punten minder dan het verrassende Real Sociedad. Voor de ogen van 50.000 toeschouwers, was de Argentijnse middenvelder Pablo Aimar de maker van het enige doelpunt. Hij benutte in de 33ste minuut een pass van Baraja. Opstelling Valencia: Palop Garrido, Ayala, Pellegrino, Fabio Aurelio Albelda, Bajara, Rufete (83. Reveillere), Vicente (65. Carboni) Aimar, Carew (70. Mista) www.ajax.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 11