denk aan de buren MET ZO'N KLEIN BALLETJE IS HET MAKKELIJK SCOREN BURGGOLF Amx Life nummer 11 18 januari 2003 van Woustraat 34-36, 1073 LM Amsterdam tel.020-6790867 ONTSPANNEN ZAKEN DOEN De eerste training bij Ajax, het weerzien met de spelers en de technische staf. Ik voel me gewoon heerlijk hier." CHAMPIONS LEAGUE Met zijn vijf treffers (tot nu toe) in de Cham pions League baarde Zlatan Ibrahimovic (21) veel opzien in de eerste helft van het huidige seizoen. Tegen Olympique Lyon opende hij op fabelachtige wijze de score. Hij kapte zijn tegenstander op de achterlijn uit en schoot de bal keihard bij de tweede paal in het doel. De Amsterdam ArenA ontplofte en sloot de aanvaller definitiefin de armen. Dat vertrou wen beschaamde Zlatan niet, want in dezelfde wedstrijd verdubbelde hij middels een slim wippertje de Amsterdamse voor sprong. Ajax versloeg op die mooie avond in september Lyon met 2-1 en legde daarmee de basis voor een nu al succesvolle campagne in de Champions League. Ook in de thuiswed strijd tegen Rosenborg, 1-1, was Zlatan trefze ker: „Voot veel van onze spelers is dit seizoen pas de eerste kennismaking met de Cham pions League. Ook voor mij. Het verloopt tot nog toe zeer voorspoedig. Zowel met ons, als met mij persoonlijk. Vooral de teamprestatie is van belang. We hebben een hechte spelers groep. ledereen gaat voor elkaar door het vuut. De mentaliteit is uitstekend, de team spirit dientengevolge hoog. Dat verklaart onze successen in de Champions League. Dat ik al vijf keer heb gescoord, is natuurlijk fan tastisch. Als ik tegen betere tegenstanders speel, ga ik automatisch zelf ook beter spelen. In de Eredivisie speel ik tegen kwalitatief mindere voetballers dan in de Champions League. Het gebeurt me nog te vaak dat ik meega in hun niveau en hün tempo. Dat is niet goed en ik werk er hard aan dat aspect in m'n spel te verbeteren. Maar deze teams komen alleen om te verdedigen en daar is het lastig tegen spelen. In de Champions League spelen de ploegen écht voetbal en merk ik aan alles dat ze van ons willen winnen. Daar gaat een enorme prikkel van uit." EFFECT De twee laatste goals maakte Zlatan in de tweede ronde van de Champions League. De Zweed kreeg het in Valencia voor elkaar de hel van Mestalla stil te krijgen door vlak voor tijd ijzig kalm te blijven. Hij omspeelde doelman Canizares en zette Valencia op een nooit gedachte 0-1 achterstand. Tegen AS Roma maakte hij een ogenschijnlijk makkelijke kans even koelbloedig af: „De bal kwam in het gezicht van de keeper en stuiterde teTug, recht in mijn voeten. Ik zag dat er een raar effect aan de bal zat en schoot daarom niet direct in. Ik wachtte af en dat had de keeper niet verwacht. Die maakte een beweging naar links, waardoor ik de bal rustig in de rechterhoek kon leggen. Het was op dat moment heel belangrijk rustig te blijven en dat lukte me. Die bal was best moeilijk te raken en als ik direct had geschoten, had ik kunnen missen." In de competitie scoort Zlatan dit seizoen minder eenvoudig. De teller staat halverwege het seizoen op nog maar vier goals. Deson danks bewijzen zijn ijzersterke optredens, onder meer tegen FeyenooTd en PSV, dat de jonge Zweed de goede weg is ingeslagen. Dat neemt niet weg dat hij ontevreden is over zijn prestaties in de Holland Casino Eredivisie: „Ik laat dit jaar zien dat ik het wel degelijk kan. Ik heb het gevoel dat ik me razendsnel ontwik kel en dat ik nog veel beter kan worden. Tegen Feyenoord in Rotterdam - en ook in de thuis wedstrijd tegen PSV - heb ik heel goed gespeeld. Maar dat is nog te weinig. Ik ga pro beren dit jaar 15 competitiedoelpunten te maken. Ik moet vooral doorgaan op de inge slagen weg van de eerste helft van het sei zoen. Dan kan dit het jaar van Zlatan worden. Het elftal helpt mij enorm en ik help hen." Een extra stimulans voor Zlatan Ibrahimovic is het feit dat Marco van Basten stage loopt bij het eerste elftal. De Zweed was altijd al een grote fan van Ajax en van Van Basten in het bijzonder: „Ik heb hem al eerder bij Ajax zien rondlopen. Maar toen hij zich voor de eerste training bij ons op het veld meldde, kreeg ik een speciaal gevoel. De wetenschap dat zo'n grote voetballer toekijkt, werkt zeer inspire rend. Ik heb aan iedereen gemerkt dat men titieduels te winnen, al zal dat heel zwaar worden. Tevens geloof ik écht in onze kansen om de kwartfinale van de Champions League te bereiken. We spelen tegen drie grote clubs, maar ik heb het gevoel dat ze ons onder schatten. We hebben al vier punten, dus waarom zouden we er niet meer kunnen pak ken?" blij is dat hij er bij is. Marco heeft de eerste week niet veel gedaan, vooral observeren en toekijken. Logisch. Ik heb hem dan ook nau welijks gesproken, maar dat komt vanzelf." VOLWASSEN Zlatan is sinds die Malmö anderhalf gegroeid: „Ik was toen nog zo jong en onervaren. Nu zie je een volwas sen Zlatan; iemand die geluk kig is en lachend in het levend staat. Ik ben een comple tere voetballer geworden en heb straks, in twee hele belangrijke jaren, een schat aan ervaring opge daan. Vanaf de eerste dag dat ik hier kwam, is Ajax het beste geweest wat me tot nu toe in mijn leven is overkomen. Ajax geeft jonge spelers als ik, de kans zich te ontwikkelen tot grote voetballers. Wij jongelingen moeten dat inzien en het dan uitein delijk zélf waar maken. Dat is zo mooi aan deze club. Ajax is fan tastisch. Mijn ver wachtingen voor de tweede helft van de competitie zijn hoog gespan nen. We gaan proberen alle resterende compe- eerste ontmoeting in aar geleden, zichtbaar Als een goal het doel zou zijn zeker. Maar op de prachtige 45 holes van BurgGolf Purmerend ook. Zij biedt de fer vente golfer en de kritische zakenman een thuishaven. Een verlengstuk van uw bedrijf op honderd hectare prachtig natuurgebied. Of gewoon een oase van rust tijdens een rondje golf. En geen kwartiertje rust. Nee. Altijd. Meer weten, neem gerust contact op met Renate Roeleveld, 0299 689 162. -të*- Golf- en Businessclub ***&- www.burggolf.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 7