Zweedse furie komt steeds meer tot zijn recht Anderhalfjaar Zlatan Ibrahimovic m Ristorante SOMMIGE TEAMS VERLIEZEN NOOIT Lange Leidsedwarsstraat 106 Amsterdam 020 - 627 72 37 Dineren in Pizza Pino betekent eten in een exotische omgeving rondom de huisfontein. Pizza Pino heeft reeds 18 jaar ervaring met het maken en serveren van verschillende vis en vleesgerechten, 25 soorten Pizza en diverse vegetarische gerechten. Al het eten wordt gemaakt door een ervaren Italiaanse kok. Ristorante Pino staat bekend om haar lasagna en de goede kwaliteit van de geschonken Italiaanse wijn. U bent van harte welkom in ons gezellig en romantisch restaurant. Indien u met een groep van boven de 20 personen komt, vermeldt dan dat u Pizza Pino op Dinner Site heeft gevonden om 10% korting op uw rekening te ontvangen. Voor feesten en partijen hebben wij speciale arrangementen We Serve for your Protection Als beveiligingsemployé ben je verantwoordelijk voor de veiligheid van velen. Geen gemakkelijke taak. Alleen winnaars zijn goed genoeg. Mensen die met 1-0 geen genoegen nemen. To Serve Protect heeft een perfect team beveiligingsemployés. De beste in de divisie. Natuurlijk zegt elke trotse coach dat over zijn team. Maar wij maken het waar. Elke keer weer. Gooi eens een balletje bij ons op. 0297-266243 objectbewaking evenementenbeveiliging horecabeveiliging persoonsbeveiliging Kerkvaart 1B, 3641 EN Mijdrecht, www.toserveandprotect.nl V010/0103 I 18 JANUARI 2003 NUMMER 11 AjAX LiFE AMSTERDAM - Ruim anderhalf jaar geleden zocht Ajax Life Zlatan Ibrahimovic op in zijn geboortestad Malmö. De toen ig-jarige Zweed, zoon van een immigranten-echt paar uit voormalig Joegoslavië, openbaarde zich als een vrolijke belhamel. Guitige jongensogen keken olijk de wereld in. Geen gevaar vrezend en overtuigd van zichzelf bereidde hij zich onverschrokken voor op de overgang naar het grote Ajax. Nog onge wis van de kritische en harde leerschool, die hem in Amsterdam te wachten stond. Door Arnout Verzijl Ajax-fans staan bekend om bun kritische houding jegens de spelers en prestaties van het eerste elftal. Terecht, want het is immers een eer het witte shirt met de rode baan te mogen dragen. Want dat is niet voor iedereen weggelegd. Het moet verdiend worden. En, als het eenmaal zover is, hard voor worden gewerkt. Want Ajax staat voor niets minder dan winnen en presteren. Voor Zlatan was het daarom even wennen toen hij de Zweede Eerste Divisie verruilde voor het hoogste niveau in Nederland. De ver wachtingen waTen, mede gezien de impo sante transfersom die voor hem was betaald, hooggespannen. Zijn eerste seizoen bij Ajax verliep moeizaam, de relatie met het publiek was - op z'n zachtst gezegd - troebel te noe men. Supporters spraken openlijk hun twijfel uit. Had Ajax een kat in de zak gekocht? Posi tivo's wezen op zijn jonge leeftijd en de bij vlagen onnavolgbare acties van de jonge spits. Want dat hij kan voetballen, daar twij felde niemand aan. Terugblikkend op die periode, toont Zlatan begrip voor de Ajax- fans. De Zweed, die zojuist in de vrieskou een pittige oefensessie van Ronald Koeman heeft afgewerkt, vertelt: „Mijn eerste jaar bij Ajax was moeilijk. Ik wilde alles te gehaast doen. Voetballen, acties maken èn doorbreken. Uiteraard kon dat niet tegelijkertijd. Ik heb nu veel meeT geduld. Ik train fanatiek en goed en ben langzaam aan gewend geraakt aan alles wat het woord 'Ajax' inhoudt. Ik ben nu op mijn plaats in Amsterdam. De kerstdagen heb ik in Malmö doorgebracht, bij mijn fami lie. Ik ben bewust niet naar een exotisch land op vakantie gegaan. Ook al was het in Zwe den koud (minus veertien graden) en lag er buiten een pak sneeuw tot aan m'n knieën. Ik had het nodig om in familiaire kring geeste lijk en fysiek tot rust te komen. Maar toen ik in januari weer naar Amsterdam kwam, had ik het gevoel écht thuis te komen. Zlatan's vijfde Europese treffer tegen AS Roma:„Die bal was best moeilijk te raken" Pizza Pino

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 6