hhïi Arsenal in grote vorm beroemde neef Stefano Seedorf in voetsporen van R 1 CR 2002 Vl rS 18 JANUARI 2003 NUMMER 11 AlAX LiFE BIRMINGHAM - Met grote over macht heeft Arsenal, de komende tegenstander van Ajax in de Champions League, zondagavond met 4-0 gewonnen van Birmingham City. De voorsprong van The Gunners op Manchester United blijft daardoor vijf punten. Grote man was - zoals zo vaak - Thierry Henry, die in Birmingham twee keer (6 en 70) het net vond. Die tweede was zijn 100ste treffer in dienst van Arsenal. Vorige week, in de beker wedstrijd tegen Oxford, bereikte ook Dennis Bergkamp een zelfde mijlpaal. De overige treffers tegen Birmingham City kwamen op naam van Robert Pires (29) en Michael Johnsen, die een voorzet van Dennis Bergkamp in eigen doel werkte (67). In Birmingham ontbraken Freddie Ljungberg en Patrick Vieira. De Zweed had last van een achillespees-blessure, terwijl de Franse mid denvelder al tijden last heeft van zijn lies en door manager Arsène Wenger de afgelopen weken gespaard wordt. Van een specialist heeft Vieira al gehoord dat, wil hij weer hon derd procent fit worden, hij eigenlijk een maand met vakantie zou moeten. Ajax speelt op dinsdag 18 februari eerst uit tegen Arsenal. Acht dagen later staat in Amsterdam de return op het programma. Opstelling Arsenal: Seaman Lauren, Camp bell, Keown, Cole Pires (Toure, 79), Edu (Van BronckhoTst, 75), Silva, WiltoTd Bergkamp (Jeffers, 78), Henry. Iedere week praat Ajax Life even bij met een Ajacied. Ditmaal met Marco van Basten die zich na de winterstop bij de trainersstaf van het eerste aan sloot. Dit in het kader van zijn stage bij Ajax. MaTco, sinds 8 januari loopje verder stage bij de A-selectie van Ronald Koeman. Wat ga je vanaf nu precies doen bij Ajax? „In principe is het zo dat ik bij het eerste elftal stage loop. Ik ga alleen niet mee naar het trainingskamp in Portugal. Verder zal ik bij de Ai af en toe een training geven." Je loopt al enkele maanden bij Ajax stage. Hoe heb je alles tot dusverre ervaren? „Heel leuk. Ik ben ook erg warm ontvangen moet ik zeggen. Ik vond het op De Toe komst ook leuk en nu bij het eerste is het wat interessanter, in die zin omdat het niveau hoger ligt. En het is natuurlijk leu ker om in de top te werken." Is je stage vooralsnog ook wat je eT van verwacht had? „Nou, in het begin dacht ik dat het wat minder makkelijk zou lopen. Met name op De Toekomst bij de jeugd, omdat ik daar in principe niet vaak ben geweest. Maar dat ging allemaal eigenlijk vrij vlot en met Danny Blind was het ook heel prettig wer ken. Ik kan alleen maar positief zijn." er bij' 'Nu zit ik AMSTERDAM - Echt verrassend was het niet dat Stefano Seedorf (20) vanaf de winter stop bij de A-selectie van Ajax zou horen. De talentvolle middenvelder had immers al een aantal invalbeurten bij Ajax 1 op zijn naam staan en trainde al vaker mee onder Ronald Koeman. Maar toch vierde men in huize Seedorf een klein feestje, toen offi cieel bekend werd, dat de meest succesvolle telg van de familie - sinds neef Clarence dan - de overstap naar het hoogste niveau mocht maken. Door Patrick Leemans Stefano Seedorf maakte al op 31 maart 2002 zijn debuut in de (zo zou later blijken) kam- pioensploeg van Ajax. Hij deed dat in de uit wedstrijd tegen Vitesse. Een aantal maanden later speelde de talentvolle middenvelder mee in enkele oefenduels in de voorbereiding op dit seizoen en was eind december invaller in de laatste wedstrijd van de eerste seizoens helft. In Rotterdam kwam hij tegen Excelsior in de 69ste minuut in het veld voor Richard Witschge. Een waardig einde van het jaar, want 'De Neef van' werd ook nog eens lands kampioen met Jong Ajax. Dit seizoen speelde hij al elf duels in de ploeg van traineT John van 't Schip en scoorde daarin zes keer. Als Ajax Life Seedorf even spreekt, oogt het jeugdige talent rustig en nuchter Hij heeft net de eeTste officiële training met de A-selec tie achter de rug. Aandacht is er genoeg, ook voor zijn ploeggenoot Wesley Sneijder, die eveneens de overstap naar het hoogste niveau mocht maken. MaaT het is vanaf het eerste ogenblik duide lijk dat Seedorf zich niet van de wijs laat bren gen: „De eerste training verliep lekker rustig. Er werd niet te explosief geoefend en er was veel ontspanning. Ik verwacht dat ik het niveau van het eerste aankan. Een week voor de winterstop hoorde ik dat ik definitief bij de groep van trainer Koeman zou gaan behoren. 'Nu zit ik er écht bij', dacht ik." Hij gaat er vanuit, dat het alleen maar beter zal gaan: „Vanaf nu kan ik me nog sneller ont wikkelen. We hebben thuis een feestje gevierd, toen het nieuws bekend werd. Het is een goed teken dat Ajax verder gaat met de jeugd. Dat zowel ik als Wesley SneijdeT bij de A-selectie zijn gehaald, is een stimulans voor alle spelertjes van De Toekomst. Ik raak al aar dig gewend aan de situatie rondom Ajax 1. Alleen voetballend moet ik nog veel leren. Ik verwacht niets en hoop op alles. Met een paar speelminuten ben ik al tevreden. Het voor naamste is dat ik blijf groeien en een vaste waarde van de selectie word." En heeft Seedorf al een felicitatie uit Milaan van zijn beroemde neef gehad? „Nee nog niet, pas nu zal Clarence het nieuws gehoord hebben. Maar ik denk dat hij me beslist zal bellen, hahaha!" Ook vorig seizoen overwinterde Ajax in de Portugese Algarve. Het was voor Ronald Koeman, die kort voor de winterstop Vitesse inruilde voor Ajax, de eerste serieuze gele genheid om zijn selectie grondig door te lich ten. Zo bleek Mido veel meer een centrum spits dan linksbuiten en toonde Maxwell zich een versterking voor het elftal aan de linker kant. Oefenen deed Ajax ook. Zowel tegen VfL Wolfsburg als SC Farense werd met 2-0 gewonnen. De doelpunten tegen de Duitsers, die afgelopen woensdag wederom tegen stander van Ajax waren, kwamen op naam van Wamberto en Richard Knopper. Opmer kelijk is het feit dat Ronald Koeman dat duel met zijn favoriete middenveld van dit moment experimenteerde, Galasek, Van der Vaart en Maxwell. Stefano Seedorf verwacht niets, maar hoopt op alles.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 4