Danny Blind Hoofd Opleidingen Aangepaste training voor Stekelenburg 1 Ajacied blijft trainer Ai Van Halst naar Vitesse mZ». Tweede druk boek F-Side deBOUD'S INN Ajax Life nummer 11 18 januari 2003 Trofee voor Bergd0lmo Chivu genomineerd Vertrek Machlas dreigt Waar gaat je voorkeur naar uit? mCJM AMSTERDAM - Danny Blind begint op 1 februari 2003 ais Hoofd Jeugdopleiding op De Toekomst. De 42-voudig international volgt Kees Zwamborn op, die per 1 juli directeur jeugdopleiding bij het Engelse Sunderland wordt. Danny Blind blijft trainer-coach van Ajax Ai. Door Arnout Verzijl Danny Blind combineert de training en coaching van de Ai met de functie Hoofd Opleidingen. In de laatste jaren van zijn imposante actieve carrière, werd Danny Blind beschouwd als één van de cultuurbewakers van Ajax. Zowel op, als naast het veld, droeg hij de aanval lende filosofie die voetballen bij Ajax met zich meebrengt uit. Zijn leermeesters, de perfec tionisten Johan Cruijff en Louis van Gaal, von den in de libero de ideale vertaler van hun tactische visie. In zijn nieuwe functie krijgt Blind de mogelijkheid zelf zijn ervaring en visie over te brengen op het kloppend hart van de vereniging, de jeugdopleiding op De Toekomst. Blind: „Op dit moment hebben we nog een Directeur Opleidingen. Die functie gaat iets veranderen. Ik word Hoofd Oplei ding, in combinatie met het hoofdtrainer schap van de Ai. Deze structuur houdt in dat ik het nodige veldwerk blijf doen. Voor mij was dat een noodzakelijke voorwaarde, omdat ik het leuk vind en me wil blijven ont wikkelen in het trainerschap." INVENTARISEREN In een gesprek met Leo Beenhakker bleek dat beiden dezelfde ideeën hadden over de juiste invulling van deze belangrijke functie. Blind: „Ik heb directe verantwoordelijkheden rich ting spelers en trainers. Eén en andeT houdt wel in dat er veel Tandzaken in een vroegtij dig stadium gedelegeerd moeten worden. Daar hebben we capabele mensen voor. Het is niet de bedoeling dat ik dagelijks een enorme papierwinkel moet wegwerken. Van belang rijke jeugdzaken als studie, vervoer en voe ding, ga ik de grote lijn bewaken, zonder er continu in te hoeven duiken. Daardoor kan ik me namelijk veel directer bezig houden met het inventariseren van de jeugdelftallen bij Ajax en de beoordeling van de trainers. Dat vind ik essentieel." Danny Blind verlengde zijn contract bij Ajax inmiddels tot 2006. Joey Didulica, keeperstrainer Wil Coort, Henk Timmer en Maarten Stekelenburg. AMSTERDAM - Tijdens de eerste training na de winterstop waren alle keepers van Ajax van de partij. Joey Didulica, Henk Timmer, Maarten Stekelenburg en ook Bogdan Lobont liepen gebroederlijk naast elkaar warm. Een beeld dat de trouwe volgers van de trainingen nog maar weinig hebben gezien dit seizoen. Bogdan Lobont is naar eigen zeggen fit en verwacht tijdens het trainingskamp in de Algarve weer aan spe len toe te komen. Door Sander Zeldenrijk Doelman Maarten Stekelenburg raakte vlak voor de winterstop geblesseerd. Hij liep een scheurtje op in het handwortelbeentje van zijn linkerpols en zal naar verwachting nog wel enkele weken zijn uitgeschakeld. Toch kan hij al weer een aangepaste training volgen: „Het gaat wel, al kan het natuurlijk een stuk beter. Ik mag meedoen met het positiespel, overigens alleen maar als kaatser. Verder mag ik een beetje passen en trappen. Keepen mag ik in ieder geval niet en ook moet ik duels ver mijden. Als ik hier iemand (wijst naar zijn in gips bedekte pols) een mep mee geef, kan dat behoorlijk hard aankomen. Op vier februari mag het gips eraf. Begin januari werd het gips vervangen en daarbij heb ik mijn arm goed schoongemaakt; het begon al behoorlijk 'te ruiken'. Ik moet zeggen, dat dat niet echt prettig was." Stekelenburg had een 'aangepaste' kerstva kantie: „Op Gran Canaria heb ik niet gezwom men. Stond ik hooguit tot mijn middel in de zee. Voor de rest heb ik lekker op het strand gelegen en even heerlijk rustig aan gedaan." ARNHEM - Jan van Halst heeft onderdak gevonden bij Vitesse. De sympathieke mid denvelder mocht Ajax transfervrij verlaten en tekende in Arnhem een contract voor dTie jaar. Vrijdag 10 januari nam hij afscheid van de spelersgroep. Van Halst debuteerde voor Ajax op 8 augus tus 1999 in de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tegen Feyenoord. Hij speelde 44 offi ciële wedstrijden. Halverwege vorig seizoen werd hij door Ronald Koeman bij de selectie gehaald nadat hij eerder onder AdTiaanse uit beeld verdwenen was. De middenvelder speelde een voorname rol in het behalen van de landstitel. Tijdens de winterstop maakte Ronald Koeman bekend, dat hij geen gebruik meer zal maken van de diensten van Van Halst. Leo Beenhakker: „Omdat Jan bij ons niet meer aan spelen toekwam, gunnen wij hem een overgang naar een club die hem wel kan opstellen. Jan heeft zich in moeilijke tij den uitermate correct gedragen en daar heeft Ajax diepe bewondering voor." AMSTERDAM - Het gaat goed met de belang stelling voor het boek F-Side is niet makkelijk. Zo goed zelfs, dat er een tweede druk aan komt van vierduizend exemplaren. Sterker nog, die tweede druk had al voor de feestda gen in de winkel moeten liggen. Ronald Pieloor, één van de schrijvers, is dan ook niet in een al te vrolijk humeur. „Nee. Er zijn drie pagina's verkeerd gedrukt waardoor alles weer opnieuw moest. Een maand gele den hadden we al de helft van de tweede druk verkocht. Het is een gemiste kans als je door deze klunzige dingen kopers mist. Echt sul lig." Hoe staat het eigenlijk met de plannen voor een Engelstalige versie van het boek „Binnenkort zijn we in Engeland als Ajax tegen Arsenal speelt. We maken van de moge lijkheid gebruik een aantal Engelse uitgevers langs te gaan met een Engelstalige proef druk. We hebben enkele adressen, maaT er zijn nog geen concrete afspraken gemaakt." OSLO - André Bergdolmo is in zijn land gekozen tot voetballer van het jaar. De ver dediger eindigde in de verkiezing voor Ole Gunnar Solskjaer (Manchester United) en Brede Hangeland (Viking Stavanger) en ontving daarvoor de Kniksen Trofee. De 31- jarige Noor heeft laten weten na EURO 2004 een punt te zetten achter zijn inter- landcarrière. Die zomer loopt ook zijn con tract bij Ajax af. 1 GENEVE - Cristian Chivu is genomineerd voor het Europees team van het jaar, een verkiezing door de lezers van de inter netsite UEFA.COM. De Roemeen van Ajax ondervindt concurrentie voor de positie van centrale verdediger van onder anderen Fernando Hierro (Real MadTid), Rio Ferdinand (Manchester United) en Sami Hyppia (Liverpool). De uitslag wordt op 31 januari bekend gemaakt. Net als Bergdplmo is ook Chivu uitgeroepen tot de beste voetballer van zijn land. Jelle Van Damme tenslotte, is genomi neerd voor de beste Belgische voetballer in het buitenland. Belgische TV-kijkers bepa len uiteindelijk wie van de tien genomi neerden gekozen wordt. Tomas Buffel, Geert de Vlieger en Bob Peeters dingen ook mee naar de eretitel. AMSTERDAM - Het lijkt er op dat Nikos Machlas en Ajax voor het eind van de maanduit elkaar gaan. Anderhalve maand geleden al, verklaarde de Griekse aanvaller in Ajax Life 8 dat hij aan het eind van het jaaT eerlijk tegenover zichzelf moest zijn. Ajax Life zocht de Griek op, na diens eerste training in 2003. Nikos, ben je eT voor jezelf inmiddels uit? „Ja. De trainer vertelde me dat ik mag blij ven als ik wil, maar als ik eerlijk ben wil ik nu gewoon weer lekker voetballen en niet meer op de bank zitten. Dat gevoel is de laatste weken steeds sterker geworden." Volgens het Machlas-kamp zijn er diverse clubs in de spits geïnteresseerd; zowel bin nenlandse als buitenlandse. Men houdt eT dan ook rekening mee dat de aanvalleT voor 31 januari -sluiting van de transfer markt - is rondgekomen met een andere vereniging. „Daar kan ik op dit moment nog niet zo veel over zeggen. Het liefst naar een club die nog om 'een prijs' speelt; geen midden- motor dus. Maar veTdeT is dat het enige dat ik er oveT kwijt wil." Aanbieding: Ajax spijkerjack Wj® vanaf maat 8,10,12,14,16 en St/m XXL van €JS3r&T voor €18,00 Of ID Spijker Hesjes maat St/m XL O» r NIEUW!! Ajax Dartborden; pijlen flyers Verzending door heel Nederland. De gehele Ajax Adidas Collectie! o.a. trainingspakken, uit- en thuistenue, sweaters en vrijetijdsshorts Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 3