'Ajax moet andere koers varen' AjAX Frisse hervatting van het seizoen Michael van Praag: N ABN AMRO Roemeense talenten mee op trainingskamp AS Roma wil Zlatan Ibrahimovic De Sponsor van De club 10£ JAARGANG l8 JANUARI 2003 Michael van Praag voert het woord bij zijn laatste nieuwjaarsreceptie als voorzitter van Ajax. AMSTERDAM - Met enkele scherpe opmerkingen hebben Michael van Praag en Arie van Eijden aan het begin van dit nieuwe jaar Ajax op scherp gezet. Het tweetal deed dit op de druk bezochte nieuwjaarsreceptie die afgelopen zondag op De Toekomst werd gehouden. Na een voorwedstrijd, waarbij Lucky Ajax van de mat werd gespeeld door de technische staf (0-5), hieven de aanwezigen het glas op een hopelijk weer succesvol jaar. Door Arnout VeTzijl Rinus Michels, Frank Rijkaard, Ronald Koe man, Danny Blind, John van 't Schip en vele anderen. Ze waren er allemaal bij toen Michael van Praag - voor het laatst in zijn rol als voorzitter (hij is op 1 juli aftredend) - terugblikte op het zo succesvol verlopen afgelopen jaar. „Dankzij de goede prestaties op het veld, verdwenen de perikelen van vorig seizoen als sneeuw voor de zon. De media en de buitenwereld benaderen ons weer positief en ook de relatie met onze eigen fans is ver beterd. Daar wil ik de technische staf speciaal voorbedanken." Van Praag, die begin dit jaar weTd herbe noemd als voorzitter van de Raad van Com missarissen, had echter ook enkele kritische kanttekeningen: „Kostenstijgingen en onver antwoorde uitgaven maken dat het voetbal in zwaar weer terecht is gekomen. Het is zaak dat Ajax een andere koers gaat varen om de komende periode te doorstaan. Dat is geen gemakkelijke opgave want verandering bete kent weerstand." Ook stelde Van Praag de rol van de arbitrage aan de kaak: „Ik proef teveel vrijblijvendheid richting het arbitrale trio. Er staat teveel op het spel om een fout zomaar af te doen. Daarom doe ik een beroep op de KNVB het gebruik van elektronische hulp middelen toe te staan. Alles verandert in het voetbal, behalve het spelletje zelf. Moeten we daar niet eens naar kijken?", aldus Van Praag. In zijn dankwoord noemde de voorzitter de totstandkoming van het nieuwe supporters home als een hoogtepunt van 2002; het boek over de geschiedenis van de F-side beschreef hij als een uniek historisch document. VERLEIDING Ook Arie van Eijden ging in op de problemen van kostenbesparing en de arbitrage, als mede de rol van spelersmakelaars in het voet bal: „Er is een tendens ingezet dat er een einde moet komen aan de extreem hoge spe lerssalarissen", aldus de Ajax directeur. „Nu het financieel weer goed gaat met Ajax, is het zaak niet aan de verleiding toe te geven. De continuïteit van de club mag onder geen beding in gevaar komen. Ook spelersmake laars moeten in het belang van het voetbal denken." AMSTERDAM - Ronald Koeman geeft twee Roemeense spelers de kans zich tijdens het trainingskamp in Portugal te bewijzen. Het gaat om Vlad Munteanu (21) en Ovidiu Petre (20). Beide Roemeense internationals zijn geboren in Boekarest, waar ze beiden ook nog spelen. Munteanu komt uit voor Dinamo, Petre voor stadsrivaal FC National. Afgelopen jaar maak ten beide spelers hun debuut in het nationale elftal van Roemenië, waarin Cristian Chivu als aanvoerder schittert. Ook komt zowel Munte anu als Petre nog uit voor de nationale selec tie onder 21 jaar, waarin eerstgenoemde de aanvoerdersband draagt. Petre is op zijn beurt captain van zijn club FC National Boe karest. Voor Chivu en Bogdan Lobont zijn de twee geen onbekenden. Samen met Munteanu won de keeper in 2002 de Roemeense titel. Met zijn 5 goals (in ig wedstrijden) speelde Munteanu in de titelstrijd een belangrijke rol. De aanvallende middenvelder scoorde namens Dinamo ook de enige goal in de ver loren Super Cup-wedstrijd tegen Rapid Boe karest. Real Madrid, Bayern München en Bayer Leverkusen hebben eveneens interesse in de middenvelder. Petre, ook van origine een middenvelder, werd bij National vaak als centrale verdediger ingezet. SC Heerenveen kreeg dit seizoen in de eerste ronde van de UEFA Cup te maken met Petre en zijn club National Boekarest, die onder leiding staat van de Italiaanse oud international Walter Zenga, National won thuis met 3-0 en slaagde er daarna in om in Friesland stand te houden (2-0). ROME - AS Roma-voorzitter Franco Sensi heeft op een persconferentie verklaard dat zijn ploeg graag Zlatan Ibrahimovic van Ajax zou willen overnemen. Sensi maakte van de bijeenkomst, die werd georganiseerd om de overgang van Oliver Dacourt (geleend van Leeds United) bekend te maken, gebruik om mee te delen dat zijn duj? zich deze maanden nog op meer plaatsen wil versterken: „Nu Dacourt het middenveld is komen versterken, zoeken we nog naar een topverdediger. We denken daarbij aan Nicola Legrottaglie van Chievo of Gilberto Martinez van Brescia. Maar ook jagen we nog op een nieuwe spits. We kij ken daarbij vooral naar Zlatan Ibrahimovic, die we nu al een hele tijd in de gaten houden. Ik hoop binnenkort al deze drie spelers te kunnen presenteren." MeeT Europacup nieuws op pagina 11 Meer over Zlatan op pagina 7 AMSTERDAM - In een ijzige koude heeft de Ajax-selectie op woensdag 8 januari de trai ning hervat. Enkele honderden supporters en tientallen journalisten trotseerden de lage temperatuur en zagen hoe Ronald Koe man zijn selectie aan een pittige training onderwierp. Bij het begin van het nieuwe jaar had Koeman zijn selectie op een paar punten aangepast. Davis Mendes da Silva kwam tij dens de winterstop over van Sparta en van Jong Ajax had Koeman Stefano Seedorf en Wesley Sneijder overgeheveld. Aron Winter ontbrak. Ajax en de middenvel der zijn in onderhandeling over afwikkeling van het contract. Deze week is de selectie voor een trainingskamp vertrokken naar de Algarve. Bij het ver schijnen van deze Ajax Life, heeft Ajax al een oefenwedstrijd tegen VfL Wolfsburg afge werkt. Zaterdag speelt Ajax nog tegen het Schotse Aberdeen. Vol- gende week donder- 5 dag vertrekken de Aja- cieden naar Egypte, I waar een dag later i wordt geoefend tegen Al-Ahly. Vervolgens vliegt Ajax terug naar Nederland. De competitie wordt hervat op zondag 2 februari met de uitwedstrijd tegen Willem II. Drte dagen later ontvangt Ajax Roda JC in de strijd om de Amstel Cup, weer vier dagen later komt Feyenoord in de ArenA op bezoek. Lees verder op pagina 8 9

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 1