A 1 Mido: 'Ik spreek Nederlands maar niemand verstaat AJAX s FANZONE Si 18 JANUARI 2003 NUMMER 11 AjAX LiFE EEN AJACIED OVER DE VLOER? WORD GASTOUDER! INFO@AJAX.NL Oj /K-'J? Supportersfeest Almelo Amsterdams Tukkerse mix www.ajax.nl/sva Sr**™ allemaal fanatiek voor Ajax zijn. Wat ik vroeger zelf deed, doe ik nu met mijn zoon. Het is een fantasti sche avond. Niet alleen voor hun maar ook voor mij. Helemaal klasse. Ik heb er gewoon buikpijn van." Tussen alle rood-witte Ajacieden lopen ook twee verdwaalde blikken rond. Hanneke (27) en Jasmijn (19) zitten met twintig vriendinnen in Preston Palace en zagen toevallig de drukte in de zaal. „Ik houd totaal niet van voetbal", zegt Hanneke. „Wat is er eigenlijk aan de hand?", vTaagt ze met een hoorbaar Rotter dams accent. Wanneer duidelijk wordt dat ze op een supporters avond van Ajax is, moet ze hard lachen. Ook al komt ze uit Rotter dam, ze heeft geen specifieke gevoelens voor Feyenoord. „Zijn dat de spelers? Mido? Ja, die ken ik geloof ik wel", lacht ze. „Nou, mis schien ga ik nog een handtekening voor mijn zoontje vragen." TRAVESTIET Ondertussen kijken beide organi satoren Jan van Laar en Peter van der Linden rustig toe hoe alles ver loopt. Ze zijn redelijk tevreden over de avond, al had de opkomst vol gens beiden wel wat hoger gekund. Van Laar: „Toch is het een gezellige avond. Onze bedoeling was om Amsterdam een beetje naar Almelo te halen, een soort mix. Daar zijn we redelijk in geslaagd. Ik ben blij dat de spelers er zijn, al wist ik van Jan van Halst voor honderd procent zeker dat hij zou komen." Later op de avond wordt er ach terin de zaal druk gesnuffeld in de fanshop van Boudewijn Erbé. De 46-jarige verkoper uit Emmer- Compascuum staat op ieder sup portersfeest. „De sleutelhangers en kettinkjes lopen het best." Nadat de Ajax-spelers rond de klok van tienen definitief afscheid heb ben genomen van hun aanbidders, haalt Mido in de coulissen nog een grap uit met een bh en oorbellen van het Jordaan Cabaret. Als hij de artikelen eenmaal uit de kleding- kist heeft gevist geeft hij voor zijn teamgenoten nog een leuke show als travestiet weg, waarna het quintet vrolijk de spelersbus instapt." Districtsfeest Almelo 2002. ALMELO - Dolenthousiaste kinderen, fotograferende ouders, Amsterdamse liederen vanaf het podium en vijf spelers van de A- selectie. Ruim tweehonderd fanatieke Ajacieden bezochten op 17 december het eerste supportersfeest van dit seizoen in Almelo. Doot SandeT Zeldenrijk Rond de klok van acht uur betreden de Ajacieden Mido, Steven Pienaar, Petri Pasanen, Abubakari Yakubu en Jan van Halst partycentrum Preston Palace. Het aanwezige publiek volgt op dat moment de verrichtingen van het Jordaan cabaret maar heeft meteen door dat de sterren van de avond gearri veerd zijn. Mido wordt het luidst toegezongen. Het duurt echter nog even voordat de spelers op het podium verschijnen. In de zaal wachten Edwin Hooiveld (31), André Schuurhuis (38) en Mari- nus Scholten (35), uit Vroomshoop, geduldig op de opkomst van de selectiespelers. Ze zitten voor een banier van drie bij zes waarop het elftal staat afgebeeld. Het trio ver veelt zich niet. Hun tafel is vooral gevuld met lege, halfvolle en volle bierglazen. „Ik ben Ajax-supporter geworden door Johan Cruijff", zegt André. „Sinds die tijd volg ik de club. Ik vind dat we in de eerste helft van de competitie goed hebben gepres teerd. Sinds Koeman de scepter zwaait, zijn de spelers weer echte Ajacieden. Het is tekenend dat er vanavond zoveel selectiespelers zijn gekomen. Ik had alleen wel iets meer supporters verwacht. Of ik een handtekening ga vragen? Mis schien laat ik er een paar op mijn kerstmuts zetten voor de kinde ren." NEDERLANDS Ondertussen is het optreden van het Jordaan Cabaret afgelopen en heeft Floor Tholen, stadionspeaker bij de thuiswedstrijden, David Endt bij zich geroepen voor het eerste interview. „David, wat doet een teammanager bij Ajax precies?" „Nou, om je een voorbeeld te geven. Vandaag belde ik alle spe lers op om hen eraan te herinneren dat ze hun paspoort morgen mee moeten nemen teT voorbereiding op de trip naar Egypte." Daarna is het de beurt aan de spe lers. Petri Pasanen en Abubakari Yakubu kunnen in goed te volgen Nederlands antwoord geven op de vragen, maar Mido en Steven Pie naar houden liever vast aan het vertrouwde Engels. Mido: „Ik spreek Nederlands maar niemand Jan van Halst zwaait. Zou hij op de hoogte zijn van de interesse van Vitesse De Ajax-mobiel van Flip de Bruijn trok veel bekijks. mocht parkeren. Zijn Ajax-bolide is dan ook anders dan de gemiddelde vierwieler. Het achterraam wordt volledig bedekt door een elftalfoto. Verder staan er op zijn auto afbeel dingen van Sjakie Wolfs en Richard Witschge. De motorkap wordt vol ledig bedekt door handtekeningen van de selectiespelers. Vanavond krijgt Flip er dus weer vijf bij. „Bin nenkort ga ik met mijn motorkap naar Amsterdam en dan laat ik hem signeren. Ik krijg veel leuke reacties. Onderweg rijden de men sen om me heen wat langzamer, zodat ze zien wat er allemaal op mijn auto staat." STEVEN PIENAAR Iemand die net zo enthousiast over Ajax praat is Sander Kroeze. De 9- jarige Almeloër is vooral blij met de komst van Mido. De spits behoort samen met Rafael van der Vaart tot zijn favoriete Ajax-spelers. Sander weet alles van de Egyptenaar en vertelt vol trots dat hij dit seizoen ook al een keer een wedstrijd van Ajax heeft bezocht. „Thuis tegen Willem II. Ajax won toen met 3-0 en Van der Vaart scooTde." Sanders neefje Jordi is acht jaaT en toont vol trots een gesigneerde het aanwezige publiek. Verder komt hij nog even terug op de ver loren topper tegen PSV. „We had den de Champions Leaguewed strijd tegen AS Roma nog in de benen. Door de nederlaag staan we in ieder geval weer met beide benen op de grond. Wat dat betreft kwam het op een goed moment. Dit kan alleen maar in ons voordeel werken." Na de podiumgesprekken mengen de spelers zich tussen het publiek. Zaten alle supporters tijdens de interviews nog vrij rustig aan hun tafel, de kans om hun helden van dichtbij te zien, aan te raken of te spreken, laten zij niet onbenut. Fotocamera's flitsen, zwarte vilt stiften worden alvast van hun dop ontdaan, iedereen wil een handte kening van de godenzonen. Op Ajax-shirts, vrouwenlingerie, t-shirts,. posters, werkelijk op alles komt een krabbel. De spelers nemen er de tijd voor. Flip de Bruijn, een 48-jarige Ajacied I uit Hardenberg, is de enige suppor ter die zijn auto in de grote zaal DIALECT In dialect begroet de middenvelder Mido zingt een deuntje mee. verstaat me." Hij krijgt een vraag uit het publiek voor geschoteld: 'Wat is je mooiste doelpunt voor Ajax tot nu toe?' „De kopbal in de bekerfinale tegen FC Utrecht en de ope ningstreffer in de kampioenswedstrijd tegen NEC", ant woordt de Egyptische balvirtuoos gevat. De laatste speler die naar voren wordt geroepen, is Jan van Halst. Een Utrechtse Tukker die uitkomt voor een Amster- damse ploeg. „Ik ben I op de fiets gekomen", I zegt de in Hengelo woonachtige Van Halst. Hij wordt dan ook het luidst toegezongen door de supporters. Het feit dat hij een tijdje voor FC Twente heeft gespeeld, draagt hier waarschijn lijk ook aan bij. spelerskaart van Steven Pienaar. „Hij is de allerbeste", zegt Jordi. „En ik speel ook op het middenveld. Bij MVV'29." Moeder Roos komt bijna net zo enthousiast over als haar zoon Jordi en diens neefje. „Wat wil je? Ik kom uit een echt mannengezin. Ik heb vier broers en een vader die

Ajax Life (vanaf 1994) | 2003 | | pagina 12