Zlatan maakt 4.000ste HKTTRICH Nederlaag tegen PSV 0)/? Vi VALENCIA WINT DERBY PUNTVERLIES ARSENAL MAKKELIJKE ZEGE ROMA 21 DECEMBER 2002 NUMMER 10 AjAX LIFE Vervolg van pagina i De trainer wisselde hem al na 35 minuten voor RichaTd Witschge, wiens naam luidkeels werd gescandeerd. „Ik had dat liever niet gedaan, omdat ik niet wil toegeven aan dit soort wensen van het publiek, ledereen heeft recht op een eerlijke kans, maar Maxwell gaf aan dat het niet meer ging. Dus heb ik hem gewisseld." De sympathieke Jelle Van Damme vocht en streed, maar was zijn directe tegen stander Dennis Rommedahl nooit écht de baas. De Belg werkte hard, maar grossierde in het geven van verkeerde passes en het inleve ren van de bal bij opponenten. Koeman ver dedigde uiteraard het optreden van zijn pupil. „Als John O'Brien geblesseerd is, is Van Damme de beste linksback die beschikbaar is." Boeiend was ook het feit dat PSV agressief en fanatiek aan de ontmoeting begon. Ajax schrok van de felle Eindhovenaren, die met André Ooijer, Ernest Faber, Remco van der Schaaf en Johann Vogel spelers in huis had den, die voorop gingen in de strijd. Ajax wist zich in het begin geen raad met de aanval lende aspiraties van de ploeg van trainer Guus Hiddink. Zo vaak komt het immers niet voor, dat een tegenstander naar de ArenA komt om Ajax onder druk te zetten. PSV deed dat wél en Ajax keek al na 14 minuten tegen een achterstand aan. De uitblinkende Arjen Robben scoorde beheerst: 0-1. Boeiend was eveneens de vraag hoe Ajax uit het Champions League geweld van vijf dagen eerder gekomen was. AS Roma was verslagen (2-1, red.), maar Ronald Koeman weet drom mels goed dat een aantal spelers dringend aan de winterstop toe is: Rafael van der Vaart, Jari Litmanen, Maxwell, Hatem Trabelsi, Cris- Steven Pienaar Iedere week praat Ajax Life bij met een Ajacied. Ditmaal met Steven Pienaar. De jonge Zuid-Afrikaan dartelde tegen AS Roma over het veld en dreef zijn directe opponenten soms tot wanhoop. Steven, was je niet helemaal kapot, na al dat loop- en sleuTwerk tegen AS Roma? „Nee hoor, dat viel reuze mee. Wie wint, voelt nauwelijks pijn. Ik was reuze blij met de zege, maar ook met mijn eigen spel. Bij ons liep het lekkeT; AS Roma had geen goede dag, wij wel." Was je niet bang voor een nieuwe zeperd na het gelijkspel tegen De Graafschap? „Na het duel tegen De Graafschap heeft iedereen zich op AS Roma geconcentreerd. Met succes, want ik heb geen moment gedacht dat we punten zouden laten lig gen. Het hele team heeft zeer goed gespeeld. Naarmate de wedstrijd vor derde, merkte ik dat het eigenlijk niet meer fout kon gaan." Had je geen last van de kou? „Nee, op het veld merk je niet eens hoe koud het is. De grasmat was dooT de voTSt hard geworden. In Zuid-Afrika heb ik geleerd wat het is op hobbelige veldjes te spelen, dus ook dat vormde geen belem mering voor me. tian Chivu, Steven Pienaar, Andy van der Meyde en Tomas Galasek zijn öf geblesseerd öf overbelast. Wat dat betreft kwam de ont moeting tussen beide topploegen op een goed moment voor PSV, dat zélf natuurlijk Van Bommel en Hofland niet kon opstellen. Voor de Eindhovenaren, Europees uitgescha keld, is er nog maar alleen de competitie, maar Ajax doet nog mee in de Champions League en is duidelijk moe door de vele wed strijden. Neem bijvoorbeeld Steven Pienaar. De jonge Zuid-Afrikaan speelde weergaloos tegen AS Roma. Maar dat zijn jonge benen nog niet alles kunnen dragen, bleek tegen PSV. De spelmaker werd door Van deT Schaaf en Vogel steeds op de huid gezeten en kon de beslissende pass niet geven. Ook Galasek oogde vermoeid, terwijl Litmanen, die met een onbedoelde assist nog wel voor de 1-1 zorgde, zelfs een complete offday had. Dat Ajax lijdt onder het drukke voetbalpro gramma,bleek al na zeven minuten. Aanvoer der Cristian Chivu moest het veld verlaten omdat zijn oude knieblessure opspeelde. Zijn vervanger Petri Pasanen deed zijn werk goed, maar als de Roemeense vedette wegvalt, levert Ajax veel kwaliteit in. Toch kwamen de Amsterdammers - een kwartier na het ope ningsdoelpunt - weer naast PSV, toen Zlatan Ibrahimovic in de 27ste minuut de 1-1 maakte. Het betekende de 4.000ste Eredivisie-treffer in de historie van Ajax. Ook het verloop van de tweede helft was boeiend. Voetbaltechnisch was het misschien niet al te hoogstaand, maar de topper zorgde wel voor sfeer, doelpunten en vreemde beslis singen. Scheidsrechter Ruud Bossen keurde in de eerste helft een loepzuivere treffer van Zla- Zondag sluit Ajax de competitie af met de uit wedstrijd tegen Excelsior. Doorgaans heeft Ajax niet veel problemen als het in KTalingen op bezoek gaat. Hopelijk is het dit jaar niet anders, al spelen bij Excelsior momenteel bijna louter jongens die bij aartsrivaal Feye- noord onder contract staan. In 1987 was Excelsior nog een onafhankelijke club. De ploeg nam het op 8 maart in De Meer op tegen het Ajax dat in dat seizoen de Europa Cup voor Bekerwinnaars zou winnen. Ajax won met 3-0 en deed het rustig aan, omdat enkele dagen later de kwartfinale tegen Malmö FF gespeeld moest worden. Dennis Bergkamp, hier op de foto, zou een dag later - wegens een blessuregeval - onver wacht de ploeg naar Zweden achterna reizen. De jonge aanvaller werd hiervoor uit de klas geplukt en werd door journalist Kees Jansma per auto naar Zweden gebracht. tan af wegens vermeend buitenspel, maar floot niet bij het dubieuze doelpunt van Jan Vennegoor of Hesselink. De Tukker maakte de 2-3 (na goals van Kezman en Van der Meyde, red.), maar leunde tegen de uitkomende Maarten Stekelenburg. De keeper kon niet bij de bal en Vennegoor prikte het leer in een leeg doel. Omdat héél Ajax dacht aan een overtreding, legde Stekelenburg de bal neer om een snelle vrije trap te nemen. Terwijl de PSV-ers het doelpunt van Lange Jan aan het vieren waren, schoot Galasek aan de andere kant de bal in een leeg doel. Bossen zorgde voor verwarring, door eerst helemaal niet te fluiten en vervolgens de treffer van PSV toch nog goed te keuren. De omstreden beslissing was het breekpunt in het duel. „Toen hadden wij de kracht niet meer om terug in de wedstrijd te komen. Maar ik kan de ploeg niets kwalijk nemen, ledereen heeft hard gevochten, maar vanaf het begin van de wedstrijd liepen wij achter de feiten aan. PSV was agressiever en wij te onrustig, waardoor we veel balverlies leden. We kwamen twee keer knap terug van een achterstand, maar na de derde goal lukte dat niet meer." Twaalf minuten voor tijd kopte Vennegoor of Hesselink PSV nog naar 2-4. Via een kopbal van Zlatan Ibrahimovic, een vrije trap van Galasek en een 'tip-in' van de voor Litmanen ingevallen Mido, kreeg Ajax nog een aantal kleine mogelijkheden. Het mocht echter niet baten. De eerste nederlaag van het seizoen was een feit. Volgende week wacht Excelsior in Rotterdam en daarna krijgen de Ajacieden twee weken vakantie, waarin men kan herstellen van een zeer zware eerste seizoenshelft. VALENCIA - Valencia heeft zaterdag avond de derby bij Villareal met 2-0 gewonnen. De grote man bij de Spaanse kampioen was de Noorse spits John Carew, die in een tijdsbestek van negen minuten twee maal scoorde. Kort na het openingsdoelpunt, dat viel in de 52ste minuut, werd Ouique Alvarez, een speler van de thuisclub, uit het veld gestuurd. Onder het toeziend oog van 22.000 fans had Valencia daarna geen enkele moeite meer de wedstrijd uit te spe len. De Champions League-deelnemer speelde tegen Villareal - naast alle langdurig gebles seerden - ook nog zonder vleugelspits 'Vicente' en middenvelder Ruben Baraja, die beiden in de wedstrijd tegen Arsenal tegen een blessure waren opgelopen. Opstelling Valencia: Palop Garrido, Ayala, Pellegrino, CaTboni Rufete (Albiol, 77), Albelda (Enguix, 37), Marchena, Fabio Aure- lio Aimar, Angulo (Catew, 38). LONDEN - Arsenal lijkt het winnen verleerd te hebben. Na een gelijk spel van 1-1 bij stadgenoot Totten- ham bedraagt de voorsprong op concurrent Manchester United nog slechts één punt. Vooral in de eerste helft werd Arsenal regelmatig overlopen. Het zou dan ook tot de 25ste minuut duren voordat 'The Gunners' het eerste schot op doel gaven. De stand was toen overigens al 1-0 in het voor deel van de Spurs. Na 11 minuten had de - opnieuw - matig reagerende David Seaman geen antwoord op een vrije trap van 30 meter van de Duitser Christian Ziege. Op slag van rust kwam de gelijke stand op het bord toen Henry werd getorpedeerd door de wild uitlopende doelman Keller en Robert Pires van u-meter koelbloedig raak schoot. Opstelling Arsenal: Seaman Lauren, Keown, Campbell, Cole Ljungberg (Tomé, 87), ParlouT, Gilberto Silva, Pires (Van Bronckhorst, 80) Bergkamp (Wiltord, 71), Henry. fROME - Vier dagen na de nederlaag tegen Ajax heeft AS Roma zich in de Serie A aardig hersteld. In het Olym pisch Stadion werd moeiteloos met 3-0 van Reggina gewonnen. Bij de rust was de stand al 2-0 door treffers van Walter Samuel (3) en de later aan zijn knie gebles seerd geraakte Francesco Totti (240. Invaller Vincenzo Montella voegde daar halverwege de tweede helft nog een derde treffer aan toe. In het doel van Rome was de tegen Ajax zo onsuccesvolle Antonioli vervangen door reservedoelman Ivan Pelizzoli. In de Serie A staat Roma nu op een 8ste plaats met een achterstand van 12 punten op koploper AC Milan. Opstelling AS Roma: Pelizzoli Zebina, Samuel, Panucci Cafu, Emerson, Lima, Candela Totti (BombaTdini 37; Tomic, 84) Cassano (Montella, 55), Batistuta. Zlatan viert zijn jubileumtreffer. AMSTERDAM - Hoewel de meeste Ajacieden de uitslag van de wedstrijd Ajax - PSV (2-4) het liefste zouden willen vergeten, zal de ontmoeting toch de voetbal geschiedenis in gaan. Afgelopen zondag maakte Zlatan Ibrahimovic, in de 27ste minuut, de 4.000ste competitietreffer van Ajax. Dankzij de 1-1 van de 21-jarige Zweed, is Ajax de eerste club uit de Holland Casino Eredivisie die een dergelijk aantal treffers op zijn naam heeft. De landskampioen en bekerhouder bereikte na 47 seizoenen en 1.564 wedstrijden dit aantal. Het eerste Ere- divisiedoelpunt van Ajax staat op naam van Loek den Edel. Op 2 september 1956 schoot hij tegen NAC de bal tegen het net. Ajax heeft, wat scorend vermogen betreft, volgens de statistieken een voorsprong van een straatlengte op zowel PSV als Feye- noord. De Eindhovenaren, die afgelopen zondag met 2-4 wonnen in de ArenA, maakten tot nu toe 3.569 goals, aardsrivaal Feyenoord 3.404. Ajax kreeg van het 'top- trio' ook de minste treffers tegen: 1.644. PSV-keepers mochten 1.722 keer de bal uit het net halen en Feyenoord-doelmannen 1.760 keer.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 4