Fraaie zege op AS Roma Sikora wil naar Portugal 4 Park De Meer geopend Start competitie 2003/2004 1 n§' Akachar verdient contract Mido en Trabelsi genomineerd deBOUD'S INN Ajax Life nummer 10 21 december 2002 COLLECTIEF 1 ff! ROMA: ZORGEN OM TOTTI Ook Jari Litmanen roemde de collectieve pres tatie van Ajax. De Fin weet als geen ander boe belangrijk bet is dat een elftal zich in z'n geheel en vol overgave in de strijd werpt. „Het was mooi om te zien dat zoveel jonge spelers zich prima staande bielden tegen de ervaren Italianen. Het zegt wel iets over ons dat Ronald Koeman al minstens 25 spelers beeft gebruikt, zonder dat de prestaties daar onder hebben geleden. Ons niveau is boog; de kwa liteiten van iedereen liggen dicht bij elkaar." Litmanen viel kort na bet begin van de tweede helft in voor Mido en zorgde tien minuten later met een fraai gekruld schot voor de bevrijdende tweede treffer. „Derge lijke goals heb ik wel meer gemaakt. Maar bet blijft fantastisch om dat in een vol stadion te doen in zo'n belangrijke wedstrijd." Na een halfuur spelen, kreeg Ronald Koeman opnieuw een tegenslag te verwerken toen Hatem Trabelsi niet verdeT kon. De Egypte naar werd vervangen door Abubakari Yakubu, waardoor de op het middenveld begonnen Nigel de Jong rechtsback ging spe len en Yakubu terecht kwam op z'n favoriete positie op het middenveld. „Het verschil was nauwelijks merkbaar", aldus de zeer tevreden Koeman: „Zowel Nigel als Yakubu hebben een prima wedstrijd gespeeld. Dat geldt ook voor PetTi Pasanen. Na de wedstrijd tegen Interna- zionale in Milaan - waarin hij in de fout ging - ben ik met het duo Bergdplmo/Chivu verder gegaan. Daardoor is hij eventjes uit beeld ver dwenen. Hij heeft nu aangetoond dat ik een beroep op hem kan doen als het nodig is. Petri is gewoon één van de selectie." De Ajax-verdediging, met o.a. Nigel De Jong en Petri 1 vervolg van pagina 1 Al vroeg in de wedstrijd maakte Zlatan Ibra- himovic zijn vijfde treffer in de Champions League. Hij staat met dat aantal in de top van de topscorerlijst, die wordt aangevoerd door Inter-spits Hernan Crespo. Zlatan strafte een enorme blunder van doelman Antonioli af, die heel knullig reageerde op een schot van Nigel de Jong. De bal ketste via zijn hoofd voor de voeten van Zlatan. Deze bleef opmerkelijk men, stond tegen AS Roma maar zelden onderdruk. koel en rondde beheerst af: „Dat gaf mij een heerlijk gevoel. Het was belangrijk dat we snel op voorsprong zouden komen. Daarna bleven we de betere ploeg. Ik gaf zelfs nog de assist voor de 2-0 van Jari en daarmee was de wedstrijd gespeeld. We hebben negentig minuten goed en geconcentreerd gevoetbald. Dat bewijst dat Ajax weer een topploeg ih Europa is. Nee, absolute top zijn we nog niet, maar we zitten er al wel dicht tegenaan." AMSTERDAM - Oud-Ajacieden van Lucky Ajax hebben zaterdagmiddag in Amsterdam op de plek van het oude Ajax Stadion de nieuwe woonwijk'Park de Meer'officieel geopend. De oudprofvoetballers, waaronder Brian Roy, Simon Tahamata en Johnny Bosman, schoten - onder leiding van Michael van Praag - voet ballen naar de bewoners vanaf de plek, waar zich vroeger de middenstip van het voetbal veld bevond. 'Park de Meer' is een nieuwe ecologische woonwijk in het zuidoosten van Amsterdam, vlakbij Diemen. Het complex telt tweehon derd huurwoningen en vijfhonderd koopwo ningen. Alle woningen zijn inmiddels ver kocht of verhuurd. Michael van Praag onthult de middenstip. AMSTERDAM - Net op het moment dat Victor Sikora weer in vorm kwam, werd hij getroffen dooT een knieblessure,*In de wedstrijd tegen De Graafschap beschadigde de aanvalleT de buitenmeniscus van zijn rechterknie. Het is de eerste (en hopelijk laatste) ernstige bles sure vooT Sikora. Het herstel zal vermoedelijk zes weken in beslag nemen. „Op het trai ningskamp in Portugal wil ik er weer bij zijn." Victor, wat gebeurde er precies in Doetin- chem? „Ik kreeg de bal van Mido, voor een een-twee. De bal bleef iets achter me. Ik draaide naar links maar mijn rechterbeen bleef staan. Ik voelde meteen dat het niet goed was. Toch speelde ik nog even door want de pijn werd minder. Een dag later zijn we naar het zieken huis gegaan en daar bleek dat ik mijn menis cus beschadigd had." Hoe ziet jouw herstelperiode er uit? „Ik moet nu even afwachten hoe mijn knie reageert. Ik kan wel weer bewegen en het vocht is er ook uit. De spieren zijn natuurlijk slap geworden dus zal ik veel in het kracht honk te vinden zijn." Je miste wel de topwedstrijden tegen AS Roma en PSV... „Ja, dat was balen. Tijdens de wedstrijd tegen AS Roma zat ik thuis op het puntje van mijn stoel. Ik wilde naar de ArenA gaan tijdens Ajax-PSV, maar mijn knie TeageeTde die dag negatief op het lopen met de krukken." Hoe kijk je, ondanks deze blessure, terug op jouw eeTSte seizoenshelft in Amsterdam? „Toch wel met gemengde gevoelens. In het begin ging het goed. Ik kwam vrij turbulent binnen, had weinig vakantie en aardig wat stress in de zomer. Het op en neer rijden weTd me ook te veel. Gelukkig woon ik sinds kort in Amstelveen. Na de eerste wedstrijden knakte er iets in me, juist op het moment dat ik het wilde laten zien. Dat was in de thuiswedstrijd tegen NAC. Na de uitwedstrijd in Lyon had ik de stijgende lijn weer te pakken. De laatste wedstrijden stond ik weer in de basis, maar toen kwam deze blessure. Als ik in de tweede seizoenshelft net zoveel geluk heb, als pech in de eerste helft, komt het helemaal goed." Hoe staan de andere Ajacieden er voor? Cris- tian Chivu kreeg tegen PSV weer last van zijn bovenbeenblessure. Rechterverdediger Hatem Trabelsi miste die wedstrijd omdat hij tegen AS Roma gebleseerd raakte aan zijn linkerbo venbeen. Voor Rafael van der Vaart kwam de wedstrijd tegen PSV te vroeg. Of hij Excelsior haalt, was bij het ter perse gaan van deze krant nog niet bekend. Victor Sikora AMSTERDAM - Voor Jamal Akachar is een droom werkelijkheid geworden. De aanval ler van Ajax Zaterdag 1 ondertekende maan dag 9 december een contract voor anderhalf jaar. Akachar was al in een eerder stadium actief voor Ajax en speelde toen bij de A2. Na dat jaaT stopte hij met voetbal, maar na een onderbreking van zes maanden, wilde hij vorig jaar het veld weer in. Hij kwam terecht in het hoogste amateurelftal van Ajax, dat in de Eerste Klasse van de zaterdagamateurs speelt. Hij verdiende zijn brood als taxi chauffeur. In die situatie kwam verandering, toen Jong Ajax-trainer John van 't Schip hem opriep voor een wedstrijd van Jong Ajax tegen HET, een combinatie-elftal van spelers uit de Amsterdamse Hoofd-, Eerste en Tweede Klasse. Van 't Schip raakte gechar meerd van het spel van Akachar en voegde hem toe aan de selectie van Jong Ajax, dat met een tekort aan spelers kampte. Akachan „Tegen Jong Feyenoord mocht ik al invallen en in de daaropvolgende wedstrijden scoorde ik in elke wedstrijd, waarin ik in de basis stond." In de bekerwedstrijd tegen Wil lem II zorgde Akachar voor de beslissing door 2-0 te maken. CAIRO - Hatem Trabelsi en Ahmed 'Mido' Hossam zijn genomineerd voor de titel 'Afri kaans voetballer van het Jaar'. Naast Trabelsi (Tunesië) en Mido (Egypte) zijn twintig andere Afrikanen geselecteerd. De Senegale- zen El-Hadji Diouf, Salif Diao en Papa Bouba Diop - allemaal WK-deelnemers - lijken de meeste kans te maken. Pas in de kwartfinale kwam een einde aan de opmars van Sene gal. Turkije toonde zich in die wedstrijd te sterk. Andere bekende genomineerden zijn de Kameroenezen Geremi (Middlesbrough), Lauren (Arsenal) en Samuel Eto'o (Real Mal- lorca). Ook oud-Ajacied Benni McCarthy uit Zuid-Afrika (Celta de Vigo) behoort tot bet selecte gezelschap. Op 25 december wordt gestemd welke drie spelers overblijven. De winnaar woTdt bekend gemaakt in april 2003 tijdens het Afrikaanse voetbalgala. ZEIST - Het seizoen 2003/2004 in de Holland Casino Eredivisie start in het weekeinde van vrijdag 15 t/m zondag 17 augustus. Een week eerder vindt het duel om de Johan Cruijff Schaal VIII plaats. Traditiegetrouw gaat die strijd tussen de landskampioen en de beker winnaar. Tevens staan in augustus enkele groepswedstrijden in het Amstel Cup-toer nooi op het programma. Ajax is daaT naar alle waarschijnlijkheid voor vrijgesteld. Ajax 2 speelt mogelijk wel bekerwedstrijden. ROME - Bij AS Roma wordt deze week in spanning gewacht op het bericht of spits Francesco Totti voor langere tijd is uitgeschakeld. Totti viel zondagmiddag al na 37 minuten uit met een op het oog ernstige blessure aan zijn rechter knie. Nader onderzoek zal moeten uitwijzen of het gaat om een meniscusblessure of dat de kniebanden zijn beschadigd. In dat laatste geval zou het seizoen voor Totti wel eens afgelopen kunnen zijn. Aanbieding: Ajax spijkerjack vanaf maat 8,10,12,14,16 en S t/m XXL 1- nil van _63^5~T voor €18,00 QnOO Spijker Hesjes maat S t/m XL 1 r NIEUW!! Ajax Dartborden; pijlen flyers Verzending door heel Nederland. De gehele Ajax Adidas Collectie! o.a. trainingspakken, uit- en thuistenue, sweaters en vrijetijdsshorts Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 3