A A - Ajax verliest boeiende topper in de ArenA Arsenal is de volgende Danny Blind Hoofd Jeugdopleiding van Ajax Programma winterstop De Sponsor van f De club 21 DECEMBER 2002 1QE JAARGANG WWW.AJAX.NL/SVA Ajax verslaat Roma AMSTERDAM - Dinsdag 18 februari hervat Ajax de Champions League met het uitduel tegen Arsenal. De Engelsen, met Dennis Berg- Vamp en Giovanni van Bronckhorst in de gele deren, hebben tot nu toe aangetoond over het beste elftal te beschikken. Een week later komt Arsenal in de bomvolle Amsterdam ArenA op bezoek. Wil Ajax blijven meedoen voor een plek in de kwartfinale, dan moeten er punten gepakt worden tegen de kampioen van Engeland. De stand in Poule B 1. Arsenal 2-4 3-1 2. Ajax 2-4 3-2 3. Valencia 2-2 1-1 4. AS Roma 2-0 2-5 Programma: Dinsdag 18 febniari: Arsenal-Ajax AS Roma-Valencia Woensdag 26 febniari: Ajax-Arsenal Valencia-AS Roma Dinsdag 11 maart: Ajax-Valencia Arsenal-AS Roma Woensdag 19 maart: AS Roma-Ajax Valencia-Arsenal AMSTERDAM - Danny Blind, de huidige trai ner-coach van Ajax Ai, zal vanaf 1 februari het nieuwe Hoofd Jeugdopleiding worden van Ajax. Hij zal deze werkzaamheden vervullen naast het trainer-coachschap van Ajax Ai. Het contract met Danny Blind is inmiddels tus sentijds verlengd tot medio 2006. Omdat Kees Zwamborn, de huidige Directeur Jeugdopleiding van Ajax, per 1 juli 2003 dezelfde functie gaat vervullen bij het Engelse Sunderland, hebben Ajax en Zwam born in goed onderling overleg besloten dat reeds per 1 februari 2003 het dienstverband van Zwamborn zal worden beëindigd. Doot Patrick Leemans Feit is, dat Ajax de koppositie kwijt is aan PSV. En dat de Eindhovenaren in de boei ende topper in de ArenA de sterkste (2-4) waren. Waarom boeiend? Omdat het aantal enerverende momenten zeer talrijk was. Zo was het bijvoorbeeld boeiend om te zien op welke manier Ajax het duel inging. Niet Maxwell, maar Jelle Van Damme begon als linksback, terwijl de toegezongen en beminde Richard Witschge op de bank zat. „Ik startte met Jari Litmanen in de basis en hij is een zelfde soort type speler als Richard. Ik vond dat Maxwell beter in deze speelstijl Zlatan Ibrahimovic is blij met de openingstreffer tegen AS Roma. Andy van der Meyde bewondert de jonge Zweed om zijn koelbloedigheid. AMSTERDAM - Na twee speeldagen in de tweede ronde van de Champions League staat Ajax er florissant voor. Dankzij de 2-1 zege op AS Roma deelt Ajax de koppositie met favoriet Arsenal. De Engelsen kwamen vorige week in eigen huis niet verder dan een 0-0 gelijkspel tegen Valencia. Door Amout Verzijl „Tot februari staan we er goed voor", conclu deerde Ronald Koeman na afloop van de onverwacht gemakkelijke zege op AS Roma terecht. Slechts weinigen hadden vooraf ver wacht dat Ajax aan de wedstrijd tegen AS Roma in de ijskoude Amsterdam ArenA drie punten zou overhouden. Dat leek, gezien de rits blessures aan Amsterdamse zijde en de gmte hoeveelheid geroutineerde topspelers bij AS Roma, op vooriiand een onmogelijke opgave. Ronald Koeman kon dit keer geen beroep doen op maar liefst drie bepalende spelers, Rafael van der Vaart, Cristian Chivu en Tomas Galasek. Hun vervangers deden het echter uitstekend. Petri Pasanen, Nigel de Jong en Richard Witschge behoorden tot de uitblinkers. Met name Witschge speelde uit stekend. De middenvelder zwoegde over het hele veld, strooide met passjes, alsof hij nog in z'n beste dagen was en dicteerde het tempo van de wedstrijd. Zelf bleef Witschge na afloop nuchter onder alle lofuitingen: „Ik ben niet verbaasd door deze zege. Ik speel altijd om te winnen, dat past ook bij Ajax. Het doet er niet toe wie er in het veld staan." KNOCK OUT Het onthutsend zwakke AS Roma werd gedu rende de gehele wedstrijd overklast. Nauwe lijks één uitgespeelde kans creëerden de Italia nen, de treffer van Gabriël Batistuta inkluis. Een hoge bal van achteruit werd door de Argentijn met een fraaie boog achter de wat te ver voor zijn doel staande Stekelenburg gekopt. Veel deed het er niet toe, want na deze treffer was AS Roma niet eens in staat er nog een wanhoopsoffensief uit te gooien. De treffers van Zlatan Ibrahimovic en Jari Litmanen had den de kwakkelende ploeg van traineT Fabio Capello al veel eerder knock out geslagen. De Romeinen zijn, met twee duels tegen het sterke Valencia voor de boeg, zo goed als uitgescha keld. Ajax beTeidt zich voor op de zware dubbele ontmoeting met Arsenal in het voorjaar. lees verderop pagina 3 AMSTERDAM - Misschien zat de confrontatie met AS Roma nog te veel in de benen. En misschien was het resultaat wel anders geweest, als het doelpunt van Zlatan, halverwege de eerste helft, was goedgekeurd. En mis schien had Ajax de topper tegen PSV zélfs nog wel kunnen winnen, als scheids rechter Ruud Bossen de 2-3 van Jan Vennegoor of Hesselink had afgefloten. paste. Maar dat hij niet goed aan de wed strijd begon, was duidelijk", aldus trainer Ronald Koeman na afloop. Al na één minuut leed de Braziliaan balverlies en kreeg Mateja Kezman een vrije kopkans. Koeman zag dat Maxwell zoekende was en zich in de loop van de eerste helft 'niet herpakte'. Vervolg op pagina 4 AMSTERDAM - Ajax hervat de training na de winterstop op woensdag 8 januari. Drie dagen later spelen de mannen van Ronald Koeman een oefenwedstrijd tegen Zuidvogels in Hui zen. Vervolgens vertrekt het gezelschap op maandag 13 januari voor een trainingsweek naar Portugal. DaaT worden twee oefenduels gespeeld. Op woensdag tegen VfL Wolfsburg en twee dagen later tegen een nog onbekende tegenstander. Vrijdag 24 januari sluit Ajax de voorbereiding afin Egypte tegen Al-Ahly.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 1