im Crystolight lil l'fl Argentinian/5panish öteakhouse f Tp| 1* ft Y<?*V - 423 24 24 020- Ajax Life nummer 9 7 december 2002 KLAGEN PIJN KANS Asbestverwijdering Sloopwerken Milieutechniek b.v. Voor al uw asbestsaneringen. Wij zijn KOMO gecertificeerd. Ook voor sloopwerkzaamheden. Wij staan voor kwaliteit. Bel vrijblijvend voor info. Penningweg 69d 1507 DE Zaandam Tel. 075 - 612 17 58 Fax 075 - 612 17 51 f Our speciality: grilled-meat courses Far\oram\c view from our windows Also lunches and breakfast Airconditioned Daily open from 12.00 am - 23.00 pm Oudebrugsteeg 16 - Amsterdam f Il'J we allemaal bij Ajax' Regelt zijn vader alles in Egypte, hier in Neder land heeft hij sinds hij getrouwd is ook een rustpunt. „Het huwelijk is nog mooier dan ik had kunnen denken. Ik dacht dat het me zwaar zou vallen, omdat het 't begin van een heel ander leven is. De eerste twee maanden waren ook best wel moeilijk. Ik was het niet gewend om een 'home guy' te zijn. Maar inmiddels voelt het erg goed om m'n eigen meisje te heb ben. Dat mensen zeuren over mijn jonge leeftijd, doet me niets. Mensen kla gen altijd. Niet alleen in Nederland hoor, ook in Egypte. Het belangrijkste is, dat ik me prettig voel bij wat ik doe." Ajax' gedeelde topscorer in de competitie kreeg het idee voor de 'Mido Football Academy' omdat hij iets wilde terugdoen voor zijn land. „Egyptische voetballers moeten kunnen dro men over een professionele loopbaan in het voetbal. Wij kunnen die jongens dan doorge ven hoe ze zich moeten gedragen om een waardig profvoetballer te worden; iemand die in Europa kan slagen. De meeste voetballers in Egypte zijn namelijk niet zo professioneel. Ze gaan vaak tot diep in de nacht uit, komen te laat op de training en zeggen soms dingen waar ze later spijt van hebben. Ja, ik weet dat al deze dingen ook over mij gezegd zijn, maar ik kan je verzekeren dat ze niet waar zijn." Behalve dan het voorval begin september, waarin Mido voor een televisiecamera ver klaarde weg te willen bij Ajax. Een wens die volgens de Egyptenaar werd ingegeven door sportieve teleurstelling. Hij wilde zich revan cheren voor de matige wedstrijd tegen Gronin gen maar kreeg die kans niet, omdat de trainer tegen Zwolle voor Zlatan Ibrahimovic koos. Mido moest bij Leo Beenhakker en Ronald Koe man op het matje komen, kreeg een boete en maakte zijn excuses aan de voltallige selectie van Ajax. Bij de Ajax-fans had de Egyptenaar het 'even' verbruid. Kreten als "Mido is het Ajax-shirt niet waard" en "Mido rot op" daalden van de tribunes neer. Het deed de aanvaller pijn; helemaal omdat er een verkeerd beeld was geschetst. „AT5 had alleen de slechte passa ges uit het interview uitgezonden. Ik had ze namelijk ook verteld dat ik van Ajax houd, maaT dat hebben ze de supporters niet laten zien. De fans reageerden alleen op wat ze hadden gezien en dat is begrijpelijk. Ik kon er verder niks aan doen. Ik kan alleen maar blij ven herhalen, dat het voor mij altijd een droom was, om voor Ajax te spelen. En dat ik blij ben om hier te zijn." „Iedere keer als ik speel, doe ik er van alles aan om doelpunten te maken voor de fans. Écht, ik heb m'n uiterste best gedaan, om de relatie weer te herstellen." Daarin lijkt hij vrij snel te slagen. Mido scoort veel en woTdt weer als vanouds toegezongen door de F-Side. Ondanks zijn zeven treffers in de Eredivisie, wil het scoren in de Champions League nog niet écht lukken. Een vergelijking met Zlatan Ibrahimovic, met vier treffers Ajax' Europese topschutter, dringt zich op. Beide spelers mochten in zes wedstrijden hun kunsten ver tonen. Mido speelde 349 minuten,terwijl Zla tan 419 minuten in het veld stond. Maar in tegenstelling tot zijn boezemvriend, scoorde de Egyptenaar nog niet. „De Champions League is toch weer een stapje hoger, de verdedigers zijn veel sterker. Materazzi van Internazionale was absoluut de lastigste... Onze duels hadden niets met voetbal te maken. We vochten gewoon een onderlinge oorlog uit. Ik houd daar wel van. Hij maakte veel overtredingen, maar ik pakte hem ook hard aan. Zo gaat dat soms in het voetbal. Tegen Inter had ik helaas m'n dag niet. Die kopbal had gewoon meteen raak moeten zijn, dan was er ook nooit een discus sie geweest over de afgekeurde treffer van Rafael." Ondanks de nederlaag tegen de Italianen, kon er in de kleedkamer een klein feestje gevierd worden, want plaatsing voor de tweede ronde was een feit. Volgens Mido had de loting gun stiger gekund. „Het wordt in deze groep erg moeilijk. Ik had liever in de groep van Interna zionale, FC Barcelona en Newcastle United gezeten. Voordeel is wel, dat al onze tegen standers 'willen voetballen'. Wij aanvallers krijgen dan ook zeker de ruimte. Alle ploegen hebben kans om door te gaan. Wij ook. Waarom zou dat Ajax niet lukken?" Die laatste uitspraak getuigt van veel ver trouwen. Maar volgens de aanvaller is dit jonge Ajax absoluut bezig iets bijzonders neer te zetten. Sterker, hij pleit er voor, dat de selectie zo lang mogelijk bij elkaar blijft, zodat er in de toekomst nog mooie dingen kunnen gebeuren. „We zijn sterker dan vorig seizoen. De jonge ploeg heeft veel ervaring opgedaan. Wie de spelers individueel bekijkt, ziet dat iedereen voortdurend vooruit gaat; ieder jaar worden webeter. We weten dat we, als iedereen bij de club blijft, nóg sterker zul len worden. Daar wordt onderling ook over gepraat,hoewel iedereen natuurlijk z'n eigen carrière heeft uitgestippeld. Je weet nooit wat er in de toekomst gebeurt, maar als het aan mij ligt, blijven we allemaal bij Ajax." Importeur Asfour Crystal (Benelux) Diamant Kristal 30% PbO de grootste collectie kristallen kroonluchters in Nederland - meer dan 1000 ktoonluchters op voorraad - modern en klassiek in verschillende uitvoeringen o.a. zilver, goud en brons tevens kunt u uw eigen kroonluchter samenstellen kroonluchters op maat voor projecten prachtige collectie handgemaakte kleinmeubeien in Franse stijl - distributie over de gehele wereld Speciale aanbieding voor Ajaded lezers 25% korting op de gehelé collectie (m.u.v. de reeds afgeprijsde artikelen) Crystolight, Hoofdweg 122, 1057 DA Amsterdam. Tel.: 020 - 4274740, Fax 020 - 4274741 www.crvstoliglit.comwww.asfourcrystal.com Ondanks dat hij er enkele malen dichtbij was, scoorde Mido nog niet in de Champions League.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 7