UITSTEKENDE WEEK VOOR ARSENAL AANGESLAGEN AS ROMA MAG NIET ONDERSCHAT WORDEN Ajax Life nummer 9 7 december 2002 Na afloop was trainer Fabio Capello uiteraard een teleurgesteld man: „We hadden veel kan sen, maar konden ze niet benutten. Onze doelman had bijna niets te doen, maar des ondanks maakte Henry drie goals. Ik heb altijd al gezegd dat Arsenal één van de beste teams van Europa heeft. Vandaag hebben ze dat laten zien. Het feit dat Valencia en Ajax tegen elkaar gelijk hebben gespeeld, betekent dat we nog alle kans hebben om door te gaan." Arsenal heeft een uitstekend weekend achter de rug. De Londenaren wonnen voor 38.090 toeschouwers op Highbury zelf met 3-1 van Aston Villa en zagen een dag later, hoe concurrent Liverpool thuis onderuit ging tegen Manchester United (1 -2). Bij Arsenal speelde Giovanni van Bronckhorst weer voor het eerst in de basis. The Gunners namen al na 17 minuten de leiding nadat Den nis Bergkamp de Fransman Robert Pires met een perfecte pass de diepte in had gestuurd. Kort na rust verdubbelde ThieTry Henry de score na een perfect genomen vrije trap. Een tegentreffer van de Duitse ondeT-21 interna tional Hitzlsperger bracht de spanning nog wel even terug (2-1, 64ste minuut), maar negen minuten voor tijd viel de definitieve beslissing. Staunton bracht Llungberg ten val en Henry benutte op Panenka-achtige wijze de strafschop: 3-1. Opstelling Arsenal: Shaaban Luzhny, Cygan, Campbell, Van Bronckhorst Touré (Keown, 68), Vieira, Gilberto, Pires (Ljungberg, 77) Bergkamp (WiltoTd, 71), HenTy. De uitwedstrijd tegen Alavés leverde Valencia, behalve puntver lies, opnieuw een zware blessure op. Na Pablo Aimar, Rufete en Kili Gonzalez lijkt nu ook doelman Santiago Carii- zares voor langere tijd uitgeschakeld. Na een kwartier in de eerste helft kwam hij ongeluk kig in botsing met Jordi Cruijff en moest per brancard het veld verlaten. Gevreesd wordt voor beschadigde kniebanden, maar nu al is zeker dat de 33-jarige doelman er in het duel met Arsenal niet bij zal zijn. Trainer Rafa Beni- tez was na afloop teleurgesteld dat hij al weer een topspeler zal moeten missen: „De pech schijnt ons te achtervolgen. Maar we hebben een brede selectie en andere spelers krijgen nu de kans te bewijzen wat ze waard zijn." Voor 14.653 kijkers eindigde de vlakke wed strijd tegen Alavés, dat zes keer geel kreeg, in 0-0. De beste kans was nog voor de thuisclub, maar invaller-doelman Andrés Palop voor kwam dat Tellez doel trof. Valencia staat in Spanje nu op een derde plaats met 22 punten uit 12 wedstrijden. Koploper Real Sociedad, dat Barcelona met 2-1 klopte, heeft vier pun ten meer. Opstelling Valencia: Canizares (Palop, 15.) Curro ToTTes, Ayala, Marchena, Fabio Aurelio Angulo, Albelda, De los Santos, Vicente Juan Sanchez (Borja, 87.), Carew (BaTaja, 53). Voor de tweede achtereenvol gende keer is een thuiswedstrijd van AS Roma in chaos geëindigd. De problemen ontstonden dit keer na een gelijkmaker van Juventus-middenvel- der Nedved, kort voor tijd. De wedstrijd liep daarna geheel uit de hand. Na een schoppar- tij werden eerst Birindelli (Juventus) en Vin cent Candela (Roma) van het veld gestuurd, waarna in de blessuretijd ook nog de schel dende Francesco Totti rood kreeg. Diezelfde Totti was de man van de wedstrijd. ROME - Het zou een grote fout zijn om te denken dat AS Roma, na de 1-3 thuisneder laag tegen Arsenal, al uitgeschakeld is in de tweede fase van de Champions League. Ook in de eerste ronde begon AS Roma met een thuisnederlaag, om tenslotte toch nog als tweede in de groep te eindigen. Net als twee maanden geleden liep Roma in het eigen Olympisch ch;H?ns Stadion tegen een forse nederlaag aan. Een verschil is echter dat Real Madrid de Italianen twee maanden geleden alle hoeken van het veld liet zien, terwijl Arsenal de zege dankte aan de prestaties van slechts één man: Thierry Henry. De Franse spits, die ooit faalde bij Juventus en sindsdien geen gelegenheid voorbij laat gaan om open lijk zijn minachting voor het Italiaanse voet bal te laten blijken, was ongrijpbaar en scoorde één van de fraaiste hat-tricks in de geschiedenis van de Champions League. Henry deed dus precies datgene, dat de aan vallers van Roma nalieten: scoren. Trainer Fabio Capello had voor de wedstrijd twee van zijn topspitsen - Batistuta en Montella - aan de kant gelaten en koos voor het duo Fran cesco Totti en Antonio Cassano. In het begin van de wedstrijd pakte deze keuze goed uit, zeker ook omdat de Arsenal-verdediging gebrek heeft aan spelers die - met uitzonde ring van Ashley Cole - goed aan de bal zijn. Roma maakte uitstekend gebruik van alle onzekerheid in de Arsenal-verdediging en begon overdonderend. In de eerste minuut al slaagde Sol Campbell er slechts op het nip pertje in een treffer van Totti te voorkomen. Het was uitstel van executie, want drie minu ten later had Antonio Cassandra er geen enkele moeite mee invaller-doelman Rami Shaaban met een carambole via de twee doelpalen te passeren. Voor Roma was het dit seizoen pas de 4de goal in de Champions League. Arsenal leek staande Knock Out, maar werd in de 6de minuut gered door Henry die, na een snelle uitbraak via Gilberto, de bal met de binnenkant van de voet langs Antonioli schoof (i-i). Het was één van de weinige hoog tepunten voor Arsenal dat in de gehele eerste helft slechts drie keer in de buurt van het Ita liaanse doel kwam. The Gunners stonden voortdurend met de rug tegen de muur en mochten beslist niet klagen toen de Slo waakse scheidsrechter Lubos Michel een overtreding van Campbell op Cassano niet met een strafschop bestrafte, hoewel TV-beel- den duidelijk maakten, dat Campbell wel degelijk binnen het i6-meter gebied stond. Ook Pascal Cygan, de boomlange Franse ver dediger, onderscheidde zich door een inzet van de geheel vrijgelaten Totti met z'n knie nog net uit het doel te werken. In het begin van de tweede helft had Roma opnieuw recht op een strafschop - dit keer na een overtreding van doelman Shabaan op Gianni Guigou - maar dit keer liet Michel doorspelen. En düs trof Roma tegen Arsenal hetzelfde lot als, aan de andere kant van de Middellandse Zee, Valencia tegen Ajax: een tegentreffer tegen alle verhoudingen in. Terwijl Zlatan Ibrahimovic op het beslissende moment het hoofd koel hield, deed Thierry dat in Roma toen hij in de 70ste minuut - na een pass van Luzhny - Panucci van zich af schudde en Anto nioli vooT een tweede keer klopte. Dit keer had Roma geen antwoord meer, vooral ook omdat Thierry al vijf minuten later zijn hat trick voltooide door een vrije trap briljant in het net te jagen. Francesco Totti ontkende dat de slechte resul taten hebben geleid tot een negatieve sfeer in de kleedkamer: „Positieve resultaten zor gen altijd voor rust en we winnen de laatste tijd maar weinig. Maar onze spelersgroep is hecht en we zullen zeker terugkomen. Ik heb nog niet eerder meegemaakt dat we in korte tijd zo veel pech hadden. Het enige licht puntje van de laatste tijd is het gelijkspel tus sen Valencia en Arsenal. Dat geeft ons de kans te herstellen." De ploeg van AS Roma. Staande v.l.n.r.; Antonioli, Candela, Cafu, Panucci, Zebina en Samuel. Zittend v.l.n.r.; Totti, Tomasi, Lima, Batistuta en Emerson. Thierry Henry van Arsenal is de Roma-verdediging te snel af en zet Arsenal op voorsprong. Na 12 minuten zorgde de spits van Roma met een onwaarschijnlijk mooi doelpunt (hoog opspringend controleerde hij een voorzet van Lima met de borst en scoorde vervolgens met de linker voet) voor het openingsdoelpunt en in de 43ste minuut stelde hij Antonio Cassano in staat het tweede doelpunt voor Roma te maken. Op slag van rust scoorde Del Piero tegen, waarna Nedved in de 86ste minuut de eerste nederiaag van Juventus sinds maart 2002 voorkwam. Het gelijkspel betekende wel dat AS Roma stadgenoot Lazio aan een koppositie heeft geholpen. Lazio heeft 27 punten uit 12 wed strijden. AS Roma staat gde met 17 uit 12. Opstelling AS Roma: Antonioni SartoT (Guigou, 85.), Zebina, Samuel, Panucci Cafu, Lima, Emerson, Candela Cassano (Batistuta, 58.) Totti.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 5