Gelukkige winst op Twente Verrekte spier voor Chivu Naruoka komt Ponce gaat BIESSI IRE HIEUW IS Vooral positieve geluiden op de AVA deBOUD'S INN Ajax Life nummer 9 7 december 2002 -bui Vervolg van pagina i In vergelijking met de Champions League wedstrijd tegen Valencia had Koeman Jari Lit- manen, Mido en Maxwell buiten de basis gelaten. Koeman: „Die wissels heb ik toege past om een stukje vermoeidheid tegen te gaan in het zware programma." Zlatan Ibrahi- movic, Nigel de Jong en de herstelde Victor Sikora namen hun posities waar. Zlatan en Sikora speelden daardoor in de basis, maar De Jong werd in de rust wel vervangen door Maxwell. Door slordigheden in de defensie van Ajax kwam FC Twente in de eerste 45 minuten ver schillende malen in kansrijke positie voor het doel van Joey Didulica. De Australische doel man hoefde echter maar één keer in te grij pen. Aan de andere kant kregen Zlatan, Pie- naar en Van der Meyde kansen. Dat het uit eindelijk Rafael van der Vaart was, die - met een omhaal na een voorzet van Hatem Tra- belsi - het openingsdoelpunt op zijn naam schreef, zal intussen niemand meer verbazen. Dezelfde Trabelsi stond aan de basis van de gelijkmaker van FC Twente, toen hij te laat een sliding inzette op Ellery Cairo. Specialist Sjaak Polak benutte het buitenkansje. Na rust nam FC Twente het heft in handen, maar meer dan enkele afstandsschoten wis ten de Tukkers niet te produceren. Naarmate De omhaal waarmee Rafael van der Vaart de score opende. de wedstrijd vorderde, liepen de verdedigers van FC Twente steeds verder achteruit. Tot Van der Vaart in blessuretijd met zijn zevende doelpunt van het seizoen het vonnis over De Tukkers voltrok. Koeman: „Het is een gerust stellende gedachte dat we ook kunnen win nen, als we niet lekker in de wedstrijd zitten." Het geluk van een kampioen dus, waardoor Ajax in de ArenA in competitieverband sinds vorig jaar oktober nog steeds ongeslagen is. Cristian Chivu is in het thuisduel tegen FC Twente uitgevallen met een verrekking in zijn rechterbeen. De Roemeense aanvoer der kon niet verder spelen waardoor Ajax - dat al door zijn wissels heen was - het duel noodgedwongen met tien man moest beëindigen. Een MRI-scan moest uitwijzen dat er sprake was van een verrekking en geen spierscheuring. Jelle van Damme herstelt voorspoedig van zijn teenblessure, die hij op heeft gelopen in de vriendschappelijke interland tussen Jong België en Jong Schotland van 19 november. De 19-jarige Belg trainde zater dag mee met de groep, maar was nog niet inzetbaar tegen FC Twente. Het ziet er naar uit dat hij zaterdagavond, voor de wed strijd tegen De Graafschap, weer mee zal kunnen doen. Victor SikoTa is hersteld van zijn ham stringblessure die hij opliep in het duel tegen Heerenveen. DaaT die blessure miste hij wel het Champions League-duel tegen het Spaanse Valencia, maar tegen FC Twente speelde de rappe aanvaller de vol ledige 90 minuten. Op de blessure van Chivu na, stroomt de ziekenboeg dus redelijk leeg. Johnny Heitinga (linkerknie) en Henk Tim mer (linkerknie) werken momenteel nog hard aan hun herstel. John O'Brien heeft de looptraining hervat en trapt voorzich tig tegen een bal. Hij herstelt van een hin derlijke linkerachillespees en loopt zijn rondjes op het trainingsveld met fysiothe rapeut Mark Haak. Doelman Bogdan Lobont werkt intensief met keeperstrainer Wil Coort en maakt een gretige indruk. Jari Litmanen lijkt hersteld van zijn ham- stringblessure. De Fin viel in tegen Heer- enveen en speelde tegen Valencia een uur, waarna hij werd vervangen door Zlatan Ibrahimovic.Tegen FC Twente kwam de Fin na ruim een uur spelen in het veld voor Steven Pienaar. AMSTERDAM - Tijdens de Algemene Ver gadering van Aandeelhouders (AVA) pre senteerde Ajax afgelopen vrijdag de jaarcijfers 2001/2002. Volgens Algemeen Directeur Arie van Eijden was er bepaald geen sprake van een 'goed-nieuws- show'. „Maar de vooruitzichten zijn goed en dat is niet zalvend bedoeld." Doot Daan Schippers Van Eijden kampte met een tweeslachtig gevoel bij de presentatie van het jaarverslag. „Ik heb een goed gevoel overgehouden aan vorig seizoen, maar over de financiële resul taten kan ik niet tevreden zijn", vertelde hij de honderd man, die in de Rinus Michels Zaal in de Amsterdam ArenA bijeen waren gekomen. Toch ziet Van Eijden de toekomst rooskleurig in. „We hebben een positieve cashflow, er dreigt geen gevaar voot het intrekken van de licentie en we hoeven geen personeel te ont slaan." Het gaat dus weer goed met Ajax, al zag niet iedereen dit zo. Een aanwezige aandeelhou der pleitte bijvoorbeeld voor een krachtige sanering met intensief crisismanagement. „Ajax heeft zoveel contractspelers dat het een eigen FC Zijlijn kan oprichten en kan probe ren met drie teams de bekerfinale te berei ken." Van Eijden: „Een aantal contractuele verplichtingen kan nou eenmaal niet eenzij dig verbroken worden. Ik denk dat we nog zo'n twee jaar nodig hebben om financieel weer helemaal gezond te worden." Ook Ajax'buitenlandse deelnemingen waren een constant punt van discussie. Samen met verminderde opbrengsten als gevolg van het instorten van de transfermarkt en het beëin digen van het contract met Ferdi Vierklau, was het verlies op de buitenlandse deelne mingen de voornaamste oorzaak dat het boe- kingsresultaat negatiever was dan een jaar eerder. „We kunnen nog niet de conclusie trekken dat ze geen waarde hebben gehad", aldus Van Eijden, doelend op de aanwezig heid in Amsterdam van Steven Pienaar, Jelle Van Damme en enkele Belgische jeugdspelers die in de toekomst nog geld kunnen opbren gen. Verdere internationale financiële parti cipatie zal echter uitblijven, vanwege een nieuwe FIFA-regel die spelers buiten de Euro pese Unie niet toestaat voor hun 18de ver jaardag naar Europa te verkassen. En ook van wege de voortdurende discussie of de clubs voor eigen prestaties moeten gaan, of uitslui tend een opleidingsinstituut is voor Ajax. Arie van Eijden liet duidelijk merken dat de financiële situatie voor Ajax niet zo drama tisch is als de kille cijfers in eerste instantie doen vermoeden. „Het maakt deel uit van het herstel van Ajax, we móesten schoon schip maken." Voor het huidige boekjaar zien de vooruitzichten er - zelfs zonder inkomsten uit de Champions League - goed uit. Van Eijden: „Het komend jaar hebben we zeker geen lening nodig en moeten we geen spelers ver kopen. De geruchten dat Ajax van de beurs gaat, zijn dan ook geen issue." Louter blije gezichten dus bij de AVA, behalve bij de VEB (Vereniging van Effectenbezitters). De Voorzitter van de Raad van Commissaris sen Michael van Praag toonde zijn ongenoe gen oveT de behandeling door de VEB. Van Praag: „Een aandeel Ajax wordt om een andere reden gekocht, dan andere aandelen door een doorsnee belegger." Kortom, niet om er peT se rendement uit te behalen. Van Eijden: „Maar van alleen clubgevoel kunnen we de kachel nu eenmaal niet laten roken." Naruoka neemt de stageplaats in van de Chileen Waldo Ponce. De verdediger heeft een goede indruk op Ajax gemaakt en is na een stage van tien dagen teruggekeerd naar Chili. Jong Ajax-trainer John van 't Schip oordeelde positief over de speler. Hoofd scouting Ton Pronk: „We hebben de rapporten klaar liggen en moeten dat eerst intern bespreken. Het lijkt me nog niet verstandig om nu al over zijn sterke en zwakke punten te praten." Op de internetsite van Ajax bevestigt tech nisch directeur Leo Beenhakker dat Ponce een goede indTuk heeft achtergelaten. „Het was een kennismakingsstage en die is van onze kant goed bevallen. Nu gaan we kijken wat de eventuele mogelijkheden zijn. Maar of hij terugkeert, kunnen we niet zeggen. In de winterstop doen wij in ieder geval niets, wellicht aan het eind van het seizoen." Ponce zélf is van mening, dat hij het moet hebben van z'n kracht en goede techniek. Op jonge leeftijd begon hij als diepste spits, maar uiteindelijk werd hij verdedi ger. De Chileen had zich van tevoren uitge breid laten voorlichten door landgenoot en Feyenoorder Sébastian Pardo. „Via de telefoon had ik al het een en ander oveT hem gehoord en Ajax kende ik natuurlijk van de televisie. Ik weet dat het een grate Europese club is." Pardo ziet Ponce als een fantastische ver dediger; een jongen met het fysiek van Glenn Loovens en de voetballende capaci teiten van Kees van Wonderen. Ponce zei zelf toen hij net arriveerde: „Ik kan niet eens omschrijven wat voor een gevoel eT door mij heen ging. Ik heb altijd gewacht op deze kans." Of Ponce die kans ook daadwerkelijk heeft gegrepen, zal later nog blijken. Aanbieding: Ajax spijkerjack v^naf maat 8,10,12,14,16 en S t/m XXL van €J63t5T voor €18,00 O (100 Spijker Hesjes maat S t/m XL NIEUW!! Ajax Dartborden; pijlen flyers Verzending door heel Nederland. De gehele Ajax Adidas Collectie! o.a. trainingspakken, uit- en thuistenue, sweaters en vrijetijdsshorts Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl ABN AM8Ö Michael van Praag voert het woord bij de Aandeelhoudersvergadering. AMSTERDAM - Sinds deze week heeft Ajax een Japanse stagiaiT. Sho Naruoka meldde zich vrijdag 29 november bij Jong Ajax en heeft een week de tijd om zich te bewijzen. De 18-jarige Japanner speelt naar eigen zeggen het liefst centraal op het midden veld. Naruoka trainde eerst bij Jong Ajax en voegde zich daarna bij de Ai van Danny Blind. Het jeugdige talent speelt in Japan bij Fujieda High School en komt tevens uit voor Japan-onder-19. Met een ander natio naal team speelde hij vorig jaar september het WK onder 17 in Trinidad Tobago. Waldo Ponce voldeed prima.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 3