Belangenverstrengeling voor F-Sider Sinterklaasfeest groot succes AJAX FANZONE Activiteitenkalen der 07 decembeT 09 decembeT 12 decembeT 7 DECEMBER 2002 NUMMER 9 AjAX ÜFE EEN AJACIED OVER DE VLOER? WORD GASTOUDER! !NFO@AJAX.NL Vs>' 2002-2003 De Graafschap - Ajax 19:30 Ajax Fi - Zeeburgia Fi 09:30 Ajax D2 - VSV Di 10:30 Ajax Di - Pancratius Di 10:00 Ajax B2 - FC Groningen Bi 14:30 Jong Fleerenveen - Jong Ajax 18:30 Ajax C2 - Storm/ TelstaT Ci 10:00 Ajax Bi - Emmen Bi 11:30 10 december Ajax - AS Roma 20:45 11 decembeT Ajax Di - Sparta Di 18:30 Ajax D2 - Hellas Sport Di 18:00 15 decembeT Ajax - PSV (busreis uit België) 16 decembeT Jong Utrecht - Jong Ajax 17 decembeT Supportersfeest Almelo 22 decembeT Excelsior - Ajax SCHAGEN - De loting voor de tweede ronde koppelde Ajax onder andere aan AS Roma. Voor F-Sider Ad Gomes (33) worden dat twee bijzondere ontmoetingen. De reden is duidelijk, want niet alleen is Gomes een fanatieke Ajax-supporter, tevens is hij voorzitter van de Roma Club Olanda-Belgio. „Stiekem hoopte ik op een onderlinge wedstrijd, maar nu de ontmoeting steeds dichterbij komt, krijg ik toch wel een raar gevoel." Door Sander Zeldenrijk Hoe raakt iemand uit Schagen ver liefd op AS Roma? „Dat was in 1991. In die tijd had iedereen, met wie ik bij Ajax optrok, wel iets met een Italiaanse club. Niemand had nog voor AS Roma gekozen en vanaf dat moment ben ik die ploeg gaan vol gen. Samen trouwens met mijn vriend Jeroen die ook op 'F' stond. Vooral dat rode shirt van Roma vind ik erg mooi." Wat is eigenlijk zo aantrekkelijk aan het Italiaanse voetbal? „De hele sfeer die rondom de wed strijden hangt, is niet te vergelijken met hier. Al moet ik zeggen dat er in de Nederlandse stadions wel steeds meer 'tifo' (fanatieke sup- portersgroepen) komen. Wat dat betreft: petje af voor vak 410. Als er in Rome op 19 maart nog van alles op het spel staat, zal het een gek kenhuis worden in het stadion. De 'curva sud' staat in Italië bekend als één van de meest creatieve curva's en dat zullen ze ook graag tijdens de Europese wedstrijden willen laten zien." Wat dacht je toen je beide liefdes aan elkaar gekoppeld weTden? „Shit!!! Stiekem hoopte ik er op, maar nu de wedstrijd steeds dich terbij komt, krijg ik toch wel een raar gevoel. Tegen NEC had ik mijn Roma-pet niet op en tja, daar kwa men natuurlijk de opmerkingen: 'Hé, durf je niet meer?" Je zit tijdens Ajax-AS Roma in het vak van de bezoekers? „Als voorzitter van de Roma Club Olanda-Belgio ben ik dat wel ver plicht. Ik vind het ook leuk, want ik ontmoet mensen uit Italië die ik anders niet zo vaak zie. Als het goed is, hebben we zestien kaarten toegewezen gekregen van de AIRC (overkoepelend orgaan van alle Roma-fanclubs, red.). Gezien de vele aanvragen is dit veel te weinig. De wedstrijd leeft in Rome, maar zeker ook onder de Italianen die in Nederland en België wonen." Voor wie ben je eigenlijk? „Als ik het eerlijk moet zeggen... Voor Ajax. Dat zit echt diep, ik weet niet beter. Ik moet er niet aan den ken dat er nog van alles op het spel staat, als beide teams op de slotdag weer tegen elkaar spelen." Ga je vaak naar wedstrijden van AS Roma? „Ik probeer drie keer per jaar een wedstrijd te bezoeken. Soms is dat moeilijk omdat ik een eigen zaak heb. Maar soms is er een gunstige Europese loting. Vorig jaar zijn we naar Anderlecht geweest en naar de uit- en thuiswedstrijd tegen Barcelona. Daarnaast bezochten we twee competitiewedstrijden. Dit jaar waren we in Genk en heb ben zes leden de wedstrijd tegen Internazionale bezocht." Wie is je favoriet bij Roma? „Ik ben niet iemand die veel favo rieten heeft. Maar als ik dan toch iemand moet noemen: Cafu. Heer lijk, die rushes langs de zijlijn. Tra- belsi heeft overigens wel wat van hem weg." Hoeveel leden heeft de Roma Club Olanda-Belgio? „We hebben zo'n 35 leden waarvan enkele zeer fanatieke. We organise ren trips naar Rome en regelen kaarten voor leden, die naar Roma AMSTERDAM - Pannenkoeken, verkleedpartijen, clowns, Sint en Piet en bijna vijfhonderd dolenthousiaste kinderen. Zaterdag 30 november brachten Sinterklaas een bezoek aan de jongste Ajax- fans in het supportershonk bij de Arena. Hij had het erg druk, want de Sint moest ook nog naar Etten- Leur waar vijftig kindertjes op hem wachtten. Doot Frans Perlot Verkleed als Harry Potter, Spider- man, kleine zwarte pietjes, een enkele hulpsinterklaas. Miss Ajax en een worteltje volgen de kinde ren het leuke programma. Twee clowns openen het spektakel, spontaan bijgestaan door één van de reeds vijf aanwezige pieten. De kinderen worden ondertussen ver maakt en smullen van al het lek kers dat in de zaal wordt rondge strooid. „Ongelooflijk hoeveel lawaai er uit die keeltjes kan komen. Dat beloofd wat als ze oud genoeg zijn om in het stadion onze helden te komen aanmoedigen", zegt één van de vrijwilligers. Terwijl de kinderen zingen wordt er achter de scher men hard gewerkt om iedereen straks van een pannenkoek te kun nen voorzien. Goochelpiet Pedro is verdwaald en ook de mededeling van chef-Piet dat Sinterklaas in de mist verdwaald is draagt bij tot de algehele nervositeit. De juTy die is aangesteld om de ver kleedde kinderen te beoordelen heeft het moeilijk. Zo veel leuke pakken en kostuumpjes! Na veel wikken en wegen zijn er twee win naars, Carlo Texeira en Joelle Jager, die samen met de winnaars van de Sinterklaasfeesten in Etten-Leur en Hardenberg mogen proeven hoe het is om bij Ajax te spelen. Het zestal gaat namelijk in de rust van een competitiewedstrijd deelne men aan de shoot-out. Na de prijsuitreiking is het dan ein delijk zover! Stoelen en banken worden opzij geschoven, zodat de kinderen op de grond rond het podium kunnen zitten. Goochel piet Pedro heeft het supporters- honk inmiddels gevonden in de dichte mist en hij haalt veel magi sche kunstjes uit, geassisteerd door de jeugdige toeschouwers. Het enthousiasme is groot en het lawaai oorverdovend. Helemaal www.ajax.nl/sva omdat Pedro her en der een steekje laat vallen. Dan is het eindelijk zover. Sinter klaas, omringd door een schare pie ten, betreedt het podium. Hij heeft voor de vele aanwezigen een per soonlijk woordje, puttend uit zijn grote boek. Nadat er een aantal liedjes zijn gezongen moet de Goedheiligman helaas weer ver der. Het zijn immers drukke dagen. Daarom vroeg hij de SVA-vrijwilli- gers om bij de uitgang de meege brachte presentjes aan de kinderen te geven. Zo ging iedereen tevreden naar huis en konden de achterblijvers gezamenlijk orde op zaken stellen in het supportershonk. Met dank aan die grote groep vrijwilligers kon 'Sinm'claes '02' een groot feest worden. Vrijwilligers van de SVA districten Groot-Amsterdam en Midden, alle medewerkers van het supportershonk, organisatiemede werkers van de SVA, Kids Club en alle anderen die hebben bijgedra gen aan de voorbereidingen, Tot volgend jaar! Het Olympisch Stadion van Rome, de tweede thuishaven van Ad Comes. willen. Ook proberen we één keer per jaar een supportersdag te organiseren. Ik ben dan wel voor zitter, maar er zijn anderen die veel meer werk doen. Bart van Damme- de Sutter bijvoorbeeld, iemand uit België; met hem heb ik de fanclub opgericht. Daarnaast hebben we twee ereleden in Italië: Andrea Bar- nini en Mario Balice. Uiteraard zijn er ook een aantal dames lid.Totti is hun favoriete speler." Wie gaan er door uit de poule van Ajax? „Ik hoop natuurlijk Ajax en AS Roma, maar alle ploegen zijn erg aan elkaar gewaagd."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 12