Jong Ajax en Jong Feyenoord in evenwicht La Perche d'Or Ajax Life nummer 8 23 november 2002 CONFLICTEN alles' niet horen. Zo'n verschrikkelijk goede voet baller." Piet: „Het is nu al weer 30 jaar gele den. Mensen vragen mij wel eens, of ik vind dat ik alles uit mijn caTrièTe heb gehaald. Maar die vraag is in principe onmogelijk te beantwoorden. Daarvoor ligt het echt te ver in het verleden." ABRUPT EINDE Aan de loopbaan van de beste linksbuiten die Ajax ooit voortbracht, kwam een abrupt einde. Op 13 oktober 1974 speelde hij tegen FC Amsterdam z'n laatste wedstrijd. Piet: „Ik wilde geen linksbuiten meer staan, maar op het middenveld spelen." Bob: „Toen zei trainer Hans Kraay Sr. 'dat gebeurt niet'. Jammer. Er viel met hem niet over te praten. Voor Piet was dat voldoende; hij stopte er mee en heeft daarna geen bal meer aangeraakt. Ik heb nog geprobeerd Kraay om te praten. Maar ook dat hielp niet. Ik vond dat Piet bij Ajax moest blij ven." Piet: „Ik wilde niet meer als een blinde langs de lijn lopen. Kraay moest saneren en het elf tal vernieuwen. Dat gebeurde overigens niet door geforceerd de confrontatie te zoeken, zoals ik wel eens gelezen heb. Zo was het niet. Ik vond het niet moeilijk om zomaar te stop pen, want ik mócht toch niet meer doen wat ik wilde. Jammer dan. Mijn contract heb ik afgekocht. Ajax heeft me nog aangeboden om manager te worden, want dan zou mijn contract door kunnen blijven lopen. Dat heb ik niet gedaan." Delflandplein 14,1062 HR Amsterdam Tel: 020 - 615 46 29 Ma. t/m vt. 12.00 tot 22.00 uur Zondag vanaf 16.00 uur die centen wel. Die zijn in de spelerspot gegaan." Bob: Jaren later heeft Danny Blind hetzelfde gedaan, na de winst in de Wereldcup in Tokyo. Die kreeg ook zo'n enveloppe met inhoud en heeft die gedeeld." Bob: „Op trainingen heb ik wel eens conflic ten gehad met Piet. 'Heb je weer ruzie met je vrouw gehad', vroeg-ie dan geïrriteerd aan mij. Maar hij deed zijn oefeningen en na afloop was alles weer vergeten.'Zondag weer twee zekere punten', liet ik Michels weten als Piet weer op scherp was gezet." Piet: „Bob was zó fanatiek. Als speleT al. Alles fel, nooit opge ven. Dat zat in 'm in. Bob: „Verliezen of gelijk spelen? Nee, winnen! Daar gaat het om. Ajax hóórt te winnen." Piet: „Ik kon dat meer relativeren. Wat dat betreft waren we tegenpolen." Bob: „Het was een fantastische tijd, we trainden keihard en iedere speler moest op z'n eigen wijze bena derd worden. Dat maakte het vak ook zo mooi. Iedere dag was een 'feest'. Als ik in een scherp trainingspartijtje scheidsrechter was, naaide ik het hele zootje op. Kwam de ene helft tevreden de kleedkamer in en had de andere helft de pest in; zo ging dat. In die tijd werden de spelers full-prof. We moesten over schakelen naar vaker trainen, ledereen deed er wat naast. Piet bijvoorbeeld, werkte in de tabak en Hulshoff zat op kantoor. Rinus gebruikte dat als stok achter de deur. Had je Piet Keizer is klaar voor de voorzet die in de Europa Cup-finale tegen Panathinaikos het openingsdoel punt van Dick van Dijk zou betekenen. Ajax won uiteindelijk op Wembley met 2-0. En zo kwam aan zijn carrière helaas een voor tijdig einde. Maar aan de anekdotes niet. Bob en Piet halen nog enkele leuke voorvallen op. Piet: „Eens speelden we uit tegen Fenerbahce een Europa Cupwedstrijd. We wonnen met 2- o en ik maakte de eerste goal. Na de wedstrijd kwam in het hotel iemand naar me toe en dirigeerde me naar een daar aanwezige olie sjeik. Had ik helemaal geen zin in, maar het móest toch. Kreeg ik van hem ineens een prachtig horloge voor mijn treffer. Daarvoor moest ik dan wel z'n hand kussen, want dat bleek gebruikelijk te zijn. Ja, daag; heb ik dus mooi niet gedaan. Dat horloge kreeg ik toch. Plus een enveloppe met een paar duizend dollaT erin. Dat klokkie kon ik niet delen, maar geen inzet op de training? 'Dan ga je toch weer werken', zei-ie. Nou, dan gingen ze wel." Piet: „Ik hoor vaak dat de voetballerij is veran derd, maar dat is moeilijk aan te geven. Spe lers zijn nu veelzijdiger geworden. Er zijn nauwelijks specialisten over. Of het nu zwaar der, beter of juist slechter is, dat kan ik niet beoordelen. Het verdwijnen van specialisten in technisch opzicht vind ik wel een gebrek. Een speler moet nog steeds met z'n voeten kunnen uitvoeren, wat zijn ogen zien. Daar zijn beperkingen in geslopen, enerzijds door de taken die spelers moeten vervullen en anderzijds door de angst om risico's te nemen. Het rondspelen van de bal is de uiter ste voTm van risico vermijden. Jong Ajax speelde op de Toekomst met 2-2 gelijk tegen Jong Feyenoord. AMSTERDAM - Dankzij twee doelpunten van Nourdin Boukhari dwong Jong Ajax, vorige week in de topper tegen Jong Feyenoord, een gelijkspel af (2-2). Belangrijk voor de ranglijst van de beloftencompetitie, al was De Klassieker tegen de aarts vijand natuurlijk ook op dit niveau een wedstrijd op zich. „Of je nou in het eerste, Jong Ajax of de Ei speelt", zei trainer John van 't Schip na afloop. „Ajax-Feyenoord is dé wedstrijd.". Door Daan Schippers Hoe bijzonder de wedstrijd ook voor de hui dige lichting spelers is, bleek wel op het moment dat Feyenoorder Carlos Alberto zijn tweede doelpunt had gescoord en pro vocerend langs de goed gevulde tribunes van De Toekomst rende. Zijn beloning: een gele kaart van scheidsrechter Björn Kuipers. Tot dat moment verliep de wedstrijd in een gezapig tempo; een duel waar het massaal opgekomen publiek niet warrn of koud van werd. Nou, misschien wel koud, want de temperatuur op de gebruikelijke maandag- avondse speeldag kwam niet boven de vijf graden. In die winterse avondkou domi neerde Feyenoord vooral in de eerste 15 minuten. Grote kansen leverde dat - tot aan het openingsdoelpunt van Carlos Alberto - niet op. De o-i schudde Jong Ajax wakkeT waarop de mannen van Van 't Schip - onder meer door positiewisselingen van Kiran Bechan, NouTdin Boukhari en Michael Krohn-Dehli - fors het heft in handen namen. Bechan, Krohn-Dehli en de ijverige Wesley SneijdeT konden enkele goede kan sen echter niet benutten. De grootste moge lijkheid kwam op naam van Nourdin Bouk hari, die - na een slechte terugspeelbal - alleen op de Feyenoord doelman af sprintte; zijn inzet werd echter gestopt door keeper Bas van Wegen. Ik ben een jaar bezig geweest met de Master class, die helemaal is gebaseerd op de ontwik keling van persoonlijke kwaliteiten. Deze ont wikkeling, door middel van individuele trai ningen, heeft wat mij betreft de hoogste pri oriteit." Bob: „Ja. Dat gebeurt te weinig." Piet: „Maar het wordt wel weer beter." Bob: „Als er één keer per dag wordt getraind, is er 's mid dags toch tijd genoeg om - bijvoorbeeld met een oud speler - op specifieke onderdelen te SLOTOFFENSIEF NouTdin Boukhari, de man die een weekje eerder Jong Ajax in de bekerwedstrijd tegen Huizen dooT het maken van twee doelpunten ook al had geTed, maakte 20 minuten na rust gelijk, toen hij een voor zet van Wesley Sneijder beheerst inkopte. De vreugde was van korte duur, want nog geen twee minuten later liet opnieuw Carlos Alberto doelman Sven Taberima volledig kansloos met een fraai ingescho ten vrije trap: 1-2. De achterstand was voor Ajax reden genoeg om - aangemoedigd dooT het fanatieke publiek - een tandje bij te zet ten. Met Fred Benson ETchia en Jamal AkachaT voot Daniël de Ridder en Kiran Bechan ging Jong Ajax op zoek naaT de tweede Ajax-treffer en dat TesulteeTde een kwartieT voot tijd inderdaad in de 2-2. Wesley Sneijder leidde met een hoek schop het doelpunt in, waarna - opnieuw - Nourdin Boukhari de gelijkmaker op het bord bracht. Het slotoffensief van Jong Ajax leverde vervolgens geen doelpunten meer op, waardoor deze editie van de Klas sieker in 2-2 eindigde. Tot tevredenheid van tTainer John van 't Schip: „Gezien het spelbeeld hadden we wat meer verdiend, maar uiteindelijk ben ik tevreden met het gelijkspel." trainen? Heerlijk toch." Piet: „Ik oefende iedere dag mijn traptechniek. Wilde de grens opzoeken; maximaal presteren. Ik had eens ruzie met Rinus Michels. Die verwees me daarop naar een apart veld, alleen. Heb ik die training alleen maaT lopen trappen en daar bij zoveel dingen ontdekt. Ik weet nog dat Vasovic op het andere veld op een bal ging zit ten om naar mij te kijken. Hoe ik schietoefe ningen deed." Op weg naar de WK-wedstrijd tegen IndependientefArg.); trainen tijdens een tussenlanding op Madeira. Koninging Juliana overhandigt de wereldbeker aan Ajax-aanvoerder Piet Keizer.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 9