Ajax verder, Inter wint Kunstgras in de ArenA? Champions League succes helpt Ajax deBOUD'S INN Het herstel van O'Brien Trabelsi het meest Ajax Life nummer 8 23 november 2002 Het moment waarop Ajax-lnter definitief werd beslist: Hernan Crespo torent boven Nigel de Jong uit en kopt de 0-2 binnen. AMSTERDAM - De sfeer in de uitverkochte ArenA was groots. Enthousiaste supporters, vlaggetjes en gezang toverden de Amster damse voetbaltempel om tot een imposant collosseum. Het enige wat Ajax nog moest doen, was winnen. Uiteindelijk lukte dat niet tegen de sluw counterende Italianen: Internazionale won met 1-2. Maar omdat Rosenborg en Lyon in Trondheim niet verder kwamen dan een puntendeling, hield een heerlijke jubelstemming de ArenA ook na afloop van het duel nog lang in zijn greep. Veel fans vielen elkaar na afloop in de armen. Het is dan ook al weer zes jaar geleden dat Ajax voor het laatst de eerste ronde van de Champions League had overleefd. Over de nederlaag repte nauwelijks iemand meeT. Een dolblije Ronald Koeman liet bij de pers conferentie wel zeven maal in korte tijd het wooTd 'fantastisch' vallen. Bijvoorbeeld. „Voor het groeiproces van dit jonge elftal is het fan tastisch dat we doorbekeren." Of: „Nigel de Jong heeft fantastisch gespeeld. Dat hij bij de tweede goal in de lucht werd geklopt door Crespo, geeft niet. Op zijn leeftijd (De Jong is 17, red) mag je fouten maken" en „Het is fan tastisch dat we vrijdag bij de loting present zijn", aldus de opgetogen Ajax-trainer. ADEMBENEMEND De slotfase van Ajax-lnter was adembene mend spannend. Niet omdat het in de ArenA nog ergens om ging, want Inter leidde op dat moment nog met 0-2. Ajax was dus afhanke lijk van het resultaat in Noorwegen en vooral dat hield de fans bezig. Via SMS, radio's en AMSTERDAM - Voetballen op kunstgras? De meeste liefhebbers gruwen alleen al bij het idee. Toch worden kunstgrasmat- ten door de FIFA wel degelijk gezien als 'bruikbaar voor de toekomst'. De ont wikkeling van kunstgrasmatten is de laatste jaren dan ook in een stroomver snelling geraakt. Ook Ajax is al enige tijd bezig het nieuwste materiaal te tes ten. Zo werd de kunstgrasmat op De Toe komst afgelopen zomer voorzien van de nieuwste materialen. Michel Platini, de grootste Franse voetballer aller tijden, was vorige week speciaal naar Amster dam gekomen om Ajax in dit verband officieel als 'pilot club' te presenteren. Hij overhandigde Arie van Eijden daar toe het FIFA-Kunstgrascertificaat. Door Amout VeTzijl „Het is de FIFA er alles aan gelegen de moge lijkheden van kunstgras te onderzoeken", aldus Platini: „We zullen nooit weten wat de toekomst van kunstgras is, als we het niet durven uit te proberen. In veel landen bestaat het al, maar de alternatieve speelmat wordt tot dusverre nog niet als ondergrond geac cepteerd bij internationale wedstrijden. Zo doen Franse clubs bijvoorbeeld niet mee aan de ontwikkeling van kunstgras. Inmiddels wordt het al wel door vele gemeentes gekocht, omdat schoolgaande jeugd of lokale amateurclubs er gebruik van willen maken. Samen met Marco van Basten en telefoontjes waren de Ajax-supporters op de hoogte van de gelijkmaker in Noorwegen. Bij een 1-1 eindstand was Ajax geplaatst, maar nóg een Franse treffer zou de hele avond als nog vergallen. Het was uiteindelijk Tonnie Bruins Slot die de ArenA in vuur en vlam zette. De assistent-trainer kwam juichend uit de catacomben, waar hij op de TV had gezien dat Lyon niet meer had gescoord. Terwijl hij en Koeman een vreugdedansje in gang zetten, zwelde een orkaan van geluid op van de tribu- Op dit moment hebben we nog geen idee boe lang het gaat duren voordat we zekerheid hebben of we op de goede weg zijn. En ook weten we niet wat de kosten zullen zijn. Het is voor de FIFA heel belangrijk, dat een club als Ajax, die bekend staat om z'n talentvolle jeugdspelers, deze talenten een kans geeft ervaring met kunstgras op te doen. We zijn zeer benieuwd naar hun bevindingen. We willen er achter komen wat de gevolgen zijn van het regelmatig spelen op kunstgras, om ons op zo'n manier op de toekomst te kunnen voorbereiden." RAPPORT Een rapport van de ontwikkelaars van het speciale kunstgras dat op De Toekomst ligt, voorziet er in dat Ajax al in 2004 op kunstgras speelt. Of dat ook gaat gebeuren is volgens Henk Markerink, directeur van de Amster dam ArenA, nog maar de vraag: „In de ArenA hebben we de problemen met ons gras inmiddels goed onder controle. Kunstgras beeft geen prioriteit meer; we kunnen de ont wikkelingen rustig afwachten." Arie van Eijden is het daar mee eens: „Wij gaan deze mat testen, maar gaan pas op kunstgras spe len als dat minstens zo goed - of liever nog beter - is, dan het gras wat nu in de ArenA ligt. Maar kunstgras biedt veel mogelijkheden, bijvoorbeeld in de landen van de Derde Wereld, waar ze geen goed gras hebben om op te voetballen. In de toekomst zal de rol van kunstgras zeker alleen maaT groter worden." van Ajax. nes. En toen Rafael van der Vaart enkele ogen blikken later ook nog de 1-2 binnenschoot, was het feest compleet. Zelden zal een ploeg, die zojuist een wedstrijd heeft verloren, onder zoveel klaterend applaus van het veld zijn gestapt als Ajax op dinsdagavond 12 novem ber. De opluchting in Amsterdam was enorm. Daar waar PSV er jaar-in, jaar-uit maar niet in slaagt te overleven in de Champions League en daar, waar Feyenoord het een dag later lelijk zou laten liggen, slaagde Ajax wèl. NYON - De oud-ploeggenoten van André Bergdplmo hadden het vooraf al aange kondigd; ze zouden er persoonlijk voor zorgen dat hun maatje de tweede ronde zou bereiken. De spelers van Rosenborg BK hielden woord. Dit tot opluchting van zowel de Noorse verdediger als van Ajax. Door: Martijn MooiweeT Het gelijke spel van ölympique Lyon in Trond heim bracht Ajax namelijk niet alleen bij de beste zestien ploegen van Europa, maar bete kende ook een enorme injectie voor de finan ciële huishouding. De sportieve prestaties in de eerste ronde leverden Ajax 4,76 miljoen euro op. Omdat plaatsing voot de tweede ronde gehonoreerd wordt met nog eens ruim twee miljoen euro, kan Ajax inmiddels al rekenen op een cheque van 6,8 miljoen euro. Hoe lucratief de Champions League daadwerkelijk is, wordt dit jaar door Spartak Moskou bewezen. Het puntloze optreden van de Moskovieten bleek nog altijd goed te zijn voor 3,74 miljoen euro. Ajax Plaatsing Champions League: 1.700.000 euro ie ronde Per groepsduel 340.000 (x6): 2.040.000 euro Per zege 340.000 (x2): 680.000 euro Per gelijkspel 170.000 (x2): 340.000 euro 2e ronde Per groepsduel 340.000 (x6): 2.040.000 euro PTemies winst, gelijkspel (zelfde als in eerste ronde) Totaal: 6.800.000 euro PSV Totaal: 4.590.000 euTO FeyenooTd Totaal: 4.420.000 euro Aanbieding: Ajax spijkerjack vanaf maat 8,10,12,14,16 en St/m XXL I van €JS3i5T voor €18,00 Qfljfjö Spijker Hesjes maat St/m XL 01 NIEUW!! Ajax Dartborden; pijlen flyers Verzending door heel Nederland. De gehele Ajax Adidas Collectie! o.a. trainingspakken, uit- en thuistenue, sweaters en vrijetijdsshorts Oosterdiep westzijde 5. 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl AMSTERDAM - Wat aanvankelijk op een onschuldige schop leek, draaide voor John O'BTien uit op een kwelling. De Ameri kaanse ster van Ajax raakte in de uitwed strijd tegen RBC geblesseerd aan zijn achillespees en is nu al weer ruim een maand uit de roulatie. De afgelopen twee weken bracht O'Brien door in het kracht honk en deed daar oefeningen om de spie ren en gewrichten rondom de achillespees te versterken. Deze week hoopt hij weer buiten te kunnen trainen: „De laatste tijd heb ik gelukkig veel vooruitgang geboekt. Op het veld verder aan mijn herstel wer ken, is een welkome verandering na ruim 14 dagen krachthonk. Daar binnen werd ik toch een beetje gek." Terwijl zijn ploegge noten internationale faam verwierven in de Champions League-duels, moest O'Brien vanaf de kant toekijken: „Ik kampte al langer met overbelasting van mijn achillespees. Ook voor het duel in Roosendaal had ik er last van. Dankzij die schop - het gebeurde in een gewoon duel - is alles opgeklapt. Aanvankelijk ging ik er van uit met een weekje rust weer hersteld te zijn, maar dat viel enorm tegen. Het gewricht was danig geïrriteerd. De pees kon niet meer goed functioneren en had veel rust nodig." Voorlopig stelt O'Brien zichzelf geen doel: „Op het veld ga ikmstig bekijken wat ik kan doen en wat niet. Ik moet me steeds beter gaan voelen en kan wellicht nog voor de winterstop weer voet ballen. We hebben immers nog vijf weken de tijd en als alles goed verloopt, kan ik over drie weken terug zijn. Maar ik richt me niet op een specifieke wedstrijd." AMSTERDAM - De grootste bijdrage aan het behalen van de tweede ronde van de Champions League is geleverd door Hatem Trabelsi. De Tunesiër miste geen van 540 speelminuten in poule D van het kampioe nenbal. Opvallend is verder dat trainer Ronald Koeman maar liefst 25 spelers gebruikte voor verlenging van het Cham pions League-avontuur. Op Bogdan Lobont, Nikos Machlas en Johnny Heitinga na, kwam de hele selectie in actie. SPELERS Hatem Trabelsi 540 min. Tomas Galasek 488 min. Cristian Chivu 422 min. Zlatan Ibrahimovic 380 min. Maxwel 371 min. André Bergdplmo 369 min. Jelle Van Damme 322 min. Jari Lttmanen 270 min. Joey Didulica 270 min. Mido 264 min. Victor Sikora 223 min. Richard Witschge 194 min. Nigel de Jong 187 mm. Steven Pienaar 184 min. Henk Timmer 157 min. Yakubu 129 min. Rafael van der Vaart 125 min. Wamberto 122 min. Maarten Stekelenburg 113 min. Jan van Halst 102 min. John O'Brien 90 min. Nourdin Boukhari 90 min. Petri Pasanen 80 min. Aron Winter 21 min

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 3