Kickboxer Joey Didulica is een echte SUPPORTERS BEDANKT! OP NAAR DE LAATSTE 16 SERUICE Aiax Life nummer 8 23 november 2002 'ANDRÉ HAZES VIND IK GEWELDIG' WWW.AJAX.NL JAARGANG io, NUMMER 8 ZATERDAG 23 NOVEMBER 2002 Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. r| S P 0 R T M E D I A\ www.zpress.nl Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen, info, adreswijzigingen, opzeggingen en klachten: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Telefoon: 020 - 3111444 AFC Ajax: www.ajax.nl Z-Press sport media BV: Alex Klein Postbus 1015 3300 BA Dordrecht ajax I ifekra nt@zpress. n I Redactie Ajax Life: Aiaxlife@svajax.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Telefoon: 020 - 3111515 Telefax: 020 - 3111510 Floofd- en eindredactie: Nico Smith Arnout Verzijl Redactiecoördinatie: Jan-Flermen de Bruijn Medewerkers: Sander Berends, Anouk Klarenbeek, Patrick Leemans, Jan Leerkes, Martijn Mooiweer, Nathalie Nuiten, Daan Schippers, Sander Zeldenrijk. Bladmanagement: Robert Bisschops Advertenties: Z-Press sport media BV, 078-6397070 Fred van Vloten, Lambert van Waardenburg Prepress: Nauta en Fiaagen, Flelmond Vormgeving: Guilhermo Barten Chiel Wilbers Druk: Drukkerij De Jong, Baarle-Nassau Lidmaatschap SVA: bedraagt 25. een gezinslid betaalt 17,50. Hiervoor krijgen zij: Supportersclubkaart Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Supportersvereniging activiteiten gratis of tegen een gereduceerd tarief te bezoeken Copyright: Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenig vuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Floewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en open baarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever. Z-Press Sport Media BV VOLGENDE EDITIE VERSCHIJNT OP 7 DECEMBER 2002 AMSTERDAM - Tegen Olympique Lyon hield hij Ajax overeind, bij Roda J.C. glipte er een bal door zijn handen en drie dagen later liep hij met een kamikaze-actie Inter-spits Christian Vieri bijna onder steboven. De keeperstalenten van Joey Didulica raken in en buiten Amsterdam steeds bekender. Ajax Life was benieuwd naar de per soon achter de 24-jarige doelman. Doot Patrick Leemans Joey, hoe bevalt het je in Neder land? „Prima! Ik woon hier sinds 1999 en voel me erg op mijn gemak. De mentaliteit van Australiërs ver schilt niet veel met die van Neder landers. De mensen zijn hier vrien delijk en openhartig, nèt als in mijn geboorteplaats Geelong, vlak bij Melbourne. Op sportgebied hebben AustTaliëTS wél meer een over-m'n-lijk-mentaliteit dan Nederlanders. Daarom heb ik respect voor een trainer als Ronald Koeman. Dat is ook zo'n échte win naar; iemand die nööit tevreden is met een tweede plaats. Zo ben ik ook. Ik wil de beste zijn; niets min der. Alleen met een dergelijke men taliteit wint een club prijzen. Toen ik vroeger in Australië met vriend jes op straat aan het voetballen was, namen we soms een 'Koeman- freekick'. Ja, zelfs aan de andere kant van de wereld waren zijn vrije trappen beroemd! Dat betekende, dat je een aanloop nam en de bal hard en onhoudbaar in het doel schoot. En nu is de man, naar wie ik mijn vrije schoppen noemde, mijn trainer! Geloof me maar, hij kan 't nog steeds. Op de training neemt hij soms een vrije trap en dan is het de bedoeling dat ik hem tegen houd. Nou, tot nu toe heb ik de bal alleen nog maar uit het net gehaald." Dus je hebt geen aanpassingspro blemen gehad bij Ajax? „Nee hoor. Iedere Australische voetballer droomt er van in Europa te spelen. En nu speel ik voor Ajax! Één van de grootste clubs ter wereld met zo'n rijke historie. Ik speel liever 12 wedstrijden voor Ajax, dan 34 voor FC Groningen. Alle respect voor die club, maar niks kan tippen aan Ajax. Ik was meteen geïntegreerd. Ik voel me nu zelfs zo thuis, dat ik al luister naar Nederlandse muziek van Krezip en André Flazes. Ja, vooral die laatste vind ik geweldig! Meezingen lukt nog niet, maar verder begin ik me steeds meer een echte Amsterdam mer te voelen. In Melbourne is het weer beter en kan ik lekker op het strand liggen, maar Nederland bevalt me ook goed. Ik heb overi gens een Europese achtergrond. Mijn vader en moeder komen uit Kroatië en in Australië vormden ze, met een groot aantal landgenoten, een soort commune. Ik voetbalde daar vooral tegen kinderen, die uit andere Europese landen afkomstig waren. Zo hadden we een soort mini-Champions League!" Wat voor soort keepeT ben je? „Dat is moeilijk uit te leggen. Ik houd niet van doelmannen, die voor de show een snoekduik maken. Of die een voorzet of schot wegstompen. Dat staat heel spec taculair, maar kan wel voor verder gevaar zorgen. Misschien belandt zo'n bal voor de voeten van een tegenstander en krijgt die een kans. Ik ga altijd voluit, zowel voor hoge als voor diepe ballen en ris keer alles voor de club. Mij zal je niet 90 minuten op de lijn zien staan. Ik ben een meevoetballende keeper. Als ik een aanval kan afbre ken door uit te komen of desnoods zélf een goal moet maken, omdat Ajax in de laatste seconde nog ach ter staat, dan zal ik dat niet laten. Ik ben vroeger namelijk spits geweest en kan aardig koppen." Wat doe je als je niet onder de lat staat? „Ik ben een tijdje geblesseerd geweest. Zat ik thuis, met mijn lin kerbeen op een kussen. Ik ver maakte mezelf door met een belle tje te rinkelen en mijn vriendin allerlei boodschappen voot me te laten doen. Nee hoor. Ik heb in die periode juist enorm veel steun aan haar gehad. Eén van mijn hobby's is vissen. Ik gooi wel eens een hengel tje uit in een plas in Diemen. Verder houd ik me bezig met schilderen en kickboxen. Rare combinatie? Nee hoor, ik kan daardoor kunstwerken die me niet bevallen, in elkaar trap pen, hahaha! Maar serieus, ik houd echt van schilderen. Abstract of landschappen, het maakt mij niet uit. Kickboxen doe ik om me af te reageren. God, help degene die ruzie met me krijgt, geintje! Ik ben eigenlijk erg rustig. Daarom vis en schilder ik graag. Maar het liefst sta ik bij Ajax onder de lat." Speelschema 2e ronde Champions League: Start voorverkoop Passepartouts 2e ronde Champions League: Van 16 t/m 21 nov.: Seizoenkaarthouders (SCC) eigen plaats Certificaathouders t/m 30 nov. Van 22 t/m 24 nov.: SCC niet eigen plaats Van 25 t/m 27 nov.: Supporters CC Van 28 t/m 30 nov.: Alle Ajax Clubcardhouders (CC) Vanaf 22 november kunnen er tot max. 4 Passepartouts per (S)CC worden gekocht Prijzen Passepartouts vanaf 60,- tot 145,50 «Vanaf 3 december zijn er (zolang de voorraad strekt) kaarten verkrijgbaar voor losse wedstrijden. Maximaal 2 per Ajax (S)CC. Indien u al 2 of meer Passepartouts heeft gekocht, is geen losse kaartverkoop mogelijk Wijzigingen voorbehouden! Aanvang alle wedstrijden 20:45 uur •Voor informatie over het dichtstbijzijnde Ticketbox verkooppunt bel de Ticketbox-infolijn: 0900 9393 Kijk op NOSTxt: pag.660 of AT5 Txt: pag. 510* Bezoek onze website voor de meest actuele informatie Bij toegang tot het stadion op de avond van de wedstrijd geldt een legitimatieplicht. 27 november 2002 Valencia CF - Ajax 10 december 2002 Ajax - AS Roma 18 februari 2003 Arsenal FC - Ajax 26 februari 2003 Ajax - Arsenal FC 1 1 maart 2003 Ajax - Valencia CF 19 maart 2003 AS Roma - Ajax

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 15