Lid worden? RUIN KIDS CIUB PBSI Dagboek van Ajax Kids Club leden Win een Kellogg's/Ajax basball-cap! Winnaar Adidas rugtas! Fiat nieuwe auto-sponsor Ajax Life nummer 8 23 november 2002 AS Roma wil Braziliaan Djukic wil weg bij Valencia Canizares terug bij Spanje Tien procent meer toeschouwers Real Madrid favoriet Onder redactie van Anouk Klarenbeek WAALWIJK - Op uitnodiging van RKC Waalwijk ging onlangs een elftal Ajax Kids naar het Mandemakers Stadion. Zij mochten daar niet alleen de wedstrijd tussen RKC en hun Ajax bekijken, maar beleefden daar nog veel meer. Speciaal voor Ajax Life klommen vijf deelnemer- tjes in de pen en schreven hun belevenis sen op. Enkele fragmenten uit hun dag boekjes: Steven ten Cate: „Daarna gingen we weer naar binnen en trokken we ons trainingspak aan. Op de tribune keken we vervolgens naar de wed strijd." Niels ten Cate: „In de rust mochten we penalty's schieten tegen de kinderen van RKC. Ik keepte en liet één bal door. Ik miste mijn penalty." Ben jij 16 jaar of jonger? Dan kun je door het beantwoorden van de volgende vraag één van de drie originele Kellogg's/Ajax baseball-caps winnen. Yori van Delft: „Ik kwam bij bet stadion, toen ik de spelersbus van Ajax aan zag komen. Ik ging gauw op de foto met een paar spelers, zoals met Jari Litmanen." Steven ten Cate: „We moesten best lang wach ten, maar dat maakte niets uit, want ik zag allemaal beroemde mensen zoals Wim Kieft." Tim Schalken: „Even later werden we opge haald en gingen we naar een kleedkamer om een Ajax-tenue aan te trekken. Ik kreeg het mooiste rugnummer, namelijk nummer 14 van Johan Cruijff. Er werd ons daar verteld wat we wel en niet mochten doen: niet tegen een speler praten, maar als hij wat aan me zou vragen, mocht ik wel wat terug zeggen." Niels ten Cate: „Toen we in de catacomben stonden te wachten om met de spelers het veld op te gaan, hield een journalist een inter view met Willem van Hanegem. Ik stond ach ter hem en kwam op tv bij Canal+. Toen kwa men de spelers. Ik moest naast Rob van Dijk lopen] de keeper van RKC." Danny van der Velden: „De Ajax Kids Club had gewonnen, want we maakten de meeste strafschoppen. Toen liepen we een ereronde over het veld. We gingen daarna terug naar de kleedkamer om de voetbaltenues uit te trekken." Tim Schalken (10): „In de tweede helft kreeg Rick Hoogendorp van RKC helaas een penalty, omdat hij onderuit werd gehaald in het straf schopgebied. Chivu kreeg een rode kaart en dat nog wel op zijn verjaardag. Ik was ook jarig en dit was mijn leukste verjaardag ooit. Gelukkig scoorde Ajax 1-1 en zo is de stand ook gebleven." Danny van der Velden: „Na afloop kreeg ik van de RKC Kids Club een klein RKC-shirtje om aan mijn trui te hangen." Yori van Delft (9): „En iedereen kreeg een foto met alle spelers van Ajax en een vaantje. Ik wil de kidsclub van Ajax en van RKC Waalwijk bedanken voor de fantastische avond." Hoe spel je de voornaam van het talent Van der Vaart? A) Raafael B) Ravael C) Rafael Stuur je antwoord naar: Ajax Life Kids-Redactie Johann Knoopstraat 49 3404 AT IJsselstein Vergeet niet je lidmaatschapsnummer te vermelden (van de Kidsclub of Supporters vereniging). De winnaars worden bekend gemaakt in het volgende nummer. Het antwoord op de prijsvraag uit de vorige Ajax-Life is: Ajax heeft de wereldbeker twee keer gewonnen. Uit alle goede inzendingen is de volgende winnaar geloot: OwuTa Appiah uit PurmeTend Gefeliciteerd! De Adidas rugtas is naar je onderweg! Wil jij ook lid worden van de gezellige Ajax Kids Club. Overleg dan met jouw ouders en bel 020 - 311 14 44 of kijk op www.ajax.nl/kidsclub voor meeT informa tie en het inschrijfformulier. Ik ben Randy Spij kers en ik ben - denk ik - de jongste sup porter van Ajax. Mijn vader en moe der en drie zussen zijn apetrots op mij en vinden Ajax een keigoede club. Daarom hebben ze van mij een foto reportage laten ma ken met onder an dere deze outfit. Mijn moeder vond dit zo leuk, dat ze deze foto aan Ajax wil schenken. Ik ben negen maan den oud en nu al stapel op mijn bal. Dus ik hoop later een goede voetballer te worden en spits van het Ajax-team. Hallo, ik ben Mike Meijer uit Varsseveld. Ik ben 19 maanden oud. Kijk eens wat ik van papa heb gekregen! Ik krijg zelfs een hele Ajax-kamer en hoop dat ik later ook bij Ajax kan voetballen. Ik oefen nu al met papa. Papa en ik zijn allebei sinds onze geboorte trouwe fans van Ajax. Mijn naam is Co Smith en ik ben op deze foto zeven maanden oud. Deze foto is een verras sing voor mijn vader, hij is een enorme Ajax- fan en ik ook. Heb jij een leuke tekening van Ajax, een foto van jezelf in Ajax-tenue of een leuke brief? Stuur die dan naar: Ajax Life Kids-Redactie Johann Knoopstraat 49 3404 AT IJsselstein In elke Ajax-Life woTden de leukste inzendingen geplaatst. ROME - Komende Ajax-tegen- stander AS Roma hoopt in december, als de transfermarkt twee weken open gaat, de Brazili aanse wereldkampioen Kleberson onder contract te nemen. De 23-jarige spelverde ler speelt nu nog bij Atletico Paranaese en moet zes miljoen euro kosten. In de per soon van Emerson heeft Roma al één spe- leT uit de Braziliaanse WK-selectie in de selectie. VALENCIA - De ervaren Joegosla vische international Miroslav Djukic wil de komende maand Valencia gaan verlaten. De 36- jarige Djukic hoopt dat Valencia hem, gezien zijn staat van dienst, niets in de weg zal leggen, hoewel er een transferbe- dTag van 12 miljoen euro in zijn contract staat. Hij kwam in 1997 van La Coruna en speelde meer dan 400 wedstrijden in La Liga. In die tijd werd hij één keer kampioen en won zowel de Copa del Rey als ook de Super Cup twee keer. De laatste tijd doet trainer Rafael Benitez nog maar zelden een beroep op hem. MADRID - Santiago Canizares is terug in de Spaanse selectie. De doelman van Valencia miste afgelopen zomer het WK in Japan/Zuid-Korea als gevolg van een bizarre voetblessure, het gevolg van het feit dat hij een flesje Aftershave op z'n voet had laten vallen. Na zes maanden afwezig heid haalde bondscoach Inaki Saez Caniza res terug in de selectie voor de oefenwed strijd tegen Bulgarije. Andere Valencia- spelers in de selectie zijn verdediger Carlos Marchena en de middenvelders Ruben Baraja en David Albelda. 0* NYON - Het aantal toeschouwers in de eerste ronde van de Cham- CHf "oi?NS pions League is met tien procent toegenomen. Maar liefst 3.378.442 fans woonden de 96 wedstrijden uit de eerste ronde bij en dat zijn er bijna 300.000 meer dan vorig seizoen. Het gemiddelde bezoekersaantal is dit seizoen liefst 35.192. Ook het aantal TV-kijkers in de belangrijk ste voetballanden is gegroeid. In Spanje, Italië, Engeland, Frankrijk, Duitsland en Nederland volgden - per speelavond - gemiddeld 43,5 miljoen mensen de wed strijden. Het afgelopen seizoen lag dat aantal twee miljoen lager. www.ajax.nl NYON - Europacup-houder Real Madrid is bij de bookmakers de CHf""?NS grote favoriet om opnieuw de Champions League te winnen. De Spanjaarden hebben een quote van 7:2. Manchester United en Ajax-tegenstander Valencia volgen met 13:2. AC Milan en Arsenal - eveneens tegenstander van Ajax - staan met 8:1 ook beide in de top vijf. Ajax heeft een notering van 40:1. De Amsterdammers zijn daarmee volgens de bookmakers nog een stuk kansrijker dan Newcastle United (66:1), Lokomotiv Mos kou (80:1) en FC Basel (100:1). AMSTERDAM - Enkele uren voor de T 't aftrap van Ajax-lntemazionale o./JP' ondertekende Ajax een overeen komst met Fiat Auto Nederland BV. De Italiaanse autofabrikant verbond zich voor twee jaar als sponsor aan Ajax. Fiat Auto Nederland BV importeert naast Fiat ook de Italiaanse merken Alfa Romeo en Lancia. Ajax zal gedurende de contractpe riode gaan rijden in auto's van deze merken.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 11