CHAMPIONS «Norge har ofte spilt uten LEAGUE m Ajax Life nummer 6 17 oktober 2002 AJAX HAALT NUTTIG PUNT VLAK ONDER DE POOLCIRKEL WOENSDAGOCHTEND Humprlps. Zo betitelt ochtendkrant Dagbla- det de vertoning van Ronald Koeman. De krant toont een foto van een nors kijkende Ajax-trainer en beschuldigt hem er - in leuk Noors - van, een chagrijnige schertsvertoning te hebben opgevoerd. Op de volgende twee pagina's staat een levensgrote foto van Eggen die niet meer bijkomt van het lachen. De koude oorlogvoering is, vanuit het Noorse kamp dan, volledig begonnen. TM B I HL/Af Off LOS Aiax uener Ronald Koeman var Nils Arne Eg Ipens motseirnng i gar Taus og humorlos Men detip klarte dan MÉt' W Ska! vinne FxAQ GOfiM KALLEST Thuis winnen van Rosenborg r t den' toont: „Het is een eer tegen Ajax te mogen spelen" en „We zullen vechten voor de overwinning" zijn nog de meest opmerkelijke uitspraken. Eggen is, met een onderbreking van één jaar, sinds 1988 verantwoordelijk voor het technisch beleid van Rosenborg. In die lange tijd heeft hij geleeTd de Noorse pers moeiteloos om z'n vingers te winden. Seri euze vragen van het Nederlandse journaille, doet hij wat lacherig af met dooddoeners als „Vroeger speelden we in Noorwegen voetbal zonder keeper." De Noorse media rolt onder tafel van het lachen, Eggen zélf, heeft nog het meest plezier van zijn eigen grappen. DINSDAGAVOND De Ajacieden melden zich om precies zes uur in de dinerzaal voor een lichte maaltijd; 40 minuten later stapt men in de bus op weg naar de avondtraining. Ronald Koeman is dan al gearriveerd in het - dankzij inkomsten uit de Champions League - volledig gereno veerde Lerkendal Stadion. Hij is zichtbaar gespannen en wanneer de stuntelige tolk, zowel de vragen als de antwoorden niet begrijpt en de trainer om raad vraagt, is de irritatiegrens bereikt. „Moet je maar beter luisteren", geeft hij de aTme vertaler een veeg uit de pan. Vervolgens is het de beurt aan de Noorse pers om met korte en nietszeggende antwoorden het bos ingestuurd te worden. Koeman wil tijdens de persconferentie niets Zlatan Ibrahimovic haalt van grote afstand uit. Zijn schot trof net geen doel. TRONDHEIM - Drie keer thuis winnen en ergens onderweg een puntje meesnoepen. Normaal gesproken zou dat voldoende moeten zijn, om plaatsing voor de tweede ronde van de Champions League af te dwingen. In de schemering van de langzaam achter de Poolcirkel wegzakkende winterzon werd dat plan niet bevroren. Na het 0-0 gelijkspel tegen Rosenborg ligt Ajax nog steeds op koers. Doot Arnout VeTzijl DINSDAGOCHTEND, EEN DAG VOOR DE WEDSTRIJD Op het geplande tijdstip van vertrek staat vlucht 9015 van DutchBird nog aan de gate van luchthaven Schiphol. Het wachten is op aftredend voorzitter Michael van Praag. Pas als die ook is gearriveerd, kiest de Boeing 757 van de chartermaatschappij snel het lucht ruim. Eindbestemming is Trondheim, zo'n twee uur vliegen. De Noorse studentenstad, die 140.000 inwoners telt, gaat er prat op ruim duizend jaar geleden te zijn gesticht door de Vikingkoning Olav Tryggvason. Ook de oudste kathedraal van het land staat in de stad. In de Middeleeuwen was deze stad, samen met Rome, het populairste bede vaartsoord van heel Europa. HaaT huidige bekendheid dankt Trondheim vooral aan het voetbal, volgens velen de meest moderne vorm van religie. Rosenborg Ballklub is 16- voudig landskampioen en neemt dit seizoen voor de achtste maal deel aan de Champions League. Daarmee is de club met FC Porto, Galatasaray, Barcelona, Manchester United en Spartak Moskou recordhouder. DINSDAGMIDDAG Direct na aankomst worden de spelers per touringcar naar het in het centrum van de stad gelegen Britannia Hotel gebracht. Voor de Noren opvallend, want het is voor het eerst, dat een bezoekende ploeg in de Cham pions League niet in het luxe Radisson SAS Trondheim resideert. Eenmaal in het hotel aangekomen, werpen de spelers direct het Ajax-kostuum van zich af en hijsen zich in hun 'hotel outfit', oftewel trainingspak. Om twee uur nemen ze plaats voor de lunch. De chef-kok dient zich strikt te houden aan het door Ajax doorgegeven menu, bestaande uit zalm, rijst, spaghetti en diverse salades. Namens Ajax onderhoudt dokter Edwin Goedhart de contacten met de keuken. Na de maaltijd gaan de spelers naar hun kamer om te rusten. Op hetzelfde moment belegt Rosenborg een persconferentie, waarop trainer Nils Arne Eggen zich 'Doctorandus in de Algemeenhe- i Wamberto wordt afgetroeft door Roar Strand. loslaten over de opstelling, maar speelt even later tijdens de training wel open kaart. Hij oefent uitvoerig met een 4-4-2 systeem. Zla tan en Mido worden voorin ondersteund door de, vanaf het middenveld opererende, Wamberto. De kleine Braziliaan glijdt voort durend uit op het natte en dus gladde veld. Enige vraagteken in de Ajax-selectie is Cris- tian Chivu. De Roemeen traint de gehele ses sie apart met Hoofd Fysiotherapie Pim van Dord. Na afloop verklaart hij zich "verrassend genoeg" goed te voelen; ondanks zijn ge kneusde ribben. De aanvoerder van Ajax; „Ik wil altijd spelen, dus ook morgen. Of ik bang ben dat ik een beuk op mijn ribbenkast krijg? Als het een kleintje is, vind ik het niet erg." Het meespelen van de beste Ajacied dit seizoen is, door de afwezigheid van Van der Vaart, Litmanen en O'Brien, cruciaal. De spelers van Ajax maken na het ontbijt een ochtendwandeling door het centrum van Trondheim. De twintig mannen in rode trai ningspakken worden volledig genegeerd door de, in hun dikke winterjassen weggesto ken, Noren. Niemand merkt de Ajacieden op. Nikos Machlas maakt het uitstapje niet mee. De Griek, die de avond daarvoor nog excel leerde bij het partijtje afronden door bijna alles raak te schieten of te koppen, is getrof fen door een griepaanval en ligt op bed. WOENSDAGAVOND Overstemd door harde gitaarmuziek van Jimmy Hendrix betreden de matadoren het veld van het uitverkochte LeTkendal. De wed strijd begint en al snel blijkt dat de vooraf zo geprezen en gevreesde stoere Vikingen niet veel meer zijn dan wat Playmobiel mannetjes met plastic zwaarden. Rosenborg bakt er wei nig van en is alleen met wat hoge voorzetten van de zijkant gevaarlijk. Ajax krijgt een aan tal goede mogelijkheden op de counter. Uiteindelijk blijft Ajax vrij eenvoudig in Trondheim op de been en dat stemt Koeman tevreden: „In vergelijking met de wedstrijd in Milaan tegen Internazionale, is dit een prima resultaat. Al vind ik dat we met name in de eerste helft hadden moeten profiteren van de ruimte, die we voorin kregen. Daarin moeten we nog groeien, want het benutten van de weinige kansen die je krijgt, is op dit niveau beslissend." En Cristian Chivu? Die speelde de hele wed strijd feilloos uit. Ook hij was na afloop tevre den met het punt: „Maar nu beginnen de pijnstillers uit te werken. Ik kreeg in de slot fase een bal precies op mijn gekneusde rib ben, dat begin ik nu te voelen." Vervolgens vertrekt het gehele Nederlandse gezelschap, bestaande uit Ajax, notabelen, pers en supporters, naar de luchthaven. Om half drie in de vroege morgen, vier uur na het laatste fluitsignaal, landt vlucht 9018 van DutchBird veilig op Amsterdamse bodem. Epr 'M.JS DKSM J Ofe Wfc te» Mw te hwpT. apafctetete Aa-Eggan ogte ««ftawparttttteMteJag -«ofgeharsteol- sag i tmgBï gé Ote Sy «se. SCANP!*

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 7