Rentree De Cler in de ArenA John O'Brien als stand-up comedian Vierklau en Hosé weg bij Ajax deBOUD'S INN Ajax viert feest Babangida naar Al Ittihad Zlatan scoort voor Zweden Ajax Life nummer 6 17 oktober 2002 UA ALKMAAR - Ajax hervat de competitie aanstaande zaterdag om 19.30 uur in de ArenA tegen AZ. Bij de ploeg uit Alkmaar speelt naast Ole Tobiasen nog een in Amsterdam bekend gezicht. Tim de Cler, die elf jaar lang onafgebroken het Ajax-shirt droeg, werd begin dit seizoen verkocht aan AZ. Doot Daan Schippers De Cler doorliep met succes de jeugdoplei ding en debuteerde op 23 april 1998 in Ajax-i. In totaal speelde hij 76 wedstrijden in de hoofdmacht, maar werd eigenlijk nooit een échte vaste basisspeler. „Ik heb altijd wisselvallig gespeeld; goede perio des met mindere fases afgewisseld. Toch vind ik niet dat ik heb gefaald bij Ajax. Ik heb lange tijd op het randje gezeten: dan wel een basisplaats, dan weer niet. In de tussentijd was ik ook regelmatig gebles seerd. Steeds iets anders: dan weer een beenbreuk, een kaakbTeuk of een schou- deT uit de kom. En ook had ik te maken met verschillende trainers: Jan Wouters zag het wél in me zitten, maar Ronald Koeman niet." Bij AZ is De Cler de onbetwiste nummer één voor de linksbackpositie: „Natuuriijk had ik het liefst bij Ajax gespeeld. Maar dat lukte niet, dus moest ik het wel elders proberen. Ik was toe aan een plaatsje in een hoofdmacht; waar dan ook." OUD-COLLEGA'S De VTeugde over het feit dat hij weer aan spelen toekomt, overheerst de teleurstel ling over het vertrek bij Ajax, aldus de in Leiderdorp wonende De Cler. „De aanpas sing bij AZ viel reuze mee. Aanvankelijk trok ik vooral met Ole Tobiasen op, maar ook de andere jongens hebben me goed opgevangen. Bij Ajax zag ik altijd veel spe- leTS komen en gaan, dus ben ik het wel gewend om nieuwe contacten te leggen." NIVEAU Ook op sportief gebied kon de oud-Ajacied makkelijk wennen. „Ik vind het niveau bij AZ best hoog, alhoewel het natuurlijk wel lager is dan dat van Ajax. Maar dat maakt me niks uit, ik probeer hier nét zo scherp te zijn als in Amsterdam. Hier lopen spelers rond die bij Ajax en Feyenoord hebben gespeeld en mede daardoor is het niveau in Alkmaar echt niet extreem veel minder. Ik vind zelfs dat we prima voetbal laten zien en ook de resultaten zijn goed." Het duel tegen Ajax is voor Tim de Cler een aparte gewaarwording: „Het is leuk om zo snel al weer terug te zijn in de ArenA, al zal het best raar zijn om in een ander shirt tegenover mijn oud-collega's te staan. Ik heb in Amsterdam elf fantastische jaren gehad en daar zal ik best wel even aan terugdenken." AMSTERDAM - John O'Brien was vorige week vrijdag de speciale gast bij een comedyshow in het theater Boom Chicago aan het Leidse- plein. De Amerikaanse linksback viel tijdens de late night show niet uit de toon tussen de professionele comedianten. De cast, inclusief O'BTien, verzorgde een improvisatieshow waarbij de acteurs reageerden op suggesties uit het publiek. De show werd grotendeels opgevoerd in het Engels. De 'grappige' kant van O'Brien kwam tot uiting in een verhaal met David Asher - bei den voegden om de beurt een woord aan het verhaal toe - waarin een man met een gehoorapparaat een meloen gaat kopen. LateT op de avond werd John O'Brien als voet baller van het Jamaicaanse elftal - inclusief rastakapsel - geïnterviewd door Colton Dunn (Dunn: „Vertel ons over je boek?" O'Brien: „Het stelt niets voor, maar het papier is gemaakt van hennep."). Verder liet hij horen een begenadigd raptalent te zijn en vertolkte hij samen met Brendan Hunt de film 'the man from the Bijlmer'. Na afloop van de voor stelling kreeg John O'BTien de handen op elkaar en werd hij door de gehele cast op de schouders genomen. AMSTERDAM - Ajax heeft twee weken geleden de contracten met Ferdi Vierklau en Brutil Hosé per direct en in goed onderling overleg ontbonden. Beide spelers kunnen transfervrij uitkijken naar een andere club. Doot Nathalie Nuiten Ferdi Vierklau heeft een zeer teleurstellende tijd achter de rug bij Ajax. De verdediger, die in maart 1999 over kwam van Tenerife, speelde in vier seizoenen slechts 45 duels in de Amsterdamse hoofdmacht. Aan het begin van dit seizoen maakte Ronald Koeman bekend dat hij dit seizoen geen plaats meer zou inruimen voor Vierklau, die eigenlijk nog een contract had tot 1 juli 2004. De inmiddels fitte Vierklau kwam zelf met het voorstel zijn contract maar te ontbinden: „Ik voelde me bij Jong Ajax in de weg lopen. Daarom leek het me beter maar helemaal bij Ajax te stoppen. Ik ben erg blij dat de club heeft meegewerkt aan deze, voor mij gunstige, ontwikkeling. Ik heb nu meer mogelijkheden een andere club te vinden. Overigens deed het vertrek beide partijen best veel pijn." Vierklau, die aangeeft veel Tespect te hebben voor Jan van Halst die in een zelfde situatie beresterk terugkwam, heeft al contacten met een andere club: „Daar wil ik voorlopig nog even niets over zeggen. Ik denk dat ik er wel licht al deze week kan gaan trainen en als het aan mij ligt uiteindelijk ook kan gaan spelen. Ik moet opnieuw iets opbouwen en weer beginnen bij de basis." Brutil Hosé had nog een overeenstemming tot het einde van het seizoen bij Ajax. De spits kwam in 1995 als jeugdspeler bij Ajax terecht en debuteerde drie jaar lateT, ondeT Morten Olsen, in de hoofdmacht. Vorig seizoen werd Hosé, die dit seizoen deel uitmaakte van Jong Ajax, uitgeleend aan De Graafschap en Haarlem. Aanbieding: m Aiax spijkerjack vanaf maat 8,10,12,14,16 en S t/m XXL ClVinV) van voor 18,00 on"r Ajax spijkerbroeken 12,50 3 voor 30,00 Verzending door heel Nederland. Nu binnen: de gehele nieuwe Ajax Adidas Collectie! o.a. trainingspakken, uit- en thuistenue, sweaters en vrijetijdsshorts Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl AMSTERDAM - De sfeer bij Ajax is momen teel uitstekend. Wie denkt dat daarvoor alleen de goede resultaten verantwoor delijk zijn, heeft het mis. In de A-selectie worden de verjaardagen namelijk aan eengeregen. De afgelopen tijd was het zo'n beetje na iedere training feest. Richard Witschge beet op 20 september het spits af. Hij werd die dag 33 jaar. Twee dagen later vierde Maarten Stekelenburg zijn twin tigste verjaardag en weer twee dagen later brandden er 22 kaaTsjes voor Petri Pasanen. Andy van de Meyde (23) vierde zijn verjaardagsfeest op 30 septembeT en drie dagen later, op 3 oktober, stond Zla- tan Ibrahimovic (21) in het middelpunt van de belangstelling. Jelle van Damme (19) vierde 10 oktober zijn geboortedag, André Bergdjmo (31) volgde weer drie dagen later en Joey Didulica (25) sloot het feestgedruis op 14 oktober af. Op 26 okto ber is het de beurt aan Cristian Chivu om te trakteren. De aanvoerder van Ajax viert die dag zijn 22ste verjaardag. RIYAD - Ajacied Tijjani Babangida speelt de rest van het seizoen op huuTbasis voot Al Ittihad uit Saoedi Arabië. De 29-jarige Nigeriaan wordt in Azië ploeggenoot van Bebeto. De Braziliaanse aanvaller tekende eveneens een overeenkomst voor zes maanden. Bebeto, die op het WK 1994 furore maakte, ontvangt voor die periode een gage van anderhalf miljoen dollar. De Braziliaan is 38 jaar en was eigenlijk al gestopt met voetballen. Maar dit aanbod kon hij niet laten lopen. De spits werd bij aankomst op het vliegveld ontvangen door een uitzinnige menigte van driedui zend fans. Babangida heeft na zijn huurperiode nog een eenjarig contract bij Ajax. De snelle vleugelaanvalleT, sinds 1996 in dienst van Ajax, weTd eerder verhuurd aan het Turkse Genclerbirligi en Vitesse. STOCKHOLM - Zlatan Ibrahimovic behoedde afgelopen weekeinde zijn land met een Take kopbal voor een blamerende nederiaag tegen Hongarije. Zweden speelde met i-r gelijk. De gasten hadden in het opwindende EK-kwalificatieduel tegen de verhouding in de leiding geno men. Door de treffer van de in de basis begonnen Zlatan liep Zweden niet nog meer averij op. Eerder speelden de Scan- dinaviëTs met 0-0 gelijk tegen de verras sende koplopor Letland. In Boekarest ont moetten beide Ajax-verdedigers Cristian Chivu en André Bergdplmo elkaar. Door een treffer van IveTsen vlak voor tijd kon Bergdplmo juichend het veld verlaten. Hatem Trabelsi speelde met Tunesië ver dienstelijk gelijk in en tegen Portugal, 1-1.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 3