A Ajax oppermachtig in Klassieker Dinsdag weer tegen Rosenborg 17 OKTOBER 70e JAARGANG www.ajax.nl uitgave van de supportersvereniging ajax in samenwerking met AFC AJAX ADVIESPRIJS: 7.60 WWW.AJAX.NL/SVA Ajax-Rosenborg Van der Vaart mikt op Inter Van 't Schip bij Jong Ajax De Sponsor van f De club Lees verder op pagina 8 en 9 AMSTERDAM - Komende dins- dag neemt Ajax het in de eigen Amsterdam ArenA op tegen Rosenborg. In de andere wed- ch*mpions strijd in poule D ontvangt Olympique Lyon in eigen huis Internazionale. AMSTERDAM - John van 't Schip is sinds afge lopen maandag trainer van Jong Ajax. De 38- jarige oud-Ajacied is daarmee aan zijn derde dienstverband bij Ajaxbegonnen.Tussen 1981 en 1992 speelde hij 348 officiële wedstrijden voor Ajax en vervolgens maakte hij, van 1997 tot 2001, ook al deel uit van de technische staf. Nog voor het begin van dit seizoen stapte hij op als trainer van FC Twente. AMSTERDAM - Rafael van der Vaart hoopt in de Champions League-wed strijd tegen Internazionale z'n rentree te kunnen maken. De middenvelder herstelt voor spoedig van zijn kniebles sure, die hij begin september heeft opgelo pen in de interland Nederland-Belarus. Van der Vaart: „Die wedstrijd tegen Inter is op dinsdag 12 november en dan wil er weer bij zijn. De hele revalidatie is daar op gericht en ik lig goed op schema. Als er geen complica ties ontstaan, moet het lukken. Ik heb overi gens geen makkelijke keuze gemaakt, want die wedstrijd kan beslissend zijn voor het ver volg in de Champions League." Juichende Ajacieden bepalen het beeld van De Klassieker Feyenoord-Ajax. ROTTERDAM - Het werd 'slechts'1-2, maar in feite had de score veel hoger kunnen uit vallen. Ajax toonde lich in De Kuip oppermachtig aan de Rotterdamse aartsrivaal. „Jammer dat we het in de eerste helft niet al afmaakten", aldus een licht kritische Ronald Koeman na afloop. „Bij de rust had het al 0-5 kunnen zijn", beaamde Feye- noord-trainer Van Marwijk. De 1-2 winst op Feyenoord was een perfecte generale voor de wedstrijden tegen Al (zaterdag) en Rosenborg (dinsdag) in de ArenA. Door Arnout Verzijl Het was in Rotterdam flink genieten geblazen voor Ajax fans. Vooraf had niemand verwacht dat de topper Feyenoord-Ajax door één ploeg zou worden gedomineerd. Maar Ajax, dat speelde met de weer herstelde Maarten Ste kelenburg in het doel, legde Feyenoord onte genzeggelijk zijn wil op. In tegenstelling tot het duel met Rosenborg in de Champions League stuurde Ronald Koeman ditmaal wel drie spitsen de wei in. De centraal spelende Zlatan Ibrahimovic speelde in De Kuip zijn beste wedstrijd sinds z'n komst naar Ajax. De Zweed won bijna ieder duel, was balvast en zorgde voortdurend voor gevaar in de hulpe loze Rotterdamse defensie. De openingstreffer kwam op naam van Wam- berto. De kleine Braziliaan krulde de bal na ruim twintig minuten spelen fraai in de verre hoek. De linkerspits moest zijn treffer overi gens bekopen met een doodschop van Feye- noord-aanvoerder Bosvelt. De suprematie van Ajax werd bevestigd door een aanval die zelfs bij de echte fijnproevers het water in de mond deed lopen. Via Zlatan en Pie- naar kwam de bal bij Jari Litmanen terecht die beheerst de voorsprong verdubbelde. Koeman: „In feite had het duel toen al beslist moeten zijn. In het tweede bedrijf maakten we het ons zelf onnodig lastig, zeker toen Feyenoord tot 1-2 terugkwam. Maar uiteindelijk hebben we dik verdiend gewonnen." Door de zege staat Ajax op de met PSV gedeelde eerste plaats in de competitie, die dit week einde wordt hervat. Feyenoord staat nu al op zes punten achter. Ajax neemt het zaterdag avond om 19.30 uur in de ArenA op tegen AZ. De stand 1. Olympique Lyonnais 3-6 (8-3) 2. Internazionale 3-4 (4-4) 3. Ajax 3-4 (2-2) 4. Rosenborg Trondheim 3-2 (2-7) Het resterende programma Dinsdag 22 oktober Olympique Lyon-lnternazionale Ajax-Rosenborg Woensdag 30 oktober Internazionale-Rosenborg Olympique Lyon-Ajax Dinsdag 12 november Rosenborg-Olympique Lyon Ajax-lnternazionale TRONDHEIM - Dit weekeinde kan Rosenborg voor de zeventiende maal kampioen van Noorwegen worden. Rosenborg moet de uit wedstrijd tegen Sogndal IL winnen, terwijl de nummer twee op de ranglijst Molde FK niet mag zegevieren bij Stabaek IF. Met nog twee duels te spelen staat Rosenborg drie punten voor op de enig overgebleven concurrent. Ajax kwam onlangs niet verder dan een 0-0 gelijkspel tegen de Noren. Door dat resultaat behouden de Amsterdammers een gerede kans op kwalificatie voor de tweede ronde van de Champions League. Het duel in Trond heim, waar Cristian Chivu de pijn verbeet door met enkele gekneusde ribben toch te spelen, had evengoed in Amsterdams voor deel beslist kunnen worden. Maar Zlatan Ibrahimovic, Mido en Wamberto waren niet gelukkig in de afwerking. Jari Litmanen ont brak, maar hij is er volgende week dinsdag, als Rosenborg te gast is in de ArenA, waar schijnlijk wel weer bij. Wamberto dribbelt door de Noorse defensie.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 1