Het succesverhaal van Maarten Stekelenburg SERUICE y/\\ PRIÜSHIHR6 Ajax Live Ajax - Rosenborg hol La na casino preoivisie TicketBox EDWIN VAN DER SAR EENS AJACIED, ALTIJD AJACIED niet gek van dat ze me met hem vergelijken, zolang ze me niet als Edwin van der Sar II gaan zien." Ajax - AZ Holland Casino Eredivisie Zaterdag 18 oktober 2002 Aanvang: 19.30 uur De voorverkoop is gestart voor alle kaarthouders en eindigt op vrijdag 18 oktober. Er kunnen per Club Card twee kaarten gekocht worden. Indien er nog kaarten beschikbaar zijn is er op de wedstrijddag stadionverkoop met Club Card verplichting. Ajax - Rosenborg Champions League Dinsdag 22 oktober 2002 Aanvang: 20.45 uur Deze wedstrijd is cruciaal voor Ajax. Voor deze wedstrijd is er geen Club Card verplichting, dus ieder een kan een kaartje kopen. Ook het aantal kaarten dat gekocht kan worden is niet gelimiteerd. Op de wedstrijddag is vanaf 1845 uur is vrije verkoop aan de stadionkassa. RKC-Ajax Holland Casino Eredivisie Zondag 26 oktober 2002 Aanvang: 19.30 uur De voorverkoop is reeds begonnen en eindigt op 24 oktober om 21.00 uur. De prijs is €16,50 zonder combi verplichting, maar wel met een omwisselbiljet, dat gewisseld wordt voor een entreekaart bij het bezoekersvak van RKC (vak KK). Ajax-Willem II Holland Casino Eredivisie Zondag 3 november 2002 Aanvang: 14.30 uur De voorverkoop is reeds begonnen en duurt tot 2 november. Men kan 4 kaarten kopen per Club Card en indien er nog kaarten voorradig zijn, is er stadionverkoop op de wedstrijddag zonder Club Card verplichting. Dit geldt alleen voor de Ajax Club Cardhouders. Roda JC - Ajax Holland Casino Eredivisie Vrijdag 8 november 2002 Aanvang: 20.00 uur De voorverkoop begint op 12 okto ber en duurt tot 4 november. De Ajax voorrang uitkaarthouders zijn als eerste aan de beurt en vanaf 19 oktobeT kunnen alle Ajax uitkaart houders maximaal 1 kaart kopen. Er is vrij vervoer en de omwlsselbil- jetten worden aan het stadion omgewisseld. Een brief hierover volgt. Bij alle wedstrijden, waar zeker de uitwedstrijden, geldt dat wen in het bezit moet zijn van een legitiwatie- bewijs. Bent u dat niet, dan wordt u de toegang tot het stadion ontzegt. Vergeet het niet: uw legitiwatiebe- w wijs, dat voorkomt veel problewen. inme M ipra a Tftt itt tra1 0900-9393, Koopje kaartje bij bén van de 850 TicketBox verkooppunten door heel Nederland www.ticketbox.nl JAARGANG 10, NUMMER 6 DONDERDAG 17 OKTOBER 2002 Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. 'l S P O R T HEDIA\ www.zpress.nl Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanweldingen, info, adreswijzigingen, opzeggingen en klachten: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Telefoon: 020 - 3111444 AFC Ajax: www.ajax.nl Z-Press sport media BV: Alex Klein Postbus 1015 3300 BA Dordrecht ajaxlifekrant@ zpress.nl Redactie Ajax Life: Ajaxlife@svajax.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Telefoon: 020 - 3111515 Telefax: 020 - 3111510 Hoofd- en eindredactie: Nico Smith Arnout Verzijl Redactiecoördinatie: Jan-Hermen de Bruijn Medewerkers: Sander Berends, Anouk Klarenbeek, Jan Leerkes, Martijn Mooiweer, Nathalie Nuiten, Daan Schippers, Sander Zeldenrijk. Bladmanagement: Robert Bisschops Advertenties: Z-Press sport media BV, 078-6397070 Fred van Vloten, Lambert van Waardenburg Prepress: Nauta en Haagen, Helmond Vormgeving: Chiel Wilbers Bart van Horik Druk: Drukkerij De Jong, Baarle-Nassau Lidmaatschap SVA: bedraagt 25. een gezinslid betaalt 17,50. Hiervoor krijgen zij: Supportersclubkaart Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Supportersvereniging activiteiten gratis of tegen een gereduceerd tarief te bezoeken Copyright: Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenig vuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en open baarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever. Z-Press Sport Media BV VOLGENDE EDITIE VERSCHIJNT OP 7 NOVEMBER 2002 Ajax Life nummer 6 17 oktober 2002 De eerste prijs Is een 'Ajax uit-dekbed' en voor de ove rige vier prijswinnaars ligt er een getekende Ajax Life klaar. Beantwoord de vol gende vragen en stuur het juiste antwoord voor woensdag 30 oktober naar: AJAX LIFE, POSTBUS 22944, ij00 DK AMSTERDAM 1. Hoe heet de club die Ajax in 1972 versloeg om wereld kampioen te worden? 2. Welke speler maakte in deze wedstrijd twee doelpunten? 3. Wie reikte destijds de wereldbeker uit? De prijswinnaars uit Ajax Life s zijn: W, khebergen, Hoevelaken, W. Korenblek, Voorts, k. Ouwegau, We esp, C.Y. Kleyne Amersfoort, IW. Ciesken, fenwes Bogdan Lobont, Joey Didulica en Bram Verbist, „in eerste instantie had ik er 'de smoor in, maar daarna wilde ik laten zien dat ik beter was. ik kreeg een contract en werd over geheveld naar het tweede elftal, waarmee ik een fantastisch jaar beleefde in de Amstel Cup. Aan het eind van vorig jaar werd ik naar het eerste overgeheveld." Dit seizoen moest Stekelenburg met Lobont en Didulica strijden om de plaats onder de lat. Lobont en Didulica raakten snel geblesseerd, waardoor Stekelenburg aan de bak moest en Henk Timmer werd gehuurd van AZ om als stand-in te fungeren. „We begonnen het sei zoen met drie keepers, maar dat was kennelijk niet genoeg. Tot nu toe zijn we steeds met z'n tweeën geweest en Joey en ik wisselen elkaar goed af. Dan is hij weer fit, dan ik weer", lacht Stekelenburg om de unieke keeperssituatie bij Ajax. Want ook Stekelenburg bleef dit seizoen niet geheel blessurevrij. De wedstrijd tegen NAC moest de jonge doelverdediger aan zich voorbij laten gaan vanwege een hamstringblessure. „Ik ben nog steeds niet helemaal fit, heb last van een pijnlijke bilspier. Er staat ons een zwaar programma te wachten, met belangrijke Cham pions Leaguewedstrijden, en daarom heb ik ook afgezegd voor het Olympisch elftal." Tot zijn dertiende was Stekelen burg een 'gewone' voetballer, die bij Schoten zowel in de spits als op de positie van laatste man speelde, „ik denk zeker dat het handig is dat ik vmeger heb gevoetbald. Ik weet niet hoe m'n inzicht was geweest als ik altijd op doel zou hebben gestaan, maar vooral in Nederland is het handig als een keeper kan meevoetballen." Dankzij het meevoetballen, maar ook zijn stoïcijnse houding, werd Stekelenburg al snel vergeleken met oud-Ajacied Edwin van der Sar. „Ons postuur is inderdaad het zelfde, maar qua stijl verschillen we van elkaar. Ik word er helemaal Stekelenburg zet zijn muur neer in de wedstrijd tegen Feyenoord. Doot Daan Schippers Twee weken geleden stond hij weer onder de lat tijdens de Klassieker tussen Feyenoord en Ajax. Het was zijn eerste kennismaking met De Kuip en het beviel Maarten Stekelenburg uitstekend, „ik had slechter kunnen terugkeren van mijn hamstringblessure, het was indrukwekkend hoor. Toen ik binnenkwam om het veld te con troleren was het al redelijk druk. De Kuip is een mooi stadion en er hing een 'lekkere' sfeer. Dit soort wed strijden blijft bijzonder en omdat we met 2-1 wonnen, was het hele maal fantastisch mooi." Dezelfde vergelijking is van toepas sing op de carrière van de 20-jarige doelman. Hij startte in de B2 en doorliep de jeugdopleiding van Ajax vervolgens met succes, „ik keepte nog maar één jaar, toen Tel star en Haarlem al interesse toon den. M'n moeder vertelde dat ik ook naar Ajax kon, maaT ik zei Tul niet zo, joh!'. Het bleek toch waar te zijn; een dToom kwam uit. ik ben altijd al Ajacied geweest en het gezegde luidt nou eenmaal 'eens Ajacied, altijd Ajacied'." De droom bleef intact tot Stekelen burg in de A-junioren belandde en Ajax opeens drie keepers aantrok: AMSTERDAM - Hoewel ook hij opeens last heeft van blessures, is Maarten Stekelenburg voorlopig dè winnaar in het doel van Ajax. De successtory van de 20-jarige Haarlemmer kende twee weken geleden tegen Feyenoord zijn hoogtepunt.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 15