Ajax tevreden met loting Dringen onder de lat CHAMPIONS deBOUD'S INN Leeroy Echteld stagiair bij Jong Ajax AZ koopt De Cler Van der Gun naar Willem II Van der Lem naar Saudi- Arabië Ajax Life nummer 4 12 september 2002 KV WCJÊÊ LEAGUE BERGD0LMO BANG oVinf) van >l li loot Huizen AMSTERDAM - Ajax heeft het niet bepaald slecht getroffen bij de loting voor de eerste ronde van de UEFA Champions League. In groep D werden de Amsterdammers gekoppeld aan Internazionale (Italië), Rosenborg (Noorwegen) en Olympique Lyon (Frankrijk). Een botsing van drie speelstijlen. CHAMP Michael van Praag begroet Inter's vice-president Ciacinto Facchetti, die persoonlijk nog tegen Ajax speelde in de beroemde finale van 1972. Door Sander Zeldenrijk Er klonk een luid gejuich uit het spelershome op het moment dat het resultaat van de loting bekend was. En, eerlijk is eerlijk, Ajax lijkt het Tedelijk te hebben getroffen. Ronald Koeman waarschuwt voor al te veel optimisme: „Het wordt zeer moeilijk. De tegenstanders hebben geen aantrekkelijke speelstijl. Lyon speelt uit zeer verdedigend en Rosenborg lijkt me één van de minst aantrekkelijke ploegen om tegen te spelen. Toch hebben we, als je kijkt naar de 'grote ploegen', met Internazionale één van de mindere teams geloot." Aanvoerder Cristian Chivu toonde zich na afloop van de loting terughoudend: „Ja, wat moet ik zeggen? Alles is mogelijk in deze poule. We hadden het slechter kunnen treffen. Of we de tweede ronde halen? We hebben een goede kans, waarom niet?" De loting had met name voor Andre Bergdplmo een speciaal tintje. Hij ontmoet namelijk zijn oude ploeg Rosenborg. De ver dediger speelde vier jaar voor de ploeg uit Trondbeim en kent de tegenstander dus door en door. „Ze zijn vooral in Trondheim erg gevaarlijk. Daar hebben ze ook goede resulta ten geboekt tegen Europese topploegen. Zo hebben ze eens met 2-0 van Real Madrid gewonnen. Ik geloof dat de ploeg dit jaar al weer voor de achtste keer meedoet aan de Champions League." De verdediger schat zijn oude ploeg redelijk sterk in. „Ze zijn nog net zo sterk toen ik er speelde. Er zijn misschien één of twee nieuwe jongens bijgekomen. Rosenborg heeft alleen weinig uitblinkers. Ze zijn vooral als team erg gevaarlijk." Over het algemeen heeft de Noorse Ajacied een goed gevoel over de loting. „Als je kijkt welke ploegen er bij de 32 sterkste teams zaten, ben ik tevreden. Inter is waarschijnlijk de gevaarlijkste tegenstander." Voetballen in San Siro, voor een nog groter publiek dan in de Arena. Doelman Maarten Stekelenburg droomt er al voorzichtig van. „Tja, keepen in Milaan. Als ik ga spelen, zou dat natuurlijk fantastisch zijn. Over de tegen standers weet ik weinig, maar ik ben zeeT positief over de loting. We hadden ook in poule C terecht kunnen komen met AS Roma en Real Madrid." Ajax ging met drie volwaardige keepers het seizoen in, maar begin augustus moest trainer Ronald Koeman noodge dwongen een jeugdkeeper bij de selectie halen om als stand-in op de reservebank te fungeren. In allerijl werd Henk Timmer gehuurd. Maar hoe moet het nu verder? Joey Didulica is weer fit en ook het her stel Bogdan Lobont verloopt naar wens. Ajax heeft dan vier potentiële eerste keepers. Doot SandeT Berends Het keepersleed begon op maandagmor gen 22 juli. Bij een onschuldig lijkende trap ging Joey Didulica door zijn rechterenkel. „Een beweging die ik al zo'n miljoen keer heb gemaakt. Maar nu zwikte ik eerst naar binnen en als reactie daarop direct naar buiten. Er was van alles beschadigd." Diag nose: enkelbanden zwaar verrekt en enkele losgeraakte botsplinters aan de binnen kant van de enkel. Negen dagen later viel ook Bogdan Lobont weg. De Roemeen haakte af op de training waarna een mri- scan uitwees dat hij het vooTste kapsel van de linkerschouder had afgescheurd. Lobont wordt in principe na de winterstop temg verwacht. Maarten Stekelenburg (19) kreeg zijn kans en greep die met beide handen aan. Omdat Ajax de Champions League met twee potentiële eeTste keepers inwilde, Robert Zwinkels (18) te onervaren werd geacht en Fred Grim een terugkeer niet zag zitten, kwam Henk Timmer - reser- vekeeper bij AZ - op huurbasis naar Amsterdam. Sneller dan verwacht, is Didulica weer fit. „Vorige week maandag heb ik weer voor het eerst een wedstrijd gekeept. In Jong Ajax, tegen RKC Waalwijk. Het was wennen, Joey Didulica, in actie tegen NAC. want mentaal ben ik nog niet honderd pro cent. Bij iedere bal die ik vang, denk ik diTect na over het landen. Ik ben nog te bang om vol op mijn enkel neer te komen. Maar desondanks hoop ik tegen FC Zwolle weer bij de selectie te zitten. Al wordt dat moeilijk. Maarten Stekelenburg doet het erg goed en het lijkt me logisch dat trainer Koeman hem laat staan. Wat ik kan doen? Vorig seizoen keepte ik vijf wedstrijden, vier in de competitie en één in Portugal. Daarover was ik tevreden. Maar met het eerste elftal gaat het nu erg goed, dus een aanwijsbare reden om een wissel door te voeren, is er niet. Het enige dat ik op dit moment kan doen, is op de training alles geven en me in wedstrijden van het tweede zo goed mogelijk laten zien." Maar wat gebeurt er met de Australische doelman als ook Lobont weer terugkeert in de selec tie? „Ik weet het niet. Vier keepers in een selectie is geen overbodige luxe. Kijk maaT naar onze voorbereiding. Of ik eventueel bereid ben verhuurd te worden? Nee. Vooral niet na wat ik vorig seizoen bij Ger minal Beerschot Antwerpen heb meege maakt. Daar had ik het niet naar mijn zin. Een andere reden is dat mijn contract afloopt. Ik wil me graag bewijzen bij Ajax. Ik ben inmiddels helemaal gewend in Amsterdam en zou het liefst blijven. Als ik weg moet, dan bij voorkeur naar een andere club in Nederland. Maar daar wil ik nu nog niet aan denken." Aanbieding: Ajax spijkerjack vanaf maat 8,10,12,14,16 en St/m XXL €,63r3T voor €18,00 bl'"r Ajax spijkerbroeken 12,50 3 voor 30,00 Verzending door heel Nederland. Nu binnen: de gehele nieuwe Ajax Adidas Collectie! o.a. trainingspakken, uit- en thuistenue, sweaters en vrijetijdsshorts Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl AMSTERDAM - Leeroy Echteld werkt sinds 4 september een trainersstage af bij Jong Ajax. De oud-prof volgt de cursus Oefen- meester 1 van de KNVB en werkt de komende tien maanden twee keer per week op het trainingsveld voor de ArenA. De 33-jarige Almeerder speelde onder meer voor Haarlem, Heerenveen, Cannes en Heracles. Echteld is uitermate te spre ken over zijn stageplaats: „Dit is heerlijk. Je kunt het toch niet beter treffen? Tien maanden is natuurlijk wel pittig, maar dat is een kwestie van even doorzetten. Mijn band met Ajax? Ik heb er in de jeugd gevoetbald en mijn zoontje speelt sinds dit seizoen in de F-jes." ALKMAAR - Tim de Cler heeft een driejarig contract getekend bij AZ. Sinds het begin van het huidige seizoen maakte hij geen deel meer uit van de A-selectie van Ajax. Ronald Koeman zag het niet in de links back zitten. Vorig seizoen verspeelde hij zijn basisplaats aan John O'Brien. Trainer Henk van Stee van AZ was op zoek naar een multifunctionele linkspoot en De Cler voldeed aan alle eisen. TILBURG - Na een lange periode van bles sureleed heeft Cedric van der Gun voor de rest van het seizoen zijn heil gevonden bij het Willem II van Mark Wotte. Dit seizoen werd de 23-jarige Hagenaar niet dooT Ronald Koeman in de A-selectie opgeno men. Het is de tweede keer dat Ajax Van der Gun verhuurt. In 200Ó speelde hij al tien competitiewedstrijden, eveneens onder Wotte, voor FC Den Bosch. Zijn con tract bij Ajax loopt nog tot 2004. RIAD - De nationale voetbalbond van Saudi-Arabië heeft Gerard van der Lem per 1 juli 2003 vastgelegd als technisch directeur. De verbintenis loopt tot en met het WK van 2006. Mogelijk start Van der Lem zijn activiteiten in Saudi Arabië al in oktobeT van dit jaar, daarover zijn Ajax en de voetbalbond nog in conclaaf. Sinds 29 mei is Gerard van deT Lem trainer van Jong Ajax, de functie waarin hij Jan Olde Riekerink opvolgde. Het is nog niet bekend wie Van der Lem opvolgt bij Jong Ajax. AMSTERDAM - Jong Ajax speelt in de eer ste knock-out ronde van de Amstel Cup op dinsdag 5 november tegen Huizen. Het duel wordt gespeeld op sportpark De Toe komst en begint om 18.30 uur. Vorig sei zoen ontmoette Jong Ajax de amateurs uit Huizen ook al, toen in de groepsfase. Het werd 5-1 voor de talentvolle Ajacieden met treffers van Knopper (2x), Hosé (2x) en Van deT Gun. Landskampioen Jong Ajax begon de Beloftencompetitie met een klinkende 9-0 overwinning op Jong AZ.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 3