Jan Olde leert AA Gent aanvallen Ajax Life nummer 3 29 augustus 2002 I Anthony Obodai, als een gifkikker op het middenveld, liep tegen een domme rode kaart op. het beter, bet is bijna weg. Dat ik nu de kleuren van CBA ver dedig, vind ik een verbetering ten opzichte van vorig seizoen. Hier kom ik uit op het hoogste niveau, in Nederland in het tweede elftal. Grotere tegenstand op het veld, vooral veel duels uitvechten. Zelf sta ik het liefst op het middenveld, maar ik denk dat ik als libero word geposteerd, waar ik ook zeer goed kan spelen." Bram Verbist dan, definitief terug bij GBA. „Ik heb twee jaar bij Ajax gezeten en er heel veel geleerd, daar in de A-jeugd. Ook heb ik bij het tweede getraind en er op de bank mogen zitten. Trainen onder Jan Olde Riekerink beviel me goed, een inspirerende, duidelijke man. Maar nu ben ik blij dat ik terugben, omdat ik denk dat ik op mijn leeftijd vooral speel minuten in een eerste elftal nodig heb. Hier is die kans groter, ondanks dat Da Silva een echte publiekslieveling is. Ja, hij is erg spectaculair in zijn manier van keepen, maar ik denk dat ik meer zekerheid breng. Omdat ik van de Beerschot-jeugd afkomstig ben, voelt dit een soort van thuiskomen", aldus Brambo die vervolgt: „Het was vandaag een aparte wedstrijd. Mijn debuut in Eerste Klasse. Ik kwam erin met een penalty tegen terwijl we met tien man verder moesten, bij een i-o achterstand. Met z'n tienen, en na de rode kaart van Anthony met negen, hebben we ons nog aardig staande gehouden. Wel nog een strafschoppie gestopt, ja. Ik bleef zo lang moge lijk wachten en ik zag waar hij hem ging plaatsen. Komt natuurlijk wel een beetje geluk bij kijken." Dan gaan we op zoek naar Obodai. Die vinden we, voorover gebogen zittend in de kleedkamer. Doffe blik in z'n ogen, z'n stem heeft weinig kracht. „Mag natuurlijk nooit, zo'n overtre ding", zegt hij. „Op zich zat ik goed in de wedstrijd, had alles onder controle, maar plots raakte ik m'n zelfbeheersing kwijt en tackelde die jongen vanachter. Stom. Ik hoop dat ik ervan leer en dat het niet meer voorkomt. Het is hier wel aanpassen, bij Ajax ben ik gewend dat we meer balbezit hebben. Hier ligt de verhouding opbouwen/verdedigen anders. Als je geen kerel bent, blijf je niet overeind. Ik weet dat ze me bij Ajax in de gaten houden, dus ik wil iedere week top spelen, zodat ik aan het eind van het seizoen word teruggehaald." ONPASSEERBAAR Dat is eveneens de ambitie van de verderop zittende Mokoena. De Zuid-Afrikaan heerste in de GBA-defensie: „Tegenslagen genoeg deze wedstrijd. Mijn eigen spel? We hebben verloren, dus ben ik niet tevreden. Het ging moei zaam, maar dat is precies de reden waarom het goed kan zijn in de Belgische competitie te spelen. Al werk ik liever in Amsterdam, als dat niet kan, is dit een goed alternatief. Hier kan ik wekelijks aan de bak en ik denk niet dat dat slecht voor m'n ontwikkeling is. Wonen in Antwerpen bevalt me in ieder geval goed. Als elke tegenslag die je overwint, je mentaal sterker maakt, ben ik volgend seizoen onpasseerbaar." STERKHOUDER Tenslotte nemen we met hun trainer plaats in de dug-out. Franky van der Eist over de Amsterdamse kolonie: „Ik ben ver heugd over de spelers die dit seizoen zijn overgekomen. Neem Verbist. Vorig seizoen stond Maikel Aerts meestal in de goal. Was ik zeer tevreden over. Maar om financiële redenen konden we hem niet houden, hij vertrok naar RBC. Toen Ajax aangaf dat we Bram terug konden kTijgen, was ik direct enthousiast. Ik heb me er nog geen seconde over beklaagd. Hij viel vandaag goed in." „Aaron, die heeft het begin vorig jaar moeilijk gehad, maar staat nu met heel veel vertrouwen te spelen. Een sterkhouder voor mij. Je merkt dat hij veel vertrouwen heeft opgebouwd op het WK. Voor Kwame en Anthony is het heel belangrijk dat ze snel de overstap maken van tweede elftal-voetbal naar de Belgische Eerste Klasse. Voetballen kunnen ze. Maar rustig een balletje aannemen, is er hier niet bij. Dan krijg je meteen een beuk." De geruchten dat de voorzitter van Lokeren Ajax' aandelen van GBA wil overnemen en gaat bepalen wat er gebeurt? „Ach, ik zie wel hoe het loopt. Ik denk dat het wel zal meeval len. Wat ik belangrijk vind: de afspraak met Ajax is dat de sportieve samenwerking blijft. Als er spelers van dit kaliber blijven komen, ben ik zeer content. Ajacieden brengen tech niek en inzicht naar België. Op onze beurt leren wij hen knok ken en overleven. Beter kun je elkaar niet van dienst zijn." Walker zat voor het eerst sinds zijn blessure weer op de bank bij CBA. Zijn Ajax-znaatje Ouansah viel in de tweede helft in. MOESKROEN - De bij CBA gestalde Ajacieden werk ten allen onder Jan Olde Riekerink (3g). De man die met Jong Ajax vorig seizoen kampioen werd en de halve finale in de Amstel Cup bereikte, heeft nu de leiding in handen bij subtopper AA Cent. De seizoenstart van De Buffalo'swas niet formidabel (4 uit 3; gestrand in de kwartfinale van de Intertoto), maaT dat verandert niets aan het feit dat werken en wonen in Oost- Vlaanderen Jan Olde Riekerink zeer bekoort: „Ik ben met m'n gezin in een dorpje net buiten Gent gaan wonen, lek ker rustig. Ik werk dan wel in een Belgische omgeving, maar ik heb niet te maken met een typisch Belgische ploeg. De samenstelling is heel divers, veel nationaliteiten binnen de selectie. Bij Jong Ajax was ik niet anders gewend, wat dat betreft is de aanpassing snel gegaan. Geld om te investeren is er niet, maar er lopen hier op zich goede spelers rond: Frédéric Herpoel, reservedoelman bij de Rode Duivels, Techtsback Jacky Peeters, ook interna tional, en spits Alexandres Kaklamanos." Uiteraard is eT een aantal zaken waar hij aan moest wen nen. Bijvoorbeeld dat journalisten in Vlaanderen gewoon zijn na afloop van de wedstrijd de kleedkamer in te komen. Heeft hij een einde aan gemaakt. „Het kleedlokaal en wat daaT gebeurt, vind ik privé. Daarbuiten krijgt de pers alle medewerking. Ik heb voor niemand geheimen." Het is voornamelijk qua speelwijze dat het nog niet loopt zoals de voormalige verdediger van Sparta, Dordrecht'go en Telstar het wil: „Vorig seizoen, onder Patrick Remy en, nadat die ontslagen werd, de huidige assistent Herman Vermeulen, heeft AA Gent redelijk defensief gespeeld. Ik wil er een aanvallend geheel van maken, voot alles attrac tief voetbal voot het publiek spelen." Het beeld van het tweede competitieduel, tegen ExcelsioT Moeskroen (2-1 verlies), dat vooral bleef hangen: Olde Riekerink voor de dug-out schreeuwend dat z'n spelers bij een afgeslagen aanval naar vóren moesten verdedigen: „Ik heb gemerkt dat ze hier de neiging hebben bij balveriies eeTst een paar stappen naar achteren te zetten. Dat wil ik eruit hebben. Ik wil dat ze direct weer op die bal gaan jagen om hem terug te veroveren. Ben ik iedere dag op de training mee bezig. Dat heeft even tijd nodig, maar wat ik in ieder geval wel merk is dat de jongens zeer beTeid zijn te leren. Ideaal voor een trainer." Ondanks de andere spelopvatting, werkt Olde Riekerink toch op zijn vertrouwde manier. „Ik kan mezelf niet veran deren. Je kan niet negen jaar bij Ajax zitten en de daaT opgedane visie ineens overboord gooien. MaaT ik realiseer me wel dat ik de veranderingen met beleid moet doorvoe ren, misschien een soort van tussenstap zetten. Ik heb voor drie jaar getekend, maar in grote lijnen moet de ploeg en het systeem er over een halfjaar helemaal staan. Wat dat betreft is er een groot verschil met m'n voormalige baan. Toen stond de ontwikkeling van m'n spelers voorop, als hoofdtrainer word ik nu puur op de resultaten beoor deeld. MaaT ik weet zeker dat die er voor AA Gent op niet al te lange termijn gaan komen."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 9