HATTRICK MfC A i 29 Augustus 2002 nummer 3 Aiax Life En dat is vier! Iedere editie praat Ajax Life even bij met een Ajacied. Ditmaal is Mido aan de beurt. De Egyptenaar maakt lijn uitverkiezing ais eerste spits elke week waar. Ook als hij een min dere wedstrijd speelt, scoort hij. Behalve tegen Vitesse. Doot Am out Verzijl Toen Chivu in de zomer van 1999 aan de selec tie werd toegevoegd, was hij nog een grote onbekende. Hij debuteerde op 13 oktober van dat jaar in de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard. Daarna ging het vlot met de Roe meen. In korte tijd groeide hij uit tot leider van de Amsterdamse defensie. In december 2001 weTd Chivu, in navolging van het Roem eens elftal, tot aanvoerder van Ajax gebom bardeerd. De zojuist aangestelde Ronald Koeman zag in Chivu de leider voor de toe komst. Sindsdien is de ontwikkeling van de pas 2i-jarige speler pas écht in een stroom versnelling geraakt. Hij speelde een cruciale rol in de voor het eerst sinds 1998 behaalde dubbel en trok de aandacht van diverse Euro pese topclubs. Met het oog op de Champions League bleef hij Ajax trouw. Tijdens het Amsterdam Tournament én het duel om de Johan Cruijff Schaal straalde zijn ster als nooit tevoren. Vooral dankzij zijn overzicht, creativiteit en verdedigende kwaliteiten ver overde Ajax wederom twee trofeeën. Cristian Chivu straalt momenteel die onoverwinne lijkheid uit, waar heel Amsterdam de afgelo pen seizoenen zo node op zat te wachten. TERECHT Flair en elegant. Deze twee woorden zijn genoeg om de 'air' van Cristian Chivu te omschrijven. Met de haren nog nat van een dampende douche staat hij na afloop van de uitreiking van de Johan Cruijff Schaal de pers te woord. „Dit beschouw ik als een hoofdprijs. Bovendien eentje waar we recht op hebben. PSV werd vorig seizoen tweede in de competi tie, dus hoorden wij als kampioen vandaag te winnen. Vooral de manier waarop dat ging, deed me deugd. We kenden een moeilijke aanvangsfase, maar hebben ons na de rust goed hersteld. PSV kwam er niet meer aan te pas en de zege van 3-1 was terecht." Chivu is een geboTen winnaar. Gebrand op succes predikt hij de totale overgave. De recente successen zijn voor hem een eerste beloning in zijn drie jaar geleden begonnen reis door de internationale voetbalwereld. Met onbekende bestemming. Chivu: „Afgelo pen zomer heeft zich een aantal clubs bij mijn zaakwaarnemer gemeld. Allemaal grote namen in het Europese voetbal. Maar ik heb hem gezegd dat ik dit seizoen bij Ajax wil blij ven. Ongeacht wie me wil hebben. Dus heeft hij alle interesse afgewimpeld. Ik wil met Ajax presteren in de Champions League. Dat, en het evenaren van onze successen van afgelo pen seizoen, is mijn drijfveer. Een speler krijgt bij een club altijd maar weinig kansen een prijs te winnen. Dankzij Ajax is me dat al gelukt. Het is een fantastisch gevoel om een beker uitgereikt te krijgen. Dat is met niets te vergelijken. Maar ik ben slechts aanvoerder, alle prijzen behoren aan de club en de sup porters toe", aldus de in topvorm verkerende verdediger. MISERABEL Ajax veroverde de Johan Cruijff Schaal op PSV dankzij een uiteindelijk eenvoudige 3-1 zege. Na een moeilijke aanvangsfase, waarin PSV op 0-1 kwam, had Ajax geen kind aan de Eind- hovenaTen en dat is wel eens anders geweest in de Amsterdam ArenA. Rafael van der Vaart, die andere gepolijste briljant van Ajax, bracht zijn ploeg op slag van rust naast PSV. Zijn treffer was van een ongekende schoonheid. Hij draaide kinderlijk eenvoudig weg bij André Ooijer en schoot de bal met zijn rech terbeen hard in de verste hoek. Na de pauze speelde Ajax de opponent naar een neder laag. Ajax-PSV bracht de bij een traditional horende rivaliteit naar boven. Felle duels en harde tackles. Het was echter vooral aan de totaal ontoereikende leiding van scheidsrech ter Van Huiten te danken dat het duel bijna uit de hand liep. Hij stond model voor de miserabele toestand van het huidige arbiter- korps: slap, zonder gevoel voor de situatie en bovenal ondeskundig. Cristian Chivu had daar na afloop geen aandacht voor. Hij genoot slechts. Weer een hoofdprijs. Johan Cmijff Schaal 11 augustus 2002 Ajax-PSV 3-1 (1-1) 10. Kezman 0-1, 41. Van der Vaart 1-1, 54. Mido 2-1,76. Van der Vaart 3-1 Ajax: Stekelenburg, Trabelsi, Bergdjmo (46. Pasanen), Chivu, O'Brien, Galasek, Van der Vaart, Maxwell, Van der Meyde, Mido (77. Zlatan), Sikora (73. Wamberto) Scheidsrechter: Van Huiten Toeschouwers: 40.000 Gele kaarten: Galasek, Chivu, Van der Meyde (Ajax), Kezman, Ooijer (PSV) Mido, ben je al in topvorm? „Nee, ik speel nog niet echt goed. Ik scoor dan wel, maar ik kan nog veel beter. Het hele team zit nu denk ik op negentig pro cent, maar dat is normaal rond deze tijd. Het is nog vroeg in het seizoen, we moe ten de honderd procent nog halen." Toch hebben jullie al twee prijzen gewonnen? „De overwinning in het Amsterdam Tournament was een belangrijke. Vooral voor ons zelfvertrouwen was het goed dat we van Manchester United en FC Bar celona hebben gewonnen. Ja, ook de Johan Cruijff Schaal beschouw ik als een echte prijs. De KNVB organiseert het toch?" Waarom hadden jullie het in de ope ningswedstrijd tegen FC Utrecht zo moeilijk? „Het was veel te warm om te voetballen. Ik ben daar ook niet meer aan gewend, want ik speel al sinds m'n zestiende in Europa. We begonnen goed, maar door de warmte werd het niveau daarna min der Uiteindelijk bleek dat we toch een betere conditie hadden dan de tegen stander." Zondag 15 september ontvangt Ajax in de Amsterdam ArenA FC Zwolle. Al bij voorbaat bestempeld tot een spel tussen kat en muis. FC Zwolle herbergt enkele bekende Ajacie- den. Peter Boeve is er trainer en Ruud Kras speelt als defensieve kracht een belangrijke rol in het elftal van de promovendus. Dat een kat de nodige moeite kan hebben een muis te vangen, bleek wel op 28 augustus 1983. Ajax nam het op tegen PEC Zwolle. Vooraf gingen de trouwe Ajax-volgers uit van een eenvou dige overwinning, maar dat viel tegen. Ajax won wel, maar de 4-2 zege kostte meer inspanning dan verwacht. Piet Schrijvers maakte in de zomer van 1983, na 356 wedstrij den in het rood-wit, de overstap naar Zwolle. Van 'De Beer van De Meer' naar 'De Bolle van Zwolle'. Toen Jesper Olsen kermend van de pijn op de grond lag, ontfermde de stoere keeper zich als een vader over zijn voormalig ploeggenoot. Een ontroerend tafereel. AMSTERDAM - Met het winnen van de Johan Cruijff Schaal completeerde Ajax een unieke reeks: een kwartet aan prijien in ruim drie maanden tijd. Cristian Chivu nam als aanvoerder van Ajax de prijien in ontvangst. De Roemeense doorzetter kwam driejaar geleden naar Amsterdam met maar één doel: winnen. Daar is hij in geslaagd.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 4