Ajacieden succesvol in interlands Zege in Arnhem deBOUD'S INN Kaarten zonder gevolgen Ajax Life nummer 3 29 augustus 2002 nVinV) van Van Basten terug bij Ajax Ajax 2 bekert door AMSTERDAM - Jong Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de eerste ronde van de Amstei Cup. Het keurkorps van Gerard van der Lem speelde met 2-2 gelijk tegen AZ en boekte grote zeges op Ter Leede, j-o, en Hollandia, 6-0. Johnny Heitinga is weer helemaal terug. Tegen Ter Leede maakte hij zijn rentree. Door Amout Verzijl Ondanks de hevige regenval die Sportpark De Toekomst teisterde, ging de laatste poule- wedstrijd, op 20 augustus tegen Hollandia, gewoon door. Ajax 2 bestTeed de amateurs uit Hoorn met een veredeld eerste elftal met onder meer Richard Witschge, Jan van Halst, Nikos Machlas, Steven Pienaar, Wamberto en Yakubu.Toch was het Wesley Sneijder, één van de grootste Ajax-talenten, die de score opende. Sneijder is van origine een aanval lende middenvelder, maar speelde dit duel als linkervleugelverdediger. Hij rondde een zelf opgezette combinatie met Wamberto beheerst af. Uiteindelijk liep de score op tot 6- o door tTeffers van Yakubu, Pienaar, opnieuw Sneijder, Nigel de Jong en Wamberto. HEITINGA Johnny Heitinga speelde de hele wedstrijd in het centrum van de verdediging. In het tweede groepsduel, bij Ter Leede in Sassen- heim, speelde Heitinga een uur lang. De ver dediger werd op 15 februari 2002 voor het eerst aan zijn geblesseerde rechterknie geopereerd. De ingreep aan de meniscus pakte echteT niet goed uit, waarna een tweede operatie noodzakelijk bleek. Heitinga miste daardoor het succesvolle competitie- slot. Tijdens de voorbereiding op dit seizoen besloot de Ajacied, in overleg met de medi sche staf, voor een rustige opbouw. Hij maakte zes trainingen mee, maaT kreeg daarna weer last van het gewricht. Na een gedwongen rustperiode van een maand stond hij tegen Ter Leede eindelijk weer op het veld. Het is nog onzeker of Ajax 2 poule 1 van de Amstei Cup winnend afsluit. Het duel AZ-Ter Leede werd eerder afgelast. Winnen de Alk- maarders met maximaal acht goals verschil, dan is Ajax 2 poulewinnaar en automatisch geplaatst bij de loting voor de eerste knock outronde. Wint AZ met 9-0, wordt er een beslissingswedstrijd voor de eerste plaats gespeeld, maar maakt AZ er minimaal tien, dan eindigt Ajax 2 op de tweede plaats. AMSTERDAM - Helaas moest Rafael van der Vaart afzeggen voor de oefeninterland van Oranje tegen Noorwegen, maar Andy van der Meyde hield de Amsterdamse eer hoog door go minuten mee te doen en het enige doelpunt voor te bereiden. Zlatan bracht Zweden in extase met zijn goal tegen Rusland. Voor Ajax-aanvoerder Cristian Chivu was het vorige week 'even wennen'. Het gevoel van een nederlaag had hij met Ajax al een tijdje niet meer meegemaakt, maar met Roemenië moest het er dan toch van komen. In Grieken land speelde Chivu het hele duel, maar kon niet voorkomen dat de Roemenen met een 1-0 nederlaag terug naar huis moesten. Roe menië had vooTal de tweede helft het betere van het spel, maar kwam niet tot scoren. Petri Pasanen speelde met Finland tegen de leren. Net als enkele dagen lateT tegen Vitesse, had hij een basisplaats. Een thuis nederlaag kon hij echter niet voorkomen: 1-3. Hatem TTabelsi kwam iets vrolijker terug uit Tunesië, hij speelde met zijn land gelijk tegen voormalig grootmacht Frankrijk. 'Les Bleus' openden de score, maar Tunesië maakte gelijk en bleef de rest van de wedstrijd domi neren. Verder dan 1-1 kwamen de Tunesiërs, met Trabelsi in de basis, helaas niet. VAN DER MEYDE Ook Zlatan Ibrahimovic speelde gelijk. Met Zweden kwam hij in Moskou uit tegen Rus land en bezorgde zijn land een gelijkspel door in de laatste minuut de gelijkmaker aan te tekenen: 1-1. André Bergdolmo en Rafael van der Vaart kwamen niet voor hun land uit omdat ze geen risico wilden lopen met opspelende blessures. Zij keken thuis via de TV, naar Noor- wegen-Nederland. Ze zagen een fraaie actie van Andy van der Meyde, wiens schot aan de basis stond van het enige doelpunt van de wedstrijd; oud-Ajacied Edgar Davids scoorde uiteindelijk in de rebound. Tomas Galasek speelde het grootste deel van de wedstrijd met Tsjechië tegen buurland Slo wakije. De Tsjechen - in het voorjaar tegen stander van Oranje op weg naar het EK 2004 - konden een mooie 4-1 overwinning vieren. Vervolg van pagina 1 Ronald Koeman beaamt dat Zlatan recente lijk veel progressie heeft geboekt: „Ik heb veel met hem gepTaat, ben volop met hem in de weer geweest. Ik merk dat hij luistert en vor deringen maakt. We hebben Zlatan op het hart gedrukt eenvoudig te spelen. Geen rare dingen doen, maar afspelen of-indien moge lijk - op doel schieten. Hij heeft tenslotte een prima schot." Scoren. Tegen Vitesse lukte dat niet. Zowel de Zweed als ook Mido kwamen nauwelijks in het spel voor. De ruimte waarin zij hun acties moesten maken, was daarvoor veel te klein. Achterin opereerde Ajax in eerste instantie ook te slap, en dat resulteerde in een snelle achterstand. Cristian Chivu verloor een lucht duel, waarna Mbamba de bal doorspeelde op Matthew Amoah. Die ontweek eenvoudig een defensieve ingreep van John O'Brien en schoot de bal onhoudbaar achter de verder prima keepende Maarten Stekelenburg. VELDOVERWICHT De achterstand noopte Koeman tot een omzetting in de rust: „We zochten veel te vaak de moeilijkste oplossing. Bovendien stoorde het me, dat Vitesse veel feller speelde. Daarom heb ik Trabelsi opdracht gegeven meer vooruit te spelen." Met nog maar drie mensen achterin creëerde Ajax in de tweede helft wél een veldoverwicht. Rafael van der Vaart en Theo Janssen, zijn evenpool aan Arn hemse zijde, vochten energieke en felle duels uit op het middenveld. De gelijkmaker viel al snel en kwam op naam van Pasanen. De Fin strafte een blunder van keeper Jevric vakkun dig af. Door het inbrengen van Wamberto op de linkervleugel kon Ajax vervolgens nog meer druk zetten en dat resulteerde uitein delijk in een schitterende goal van Cristian Chivu. De aanvoerder schoot een vrije trap van zeker 30 meter fantastisch in de boven hoek. „Ik heb op de training veel geoefend. De bal lag te ver van het doel voot Rafael om te nemen, daarom probeerde ik het maar eens", aldus de dolgelukkige Roemeen. Niet voor de eerste keer en zeker niet voor het laatst bleek de inbreng van Cristian Chivu beslissend. Aanbieding: A^ax spijkerjack -1 vanaf maat 8,10,12,14,16 en S t/m XXL €.63#T voor €18,00 Su"r Ajax spijkerbroeken 12,50 3 voor 30,00 Verzending door heel Nederland. Nu binnen: de gehele nieuwe Ajax Adidas Collectie! o.a. trainingspakken, uit- en thuistenue, sweaters en vrijetijdsshorts Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl ZEIST - De gele kaarten die Andy van der Meyde, Cristian Chivu en Tomas Galasek (foto) in het duel tegen PSV opliepen, hebben geen consequenties. Het is noTmaal dat bij de Johan Cruijff Schaal door de landskampioen ontvangen waarschuwingen worden doorbe rekend in de competitie. Omdat Ajax de dub bel won, heeft de KNVB PSV aangemerkt als 'vervangend landskampioen'. Ajax nam als bekerwinnaar deel aan de Johan Cruijff Schaal. Daarom tellen de gele kaarten voot de PSV'ers Kezman en OoijeT wél voot de compe titie. De waarschuwingen voot de drie Ajacie den gelden voor het bekertoernooi, maaT omdat Ajax als bekerwinnaar pas in de acht ste finale instroomt, vervallen de gele kaar ten! Om competitievervalsing tegen te gaan, beginnen de laatste zestien deelnemers aan het Amstei Cup-toernooi namelijk met een schone (kaarten-)lei. vervolg van pagina i Vorig jaar kondigde hij onverwacht aan, een terugkeer in de voetbalwereld te overwegen. Dat zijn rentree serieus was, bleek vorige week dinsdag, toen 'de grote Marco van Basten' zich bij Danny Blind meldde voot zijn eeTSte training als oefenmeester. Van Basten deed het overigens nog wat rustig aan, omdat de 37-jarige onlangs aan zijn knie werd geopereerd nadat hij begin mei, tijdens een oefenwedstrijd met oud-Oranje, gebles seerd was geraakt. Hoewel introductie uiteraard nauwelijks nodig was, werd ook Van Basten netjes voor gesteld aan de jongens van de Ai. Danny Blind merkte dat zijn spelers het - net als hijzelf trouwens - erg leuk vonden dat de drievou dige Europese Voetballer van het Jaar bij hun groep was gekomen. „MaaT", zo voegde Blind er aan toe, „ze gingen daardoor écht niet fanatieker trainen. En ook waren ze niet meer gemotiveerd. Gelukkig maar, want andeTS doe ik toch écht iets fout." Van Basten heeft geen vaste trainingsdagen afgesproken. Hij loopt mee wanneeT dat uit komt en ervaart op die manier wat het bete kent om aan de andeTe kant van een spelers groep te staan.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 3