Ajax Open Dag tot aan wolkbreuk groot kinderfeest! Gratis naar K3I Win een Ajax zwemtasje! Winnaars Ajax sleutelhanger! fldAHKHS CLUB PBST AJ AX Ziel en zaligheid In elke Ajax-Life worden de leukste inzendingen geplaatst. AMSTERDAM - Hou een plaatsje vrij in je agenda! Want op zondagmiddag 8 september mogen alle Ajax Kids Club leden gratis naar een concert van K3! De populaire Belgische meiden treden dan namelijk op in de Amsterdam Arena! Kom jij ook? Stuur je antwoord naar: Ajax Life Kids-Redactie Johann Knoopstraat 49 3404 AT IJsselstein De winnaars worden bekend gemaakt in het volgende nummer. Het antwoord op de prijsvraag uit de vorige Ajax-Life is: Co Stompé, The Matchstick. Victor Sikora is geboren in Deventer. Uit alle goede inzen dingen zijn de volgende winnaars geloot: Bob Mommers uit Maastricht Lars Kluiwstra uit Otterlo Robbert van Middelaar uit Zeewolde Gefeliciteerd! De sleutelhanger is naar jullie onderweg! Hallo, ik ben Nienke Gerth en tien maanden oud. Ik vind de krant Ajax Life prachtig en hoop in mijn leven - samen met mijn opa - vaak naar Ajax te gaan. Alleen is mijn vader daar niet zo blij mee. Maar ik doe het lekker toch! En zo hoort het, Nienke! Je boft maar met zo'n lieve Ajax- opa. Misschien draait je vader wel bij, nu hij ziet datje echt gek bent van Ajax. Ajax Life is blij datje het zo leuk vindt! Ben jij 16 jaar of jonger? Dan kun je door het beantwoorden van de volgende vraag een Ajax zwemtasje winnen. We geven er drie weg. Heb jij een leuke tekening van Ajax, een foto van jezelf in Ajax-tenue of een leuke brief? Stuur die dan naar: Ajax Life Kids-Redactie Johann Knoopstraat 49 3404 AT IJsselstein Hoe oud is Nourdin Boukhari? 20 jaar 21 jaar 22 jaar Ajax Life nummer 3 29 augustus 2002 Co Stompé (39 jaar) bezocht op 29 november 1970 voor het eerst een thuiswedstrijd van Ajax. Het was een memorabel duel, want onder aan voering van Cruijff, Neeskens, Vasovic en Keizer verpletterde Ajax AZ'67 met 8-1. De jonge Co, geboren op de Albert Cuyp, was direct verkocht. Ajax zat vanaf dat moment in zijn hart. Zoals bij zijn hele familie. Zelfwas Co ook een verdienste lijk voetballer. Hij begon op zesjarige leeftijd bij UCO'66 (de voorloper van Voorland) en scoorde in zijn eerste de beste wedstrijd. Terwijl hij nog uitbundig juichte, merkte zijn eigen keeper, zojuist door Co gepasseerd, op dat het toch vooral de bedoeling was in het doel van de tegenstander te schieten. Jaren later bereikte hij bijna De Meer. Als spits van Voorland 13 speelde hij op hooguit twintig meter afstand van de heilige grond. Co Stompé is nu bekend als topdarter. Hij won al eens de Europa Cup en bereikte in 2000 de halve finale van de Embassy. Vanaf 7 september schit tert hij op de World Darts Trophy, de Nederlandse Embassy die in Utrecht wordt gehouden. 'Nou, dat was een aardige wedstrijd', was mijn openingsstatement. 'Zo, vind je?' Was de opmerking terug. Het klonk beleefd, maar z'n ondertoon maakte duidelijk dat ik dus geen enkel verstand van voetballen heb. En zo verliep het wel héél erg korte gespTek, dat ik had met Don Leo, direct na de eerste competitiewedstrijd van het seizoen 2001-2002. Ajax had zojuist 1-1 gespeeld tegen Roda JC. Voor mij was toen dui delijk dat het spel er beteT uitzag dan een seizoen eerder. Ondanks de teleurstellende uitslag, zag ik eT toch wel mogelijkheden voor een mooie toekomst. Inmiddels weten we wat het resultaat van het vorige seizoen was. Eindelijk konden we weer juichen. Het eerste won de dubbel en het tweede reikte tot de halve finale van de Amstel Cup, een record op zich. Gezien de resultaten in de voorbereiding heb ik voor dit seizoen opnieuw het gevoel dat WE weer veT gaan komen in de competitie en de diverse bekertoernooien. En ook ben ik eT van overtuigd dat ik in die mening niet alleen sta. Laten we wel wezen, Van der Vaart is weer helemaal fit en scoort al lekker, Zlatan heeft ook plotseling het licht gezien, Chivu is er nog steeds en Sikora zal zich zeker willen bewijzen. Het is mij wel duidelijk, 'Papa Koeman' heeft een behoor lijk goed team tot zijn beschikking. Het meest kijk ik echter uit naar de Champions League-wedstrijden. Het feit dat we ons, na een paar jaar, weer eens mogen meten met de beste teams van Europa, geeft een extTa impuls aan dit voetbaljaar Ik ben erg benieuwd welke clubnamen er op 29 augustus uit de koker rollen als tegenstanders van Ajax. Hopelijk is het een aantal clubs van formaat. Onze jongens kunnen daar dan lekker hun tanden inzetten. Want de ervaring heeft mij geleerd dat 'hoe moeilijker de tegenstander, des te beter je presteert'. Een sporter gooit er z'n hele ziel en zaligheid in en heeft minder te verliezen. Dat heb ik ook met darts. Inmiddels is het ope ningsduel van het seizoen 2002-2003 achter de rug, waarin met 3-1 werd gewonnen van FC Utrecht. De uitslag was mijns inziens prima, alleen de wijze waarop dit bereikt werd, maakt me nerveus. Ajax speelde allerminst overtuigend. Van alle mooie dingen die we tij dens de voorbereiding voorgeschoteld kregen, zagen we in de warme ArenA weinig terugMoeten wij ons gaan meten met de bes ten van Europa? Ja! En ik weet zeker: deze club kan dat absoluut. Het was gewoon de spanning die hoort bij de competitiestart. En, oh ja, gelukkig heeft Leo Beenhakker geen verstand van darten!! Tekst en foto's Anouk Klarenbeek Het grootste deel van de tienduizenden bezoekers van de Open Dag bestond uit kinderen. Zij vermaakten zich uit stekend in het Ajax Kidsdorp, dat vol stond met allerlei spelattracties. Veel kinderen deden mee met de Ajax Kids Club Puzzeltocht Ook genoten zij van de rondleiding door hun heldendom: de Amsterdam Arena. Populair was het op de foto gaan met de kampioensschaal en beker, de prij zen van afgelopen seizoen. Maar het hoogtepunt van de middag was de demonstratietraining onder leiding van trainer Ronald Koeman en zijn assistent Ruud Krol en later op de dag de presentatie van de selectie. Een andere topactiviteit van de middag had het verzamelen van handtekeningen moeten zijn. Jammer genoeg maakte een wolkbreuk een einde aan de tot dan toe zo gezellige Open Dag, waardoor veel kinderen dit seizoen nog eens terug moeten komen om de zo begeerde krabbel van hun held te krijgen. Tot aan de wolkbreuk zat de sfeer er echter goed in. Veel gezinnen maakten er een gezellig dagje uit van. Zo ook de familie Sprado uit Oss. Vader, moeder, twee zoons en vriendje Stefan BrouweT stonden opgetogen in het Kids dorp op De Toekomst. Kasper Sprado (10): „Ik speel zelf in de Ei van Top Oss, maar ik ben toch voor Ajax, want dat is de beste club die er is. Ik weet zeker dat we weer 'de dub bel' gaan pakken en misschien ook wel de Champions League. Stephan Derksen (9) was met zijn buurman en buurjongen vToeg uit de veren gegaan voor 'zijn' Ajax: „Om acht uur zijn we uit Hattem vertrokken. Dat ligt bij Zwolle, dus we moesten ver rijden. Mijn vader kon geen vrij krijgen, daar baalde hij enorm van. Gelukkig heb ik vakantie, want ik had dit niet willen missen. De training bekijken was het leukste van de dag. Ook het Ajax Museum in De ArenA was tof." Bij de populaire racewagens stond Paulo Alfonso (8) uit Zaandam met broertje Thomas geduldig in de rij: „Dit racen is echt heel gaaf, want het gaat supersnel. Ook ben ik al naar de training geweest. Iedere speleT was goed, ze waren heel actief." Julian Otto (13) uit Ter Aar vond net als Paulo de training het leukste: „Vooral Mido en Victor Sikora deden hun best. Dat beloofd wat! Ik denk dat Ajax dit jaar weer eerste wordt, want ze hebben nu al van Bar celona gewonnen. Als Ronald Koeman Zlatan wat vakeT opstelt, moet dat zeker lukken, want hij is goed in mooie truckjes!" Gelukkig betekende de wolkbreuk niet voor iedereen een teleurstelling. Tessa (10) en Henri (9) den Teuling uit Hurwenen was het ondanks de regen wel gelukt om twee handtekeningen te bemachtigen. „We stonden bij de spelersbus te wachten en ineens liepen Mido en keeper Joey Didulica daar. Zij gaven het meteen", aldus de twee Ajacieden uit Gelderland dolblij! AMSTERDAM - De verwachtingen voor dit seizoen zijn groot bij de kinderen, die de Ajax Open Dag bezochten. Bijna alle kleine Ajacieden voorspelden -tussen het spelen door-het opnieuw halen van het landskampioenschap en de Amstel Cup. Een aantal kennertjes denkt dat Ajax ook nog de Champions League naar Amsterdam gaat halen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 11