Ajax Life nummer 2 7 augustus 2002 VUURWERKVERBOD EN FAKKELVERBOD Het meenemen, voorhanden hebben, bezit ten, ontsteken en doorgeven van vuurwerk en/of fakkels is verboden. Op het overtreden van dit verbod staat een stadionverbod van minimaal zes maanden; de daders zijn tevens aansprakelijk voor de gevolgschade die door hun handeling is ontstaan zoals bijvoorbeeld brandschade aan kleding of brandwonden bij omstanders. Daarnaast wordt een boete die de KNVB of UEFA oplegt aan Ajax naar aanlei ding van vuurwerkincidenten op de daders verhaald. Ajax kondigt veiligheids maatregelen aan AMSTERDAM - Zoals vorig seizoen al aangekondigd in Ajax Life, heeft Ajax genoeg van het gedrag van een kleine groep raddraaiers. Na de ongeregeldheden bij Ajax 2- FC Utrecht was de maat vol. Daarom kondigt Ajax maatregelen aan om het voor alle tienduizenden Ajax-fans die hun dub wel op een goede manier willen steunen, moge lijk te maken veilig naar het stadion te gaan. Het seizoen 2001-2002 was sportief gezien een prachtig jaar. Toch zorgden vele ongere geldheden en de enorme organisatorische problemen voor een zwaTe domper. Ajax wil zich - met u! - op dat vlak revancheren. Want er is Ajax veel aan gelegen dat iedere bezoe ker met een veilig gevoel de wedstrijden van Ajax kan bezoeken. Tal van maatregelen moe ten ervoor zorgen dat iedereen op een veilige manier van Ajax kan genieten. LEGITIMATIEPLICHT EN CONTROLE ledereen die een betaald voetbalwedstrijd bezoekt, is verplicht een geldig legitimatiebe wijs (paspoort, rijbewijs of identiteitskaart) bij zich te hebben. Bij iedere thuiswedstrijd van Ajax kan er bij de toegangsverlening gecontroleerd worden of de bezoeker in het bezit is van een geldig legitimatiebewijs, dit onder meer om te voorkomen dat personen die een stadionverbod hebben de wedstrijd bezoeken. Indien de bezoeker geen geldig legitimatie- bewijs kan tonen, zal hem de toegang tot het stadion worden ontzegd. Er zal integraal, selectief of steekproefsgewijs worden gecon troleerd op stadionverboden. Gezien het aantal opgelegde stadionverbo den zullen de supporters op de Zuid-tribune eerste ring ten gevolge van de incidenten in het afgelopen seizoen integraal gecontro leerd worden. Seizoenkaarthouders op dit tri bunedeel zijn hierover en over een aantal andere zaken persoonlijk aangeschreven. SECTORSCHEIDINGEN Bij iedere thuiswedstrijd zijn de sectorschei dingen op de omlopen gesloten; tevens wor den de sectorscheidingswanden op de tweede ring in de loop van het seizoen ver hoogd. De bezoekers dienen er dus rekening mee te houden dat men zich alleen in die sec- toT van het stadion kan ophouden waar de toegangskaart recht toe geeft. LOSSE KAARTVERKOOP (kaartje kopen voor een wedstrijd) Naar gelang het risicogehalte van een wed strijd wordt bepaald hoe de losse kaartver koop plaatsvindt. Richtlijn: 1. een hoog risico wedstrijd Alleen Ajax Club Card houders kunnen één toegangskaart kopen. Op de dag van de wed strijd vindt er geen stadionverkoop plaats, z. een midden risico wedstrijd Alle Club Card houders, behalve die van de bezoekende club, kunnen één of meerdere toegangskaart(en) kopen. Indien de wedstrijd in de voorverkoop niet is uitverkocht is er op de wedstrijddag stadionverkoop met Club Card verplichting. 3. een laag risico wedstrijd Vrije verkoop; dit betekent een voorverkoop zonder Club Card verplichting. Indien de wed strijd in de voorverkoop niet is uitverkocht, is er op de wedstrijddag stadionverkoop zonder Club Card verplichting. NB: De definitieve wijze van losse kaartver koop per wedstrijd wordt ongeveer 2 a 3 weken voor speeldatum bekend gemaakt via NOS teletekst pagina 660, AT5 teletekst pagina 510 en via www.ajax.nl onder kaart verkoop. Een trotse Ajax-fan toont zijn verzameling hand tekeningen. Ajax is van en voor iedereen! dion ontoelaatbaar. Sommige Ajax-suppor- ters dienen zich daarbij in het bijzonder te realiseren dat bepaalde spreekkoren door andere Ajax-supporters - vaak vanwege hun afkomst - als kwetsend worden ervaren. Ajax huldigt daarbij het standpunt dat iemand die zich misdraagt, gestraft dient te worden. Bij kwetsende spreekkoren kan dat leiden tot een stadionverbod. Bij discrimine rende spreekkoren tot een stadionverbod of zelfs strafrechtelijke vervolging. De supporters van Ajax moeten zich boven dien realiseren dat niet alleen Ajax sancties kan hanteren tegen hen die zich misdragen, maar dat ook de KNVB een straf aan Ajax en zijn supporters zou kunnen opleggen. Forse boetes en het spelen van een uitwedstrijd zonder de aanwezigheid van Ajax-publiek zijn in zo'n geval een reële dTeiging. Boven dien heeft de scheidsrechter de bevoegdheid de wedstrijd tijdelijk stil te leggen of zelfs helemaal te staken, wat voor Ajax buitenge woon vervelende sportieve consequenties zou kunnen hebben. STADIONVERBODEN Ajax gaat met ingang van het seizoen 2002- 2003 andere richtlijnen hanteren voor de terugkeer uit stadionverboden. Wie voor een licht vergrijp een stadionverbod van zes maanden krijgt opgelegd, kan na afloop weer in aanmerking komen voor een seizoenkaart bij Ajax. Mocht men echter bin nen 24 maanden weer worden bestraft voot welke overtreding dan ook, dan wordt auto matisch een stadionverbod voor 24 maanden opgelegd met aansluitend een voorwaarde lijke straf van 24 maanden gedurende welke periode men geen recht heeft een seizoen kaart bij Ajax te kopen. Wel blijft het voor deze categorie mensen, indien van toepas sing, mogelijk een los kaartje te kopen. Wie een stadionverbod heeft voor de duur van 12 maanden komt aansluitend in een periode van 12 maanden niet in aanmerking voor een seizoenkaart bij Ajax. Wel blijft het mogelijk een los kaartje te kopen. Bij langdurige stadionverboden geldt voor de duur van eenzelfde periode een verbod op het kopen van een seizoenkaart voor Ajax. Het ligt in de lijn der verwachtingen dat deze uitgangspunten tevens landelijk beleid zul len worden. UITWEDSTRIJDEN Met een uitkaart onderscheidt men zich van andere seizoenkaarthouders dooT het aankooprecht bij de kaart verkoop voor uitwedstrijden. Het aankoopbeleid bij uitwedstrijden wordt m.i.v.seizoen 2002-2003 veran derd waardoor alleen uitkaarthou- ders kaarten kunnen kopen voor uit wedstrijden. Een uitkaarthouder die zijn seizoenkaart verlengt, krijgt automatisch de uitkaart voor het vol gend seizoen. Als seizoenkaarthou ders geen uitkaart hebben maar daarvoor wel in aanmerking willen komen dan kan men langskomen bij de Ajax-Supportersbalie in de Amsterdam ArenA. Men dient een geldig legitimatiebe wijs mee te nemen. Bij de Suppor- tersbalie wordt kostenloos een pas foto gemaakt. Het uitkaartreglement dient ter plekke te worden onderte kend. Hierdoor gaat de uitkaarthou der akkoord met het uitkaartregle- ment en accepteert deze dat Ajax de foto ter identificatie kan gebruiken. De uitkaart is persoonsgebonden en bij uitwedstrijden niet overdraag baar. Nadat een door Ajax te bepalen mini mum aantal uitwedstrijden bezocht is, rekening houdend met de capaci- teit van het kleinste uitvak in de Ere- 1 divisie, wordt een voorrangsuitkaart verstrekt. Seizoenkaarthouders met een voor rangsuitkaart behoren tot een zeer select gezelschap dat het eerste aankooprecht heeft voor uitwedstrijden. SPREEKKOREN In de Ajax-opleiding is het een belangrijk aandachtspunt: Ajax wil dat zijn begeleiders en zijn spelers - van groot tot klein - zich correct gedragen ten opzichte van hun tegenstander en de arbitrage. Ongeacht winst of verlies. Ajax verwacht ook van zijn sup- porters correct gedrag. Daarom I zijn kwetsende of discrimine- 1 rende spreekkoren in het sta- KAARTVERKOOP BIJ UITWEDSTRIJDEN Het aankoopbeleid bij uitwedstrijden is m.i.v. seizoen 2002-2003 veranderd waardoor alleen uitkaarthouders kaarten kunnen kopen voor uitwedstrijden ToegangsveTlening Er zal elektronische en persoonlijke visuele toegangscontrole plaatsvinden. Bij uitwedstrijden met vrij aanreizen zal deze controle bij het stadion plaatsvinden; bij combivervoer voorafgaand aan vertrek. Toegang wordt alleen aan uitkaarthouders verleend. Degene die de wedstrijd bezoekt, uiteraard slechts indien in bezit van geldige toegangs kaart c.q. omwisselbiljet, wordt geregistreerd. Deze registratie telt mee bij de jaarlijkse bepa ling wie in aanmerking komt voor de voorrangsuitkaart. Dit is een wijziging.Tot op heden vond deze registratie plaats bij aan koop van kaartje c.q. omwissel biljet, hetgeen dus niet langer leidend is voor het verkrijgen van de voorrangsuitkaart. De legitimatieplicht is ook bij uitwedstrijden van kracht. Hier- vooT gelden dezelfde regels als bij thuiswedstrijden. Bij combivervoer geldt op de heenreis een alcoholverbod. Gedurende het seizoen zal er per combiwedstrijd worden beslo ten of decentraal vertrek toege staan is.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 5