Haarlem zoekt versterking Nieuwe sponsors deBOUD'S INN Blessure Didulica Rugnummers Ajacieden genomineerd Uitbreiding medische staf Ajax Life nummer 2 7 augustus 2002 OTTO Ajax krijgt vorm GLASGOW - Met een wervelende voetbalshow speelde Ajax Celtic, op eigen veld, volle dig van de mat. Slechts twintig minuten had Ajax nodig om de Schotse opponent van naam op de knieën te dwingen. Twee treffers van Mido en eentje van Zlatan legden de verbijsterde Schotse fans het zwijgen op. Door Amout VeTzijl Wat Ajax liet zien tijdens de oefenperiode in Groot-Brittannië was indrukwekkend. Vorig seizoen toonde Celtic zich in twee Champions League-wedstrijden nog te sterk voor Ajax. Maar het Amsterdamse elftal is in een jaar tijd enorm gegroeid. Twintig magische minu ten deden de gedachten ongewild teruggaan naar de zo succesvolle jaren negentig. Maar zo ver is Ajax nog niet. Na de 0-3 voorsprong lieten de mannen van Ronald Koeman de teu gels vieren. De trainer, die zijn elftal in een 4- 4-2 formatie liet spelen, wisselde in de rust Zlatan, O'Brien en Trabelsi in voor Van der Meyde, Winter en Yakubu. Na de pauze was Celtic de betere ploeg. De Schotten scoorden eenmaal waardoor Ajax met 1-3 won. DEBUUT SIKORA Drie dagen na de zege op Celtic luisterde Ajax het eeuwfeest van Norwich City op. Ronald Koeman opende het trainingscomplex van de jubilaris, maar daar moest de gastheerhet mee doen. Ajax was geenszins van plan nog meer cadeautjes uit te delen. Omdat Machlas met een lichte knie blessure niet kon spelen, verscheen Zlatan opnieuw aan de aftrap. Ajax, dat ditmaal wel met drie spitsen speelde, maakte halverwege de eerste helft het enige doelpunt van de wedstrijd. Trabelsi gaf de bal mee aan Van der Meyde, wiens voorzet door de Zweed werdbinnengekopt. Na de pauze maakte Victor Sikora zijn offi ciële debuut in Ajax 1. Hij verving Wamberto op de linkervleugel. Ondanks de verzengende hitte speelde de nieuwe aankoop een bevre digende wedstrijd. DROOM Het zag er lange tijd naar uit dat de transfer van de vleugelspeler niet door zou gaan. Vitesse accepteerde een bod van Fulham dat hoger was dan de aanbieding die Ajax wilde doen. Maar toen bleek dat de Engelsen niet in één keer aan hun betalingsverplichting kon den voldoen, wilden de Arnhemmers plots heel graag zaken doen met Ajax. Voor Sikora kwam daarmee een einde aan een onzekere periode: „Na aankomst in Londen merkte ik al snel dat er iets niet goed zat daar. Laat ik de situatie als wazig omschrijven. Achteraf ben ik dolblij dat het niet door is gegaan. Ik heb altijd naar Ajax gewild. Met deze transfer is een droom uitgekomen." Ook Ronald Koeman was meer dan in zijn nopjes met de komst van de vleugelspits: „Ik heb nooit onder stoelen of banken gestoken bijzonder gecharmeerd van Victor te zijn. Ik ben erg blij met zijn komst." De andere aankoop van Ajax, Nourdin Bouk- hari, kwam door een hamstringblessure niet in actie op Engelstalige bodem. De meegereisde Ajax-fans vieren de zege op Celtic. John O'Brien zet zijn tackle te laat in. verdedigers. Ik weet dat Ajax een overschot aan voetballers heeft en ik zou er graag een paar aan mijn selectie toevoegen. Maar niet EU-spelers, zoals de voor Jong Ajax spelende Mofokeng of Valencia, kunnen niet zomaar naar Haarlem. Er zijn strenge regels die dat haast onmogelijk maken. Daarnaast kun je spelers ook niet verplichten voor Haarlem te kiezen." Menno Willems hoorde Van Veen over het gebrek aan defensieve spelers klagen op tv en besloot zich vervolgens zelf aan te melden. Leo van Veen kan voorlopig blijven beschikken over Darl Douglas. De rechterspits heeft aan een stageperiode bij Oldham Athletic geen contract overgehouden. De huurling van Ajax blijft daarom dit seizoen bij Haarlem. Trainer Heini Otto herstelt voorspoedig van zijn zware hartoperatie. Zijn tijdelijke vervanger Van Veen heeft al af en toe contact met Otto: „Maar we hebben het slechts mondjesmaat over de club. Heini moet eerst fysiek en men taal herstellen van zijn ingreep. Ik weet niet wanneer hij weer terug is, tot die tijd zal ik mijn beste beentje blijven voorzetten." Ajax won het vriendschappelijke duel tegen Haarlem met 0-1 dankzij een tTeffer van Zlatan Ibrahimovic. De in de oefenperiode zeer trefze kere Zweed schoot vanaf 16 meter hard raak. AMSTERDAM - Ajax heeft met twee nieuwe sponsors een samenwerkingscontract getekend. HDB Holding BV tekende een overeenkomst voor drie jaar. Stern Groep BV voor twee seizoenen. HDB Holding BV zal bij Ajax de naam Hubo voeren en is bekend als doe-het-zelf-keten. Stern Groep, met Amsterdam als basis, is gespeciali seerd in het autowezen. Mitsubishi, al drie jaar aan Ajax verbonden als partner, gaat de komende twee seizoenen verder als sponsor. Ajax heeft momenteel vijf part ners en twaalf sponsors. HAARLEM - Oud-Ajacied Menno Willems heeft een proefperiode bij Haarlem met goed gevolg afgelegd. Bij het ter perse gaan van deze Ajax Life was nog onbekend of Wil lems een contract zou krijgen. Interim-trainer Leo van Veen heeft bij het bestuur in ieder geval een positief advies uitgebracht. Doot Arnout VeTzijl Tijdens de oefenwedstrijd tussen Haarlem en Ajax op 17 juli bleek eens te meer de noodzaak van enkele nieuwe spelers voor Haarlem. Van Veen: „Ik heb zo'n smalle selectie dat ik al mijn vier wisselspelers heb moeten inbrengen. Ik kamp vooral met een chronisch gebrek aan Aanbieding: Ajax spijkerjack vanaf maat 8,10,12,14,16 en St/m XXL van €i53r5T voor €18,00 Ajax spijkerbroeken 12,50 3 voor 30,00 Verzending door heel Nederland. Nu binnen: de gehele nieuwe Ajax Adidas Collectie! o.a. trainingspakken, uit- en thuistenue, sweaters en vrijetijdsshorts Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl AMSTERDAM - Joey Didulica is op de trai ning geblesseerd geraakt. De reservekeeper vuurde een schot af op het door collega Lobont verdedigde doel en verrekte daarbij de banden van zijn rechterenkel. B.ovendien is een botsplinter aan de binnenkant van de enkel losgeraakt. Naar verwachting is de Australiër over een maand weer inzetbaar. Zlatan geeft vijf spelers van Haarlem het nakijken. s iC 3 AMSTERDAM - Jong Ajax-spelers Stefano Seedorf en Nigel de Jong maakten deel uit van het traditionele trainingskamp in De Lutte. Beide talentvolle Ajacieden trainden een week voluit mee met de A-selectie. Seedorf zag zijn inzet beloond met een basisplaats in het prestigieuze oefenduel tegen Celtic. Stefano Seedorf (19), de neef van Clarence, boekte vorig seizoen veel progressie. Hij was één van de pijlers van het succesvolle Jong Ajax dat doordrong tot de halve finale van de Am stel Cup en landskampioen bij de reser veteams werd. Vorig seizoen werd Seedorf door Koeman al eens bij de A-selectie gehaald. Seedorf: „Ik hoop dat ik er nu bij blijf. Dat zou voor mijn ontwikkeling een goede zaak zijn." Nigel de Jong is pas acht tien jaar en speelde vorig seizoen in de door Danny Blind getrainde Ai. De kans dat hij nu al doorstroomt naar de A-selectie, is een stuk kleiner. Dat beseft de linkerverdediger zelf ook: „Ik ga er van uit dat ik een goed seizoen in Jong Ajax ga spelen." Net als de aankopen Sikora en Boukhari hebben beide talenten alvast wel een rugnummer gekregen. Rugnummers: 26 Nigel de Jong, 27 Victor Sikora, 28 Nourdin Boukhari, 30 Stefano Seedorf. Jong Ajax-speler Stefano Seedorf AMSTERDAM - Cristian Chivu is genomi neerd voor de titel 'Voetballer van het Jaar'. Mark van Bommel en Pierre van Hooijdonk zijn de concurrenten van de Roemeen. Mido maakt kans gekozen te worden tot 'Talent van het Jaar'. De andere kandidaten zijn Jordi Hoogstrate van FC Groningen en Robin van Persie. De prijzen worden uitgereikt op het VVCS-gala, dat op woensdag 4 september wordt gehouden. Rafael van der Vaart is als negende geëin digd in de verkiezing 'Beste Talent van Europa'. De trofee 'Bravo 2002' werd gewon nen door de Duitser Christoph Metzelder van Borussia Dortmund. De verkiezing werd voor de 25ste maal gehouden door het Italiaanse weekblad Guerin Sportivo. Marco van Basten (1987) en Patrick Kluivert (1995) zijn de enige Nederlanders, die de trofee ooit wonnen. AMSTERDAM - Edwin Goedhart is aangesteld als hoofd van de medische staf van Ajax. De sportarts was de afgelopen zeven jaar werk zaam bij zustervereniging Haarlem. Tevens werkte hij de laatste drie jaar bij de KNVB. Goedhart gaat zich niet alleen bezighouden met de afdeling betaald voetbal, maar richt zich ook op de medische aangelegenheden op De Toekomst. Mark Haak is toegevoegd aan de staf van fysi otherapeuten. Haak was de afgelopen twee seizoenen verbonden aan Sparta en is een bekende in de sportwereld. Hij begeleidt de tennissers Krajicek, Wessels en Kempers en was in het verleden actief voor de vrouwen hockeyploeg en het vrouwen volleybalteam.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 3