Ajax Life nummer 2 7 augustus 2002 Open Dag Ajax 1987-2002 Vanuit de hoogwerker had men een geweldig uitzicht op De Toekomst en de activiteiten van de Open Dag. ledereen zat klaar voor de training. Veertien jaar later herinnert Van deT Burg zich die eerste Open Dag nog als de dag van gisteren: „Nie mand wist van tevoren of het een succes zou worden. Op de vraag hoeveel toeschouwers we konden verwachten, was geen zinnig ant woord te geven. Zo'n vijf tot zeven duizend op z'n hoogst. Doordat de AVRO met hun programma Hol lands Glorie vooraf flink veel pro motie had gemaakt, zaten we om 11 uur met de handen in het haar, zo druk was het. Buiten de hekken ontstond bijna een chaos, zodat we de radio-presentatoT hebben gevraagd om in de ether te roepen 'kom a.u.b. niet meer naar het Ajax-stadion'. Het was te gek voor woorden en we wisten niet wat we meemaakten: er stonden zo'n dertigduizend sup porters. We maakten van alles mee. Er waren zelfs mensen, die einde lijk eens een keer op dat heilige gras van De Meer konden staan, het gras gingen zoenen! Niet uit balorigheid, maar uit respect. Dui delijk werd waarom we het alle maal hadden gedaan", aldus Daan van der Burg. (Ajax Life 4 augustus 1995) 2002 Nu, veertien jaar later, wordt de Open Dag voor het tweede jaar op De Toekomst gehouden. Dezelfde Het was een drukte van jewelste bij de Ajax Kids Cub. Vele kinderen werden lid en ontvingen de enige echte Ajax Kids Club-pet. In het jaar 1987 werd voor het eerst in de geschiedenis van de club een Ajax Open dag gehouden, toen nog in De Meer aan de Midden weg. Daan van der Burg, commercieel manager van Ajax, opperde destijds het idee in een bespreking met Arie van Eijden. Deze reageerde met de woorden: „Een prima plan, ga je gang" en daar mee was de Open Dag bij Ajax geboren. gezichten en andere organisato ren, maar wel weer een Open Dag zoals vanouds. Waar mensen zul len wandelen die reeds de eerste trein uit Maastricht, Groningen, Utrecht, Den Helder, Zierikzee of Gramsbergen hebben genomen, om maar op tijd bij Ajax te zijn. Het is de bedoeling om net als bij de oefenwedstrijden in de provin cie, de sfeer van Ajax te scheppen: mensen die fanatiek en vol enthousiasme hun club aanmoedi gen. Daarvoor is de Open Dag bedoeld: fans die dichtbij de spe lers zijn en zo contact met hun ido len kunnen hebben. En verder op de foto met de spelers, praten en lachen met Gaaf hè!! Ik heb ze bijna allemaal. de spelers, handteke ningen vergaren en lekker naar voetbal lende spelers kijken. De gemoedelijke sfeer van de oude Open Dag is weer terug, nu het festijn wordt gehou den op De Toekomst, waar de vereniging Ajax huist en waar de vele, vele talenten worden geboren. De Toekomst verwelkomt dan ook alle Ajax sup porters. er staat een heleboel te gebeuren. Op de twee pagina's 12 en 13 treft u foto's aan van alle Ajax spelers, voorzien van een speciaal hand tekenbalkje voor de handtekening sessies. Voor de leden van de sup portersvereniging, die niet naar de Open Dag zijn gegaan, zijn deze twee pagina's een mooie aanwinst om aan de muur te hangen. En voor diegenen, die er dit jaar niet bij kunnen zijn: natuurlijk kunt u ook naar de regio- en dis trictsfeesten gaan om daar te pro beren een handtekening te bemachtigen. AJAX LIFE OPEN DAG KATERN Op pagina 14 van deze Ajax Life staat het hele programma. U 1 mag niks missen want 1

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 11