A A Ajax trapt af voor nieuw seizoen Bogdan Lobont volgt Grim op 2002-2003 O'Brien 15 juli terug Ajax opent tegen FC Utrecht De Sponsor vanDe club 11 JULI 10c JAARGANG 1 2002 AMSTERDAM - John O'Brien meldt zich op maandag 15 juli weer bij de selectie van Ajax. De Amerikaan heeft tot die datum vrijaf gekregen van trainer Ronald Koeman, zodat hij kan bijkomen van de vermoeienissen van het WK. In Japan en Zuid-Korea excelleerde O'Brien op het Amerikaanse middenveld. Zijn land drong verrassend door tot de kwartfi nale, waarin werd verloren van Duitsland. De andere Amsterdamse WK-gangers zijn inmid dels wèl weer begonnen. Zlatan en Trabelsi sloten op maandag 8 juli aan in het trai ningskamp in De Lutte, terwijl Steven Pienaar en Pius Ikedia reeds op de eerste training pre sent waren. Meer over de WK-gangers op pagina 4 AMSTERDAM - Als alles goed gaat, is Bogdan Lobont komend seizoen de opvolger van Fred Grim in het doel van Ajax. De 24-jarige Roemeense doel man werd al in maart 2000 door Ajax aangetrokken, maar speelde tot nu toe slechts één duel in de Amsterdamse hoofdmacht. Het overgrote deel van het afgelopen seizoen kwam hij op huurbasis uit voor Dinamo Boekarest. Door Amout VeTzijl Met een vrolijke lach op zijn gezicht meldde Lobont zich vorige week op de eerste trai ning. Ogenschijnlijk fit en zicht baar blij met zijn terugkeer in Amsterdam. Na afloop van de sessie was die vrolijke gelaatsuit drukking nog niet verdwenen: „Zo'n eerste training is altijd zwaar, maar ik heb vier weken vakantie gehad en ben daardoor voldoende uitgerust." Ruim een maand geleden, op 5 juni, speelde Lobont zijn laatste duel voor Dinamo en verloor daarin de Roemeense beker finale met 2-1 van stadgenoot Rapid. Het betekende een teleur stellend einde van een verder zeer nuttig seizoen, waarin Dinamo Boekarest lands kampioen werd. Lobont: „Uiteraard baalde ik er van dat Roemenië zich niet plaatste voor het WK. Ik heb daarom nauwelijks naar die wedstrijden gekeken. Alleen de finale Brazilië-Duitsland heb ik helemaal gezien. Samen met Cristian Chivu trouwens. Met hem heb ik een week aan de Zwarte Zee doorgebracht. We waren het er samen snel over eens, dat het spelen van een WK-finale het allermooiste moet zijn wat een voetbal ler mee kan maken." Lobont kreeg afgelo pen zaterdag in de oefenwedstrijd tegen Zeeburgia niet veel te doen: „Ajax heeft drie keepers, die allemaal in aanmerking komen voor de positie onder de lat. Ik móet in de voorbereiding dus laten zien wat ik kan. Bij een grote club als Ajax hoort de beste man op de juiste plek te staan." ZEIST - Ajax speelt zijn eerste wedstrijd op zondag 18 augustus in de Arena tegen FC Utrecht. Op 25 augustus en 1 september gaat de landskampioen op bezoek bij respec tievelijk Vitesse en FC Groningen. De tweede thuiswedstrijd van het seizoen staat voor 14 of 15 september op het programma. Dan komt de andeTe kampioen van vorig seizoen, FC Zwolle, naar Amsterdam. Zondag 11 augustus is gereserveerd voor de traditionele seizoensopening: de strijd om de Johan Cruijff Schaal. Omdat Ajax 'de dubbel' heeft gewonnen, is het andere startbewijs vooT deze wedstrijd doorgeschoven naar PSV, de nummer twee van de competitie. Het duel in de Amsterdam Arena begint om 18.00 uur. Donderdag 29 augustus woTden de opponen ten in de eerste ronde van de Champions League onthuld via de loting in het GTimaldi Forum in Monaco. Op 17 of 18 september zal Ajax zijn eerste wedstrijd in het prestigieuze Europese bekertoernooi spelen. Het volledige overzicht staat op pagina 15. AMSTERDAM - Met twee goals liet Rafael van der Vaart afgelopen zaterdag zien weer helemaal terug te zijn. De jonge Ajacied, die het laatste deel van het afgelopen seizoen moest missen als gevolg van een vervelende knieblessure, speelde in de oefenwedstrijd tegen Zeeburgia achter diepe spits Mido. Op die positie bewees Van der Vaart het scoren niet verleerd te zijn. Net als zijn ploeggenoten overigens: Ajax trapte vlakbij huis af voor een lang seizoen en deed dat met een 8-1 overwinning. Door Amout VeTzijl Het eerste doelpunt van het nieuwe seizoen kwam op naam van een speler, die vorig sei zoen eveneens langdurig geblesseerd was: Petri Pasanen. De Fin - die een corner van Van der Meyde binnenkopte - startte de eerste oefenwedstrijd als rechtsback: „Het maakt mij niet uit waar de trainer me neerzet. Ik moet zoveel mogelijk minuten maken om mijn ritme te hervinden. Het is in ieder geval heerlijk dat ik weeT kan voetballen." In de eer ste helft borduurde Ronald Koeman voort op het voorbije succesjaar, met De Cler en Pasa nen op de backposities. Zij waren de vervan gers voor de afwezige WK-gangers Trabelsi en O'Brien. Galasek en Witschge speelden op het middenveld, terwijl vooTin Wamberto en Van der Meyde de voorzetten moesten geven op het spitsen-koppel Mido/Van der Vaart. DRAVEN In de tweede helft mochten de overige Ajacie- den opdraven. Onder hen Jan van Halst. De middenvelder zwoegde en sleurde als van ouds: „Ik heb het voetbal gemist. Na het WK, dat ik dagelijks heb gevolgd, viel er toch wat weg. Verwachtingen voor komend seizoen heb ik niet. De laatste jaren heb ik al zoveel meegemaakt, dat ik het allemaal wel zie. Laat mij maar, totdat ik er bij neer val, lekker dra ven op het middenveld. Dan ben ik tevreden." Meer over de start van de competitie op pagina 8 en 9. Richard Witschge maakte tegen Zeeburgia zijn rentree. Ronald Koeman liet de met het vertrouwde rugnummer 8 spelende Witschge in de basis starten.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 1