Ajax E2 steunt Kinderbeestfeest! Ajax Kids Club leden interviewen Ajax-spelers n JHMKIDS CLUB POST Win een Ajax portemonnee! AJ AX Winnaars Ajax- verrassingspakketje Het antwoord op de prijsvraag uit de vorige Ajax Life is: Wamberto maakte er in de laatste minuut 2-2 van. Uit alle goede inzendingen zijn de volgende winnaars geloot: Kevin Nachtegaal uit Sluiskil Mathieu Visser uit Waddinxveen Stefan Siepman uit Delft Gefeliciteerd! Het verrassingspakketje is naar jullie onderweg! Ajax Life nummer 1 11 juli 2002 Ben jij jonger dan 16 jaarDan kun je door het beantwoorden van de volgende vraag een Ajax-portemonnee winnen. We geven er drie weg. Hoe heet de mascotte van de Ajax Kids Club? a) Linxy b) Catty c) Lucky Stuur je antwoord naar: Ajax Life Kids-redactie, Johann Knoopstraat 49,3404 AT IJsselstein (vergeet niet je leeftijd te vermelden) De winnaars worden bekend gemaakt in het volgende nummer. Tekst en foto's Anouk Klarenbeek AMSTERDAM - Deze vakantie openen, speciaal voor alle zieke, lichamelijk en ver standelijk gehandicapte kinderen, alle dierentuinen van Nederland één avond hun poorten voor een bijzonder Kinderbeestfeest. Zo ook Artis. De Ez van Ajax droeg een steentje bij, door in het Amsterdamse dierenpark met deze kinderen te gaan voetballen. Heb jij een leuke tekening van Ajax, een foto van jezelf in Ajax-tenue of een leuke brief? Stuur die dan naar: Ajax Life Kids-Redactie Johann Knoopstraat 49 3404 AT IJsselstein In elke Ajax Life worden de leukste inzendin gen geplaatst. AMSTERDAM - Acht leden van de Ajax Kids Club vielen onlangs met hun neus in de boter, toen zij de kans kregen drie Ajacieden te interviewen. Zij bestookten Jan van Halst, Cedric van der Gun en Tomas Galasek met heel veel leuke vragen. Speciaal voor de lezers van Ajax-Life hebben we drie van de leukste vragen uitgezocht. Ben jij nieuwsgierig naar alle vragen en antwoorden, lees dan het Ajax Kids Clubblad, dat alle leden van de Ajax Kids Club thuis ontvangen. Ben jij nog geen lidOverleg dan met jouw ouders en bel 020 - 31114 44 of kijk op www.ajax.nl/kidsclub voor het inschrijfformulier. Ben je een beetje veriiefd? Cedric van der Gun: „Ik ben gek op Pien, mijn vriendin, zij heet eigenlijk Evelien." Wat wil je na het voetballen gaan doen? Jan van Halst: „Ik wil journalist worden. Want dat kan iedereen, dus ik ook! Voordat ik mijn plekje in Ajax-i weer terug had, heb ik al een tijdje als TV-reporter in het oosten van het land gewerkt. Dat was heel leuk om te doen." Kan jij je favoriete elftal samenstellen? Tomas Galasek: „Kahn op doel. Trabei si, Nesta, Stam en Frank de Boer in de verdediging. Rivaldo, Nedved, Berger en Zidane op het mid denveld. En Van Nistelrooij en Raül in de spits." De Ajax-kids lezen hun vragen voor uit hun mooie Ajax-map. Na afloop wilden alle kids maar wat graag op de foto met hun sterren. Tomas Galasek samen met Ajax-kid Iris. De E2 met de geblesseerde Ajax-fan Jeroen Vendrik. De spelers van de E2 genieten zelf ook in Artis. De spelers luisteren aandachtig naar trainer Edwin Kortlevers. Voor het derde achtereen volgende jaar kwamen de kinderen van het Emma Kin derziekenhuis, het AMC, de VU, de Blindenschool en de Mythyl en Tythyl-school bij een in Artis voor het Kinder beestfeest. Iedereen kreeg een kijkje achter de schermen van de Amsterdamse dierentuin. Daarbij mochten ze een aantal dieren knuffelen en voederen, een bezoekje brengen aan de dokterska mer, vragen stellen aan de dierenverzorgers en een kijkje nemen in de dieren ambulance. Maar naast deze beestenac tiviteiten, viel ervoor de kin deren nog veel meer te bele ven. Zo mochten ze een tochtje maken met een paard en wagen van de Amsterdamse politie en bestond de mogelijkheid om - in en om Artis - mee te rijden in een Porsche. Ook kon er een boottocht wor den gemaakt en mochten de dapperste kinderen een héle hoge ladderwagen van de brandweer beklimmen om een kijkje te nemen over de hele dierentuin. Ook Ajax-E2 - het team van trainer Edwin Kortlevers, elf- talleider Joop van Nielen en fysiotherapeut Linda Sel- horst - was tot plezier van de kinderen aanwezig. Eén van de patiëntjes, Denzei Veer kamp, was heel blij met de Ajax-spelers: „Ik vind het enorm leuk dat ze er zijn, want al die jongens kunnen goed voetballen; Ik heb een Ajax-sticker en handtekeningen van ze gekregen. Ook de 10-jarige Jeroen Vendrik - die tijdens een voetbalkamp zijn teen brak en als gevolg daarvan nu in een rol stoel zit - vond het tof dat hij Ajax E2 ont moette: „Ik speel zelf bij de Eg van Legmeer- vogels en ik ben een grote Ajax-fan. Ik vind het dus leuk om de jongens hier te zien voet ballen. Helaas kan ik niet meedoen." Ook de Ajax-spelers vonden het fijn dat ze aan het Kinderbeestfeest mochten deelne men. Ruben Ligeon (10): „Het is leuk om zieke en gehandicapte kinderen te helpen. Ik pro beer met ze te dribbelen. En balletje hoog houden. Ook deel ik stickers uit." Mike van der Laar (9): „Het is rot voor de kinderen dat ze ziek zijn. Wij hebben geluk dat we gezond zijn." Ralf Fenne (10) was het daar mee eens: „Het is fijn om deze kinderen truukjes te leren, ik doe dat door ze steeds compliment jes te geven." Mitchell Rheuns (10) voegde daar aan toe: „Het helpen van de kinderen is leuk, maar het is voor ons sowieso tof om in Artis te zijn. Voordat het park openging, mochten we al naar de dieren kijken en rond rijden op een politiekar." Na afloop van het Kinderbeestfeest kTegen alle kinderen een grote verrassing. De Ajax- spelertjes deelden i.ooo(!) prachtige Kids Club ballen uit aan de kinderen, die daannee opgetogen en tevreden Artis verlieten. Denzei Veerkamp, patiëntje van het AMC, met Ajax-aanvaller Ouincy van de Leuv.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 11