i HÏIRICK OEFENPROGRAMMA AJAX 6^6 rV^/1'. 1967 24 MEI 2002 NUMMER 20 Ajax Life AMSTERDAM - Op woensdag 3 juli staat de eerste training van het seizoen zoo2/'o3 op het programma. Op die dag presenteert de nieuwe selectie zich op het trainingsveld bij de Amsterdam Arena aan de fans. Drie dagen later wordt de eerste oefenwedstrijd gespeeld. Woensdag 3 juli Eerste trainingsdag, Amsterdam Zaterdag 6 juli Zeeburgia - Ajax, Amsterdam, 14.30 uur Maandag 8 juli Vertrek naar trainings kamp in De Lutte Dinsdag 9 juli Be Quick - Ajax, Zutphen, 19.30 uur Donderdag 11 juli Achilles'12 - Ajax, Hengelo, 19.30 uur Zaterdag 13 juli ACOW - Ajax, Apeldoorn, 14.30 uur Woensdag 17 juli HFC Haarlem - Ajax, Haarlem, 19.30 uur Zaterdag 20 juli BVO Emmen - Ajax, Veenoord, 18.30 uur Dinsdag 23 juli Vertrek naar trainings kamp in Schotland Woensdag 24 juli Celtic - Ajax, Glasgow, 19.45 uur (lokale tijd) Donderdag 25 juli Vertrek naar trainings kamp in Norwich (Engeland) Zaterdag 27 juli Norwich City - Ajax, Norwich, 15.00 uur (lokale tijd) Vrijdag 2 augustus Ajax - Manchester United, 21.15 uur Zondag 4 augustus Ajax - FC Barcelona, 20.45 uur vervolg van pagina 1 Iedere twee weken praat Ajax Life even bij met een Ajacied. Ditmaal met André Bergdplmo, de Noorse verdedi ger. André, gefeliciteerd met de titel. Je hebt gelijk gehad. „Ja, ik zei toch al dat we dit seizoen een prijs gingen pakken? Dit team wilde zo graag, dat heb je wel gezien aan de ontlading na de titel en de bekerwinst." Gaat de rooftocht volgend seizoen door? „Daar ga ik wel van uit. We moeten even afwachten hoe we uit de transferperiode komen, maar onze honger is nog lang niet gestild. Ik verwacht dat negentig procent van het team bij elkaar blijft. Ik speel vol gendjaar in ieder geval nog in Amsterdam!" Nu eerst lekker op vakantie? Ja, ik ga een rondje wereld doen. Ik vlieg eerst naar Zuid-Afrika en ga ook nog naar de Canarische Eilanden en Midden-Ame- rika. Van het WK zal ik dus niet veel zien. Alleen Zweden ga ik proberen te volgen. En uiteraard de prestaties van mijn teamgeno ten." ZLATAN NAAR WK Door Patrick Leemans Zlatan heeft in de kwalificatieronde diverse invalbeurten gekregen. „De laatste wedstrijd (thuis tegen Azerbeidzjan 3-0, red.) werd ik door een uitzinnige menigte toegezongen, mocht ik 20 minuten meespelen en scoorde ik het laatste doelpunt. Toen was ik de geluk kigste man op aarde. Dat was één van de mooiste momenten uit mijn leven. De fans zijn goed voor me in Zweden. Daarom snap ik niet waarom het bij Ajax dit jaar niet goed is gegaan. Ik denk dat ik me nog steeds niet heb aangepast aan de Amsterdamse manier van spelen. Als dat wel het geval was geweest, dan had ik vast beter gevoetbald. De 'nummer negen' in het traditionele 4-3-3 systeem is een soort boom. De spits van Ajax hoeft de bal niet te controleren en een actie te maken, maar alleen terug te geven. Dat kan een boom ook. Ik wil de bal vasthouden en er iets moois mee creëren. Maar de 'nummer negen' van Ajax moet simpel spelen en doeltreffend in het zestienmetergebied zijn. Dat ben ik niet gewend. Tegen Sparta (0-4, red.) speel den we 4-4-2 en gaf ik twee assists en scoorde ik. Toen had ik de vrijheid om acties te maken en lukte alles wel." VREEMD „Het is zó vreemd. Als ik thuis met het Zweedse nationale elftal voetbal, speel ik fan tastisch. Beenhakker kwam na een interland in Zweden naar me toe gerend en zei dat hij een totaal andere Zlatan had zien spelen dan hij bij Ajax gewend was. Ik weet dat het onverklaarbaar is! Het kan niet aan mijn onervarenheid, leeftijd of aan de druk liggen, want daar heb ik bij het Zweedse nationale team ook last van. Als ik bij Ajax speel, lijkt het alsof ik op slot zit. I'm locked. Ik kan mijn eigen spelletje niet spelen, het is alsof mijn ogen dichtzitten. Ik moet me vrij voelen en mijn gang kunnen gaan. Als ik bij Ajax een kans mis, hoor ik het publiek joe len. Dat zou geen pro bleem moeten zijn. Want dat gebeurt overal. Mensen die me kennen, vragen zich af of er iets ernstigs met me aan de hand is. Maar ik weet het ZONDAG 30 APRIL Op de verjaardag van Koningin Juliana wint Ajax, drie wedstrijden voor het competitie- slot, de twaalfde landstitel in zijn historie. Dat gebeurt tijdens de uitwedstrijd tegen For- tuna'54 uit Geleen. Henk Groot en twee maal Johan Cruijff zetten de Amsterdammers op een riante 0-3 voorsprong, maar de zenuwen slaan alsnog toe als Fortuna in de slotfase dichtbij komt. Het blijft echter bij 2-3. Na de eerste felicitaties in Geleen gaat de selectie per vliegtuig terug naar Amsterdam. Op verzoek van voorzitter Jaap van Praag draait het toestel twee rondjes boven het Ajax-stadion. Veilig geland in Amsterdam wordt de titel gevierd met een uitgebreid diner. Feijenoord feliciteert de kampioen per telegram. „Bravo, dat is mannenwerk", laten de Rotterdammers weten. De Ajacieden incasseren een kampioenspremie van 5.000 per speler. DINSDAG 2 MEI Hoewel de Amsterdamse feestvreugde nog maar nauwelijks bedaard is, kijkt Ajax ook alweer vooruit. Voorzitter Jaap van Praag ver telt dat coach Rinus Michels zijn contract „voor een aantal jaren" heeft verlengd. De spelers begroeten deze verklaring met een daverend applaus. Bobby Haarms wordt aan de technische staf toegevoegd. ZONDAG 7 MEI Ajax veegt DWS compleet van het veld in de strijd om de KNVB-beker. Het wordt 7-1. Het commentaar van DWS-secretaris Luikinga zegt alles: „Bedankt voor de les...ik heb geno ten." De Ajacieden zijn 's avonds eregast op het Alexander-feest, georganiseerd door het Nederlands Theaterbureau. Hiermee wordt de geboorte van kroonprins Willem Alexan der gevierd. In een uitverkocht Amsterdams concertgebouw treden ondermeer Willeke Alberti, Corry Brokken, Andre van Duin en Gert en Hermien Timmerman op. Milly Scot nodigt voor haar succesnummer „Fernando en Filippi" Piet Keizer en Johan Cruijff uit om op het podium te komen. Tot grote hilariteit van de overvolle zaal zingen zij niet alleen het lied uit volle borst mee, maar demonstreren ondertussen ook nog enkele hippe danspas jes. ZONDAG 14 MEI In het Pinksterweekend breekt Ajax twee Tecords. Door de 5-3 overwinning in De Water graafsmeer tegen het Haagse ADO komt de doelpuntenteller op 118 te staan. Hiermee gaan de Amsterdammers ruimschoots over het oude record van Feijenoord, dat dateert uit het seizoen 1960/1961 en stond op 115, heen. De zege betekent tevens het 54e com- petitiepunt voor Ajax en ook dat aantal is nog nooit door een club gehaald. DONDERDAG 18 MEI Ajax speelt in de kwartfinale van de KNVB- beker tegen DFC uit Dordrecht. De Amster damse formatie speelt uiterst moeizaam en waar een doelpuntenregen wordt verwacht, rolt er een schamele o-i overwinning uit de bus. DINSDAG 23 MEI De Telegraaf maakt bekend dat Piet Keizer in het huwelijks bootje stapt. Jenny Hoopman uit Amsterdam is de gelukkige. De linksbuiten zelf wil er niet al te veel ophef over maken. „We gaan trouwen. Is dat nou zo belang rijk?" ZONDAG 28 MEI Ajax bereikt de eindstrijd van de beker door Go Ahead Eagles uit te schakelen. De Deventenaren verzetten zich in de halve finale tot het uiterste. Pas in de tiende minuut van de verlenging velt Johan Cruijff het vonnis. Johan Cruijff maakt met een fraaie kopbal het derde doelpunt tegen Fortuna. Ajax werd voor de 3 twaalfde keer kampioen van s Nederland. gewoonweg niet." Zijn winnende doelpunt in de Amstel Cupfinale tegen FC Utrecht kwam daarom als een geschenk uit de hemel. „Daar had ik het hele jaar al van gedroomd en dan overkomt het me op de valreep nog ook." Zweden trof het niet bij de WK-loting. De ploeg is ingedeeld in poule F met Argentinië, Enge land en Nigeria, direct na de loting omgedoopt tot de 'Poule des Doods'. Het is duidelijk dat Zwe den in dit gezelschap geen favoriet is. De underdogpositie ligt het land wel. De Ajacied acht Zweden daarom niet kansloos. Op de vraag wie er wereldkam pioen wordt, hoeft Zlatan maar heel even na te denken: „Zweden natuurlijk! Nee, ik moet realistisch zijn; ik verwacht dat Brazilië de cup wint. ledereen praat over Argentinië, Italië en Frankrijk, terwijl ik denk dat Brazilië de beste spelers en het beste team heeft. Zweden moet niet onderschat worden. We hebben dit seizoen al eens tegen Engeland gevoetbald (1-1, red) en dat ging probleemloos. Ik heb veel met mijn Zweedse collega's in Nederland (Allback, Edman, Elmander, red.) over het WK gesproken. Misschien kunnen we voor een verrassing zorgen." Zweden speelt de eerste WK-wedstrijd op zon dag 2 juni tegen Engeland; aftrap 11.30 uur.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 4