deBOUD'S INN Ajax Life nummer 19 9 mei 2002 STILLER GEEN KADO'S HELDER ROOD EN WIT De kleedkamer is dankzij de 'Due Enen', Richard, Remon en Roël, al volledig gebruiks klaar. Helder rood en wit hangen de shirts aan de haken, klaar voor de strijd, gereed besmeurd te worden en daarna tot kam pioensshirts te worden verheven. Nee, nog niet over praten. Eerst winnen, eerst de pun ten, het lot mag niet getart worden Drukte rond het veld, tijdens de warming-up. Ook bij NEC is een extra spanningsveld te ont waren. En dan woTdt de wedstrijd aangesto ken en komt Ajax via supportersgejuich te weten dat er in Doetichem een winnend De Graafschap tegen een verliezend PSV staat. Ho! Ha! Hé! Wat een meevaller. En dan scoort Mido zijn kampioensgoal. En lateT maakt ook Andy er één! De shirts kleuren blubbergrauw maar op de borst twinkelt, steeds helderder, een kampioensster. Ja, ja, het gebeurt, het is werkelijkheid. Kampioen! Kampioen! cViflD van De gehele Ajax Adidas collectie 40% korting! Van Val Monte naar P2 Hotel Val Monte... het klinkt als een kuuroord in de Vogezen, of in Franstalig Zwitser land. Als in een kuuroord is het er ook sereen, zelfs de regenvitrage rond het hotel voegt kalmte toe. Maar Hotel Val Monte ligt niet in de Vogezen noch in Franstalig Zwitserland. Haar locatie is Berg en Dal, een dorpje, nee, een vlekje dat zich aan Nijmegen schurkt. Door David Endt Maar van de grote Keizer Karei stad is in Val Monte niets te merken. Het is, inderdaad, berg en dal. Hotel Val Monte koestert zich in bet natte lentegroene lover en aan de achter zijde is er een majestueus uitzicht over een diepe, weide vallei. Kijk en bedaar. Ervaar de stille macht van de natuur. Het is een uur of zes in de avond van zaterdag 4 mei wanneer de zilvergrijze Ajax-bus de parkeerplaats opknort. 23 Mannen stappen uit, slepen hun tassen uit het vooronder van het voertuig en melden zich aan de receptie: Ajax zal zich hier voorbereiden op de kam pioenswedstrijd. Kampioenskansen of niet, van het vaste stra mien wordt geen duimbreedte afgeweken. Om klokslag zeven zit het gezelschap aan tafel voor het diner en tweeënhalf uur later staat er voor de grote hongerigen nog een lichte maaltijd. Tijdens het intermezzo zoe ken de voetballers de masserende handen van Pirn van Dord, of eikaars gezelschap op de kamer op. De gedachten zijn bij morgen, al gaan de gesprekken over andere zaken. Zondag half tien reveil. Wie waren er al wak ker? Wie hebben er als een os geslapen en wie hebben de slaap amper kunnen vatten? Tien uur. In de eetzaal staat de flip-over met daarop in het stevige, heldere handschrift van Ronald Koeman de vermoedelijke opstel ling van tegenstander NEC. Drie tafels in de eetzaal ontvangen de voetballers en de staf leden. Is het stiller dan gewoonlijk? Het lijkt er toch op. Het gevecht tegen de resterende uren is begonnen. Op dagen als deze, waarop het echt om gaat, willen de betrokkenen liefst zo snel mogelijk in een kleedkamer staan, hun spullen aantrekken, het veld op. Maar de klok kruipt traag. Vanaf de staftafel komt nog het meeste geluid. De internationale ontwik kelingen worden doorgenomen. Lyon is kam pioen van Frankrijk geworden, Arsenal en Rangers hebben Cups te pakken, lateT op de dag vallen er beslissingen in Italië en Spanje. Bruins Slot is getuige geweest van en mooi afscheid van GBA-speleT Mare Degryse... Voor de wedstrijdbespreking is er ruim gele genheid voor een wandeling, maar de regen duwt de spelers al weer snel terug naar hun kamers. Ach, dat wachten.Tijd om te peinzen over het merkwaardige seizoen dat bijna ach ter ons ligt. De gespannen start, de overspan nen breuk met de vorige trainer en, de weg naar serieuze ontspanning die vooral tijdens het trainingskamp in Portugal werd uitgezet. En nu staan we in het voorportaal van het kampioenschap. Kwart over elf en de eetzaal is bespreekkamer geworden. Kort en krachtig vertelt de trainer zijn mannen hoe NEC bes treden zal gaan worden. Een woord van aan moediging is niet nodig, de gezichten zeggen genoeg over de instelling en de beleving. Ondertussen is de politiebegeleiding op het gebied van Hotel Val Monte gearriveerd. Cisteren, horen we, was het enigszins onrus tig in het centrum van Nijmegen. Vijf suppor ters opgepakt. De bus ronkt aan, de koppen zijn geteld, er komt beweging in de zaak en daar gaan we, naar De Goffert. Mooi Nijmegen. Brede lanen, buigend lover, fraaie villa's. Maar wie in de bus kijkt en ziet dat moois? De stilte heeft de kwaliteit van de aanloop naar een Cham pions Leaguewedstrijd. Wamberto zit naast Maxwell en laat muziek toe in zijn hoofd. Ikedia en Yakubu staren voor zich uit. Meer naar achteren vind je Bergdplmo, Chivu, Grim en Machlas. Helemaal achterin Zlatan en Mido. Mer naar voren Galasek. De meesten blikken vooruit en spelen hun wedstrijd al. Teveel of te weinig spanning, er is eigenlijk nooit iets zinnigs van te zeggen. Ja, na afloop, dan kan de wetenschap van het achteruitkij- ken voor een 'juist' waardeoordeel zorgen. Maar de in stilte gevatte concentratie voelt goed. Gestaag valt de regen naar beneden. 'With A Little Help From My Friends' zingt schor Joe Cocker. Als dat zou kunnen. Maar we voelen dat er van NEC geen kado's mogen worden verwacht. Dat is Neeskens' eer te na. Kastanjelaan, Hatertseweg, rechtsaf de Mol- lenhuitseweg op. Het groen groeit weer aan, hier is het Goffertpark, verderop ligt dat sta dion, die plek waar het over een kleine ander half uur gaat gebeuren, móet gebeuren. De motorrijder loodst ons langs de barricades van collega's en daaT doemt, helder wit, de gevel van het stadion op. Geklap, geschreeuw. Aanmoedigingen en schimpen: er staat al vrij veel volk op de stoep van het stadion. Gelijk met scheidsrechter Bossen wordt een kijkje genomen op het veld en daar wacht een ver rassing: de zoden zijn doorweekt, aan de ere tribunekant liggen plassen. Mannen in dikke jassen prikken en priemen en wroeten met hooivorken in het zompige gras. Ach, de omstandigheden doen er in een kampioens wedstrijd allang niet meer toe. Naast het bloed, het zweet en de tranen kan het Ajax- shirt ook nog wel wat modder aan. Dolle vreugde. Echt, dólle vreugde want de spelers weten amper waarop zij hun spat tende blijdschap moeten richten. Oerkreten, gekrijs, geloei en dan... De Schaal. Vier jaar wachten op De Schaal. Het is maar vieT jaar, maar het leek zo lang en de jongens en de trainers en iedereen van Ajax dompelt onder in de gekte van blijdschap. Het davert door tot in de kleedkamer, tot in de bus. Juichend, zin gend, bierend, gillend en genietend blijken de kilometers naar Amsterdam geen straf maar een feest. Kijk daar, aan de andere kant van deze A50: de spelersbus van PSV! Hééé'hóp, kampioenen, kampioenen! Utrecht, Maars- sen, Breukelen, Abcoude. Daar ligt de Arena, kampioenentempel. En daar, kijk, die menigte, P2. Een half uur wordt het podium bestegen en neemt de vreugdewaanzin weer ontembaar bezit van die hongerige Ajax-jongens die met hun supporters zo gesmacht hebben naar de titel. Niet te stuiten springen en tuimelen ze over de bühne, schorre kelen geven de toon aan. Zie de trots in de ogen van Ronald Koeman. Daaromheen de wilde vreugde, knetterende triomfkreten,hossen en dansen, kabaal en tumult. Het is nu, het is echt, het is tastbaar waar. Kampioenen, kampioenen! Een pandemonium op P2. Aanbieding: Ajax spijkeijack vanaf maat 8,10,12,14, 16 en S t/m XXL T voor €18,00 0> Verzending door heel Nederland. o.a. trainingspakken, uit- en thuistenue, sweaters en vrijetijdsshorts Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl David Endt en Yakubu: „Het is werkelijkheid. Kampioenen, kampioenen."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 5