Foto louis van m Vuurst Wp 9 mei 2002 nummer 19 Ajax Life Erkenning MaaT niet alleen de spelers en de technische staf gingen in De Goffert helemaal uit hun dak; ook het bestuur was dolgelukkig. Michael van Praag, nog tot de herfst van 2003 voorzitter; „Dit kampioenschap is heel belangrijk; een erkenning voor de club. Ajax heeft zich uit een diep dal weer teruggevoch ten. Dan bedoel ik niet alleen qua voetbal, maar alles daar omheen. Na vier jaar afwe zigheid op het kampioenspodium en in de Champions League zijn we nu weeT terug met een heel jong team. Daarom vind ik dat onze spelers een wereldprestatie hebben geleverd. Ze kunnen de komende jaren mooi ervaring opdoen om die Europa Cup over een tijdje weer eens naar Amsterdam te halen. Je kan van Co Adriaanse zeggen wat je wilt, maar zijn voorspelling is mooi uitgekomen. Ajax hoorde dit jaar inderdaad bij de eerste drie. Bij Ajax is er altijd sprake van een golfbewe ging. Binnen tien jaar winnen we beslist weeT eens een belangrijke Europese beken We heb ben vier jaar lang zwaar onder vuur gelegen, maar met z'n allen keihard gewerkt om er weer bovenop te komen." Voor technisch directeur Leo Beenhakker is het winnen van de schaal het begin van een nieuwe periode; „De titel moet vooral de start zijn van een aantal mooie Ajax-jaren. Ik was al zeer tevreden toen we zeker wisten, dat we Champions League zouden spelen. Maar dit is toch de kroon op het werk. Ik weet uit erva ring dat spelers en trainers dit heel intens beleven. Ik ook, maar toch op mijn eigen manier." Aanbidding van het edelmetaal in de kleedkamer. Aankopen Lekker tTekkend aan een sigaartje, liep Been hakker de aankopen van afgelopen zomer nog eens na: „Hatem Trabesli heeft bevestigd wat we al in hem zagen; een volwaardige en volwassen speler en een directe kwaliteitsin jectie. Het aantrekken van Mido was bedoeld voor de langere termijn, maar hij heeft zich direct na de winteT gesetteld in het eerste. Ook Maxwell was een aankoop voor de lan gere termijn, maar het mannetje stond er vTijwel onmiddellijk, maakt een ongelooflijk goede indruk en gaat elke week beter spelen. En ook met Ibrahimovic komt het goed. leder een ziet dat Zlatan goed kan voetballen, ook buitenlandse topcoaches. Ik was een paar dagen in\ Madrid in verband met het hon derdjarig bestaan van de club. Capello, Del Bosque; iedereen kent hem en weet dat het een fantastische speler is. Hij kon het tot op heden alleen nog niet helemaal waarmaken op het veld." Arie van Eijden staat als een gelukkig man op het podium naar de huldiging van de Ajacie- den te kijken: „leder kampioenschap is er een tje om in te lijsten. Ook deze. We hebben een enorm zwaar en moeilijk seizoen gehad. Dag- in, dag-uit bezig geweest om op een hoger niveau te komen. Daarbij hebben we soms hele vervelende beslissingen moeten nemen. Ik ben ervan overtuigd dat deze ploeg - met of zonder versterkingen - nog vijftig procent beter kan. Er zit nog enorm veel groei in." De Ajacieden zijn weer de godenzonen. De kampioenen vieren de titel met Amsterdam. Koeman en Krol koesteren de schaal in de spelersbus.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 4