Ir De spelersbus is in zicht. Ajax Life nummer 19 9 mei 2002 Kampioenen! Kampioenen! Al om acht uur 's ochtends meldt de eerste supporter zich bij de slagboom en vanaf tien uur begint zich een aardig groepje op par keerplaats P2, waar drie TV-schermen staan opgesteld, te verzamelen. Een pretje is het allemaal niet want het weer werkt - om het eens voorzichtig te zeggen - niet mee. Tegen half één, dertig minuten voor de aftrap, nemen we een kijkje in Soccer World. Het is er afgeladen; er kan geen mug meer bij. Amster damse meezingers worden de lucht in geslin gerd, de eerste dienbladen met bier gaan rond. Cerrie Beukema uit Woerden kon met een paar vrienden nog net binnenglippen. „Kicken, kicken, dit is echt ongelooflijk kic ken", zegt hij tussen twee ferme slokken door. „Eindelijk weer kampioen." Op het Leidse- plein zal hij vanmiddag niet te vinden zijn: „Wat heb ik daar te zoeken? De huldiging is hier. Minder leuk, maar wij vermaken ons hier ook wel." Drie kwartier later. In Nijmegen woTdt al gevoetbald en Ajax Life staat op het Leidse- plein. Ruim ioo kilometer verderop is de stand nog o-o, maar een kleine duizend aan hangers neemt op het plein al een voorschot op de titel. Geen groot scherm buiten, dus de cafés waar de wedstrijd te volgen is, puilen volledig uit. Zelfs voor de ramen verdringt men zich, om een glimp van het gebeuren te kunnen opvangen. Binnen een uur wordt tot vier keer toe hard gejuichd: voor de Ajax-doel- punten van Mido en Andy van der Meyde en tweemaal als PSV op achterstand komt. Uit eindelijk zullen de Eindhovenaren bij De Graafschap nog de 2-2 maken, maar bij de rust is héél Amsterdam al gerustgesteld: de buit is binnen, het feest kan beginnen. DOLDWAAS Op parkeerplaats P2 volgen duizenden fans de laatste seconden van de wedstrijd. De menigte verandert in een doldwaze en kol- John Jaakke kijkt het van dichtbij glimla chend aan. Terwijl de spelers binnen hun trai ningspak verruilen voor het clubkostuum, wordt hij met de minuut trotser op de club waarvan hij volgend jaar voorzitter wordt. EVERGREENS Om zes uur barst het feest echt los! Voor mini maal 20.000 feestvierders maken de spelers en technische staf hun opwachting op het podium. Opnieuw doldwaze taferelen,blikjes bier en breezers gaan in hoog tempo van hand tot hand. Ook de spelersvrouwen zijn van de partij. Het hele arsenaal van voetbal evergreens passeert de revue: van 'We are the Champions' tot 'You'll never walk alone'. En van 'En PSV doet niet meer mee' tot 'En we zwaaien met z'n allen naar De Kuip'. En natuurlijk ontbreekt 'Een juichtoon dav're langs de velden' niet. Niemand die op 5 mei bij de huldiging op P2 was, zal het feest ooit vergeten. Van alle spreekkoren blijven er twee nadrukkelijk hangen: 'Utrecht is de volgende' En: 'En zon dag met z'n allen naar De Kuip'. Want daar, uitgerekend in Rotterdam, kan op 12 mei - door het winnen van de KNVB-beker - een absolute kroon op dit seizoen worden gezet. Maar ook veel beelden zullen beklijven: spreekstalmeester Mido die het publiek op P2 opzweept, Jan van Halst die iedereen met z'n uitgelatenheid ontroert, Ronald Koeman die de mensen toespreekt: „Ik had óók liever op de mooiste locatie gestaan, op het Leidse- plein. Maar ik bedank jullie allemaal, dat jul lie tóch hiernaartoe zijn gekomen!" Die kampioensschaa! - die hij even eerder, samen met Ruud Krol en Tonny Bruins Slot - boven z'n hoofd hield, stond hem trouwens erg goed. Benieuwd of komende zondag die Amstel Cup even goed staat! Met 40.123 toeschouwers blijkt de Arena goed gevuld. Maar het meeste enthousiasme wordt tentoongespreid als de kampioenen van het seizoen 'j6/'77 gehuldigd worden (was men destijds niet aan toegekomen, red.) en als op ontroerende wijze afscheid wordt genomen van oer-Ajacied en modelpTof Fred Grim. Een uitgelaten kampioensfeer, daar is nog geen sprake van. AFGELADEN Zondag 5 mei dan maar, dan moet het gebeu ren. Nog één puntje was er nodig. Nijmegen is de plaats waaT het landskampioenschap vei lig gesteld moet woTden, maar Amsterdam zal de plaats zijn van de viering. Een aantal dagen was het onduidelijk waar en wanneer de huldiging van de aanstaande kampioen uiteindelijk zou gaan plaatsvinden. Het liefst had Ajax het feest - zoals gebruikelijk - op het Leidseplein gevierd, maar omdat in Amster dam bevrijdingsdagfestiviteiten op het pro gramma stonden, bood burgemeester Cohen de spelers parkeervak P2 als plaats voor de huldiging aan. kende massa als in Nijmegen het laatste fluit signaal klinkt. Voor een huldiging in de open lucht zijn de weersomstandigheden buiten gewoon ongunstig. Er staat een koude wind en het regent onafgebroken. Dat kan echter niet verhinderen dat er een enorm feest - met muziek, gezang, gehos, vlaggen en Bengaals vuur - losbarst. Het gejuich wordt uitzinnig als om kwart over vier door speaker Wim Bohnenn wordt omgeroepen dat de spelersbus Nijmegen heeft verlaten en onderweg is naar Amster dam. Maar de spelers zijn niet de enigen: steeds meer Ajacieden weten de weg naar P2 te vinden. Het is enkele minuten voor half zes, als de spelersbus het Arena-dek opdraait. Jan van Halst komt als eerste naar buiten, de kam- pioensschaal in.z'n hand en een langgerekte oerkreet slakend. Dan volgt Chivu; de aan voerder is nu al schor. Rafael van der Vaart, Ajax-sjaal om z'n nek, Mido, twee Ajax-petten op z'n hoofd en de rest rolt en stuitert ver volgens naar buiten. De nieuwe voorzitter Eindelijk weer eens ouderwetse taferelen. Jan van Halst is als eerste met de schaal op Amsterdamse bodem. Ook steun voor de voorganger van Ronald Koeman.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 21