m Ajax-fans en het kampioenschap 35*?, I VW-*» mgÊÊm GEEN MONSTERSCORE 9 mei 2002 nummer 19 Ajax Life 'Dit is echt ongelooflijk kicken' AMSTERDAM - Het achtentwintigste kampioenschap van Ajax maakt duidelijk dat de club na een aantal mindere jaren eindelijk de weg omhoog weer heeft gevonden. Hoe beleefden de fans dit heuglijke feit? Ajax Life was de laatste week voor het behalen van de titel in Amsterdam en legde alles vast. Door Martin van Zaanen Foto's Hans Willink Wanneer Ajax een week voor de beslissende wedstrijd in Nijmegen aantreedt tegen FC Den Bosch, weet iedere voetballiefhebber dat de Amsterdammers de eerste landstitel in vier jaar eigenlijk al bijna niet meer kan ont gaan. Op het Arena-dek zijn Jeroen en Sjoerd van Sfeervak 410 een uur voor de aftrap, in hun, door de club beschikbaar gestelde loods, al druk bezig met hun voorbereidingen. Sinds december 2001, toen ze voor het eerst hun opwachting in Ajax Life maakten, is het ze niet slecht vergaan. Na afloop van de wed strijd staat zelfs een bespreking met de clubleiding op het programma over eventu ele uitbreiding van het vak. Met een witte spuitbus zijn ze bezig de laatste hand te leg gen aan een groot rood spandoek voor de 36- jarige Fred Grim, die vandaag afscheid van het thuispubliek zal nemen. Jeroen: „Dat verdient Fred heel erg, zo'n eer betoon. Ik verwacht ook wel dat hij geruime tijd toegezongen zal worden. Voor de rest doen we, naast het gebruiken van de vlaggen eigenlijk niets speciaals. Dat komt volgende week wel, bij de laatste wedstrijd." Wat niet wil zeggen dat de mannen niet enorm blij zijn met de aanstaande titel. Sjoerd: „Ik had verwacht dat we lang om de eerste plaats zouden meedoen. Maar dat ook nog een kam pioenschap zou volgen, had ik, eerlijk gezegd, niet gedacht. Het mooiste vind ik nog dat Fredje zo waardig afscheid kan nemen." De uitslag van vandaag, wat denken ze daarvan? Jeroen: „4-0. Ze zeggen wel: Den Bosch is een sterk verdedigende ploeg, maar die muur moeten we toch kunnen slechten."Sjoerd: „En als Frank en Aron meewerken en met Sparta een puntje pakken bij PSV, staan we straks op het Leidseplein. Daar gaan we niet van uit, maar het zou een mooie verrassing zijn." Het komt er niet van. PSV verslaat Sparta met 3-0 en zoals verwacht, betrekken de Bossche naren in de Arena inderdaad vanaf het begin de loopgraven. Ondanks de snelle 1-0 van Nikos Machlas die, voor z'n man komend, met buitenkant rechts intikt, blijft een monster score uit. Pas in de 73ste minuut kan diezelfde Machlas met een fraaie kopbal Ajax op een veilige voorsprong zetten. Op het moment dat de .1-0 wordt gemaakt, betreedt Ajax Life de skybox van KLM. Door de openstaande schuifdeur waait het aanzwel lende geluid van het publiek ons al tegemoet. Michel van Kleef is accountmanager bij KLM Nederland. Genietend: „Na deze goal is het helemaal zeker dat we volgende week de titel kunnen vieren. Nee, daar was ik aan het begin van dit seizoen niet van uit gegaan, ik zou m'n kaarten eerder op PSV of Feyenoord heb ben gezet." „We nodigen hier klanten uit die het leuk vin den naar voetbal te kijken, iedere regio heeft z'n eigen wedstrijd. Dus als Ajax - HeeTenveen op het programma staat, gaat de accountma nager met accounts van de regio Friesland naar de wedstrijd." „Ik vind Ajax dit seizoen soms best leuk voet ballen, maar je moet eerlijk zijn dat het niet altijd even spectaculair was. Sommigen hier in de box vinden de punten belangrijker, maar ik hecht aan mooi voetbal, zoals onlangs bij Ajax 2- FC Utrecht. Dat was van begin tot eind spannend en goed." Ajax scoort, het Leidseplein juicht.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 20