Een blik (op de) kampioenen Drie keer is scheepsrecht (veteranen) Progressie en saamhorigheid (D2) Een toegift (Bi) Ajax Life nummer 19 9 mei 2002 i' - A*RO vervolg van pag. is Dat was wat: 2 - o bij rust! De bloemen en het Ajax-bestuur stonden - bij wijze van spreken - al in de starthouding. Na de hervatting kwa men er echter twee afstandknallen van K5JB, waar niemand op rekende. Dus wèg riante 2-0 voorsprong voor de Ajax-veteranen. Uiteindelijk werd het 3-3, een uitslag waar door het ongeslagen Ajax nog minstens een week op de titel moest wachten, dacht men. Niet dus: elders kreeg de enige concurrent er flink van langs. De twee tegen KSJB gemorste punten deden er niet meer toe. Langs de lijn waren de fans van de Ajax-vete ranen daarvan op de hoogte. Maar men vond het leuk de spelers nog.even peentjes te laten zweten. Uiteindelijk kwam alles goed en com plimenteerde Klaas Nuninga de 35-plussers in de kleedkamer met hun - driemaal is scheepsrecht - kampioenschap. Na twee keeT nèt naast de hoofdprijs te hebben gegrepen, was het nu eindelijk 'bingo' voor de Busker- molen-brigade. Er was ook een afscheid. Dick Schoenaker wórdt 50, Peter van deT Hengst is het al. Alle bei liepen ze een tijdje rond met de gedachte het als Ajax-veteTaan voot gezien te houden. Inmiddels nam 13-voudige international Schoenaker inderdaad het besluit om er mee op te houden. Hij blijft overigens beschikbaar voor 'Lucky Ajax'. PeteT van der Hengst denkt nog over zijn afscheid na. Met gevoel voor humor probeerde bestuurslid Klaas Nuninga hem van een overhaast besluit af te houden. „Ik spreek uit eigen ervaring", zei Nuninga. „Stoppen kan je maar één keer doen. Dus denk er goed over na." Ajax D2 beet de spits af en sleepte een pri meur in de wacht: de eerste jeugdkampioen van het seizoen 2001 - 2002. Het succes had zich het hele seizoen al aangekondigd. D2 speelde niet alleen aantrekkelijk voetbal, de onderlinge sfeer was warm en kameraad schappelijk. Met Genero Zeefuik als opval lend vaak scorende spits scoorde de D2 het indrukwekkende aantal van 149 doelpunten. Helemaal rimpelloos verliep het seizoen ech ter niet. De ongeslagen status werd uitein delijk door Zeeburgia teniet gedaan. Trainer Maarten Stekelenburg, die Hennie de Regt volgend seizoen aflost als trainer van de Ci, vindt dat hij dit seizoen met een fijne, gre tige groep heeft gewerkt. „De jongens zijn stuk voor stuk beter geworden. Ze hebben een enorme progressie doorgemaakt. Daar naast was de sfeer perfect. De inbreng van Rob Kalse en fysio Hakim is wat dat betreft Dick Schoenaker gaat op de schouders. Jong Ajax sloot een fantastisch seizoen stijlvol af. De talentvolle Ajacieden werden met overmacht kampioen in de Beloftencompetitie. ook erg belangrijk geweest." D2 maakte niet alleen furore in de Teguliere competitie, tijdens de talloze toernooien, werd de saamhorigheid van het team door buitenstaanders in alle toonaarden bezon gen. Recent werd nog het ADO-toernooi bij geschreven op de erelijst. Internationaal maakte D2 furore door in een zwaar bezet Spaans toernooi tot de finale door te dringen. Stekelenburg: „Uiteindelijk trokken we tegen Barcelona met 4-3 aan het kortste eind. Maar de manier waarop de jongens in die wed strijd speelden, was werkelijk indrukwek kend." Net als Ci, geeft de Bi zaterdag 1 juni een toe gift in de vorm van een wedstrijd om het kam pioenschap van Nederland. En net als bij de iets kleinere broertjes is PSV de tegenstander. De Bi werd vorige maand kampioen op een moment dat het niet werd verwacht. Nadat de pupillen van Wim Kwakman Sparta in Rotter dam versloegen, moTste lateT op de dag rivaal FC Utrecht de punten die Bi nodig had voor de titel. Het feestje vond dan ook een week lateT plaats, na afloop van Ajax Bi - Feyenoord Bi (uitslag 3-0). Daar kon Kees Zwamborn aan voerder Gerard Aafjes bij het overhandigen van de bloemen complimenteren met de progressie die de ploeg het afgelopen seizoen maakte. Meer over Bi in de, in een volgend nummer van Ajax Life te publiceren, voorbe schouwing op de Shell Jeugd-voetbaldag. Ajax D2 is in de bloemen gezet. De titel werd extra kleur gegeven door de 149 goals die het elftal maakte. Ook de Bi vierde uitgebreid feest.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 17