Kampioen over 25 jaar? Ajax Life nummer 19 9 mei 2002 Ajax-FC Den Bosch 2-0 Beter kampioen van de armoede, dan nummer twee van de armoede SPELER EN TALENT VAN HET JAAR, DE WINNAARS: 11 c Marcel Stephan volgt vanaf vak 422 de thuiswedstrijden van Ajax. Op geheel eigen wijze geeft hij met zijn vakgenoten commentaar op de verrichtingen van Ajax en de toestand in de wereld. Het regent pijpenstelen buiten als we café Leentje binnendrup pelen: „Als er vandaag een huldi ging komt, blijft bet lekker rus tig." „Misschien kunnen ze een rondvaart in de Ark van Noach doen?" We proosten toch alvast op het nakende kampioenschap en bespreken de spelers die ons gaan ontvallen: „Vandaag nog even goed kijken naar Chivu, ik ben trouwens benieuwd voor hoeveel Roemeense Vampirellas -dat is toch de munteenheid daar?- hij verkocht wordt." Ook komen de verkiezingen aan bod: „Ajax is eigenlijk verantwoorde lijk voor de wachtlijsten bij het VU ziekenhuis, iedere speler moet twee keer geopereerd worden. Als Ajax drie maanden geen bles sures heeft, dan is de wachtlijst weg." In de Arena is het benauwd, dak dicht, dampende jassen en Bengaals vuut zorgen voor een mistig geheel. We vinden het dan ook onbegrijpelijk dat Mido gewisseld wordt: „Spelen we een keer in een Turks bad, dan moet Mido zich toch heeriijk voelen?" Op een gegeven moment klettert de regen op het dak, Johnny: „Ik voel me net een tomaat in een kas." Als Van Halst het veld weer op komt nadat z'n hoofd gehecht is, valt ons op dat de bovenkant van z'n hoofd rood is en de zijkanten wit: „Het is net Ruud Geels die te lang in de zon heeft gelegen." De sfeer is ronduit uitgelaten, zeker nadat Ajax snel op voorsprong komt. Peter is ook net binnen en heeft z'n eerste sigaret alweer gebietst, Michaël: „Hij is gestopt met kopen." Na de rust horen we weer een ouderwetse mededeling over de eigenaar van auto, maar we verstaan het niet helemaal goed. Wat werd er nou omgeroe pen? Na enige rondvraag zijn we er uit: „Wil de eigenaar van de rode Ferrari met kenteken MI-DO-11, zijn ziekenfondskaart uit het noten houten dashboardkastje halen en deze inleveren bij mevrouw Pink- ster-G.emeente bij de hospitality desk om daar zijn jaarlijkse griep prik te halen?" Wat ook opvalt is dat Ajax na de rust erg mat speelt: Ja, vind je het gek. Ze hebben in de rust gezien dat het team van 1977 nu pas gehuldigd is, dan wil je toch geen kampioen worden?" Gelukkig komt Ajax toch op 2-0 en kunnen we voldaan terug naar Leentje en daarna uit eten bij Quito. Tijdens het traditionele afscheidsdiner proosten we nog op Johnny Bos- Van Halst snelt naar binnen voor verzorging man, die vandaag ook zijn afscheid vierde: „Bossie heeft ons toch mooie momenten gegeven. Op John en op het naderende kam pioenschap!" Fred krijgt de eer die hij verdient. Het is u.00 uut, Job belt of we op tijd komen: "We moeten de banken nog verplaatsen, de TV goed zetten, er komt een mannetje of 20." Als de wedstrijd bijna begint, zitten we met drie man op de, verplaatste, bank. Bert heeft de kop voor dit stuk al klaar: "Bevrijdingsdag 2002, Nijmegen, een brug te ver?" Als de wedstrijd eindelijk begint hebben we al medelijden met.de was vrouw van Ajax: "Zij krijgt die vlek ken nooit meer uit die shirts, wat een modderpoel is het daar in de Goffert." Na vijf minuten komt Johnny aanfietsen, helemaal door weekt stapt hij binnen: "Heb je net Parijs-Roubaix er op zitten?" Ook hebben we het over de spelers die eigenlijk in de basis hadden moe ten staat vandaag "Die Jacques Cousteau, had die niet in de spits moeten staan?" "Flipper was de ideale voorstopper geweest." Dan zien we dat PSV met 1-0 achter komt: "Eigen schuld, dan had den ze ook Pie- ter van den Hoogeband moeten opstel len, die springt lachend van het ene zwembad in het andere." En dan komt Ajax op een 1-0 voor sprong: "Lekker hoor, Mido doet het weer, terwijl hij weet dat hij met z'n Ferrari nooit weg zou komen op zo'n veld." "We worden dan wel kampioen van de armoede, maar beter dan nummer twee van de armoede, da's pas erg." PSV komt zelfs op 2-0 achter, na een lekkere actie van Peter van Vossen: "Die werd in de Arena de hele wed strijd uitgefloten en toch helpt hij Ajax, wat een bikkel is dat." En Ajax komt met 2-0 voor: "We wor den kampioen!" Na de rust maken we het Canal Plus schakel programma nog spannender door ook regelmatig door te scha kelen met de finale van het Nederlands Basketball kam pioenschap, de Ricoh Astronauts staan dik achter en moeten hun beste man ook nog naar de kant halen, maar toch komen ze terug: "Waar moeten we nou naar kij ken, voetbal of basketball?" "Zoals het nu gaat worden we in alles kampioen vandaag!" Tijdens het basketball zien we dat PSV terug komt tot 2-1 en zelfs 2-2, maar het blijft 2-0 in Nijmegen en de Astro nauts worden kampioen. We zien Ajax winnen en de schaal in ont vangst nemen, het mooiste zijn de beelden vanuit de kleedkamer, waar blijkt dat de Ajax spelers alle F-Side teksten woord voor woord kennen en zelfs Van der Vaart als een echte Ajacied beschouwen. Van Halst heeft een fijn slabbetje om en Chivu is nu al dronken. We kunnen niet meer stuk en gaan naar de Gruter: "Wat moeten we op zo'n regenachtige parkeerplaats, daar hebben we toch helemaal niets te zoeken?" We hebben het gedaan, volgende week in De Kuip gaan we de slag room op de taart spuiten! Rafael en Maxwell Eindelijk is het dan zover. Op 9 mei, tijdens het feest ter gelegen heid van het tienjarig bestaan van de Supportersvereniging Ajax, huldigen we de speler en het talent van dit seizoen. De speler van het jaar is door jullie, de supporters, gekozen en het talent door de technische staf. Het feest is tegelijkertijd met het verschijnen van deze Ajax Life en daarom geven we hier alvast de winnaars. ¥$fi. j fpfe Van der Vaart, Van der Gun en Grim met de schaal op weg naar Amsterdam. Maxwell boekte dit seizoen veel progressie en werd daarom gekozen tot Talent van het Jaar. De titelstrijd was een nek aan nek race tussen Cristian Chivu en Rafael van der Vaart. Om de twee weken was het haasje over; dan weer stond Rafael en dan weer Chivu aan kop. Met iets meer stem men dan de aanvoerder kozen de fans voor Rafael van der Vaart, ondanks zijn langdurige kniebles sure, als Speler van het Jaar 2002. Hij krijgt op 9 mei de Rinus Michels Trofee uitgereikt door niemand minder dan Bob Haarms. De prijs van het Talent van het Jaar wordt elk seizoen bepaald door de technische staf van Ajax. Talent, gogme, een winnaarsmentaliteit en een goed karakter; het zijn slechts een paar kwaliteiten waar de winnaar aan moet voldoen. Ondanks zijn persoonlijke leed door het overlijden van zijn broer tje, draaide Maxwell Scherer Andrade een prima seizoen. De technische staf koos dan ook una niem voor Maxwell als Talent van het Jaar. De Braziliaanse Ajacied ontvangt op 9 mei de Marco van Basten Trofee uit handen van zijn coach Ronald Koeman. Door mee te doen aan de verkie zing van de Speler en het Talent van het Jaar, konden jullie ook een prijs winnen. Simpelweg door mee te stemmen. Uit de duizenden inzen dingen die de redactie het hele jaar heeft mogen ontvangen is Sylvia Pompe uit Veghel als winnares uit de bus gekomen. We willen alle supporters bedanken voor hun enthousiasme en inzendingen. Het volgende seizoen beginnen we weer opnieuw met de verkiezing voor 2003.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 11