Via PSV en Sparta op weg naar de dubbel zee fliM Ajax Life nummer 18 18 april 2002 'DIT GEVEN WE NIET MEER WEG Resterende duels FSrroesc mrseTiTSL swer thuis tl Ajax opereerde tegen PSV weer eens met twee spitsen. Wamberto was geschorst en Van der Meyde gepasseerd. Koeman over de extra bezetting van het middenveld: „De opbouw van PSV verliep via bun backs, waar door wij dTuk konden zetten. Dat leverde ons veel balbezit en een aantal fraaie kansen op. Bovendien waren we de laatste duels niet erg succesvol op de flanken geweest. In de com petitiewedstrijd bij PSV hebben we dit sys teem ook geprobeerd. Dat werd toen niet goed uitgevoerd, nu wel." VLOEK DOORBROKEN Pas in de slotfase rekende Ajax definitief af met PSV. Goals van Galasek en Van der Meyde brachten de eindstand op 3-0. De eerste zege op PSV in de Arena was een feit; 'een vloek' doorbroken. Koeman: „Hier gaat een enorme stimulans van uit. Die negatieve reeks knaagde natuurlijk al enige tijd. Het geeft AMUSEMENTSWAARDE De competitie is dus in een beslissend stadium beland; alleen de punten tellen. Van der Meyde: „Mooi voetbal is niet meer belangrijk. Drie punten pakken, dat lijkt me amusementswaarde genoeg." Van der Meyde ziet Ajax in de komende wedstrijden niet meer verslappen: „Van het besef dat we prijzen kunnen gaan pakken - en de Am stel Cup telt ook mee - gaat een enorme stimulans uit. De hele selectie gaat voor één geza menlijk doel, ik heb bij Ajax nog nooit zo'n eensgezindheid meegemaakt." Steven Pienaar, de lichtvoetige aanvallende middenvelder uit Zlatan en Mido rolden Sparta in Rotterdam op. ROTTERDAM - Ajax deed de afgelopen week goede zaken. Eerst werd, in een zinde rende bekerwedstrijd, PSV met 3-0 verslagen. Vervolgens zetten de Amsterdammers afgelopen zondag Sparta met 0-4 opzij, waardoor de 28ste landstitel steeds dichter bij komt. Doot Martin van Zaanen en Arnout VeTzijl Het was geen briljante wedstrijd die Ajax afgelopen zondag tegen Sparta speelde, maar na afloop maalde daar niemand om. Er werd ruim (0-4) gewonnen en dat betekende toch weer een stapje dichterbij de titel. 'Zla tan is los, Zlatan is los!', klonk het massaal uit het Ajax-supportersvak. Ibrahimovic - een kwartier eerder voor Nikos Machlas ingeval len - had kort daarvoor met een prachtige actie en een dito schot in de verre hoek - de o- 4 aangetekend. EerdeT had hij ook al twee assists op zijn naam gebracht. Zlatan, die de zorgen van z'n moeizame start van zich heeft afgeschud, kan Ajax in de slotfase van het sei zoen heel goed van pas komen.ÏTainer Ronald Koeman is er nog niet van overtuigd dat Ibra himovic na zijn invalbeurt helemaal 'los' is: „Maar hij heeft wel weer laten zien dat hij fantastisch kan voetballen. Door middel van invalbeurten, assists en doelpunten, moet hij proberen in topvorm te komen. Daar wil ik 'm graag bij helpen." Een belangrijke reden voor Koeman om nog een slag om de arm te houden, was het feit dat de tegenstander van afgelopen zondag Sparta heette. Het verschil in kwaliteit tussen de ploeg van Frank Rijkaard en het weer in 4- 4-2 operende Ajax, was af en toe schrijnend. Wat overigens niets afdeed aan de verdienste van spits Mido, die driemaal (in de 33ste, 66ste en 73ste minuut) het net wist te vinden en daarnaast bergen werk verzette. De Egyptenaar glom na afloop van trots: „Ik zie deze goals als een bevestiging van mijn stij gende vorm van de afgelopen weken. Sinds ik - in plaats van linksbuiten - centraal voorin speel, voel ik me heerlijk. Ik moet zeggen dat ik ook steeds nauwkeuriger word aange speeld. Dat geeft aan dat Ajax als ploeg als maar beter begint te draaien. Zelfs al spelen vye niet briljant, we nemen toch zonder veel moeite de punten mee naar huis. Zo word je kampioen." GEEN VOORSCHOT Ook Andy van der Meyde was van mening dat Ajax zondag niet goed had gespeeld. De vleu gelspits verving na de rust Steven Pienaar: „De eerste helft vielen we tegen, ons spel was rommelig. Het veld was glad en we konden niet echt lijn in ons spel brengen." De tweede helft toonde Ajax een ander gezicht: „We slaagden er beter in de bal in bezit te houden en Sparta onze wil op te leggen." Vervolgens: „We hebben vandaag hele goede zaken gedaan. Wij de volle winst en Feyenoord 2-0 bij PSV verloren; beter kan niet." Toch wil de snelle rechtsbuiten nog geen voorschot op de titel nemen: „Pas als we volgende week ook thuis van FC Utrecht winnen, wordt het écht concreet. Iedere week komen we een stapje dichterbij de titel. Het mooie van de huidige situatie is dat we alles in eigen hand hebben. Gewoon drie keer winnen en we zijn kam pioen. Simpel." Fred Grim bejubelt de 3-0 tegen PSV in de Arena. dan zijn we gewoon stom." Ook Nikos Mach las straalde na afloop. De Griek won in zijn carrière nog nooit een hoofdprijs: „Deze over winning is heel goed. Ik ben tevreden over mijn eigen spel. Jammer dat ik niet gescoord heb, mijn kopbal raakte slechts de paal. Maar de 0-4 zege is het belangrijkst. Ajax is een hecht team; deze ploeg wil dolgraag prijzen pakken." OVERTUIGEND Vier dagen eerder won Ajax voor het eerst in de Arena van de ploeg uit Eindhoven. De bekerzege betekent dat Ajax het op 12 mei in De Kuip opneemt tegen FC Utrecht. De beker zege op PSV werd een heuse voetbaldemon stratie. Ajax overspeelde de tegenstander in de eerste helft en leidde bij de rust 'slechts' met 1-0. André Bergdplmo benutte op overtui gende wijze een strafschop. De bal verdween hoog achter Ronald Waterreus. Zenuwachtig was de Noor niet, toen hij zich voor de elfme- tertrap meldde: „Nee, dat word ik alleen als ik een volle zaal moet toespreken. Onlangs heb ik twee strafschoppen benut door ze in de rechterbenedenhoek te schieten. Ik ging er van uit dat Waterreus dat wist, daarom schoot ik 'm deze keer hoog in de andere hoek." SGA-huurling Jelle van Damme debuteerde tegen Sparta en nam de honneurs waar voor Cristian Chivu. een prettig gevoel getuige te zijn geweest van dit historische moment." Ook Fred Grim toonde zich na afloop opgelucht: „We gaan voor twee prijzen en dat moet lukken. Ajax wordt kampioen, ik weet het zeker. We heb ben de dubbel binnen handbereik. Nee, dit geven we niet meer weg." Ajax 31-64 (68-34) 21 april thuis* FC Utrecht 28 april thuis* FC Den Bosch 5 mei uit NEC PSV 30-60 (65-29) 20 april uit FC Twente 24 april thuis Willem II 28 april thuis Sparta 5 mei uit De Graafschap Feyenoord 30-57 (63-25) 19 april uit Fortuna Sittard 25 april uit De Graafschap 28 april thuis SC Heerenveen 5 mei uit Willem II Ajax zal de laatste twee thuiswedstrijden in de Arena op een nieuwe grasmat afwer ken. Zuid-Afrika, schat de kans dat Ajax kampioen woTdt, op negentig procent: „Die laatste tien procent reserveeT ik voor onvoorziene pech. Niet dat ik dat overigens verwacht, want het ziet er zeer rooskleurig uit. Als we dit nog weggeven,

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 5