n r< Kampioen Ajax Bi geeft niets weg: 3-0 zege op Feyenoord! 4 H ÏTRICI 1 Heitinga opnieuw onderzocht (9fe ft Officier Cruijff 1967 18 APRIL 2002 NUMMER 18 AJAX LIFE AMSTERDAM - Vrijdag 12 april is John Heitinga voor een MRI-scan in het Amsterdamse AMC-ziekenhuis geweest. De meniscus in de rechterknie van de verdediger werd nog eens nader aan een onderzoek onderworpen. De resul taten van het onderzoek moeten uit wijzen of een tweede operatie noodza kelijk is. Na de winterstop is Heitinga al aan een scheurtje in zijn buitenmeniscus geope reerd, maar het herstel van de knie verliep trager dan verwacht. Net als Rafael van der Vaart heeft de jonge verdediger te maken met een fikse tegenslag. De revalidatiepe- riode is uiteindelijk veel langer dan normaal gesproken nodig is. Trainer-coach Ronald Koeman liet zich de afgelopen tijd kritisch uit over vermeende fouten van het zieken huis, waarin zowel Van der Vaart als Hei tinga zijn behandeld: Eén fout kan voorko men, maar een tweede fout mag eigenlijk niet. Dat is heel slecht voor de jongens én voor de club." In de meest recente wedstrijd van Oranje (i-o tegen Spanje) stal oud-Ajacied Patrick Kluivert (25) de show met zijn goede spel. Scoren deed hij alleen niet, waardoor hij op 34 interlandgoals blijft staan. Derde op de topscorerslijst aller tijden, achter Dennis Bergkamp (37 goals) en Faas Wilkes (35). Tegen Spanje acteerde Kluivert, zoals hij dat tegen woordig bij FC Barcelona steeds vaker doet, als aanvallende middenvelder. Je bent nogal in vorm, Patrick? Ja, misschien speel ik momenteel wel het beste voetbal uit m'n loopbaan. Ik mag niet klagen. Afwisselend speel ik dan weer in, dan weer achter de spits, maar dat heeft geen invloed op mijn vorm. Die is heel constant." Bij Ajax speelde je vroeger toch ook weieens achter de spits? „Klopt. Dat ging toen ook wel lekker. Al heb ik nu, dankzij m'n ervaring, meer door hoe het precies moet. Op het middenveld mag ik absoluut geen balverlies leiden, terwijl zoiets in de spits minder gevolgen heeft. Ver der speelt het een rol tegen wie ik speel en waar de wedstrijd om vraagt. Als ik goed aangespeeld word en er door de anderen goed doorbewogen wordt, kan ik op die plek heel balvast zijn. Ik voel me nu zo sterk dat ik bijvoorbeeld ook als voorstopper een hele goede wedstrijd zou kunnen spelen." Over het missen van het WK zullen we het maar niet meer hebben. Maar hoe krijgen we Oranje weer op het rails voor de kwalificatie reeks voor het EK? „Aan onze kwaliteiten ligt het niet. Die hebben we genoeg. Ik denk dat het vooral heel belang rijk is dat we ons vertrouwen terugkrijgen en dat we weer lekker in ons vel komen te zitten. Ja, ik ga straks wel naar het WK kijkenmet één oog. Het kan voor mij niet snel genoeg voorbij zijn. Ik kan niet wachten om met Oranje een nieuwe start te maken." AMSTERDAM - Zonder het te weten werd Ajax Bi veertien dagen geleden kampioen. Na afloop van een wedstrijd bij Sparta morste rechtstreekse concurrent FC Utrecht in Groningen twee punten de Bi onbereikbaar maakten. Bij terugkeer op De Toekomst vertelde Hans Bijvank het grote nieuws. Het was de bedoeling de enige bos bloemen die Ajax nog in huis had, aan aanvoerder Gerard Aafjes te overhandigen. Maar die was al naar huis. Waarna fysiotherapeute Erna Spil de gelukkige werd. Door Ger Stolk Afgelopen zondag kregen ook de andeTe Aja- cieden hun ruiker. Omdat er niemand krente rig wilde doen, kreeg de fysio nóg een bos bloemen. De dag was er dan ook naar, met Feyenoord als tegenstander. Want de Rotter dammers blijven een tegenstander die meer inspireert dan welke andere opponent dan ook. Ajax - Feyenoord leverde als gevolg van doelpunten van Ryan Babel (2) en Ferdi Elmas een riante 3-0 overwinning op voor de kam pioen van de eerste divisie B. Evenals bij de C-junioren het geval zal zijn, ontmoet Ajax Bi zaterdag 1 juni tijdens de Dinsdag 18 april 1967 Ajax wint de inhaalwedstrijd thuis tegen rode lantaarndrager Willem II eenvoudig met 4-0. De Amsterdammers tonen zich direct vanaf de aftrap een paar klassen beter, maar kunnen de eerste helft nog geen bres slaan in de hechte Tilburgse defensie. Na rust is het snel bekeken. Ajax scoort binnen 12 minuten vier keer. Zondag 23 april 1967 Ajax verliest verrassend in eigen huis van GVAV. Grote held bij de Groningers is Doel man Tonny van Leeuwen, die met onmoge lijke reddingen de doorgaans zeer produc tieve Amsterdamse voorhoede van scoren af weet te houden. GVAV-trainer Ludwig Veg kan zijn tranen niet bedwingen na de sensa tionele overwinning. Donderdag 27 april 1967 De Zuid Slavische voetbalbond dient een klacht in bij de UEFA tegen Ajax, omdat de Amsterdammers verdediger Velibor Vasovic niet willen afstaan voor de interland van Joegoslavië tegen West-Duitsland. Volgens de Oostblokkers is in het contract van de speler duidelijk een clausule opgenomen dat hij voor elke landenwedstrijd moet worden vrij gegeven. Ajax ontkent: „Daar is absoluut geen sprake van. Bovendien hebben we hem nodig met het oog de kampioenskansen van ons elftal", zegt secretaris Jan Westrik. Vrijdag 28 april 1967 In navolging van veel andere Nederlandse voetballers zoals Theo Laseroms en Co Prins denken de Ajacieden Frits Soetekouw en Cees de Wolf serieus aan een directe overstap naar Shell Jeugdvoetbaldag PSV. In de finale zal het kampioenschap van Nederland de inzet zijn. In zijn kampioenspraatje, na afloop van de wedstrijd, zinspeelde Kees Zwamborn er min of meer op, dat het karwei er dan pas écht helemaal opzit. Behalve de spelersgroep com plimenteerde Ajax' hoofd jeugdopleidingen de hele begeleiding, die met trainer Wim Kwakman aan het hoofd een prestatie van formaat heeft neerzette. De meest directe belagers van Ajax Bi waren dit seizoen FC Utrecht en Feyenoord. Aanvan kelijk zag het ernaar uit dat ook AZ hoge ogen zou gooien. De Alkmaarders begonnen het seizoen zelfs met een 1-5 overwinning op de Amerikaanse competitie. Zij komen nau welijks nog aan spelen toe in het keurkorps van coach Rinus Michels en beginnen warm te lopen na enthousiaste verhalen van Las eroms. Hun contract loopt nog door tot 1 juni en ze vragen daarom een gesprek aan met Jaap van Praag. De voorzitter ziet het niet zo'n vaart lopen: „Beide partijen hebben nog geen beslissing genomen." De vrouw van Frits Soetekouw laat aan De Telegraaf geëmotioneerd weten dat ze de Ajax. Bondscoach Ruud Kaiser was destijds bij dat duel aanwezig. Na afloop van de wed strijd tegen Feyenoord sprak hij zijn bewon dering uit, oveT de progressie van Ajax. Er zit tussen het Ajax van toen en het Ajax dat Feyenoord zondag over de kling joeg, een wereld van verschil. Kaiser: „Chapeau voor wat er dit seizoen weer op De Toekomst is ver richt. Ci kampioen, Bi kampioen en Ajax Ai gaat ook serieus voor de titel. Je bent als club erg goed bezig wanneer je je op zo'n erelijst kunt laten voorstaan. Ik heb uit dit Ajax Bi drie eerste jaars B-junioren voor het Neder lands elftal onder 16 jaar geselecteerd. In de selectie van Nederland onder 17 zitten ook nog twee Ajacieden." AMSTERDAM - Johan Cruijff is sinds vorige week Officier in de Orde van Oranje Nassau. Nederlands beste voet baller ooit kreeg de onderscheiding uitgereikt door staatssecretaris Margo Vliegenthart. Cruijff dankt de eretitel aan zijn 'langdurige verdiensten voot het voetbal en zijn maat schappelijke activiteiten.' Cruijff was com pleet verrast met de onderscheiding. „Ze hebben me toch weer te pakken gehad. Als ik het vooraf had geweten dan had ik ook mijn vrouw meegenomen. Dat was natuurlijk leuk geweest", aldus Cruijff. „Maar het kwam als een verrassing. Uiteraard ben ik er erg trots op." De Staatssecretaris van Sport onderscheidde Cruijff, die na het WK in 1974 al tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau was benoemd, tijdens de opening van het sportstimuleringsproject Oranjehorst in Amsterdam Zuid-Oost. Het project kwam mede tot stand dankzij een bijdrage van de Johan Cruyff Wellfare Foundation. Die orga nisatie gebruikte daarvoor de opbrengst van de Wedstrijd van de Eeuw, waarin het 'Oranje van de Eeuw' eind 1999 tegen een selectie van de beste buitenlandse spelers uit de vaderlandse competitie uitkwam. overstap totaal niet ziet zitten: „Ik wil het eigenlijk niet hebben dat Frits gaat. Wat moet ik daar in hemelsnaam met mijn kind aan? Marieke gaat net naar de grote school hier en hoe het daar in Amerika moet zou ik niet weten. Maar als hij gaat, ga ik natuurlijk wel mee", aldus mevrouw Soetekouw. De speler zeifis er ook nog niet uit. „Tenslotte ben ik nog in onderhandeling met twee Nederlandse clubs. Twee hele goede eredivi- sieverenigingen." Piet Keizer speelde in het seizoen '66/''67 28 wedstrijden en maakte daarin 11 doelpunten. Bloemen en hulde voor de Bi op De Toekomst.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 4