A A Het woord is aan de fans Harde sancties Ajax tegen supportersgeweld Chivu wil niet praten over vertrek HBSBBHhBmH! gr jaargang i Su| jportersverenig ing Ajax zie pagina 12 De Sponsor van De club UITGAVE VAN DE SUPPORT 18 APRIL 2002 AMSTERDAM - Internazionale, Juventus, Real Madrid, Manchester United en Parma werden de afgelopen weken allemaal genoemd als mogelijke nieuwe club van Cristian Chivu. De 21-jarige aanvoerder van Ajax reageert geprikkeld als de geruchten rond zijn eventuele vertrek bij Ajax teT sprake komen. „Ik word een beetje moe van die geruchten. Tot het eind van het seizoen wil ik er niet over praten. Overal lees ik dat ik bij Ajax zou willen ver trekken, maar dat heb ik nooit gezegd. Dat de kranten schrijven dat ik weg wil, bete kent niet dat het de waarheid is. Ik heb nog niet bedacht wat ik volgend jaar ga doen. Tot het eind van het seizoen blijf ik gecon centreerd op het winnen van het kam pioenschap en de Amstel Cup. Mijn manager weet dat hij me tot het einde van de competitie niet mag bellen als andere clubs belangstelling tonen. Ik heb het naar mijn zin in Amsterdam en wil bij Ajax prij zen winnen. Dat is namelijk waar het om gaat in het voetbal." Uitzinnig van vreugde bedanken de Ajacieden het publiek na de klinkende zege op PSV. De dubbel lonkt! ROTTERDAM - Dankzij de klinkende 0-4 zege op Sparta bleef Ajax koploper in de KPN Eredivisie. Met nog drie wedstrijden te gaan nadert de landstitel, beseft ook Ronald Koeman. Na afloop van de zege op Sparta legde hij duidelijk en helder uit: „Nog drie duels en we zijn er." De komende wedstrijden worden voor Ajax telkens finales, waarin de ploeg zeer geconcentreerd moet blijven. Want ook tegen Sparta kenden de Amsterdammers een moeilijke fase, waarin Fred Crim de ploeg op de been hield. Op Spangen maakten het duo Mido (drie goals) en Zlatan (één doelpunt en twee assists) het karwei uiteindelijk vakkundig af. Doot Arnout VeTzijl Ajax heeft nog twee thuiswedstrijden, tegen FC Utrecht en FC Den Bosch, op het pro gramma. Op de laatste speeldag volgt de uit beurt bij N EC. De voorsprong op PSV bedraagt één verliespunt, terwijl Feyenoord al vieT ver- liespunten achterstaat. Het bezetten van de tweede plaats, die kwalificatie voor de Cham pions League betekent, lijkt daarmee zo goed als zeker. Als 'toegift' speelt Ajax op 12 mei nog de Amstel Cup-finale tegen FC Utrecht. Met nog maar zo weinig duels voor de boeg is Ajax dus nog steeds in de race voor twee hoofdprijzen, een bewijs dat Ronald Koeman er in is geslaagd een winnende formule samen te stellen. Dat die inmiddels weer bestaat uit een opstelling met twee spitsen, neemt iedereen rond de Arena voor lief. Zowel tegen PSV als tegen Sparta weTkte het 4-4-2 prima. „Waarom zou ik het systeem veran deren als we er mee winnen", verklaarde Koeman. De trainer gaf toe dat een drie spit- sensysteem zijn voorkeur geniet, maar: „Het zou niet slim zijn dat nu toe te passen." ZLATAN Een opmerkelijke rol was weggelegd voor Zla tan Ibrahimovic. De Zweedse international verving een half uur voor tijd de licht gebles seerde Nikos Machlas. In de korte tijd dat hij speelde, bereidde Zlatan twee goals voor en nam hij er eentje zelf voor zijn rekening. Het Amsterdamse middenveld was stevig in han den van de bikkelaars Tomas Galasek en Jan van Halst. Achterin speelde Bergdolmo opnieuw foutloos en imponeerde Chivu. De Roemeen werd bejubeld dooT de trouwe aan hang die zich prima gedroeg. Met een „Chivu nog een jaar", zongen de fans van Ajax hun hoop uit dat de Roemeen ook volgend seizoen bij Ajax speelt. Meer op pagina 5. AMSTERDAM - „Misschien hadden we eerder onze stem moeten verheffen. De grens was immers al lang bereikt." Voorzitter Michael van Praag gaf donderdag 11 april aan dat voor Ajax nu écht de maat vol is. De ongeregeldheden in de Arena én bij de uitdu- els van Ajax moeten tot het verleden gaan behoren. Maar, zo stelde Van Praag met klem „de club kan dat niet alleen." Door Erol Erdogan De opvallende korte termijn maatregelen die bekend werden gemaakt hebben maar één doel: supporters zelf verantwoordelijk heid geven. Was het afgelopen zondag mis gegaan bij Sparta, dan hadden de fans niet meegemogen naar het uitduel tegen NEC op zondag 5 mei a.s. En zijn eT komende zondag ongeregeldhe den bij Ajax tegen FC Utrecht, dan wordt het thuisduel tegen FC Den Bosch zonder sup porters gespeeld. „Een man een man, een woord een woord", zei van Praag stellig. „De supporters hebben het nu allemaal zelf in de hand. We maken de sanctie vooraf bekend en niet achteraf. De ervaring leert dat supporters dat wel accepteren." Maatregelen rond Utrecht thuis en NEC uit zijn: Bezoekers die voor Ajax - FC Utrecht geen legitimatie kunnen tonen, komen het sta dion niet in. De seizoenkaart is dit duel niet overdraagbaar; Een alcoholverbod (in de bussen naar Nij megen én in de Arena zelf); Direct stoppenzetten van de kaartverkoop (bij thuisduels); Alle uitsupporters reizen via de Arena naar het treffen met NEC, er zijn geen opstapplaatsen verspreid over het land. FC Utrecht kunnen wij beschouwen als een uitwedstrijd", verduidelijkte Van PraagEr is recent te vaak iets misgegaan: „Dit seizoen is er bij zeven van de 22 thuiswedstrijden fors gevochten; dat gebeurde zelfs bij vriendschappelijke wedstrijden tegen AC Milan en Liverpool." Gevolgen van wangedrag kunnen voortaan dus immens zijn. Vooral omdat Ajax dan wel licht zonder supporters de laatste ontmoetin gen in de kampioensrace moet gaan spelen. En, een gewaarschuwd mens telt voor twee: „Ook de Amstel Cup-finale in De Kuip tegen Vervolg op pagina 3.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 1