Grieks Pasen Sterreporters bij Ajax - PSV KIDS CLUB-LEDEN MILAN EN ROGIER AJAX LlfE NUMMER 18 18 APRIL 2002 Ajax-FC Groningen 4-3 Marcel Stephan volgt vanaf vak 422 de thuiswedstrijden van Ajax. Op geheel eigen wijze geeft hij met zijn vakgenoten commentaar op de verrichtingen van Ajax en de toestand in de wereld. Woensdagmiddag zitten we op een tochtig terras van 't Loosje op de Nieuwmarkt. De gevoelens over de wedstrijd zijn gemengd, hetgeen vooral tot uiting komt bij het voorspellen van het resultaat. De één blijft bij z'n vaste uitslag: „Ik denk 2-0." Maar er is ook een aantal personen dat in het kader van het doelsaldo van Ajax 5-0,6- o en 4-1 voorspelt. Sommigen zijn er niet gerust op: „Als ik op TV hoor dat we nu alleen nog maar makkelijke wedstrijden krijgen, dan breekt mij direct het angst zweet uit. Die gasten spreken gebrekkig Nederlands, maar dit begrijpen ze wel. Je kunt er op wachten dat het vandaag al fout gaat, omdat de heren denken dat het een makkie is." Uiteraard wordt de mogelijkheid besproken om Ajax 2 vanavond op te laten draven: „Diehebben van overschat ting geen last." Via Ajax 2 komt het gesprek op de rellen: „Ik ben benieuwd of mijn stoeltje nog intact is en of we nog wat kunnen consumeren in de Arena." „Het is trouwens ongelofelijk dat SBS6, de hele week zenden ze van die reality tinnef uit, 112 weekend en dat soort rotzooi. Kunnen ze eindelijk een keer live zo'n uitzending brengen, dan lopen ze snel weg." Als de wed strijd begint, hebben de positivo's al snel door dat er vandaag niet aan het doelsaldo gewerkt gaat worden, ergo we staan al vrij snel achter. Pas na 33 minuten is er enige opwinding in positieve zin te bemerken, terwijl het dan al 0-3 had kunnen staan: „Die Zlatan presteert ook alleen maar onder totalitaire regimes." „Onzin, want onder Co was het ook niks!" In de rust wordt de verkiezing van Aja- cied van de Wedstrijd aangekon digd: „Mijn man is Machlas, dat is de enige waar ik me tot nu toe nog niet aan heb gestoord." „Machlas heeft alleen maar warmgelopen, hij heeft helemaal niet meege speeld." „Nee, precies." Als Machlas eindelijk invalt, betreedt hij strui kelend het veld: „Zie je, Nikos heeft Grieks Pasen nog in de benen." „Nee, Koeman heeft hem al veertig minuten laten warmlopen, hij zit nu al stuk." „Welnee, hij probeert Nikos Machlas en het Griekse Pasen. gewoon direct weer een penalty te versieren." Als Ajax op miraculeuze wijze toch nog 4-3 maakt, na con stant achter te hebben gestaan. gaan we opgelucht weg: „Nou ja, we hebben weer drie punten, het kan nog steeds." AMSTERDAM - Bij Ajax - PSV waren vorige week natuurlijk heel veel journalisten aanwezig. Tussen al die persmensen twee hele jonge voetbalkenners: Milan (9) en Rogier (8) Heins. Speciaal voor deze Ajax Life èn voor de Ajax Kids Club maakten zij een wedstrijd verslag. Door Anouk Klarenbeek Natuurlijk moesten de twee broer tjes uit Amstelveen zich - als hard werkende reporters - eerst goed voorbereiden op de spannende wedstrijd. De voorlichtingsafdeling van Ajax - dat zijn mensen die bij Ajax werken om de journalisten te want wij hebben betere spelers dan PSV." Uiteraard was Rogier, een trouwe Ajax-fan, het daar helemaal mee eens, al had hij - na het zien van de opstelling - toch best wat kritiek op zijn clubje: „Ik begrijp niet waarom Andy van der Meyde op de bank zit. Als ik Ronald Koeman was, zou ik Milan en Rogier Heins achter de grote tafel in de perskamer van Ajax. helpen - had voor de wedstrijd een mooi mapje gemaakt, met daarin héél véél informatie over Ajax en PSV. De Ajax kids lazen dat nauw keurig door en durfden daarna best te zeggen hoe zij dachten dat Ajax-PSV zou gaan aflopen. Milan: „Ik verwacht dat Ajax gaat winnen, Rogier zit even niet op te lettenmaar Milan houdt het spel goed in de gaten. Als je acht jaar bent, dan is zo'n perstribune toch wel héééél groot! hem in de basis zetten, want Andy heeft een supergoede voorzet." Keurig op tijd namen de kleine Aja- cieden plaats op de grote perstri bune en schreven het volgende ver slag: Voor de wedstrijd trappen de spelers ballen in de tribune. Fred Grim schopt de bal het allerhoogst. Er zijn meer Ajax-supporters dan van PSV. Dat komt doordat de wedstrijd in de Arena is. Ajax begint met de aftrap. Ze zijn het meeste in de aanval en zijn de beste club van de wedstrijd. Als PSV aan de bal is fluiten de Ajax-sup porters. We worden een beetje doof van al dat gefluit. Machlas kopt bijna raak. Mido heeft mooie acties. Mateja Kezman van PSV trapt John O'Brien onderuit. Waarom geeft de scheids geen geel? Want er was geen bal bij. De scheids is slecht, want Machlas verdient een penalty. Dat was in de 42e minuut. Precies in de laatste minuut voor de rust haalt André Ooijer onze Mido neer. Het is een zuivere penalty. André Bergdjflmo gaat hem nemen. Hij scoort en ieder een gooit zijn handen in de lucht. In de tweede helft speelt Aiax meer in de verdediging. PSV is nu meer in de aanval dan in de eerste helft. Dennis Rommedahl maakt bijna een goaL We dachten: Daar gaat ie. Steven Pienaar wordt gewisseld voor Yakubu. Dat is raar, want Pienaar is heel goed. Yes! Andy van der Meyde loopt warm. Hoera, hij komt er ia Koeman haalt Machlas eruit, maar dat is ook al fout want Machlas is goed. Ajax is nog steeds beter. Tomas Galasek scoort 2-0. Het hele stadion trilt. Eigenlijk had Mido hem al moeten maken, maar Galasek is ook goed. De voorzet van Van der Meyde was heel mooi. Daarna scoort Van der Meyde de 3-0. Hij dolt Waterreus, dat is leuk. Nu is het gebeurd met PSV. Aiax speelt nu in de finale tegen FC Utrecht en gaat zeker de beker winnen. Na afloop van de over winning snelden de Ajax-kids naar bene den om bij de kleedka mers met de andere journalisten op de spe lers te wachten. De Ajax-spelers vonden het maar wat leuk om hen te zien en Andy van der Meyde, Jan van Halst, Rafael van der Vaart en Ferdi Vierklau gingen met Milan en Rogier op de foto. Blij maar doordmoe kregen de broer tjes Heins nog een tasje met cadeautjes van de Ajax Kids Club, voordat ze snel naar huis reden. Wedden dat ze al op de achterbank in slaap zijn gevallen? Wil jij - net als Rogier en Milan - lid worden van de Ajax Kids Club? Overleg dan met jouw ouders en bel 020 - 311 74 44 of kijk op www.ajax.nl/kidsclub voor het inschrijfformulier. Andy van der Meyde is de grote held van de twee broertjes. Op de achtergrond wordt Jan van Halst door een collega geïnterviewd.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 13