immci Hersi: NAC wordt NEC ft/ s/ofi.. JPÊ 5 april 2002 nummer 17 Ajax Life Amsterdam - Middenvelder Youssouf Hersi komt het volgend seizoen op huurbasis uit voor NEC. De getalenteerde Hersi wilde graag verkocht worden aan een eredivisieclub als NAC, waar hij afgelopen seizoen onder trainer Henk ten Cate veel speelminuten kreeg. De Bredanaars konden de transfersom niet betalen en Hersi richtte zijn vizier op andere clubs, ook met het uitgangspunt verkocht te worden. Het werd uiteindelijk NEC, verkoop werd uiteindelijk verhuur. Voor Ajax is dit de meest ideale situatie, omdat Youssouf Hersi zo verbonden blijft aan de club eventueel na kortilnd seizoen terug kan keren in de hoofdmacht. En hij doet kracht en ervaring op iYi de hoogste afdeling van Nederland. Zo is Hêrsi ook volgend jaar toch weer een keer in de Arena te bewonderen. Iedere twee weken praat Ajax Life bij met een (oud-) Ajacied. Ditmaal met Michael Reiziger, die voor de interland tegen Spanje even in Nederland was. Michael, heb je het nog naar je zin in Barce lona? „Het is op dit moment natuurlijk balen dat ik op de bank zit, maar dat kan bij een club als Barcelona nu eenmaal gebeuren. Ik ga niet de hele dag met een zuur gezicht rond lopen, want daar schiet niemand iets mee op. Gelukkig heb ik een goede thuisbasis waarop ik kan terugvallen. Ik voel me enorm thuis in Barcelona." Is FC Barcelona te vergelijken met Ajax? „FC Barcelona met een andere club vergelij ken, is eigenlijk niet te doen. Natuurlijk heb ben zowel Ajax als Barcelona beide een mooie geschiedenis en spelen ze met dezelfde aanvallende instelling. Maar bui ten het veld, heerst in Barcelona een hele andere cultuur." Verwacht je dat Ajax kampioen wordt? „Ik volg Ajax natuurlijk nog op de voet; weet dat ze iets anders spelen dan toen ik er zat. Ik verwacht wel dat ze kampioen worden. Waarop ik dat baseer? Waarschijnlijk omdat ik gewoon een Ajax-hart heb!" Ajax C2 vijfde op de Blauwe Kei BREDA - „Pasen. Dat is een dag voor eieren eten en voetbaltoernooien zei iemand in Breda. Het was de vader van een spelertje van PSV, een man met humor. Hij zei: „Hoeveel voetbaltoernooien zouden er wel niet plaatsvinden als Pasen en Pinksteren op één dag zouden vallen? Door: Ger Stolk Sinds mensenheugenis zorgen de naam en de uitstraling van Ajax er voor dat er op De Toekomst - vanuit alle windhoeken - uitnodi gingen op de deurmat neerploffen om aan verschillende Paas-toernooien mee te doen. De eerste teams van de verschillende leef tijdsklassen gaan dan meestal de landsgrens over, terwijl de andere ploegen dichter bij huis blijven. Zo speelde Ai met Pasen in Düsseldorf, Ci in Oostende, Di in Lissabon en Ei in Gent. Ajax Life toog met Ajax C2 op Tweede Paasdag naar Breda om de daar vorig jaar gewonnen beker te verdedigen. Maar waar in 2001 Feye- noord in de finale met 2-0 werd verslagen, bereikte het team van Arnold Mühren dit jaar niet eens de kruisfinales. Het toernooi van amateurhoofdklasser Baro nie had een sterk deelnemersveld. Feyenoord en Ajax vaardigden hun C2 af en PSV, NAC en Willem II hadden zelfs combinaties van spe lers uit Ci en C2. De eerste divisieclubs RBC en WV alsmede gastclub Baronie traden aan met hun sterkste C-junioren. ROY TERUG Het was afgelopen maandag fantastisch mooi weer aan De Blauwe Kei, waar - in de stralende zon - de allerlaatste nieuwtjes wer den uitgewisseld. In de trant van: „Heb je 't al gehoord? Bryan Roy komt terug bij Ajax. Bryan gaat D2 trainen. Niet dat Maarten Ste kelenburg het slecht heeft gedaan hoor, want hij is kampioen geworden. Maar Maarten krijgt de Ci. Want Hennie de Regt gaat Haar lem doen, weet je!" Voetballend ging het minder voor de wind. Arnold Mühren zat voor het vertrek al slecht in zijn verdedigers. Maar toen ook de war- ming-up zijn tol nog eens eiste, bevatte zijn selectie uiteindelijk niet meer dan dertien aanvallend ingestelde spelers. Ondanks het gemis van Liesdek, Plak en Sabayo kwam C2 ongeslagen uit de poule. Maar gewonnen werd er evenmin in de wedstrijdjes die twee keer 12,5 minuut duurden. De uitslagen: PSV - Ajax 0-0, Ajax - RBC 2-2 en Ajax - NAC 0-0. De eerste vier plaatsen werden hierdoor onbereikbaar, zodat Ajax C2 voor de troost prijzen moest gaan. Na een 4-0-zege op Baro nie ontmoette C2 in de laatste wedstrijd - net als vorig jaar - de rivaal uit Rotterdam (foto). En opnieuw werd gewonnen. Na een 1-0-ach- terstand werd het 2-1 voor Ajax, dat hierdoor de vijfde plaats greep. Arnold Mühren: „Hoe wel we vorig jaar het toernooi wonnen, kan ik - gezien de omstandigheden - moeilijk onte vreden zijn. Mark de Boer raakten we ook nog eens kwijt. We hadden praktisch geen verde diger meer over." De trainer vind het nuttig om met C2 mee te doen aan dergelijke toer nooien. „Het is voor de spelers interessant weer eens andere tegenstanders te ontmoe ten. In tegenstelling tot Ci hebben wij geen Feyenoord in de competitie. Zoals het ook weer eens iets anders is om tegen clubs als PSV, Willem II en NAC te voetballen. In de com petitie hebben we in feite alleen aan de num mers twee en drie, Haarlem en Volendam, écht de handen vol. Dit soort toernooien biedt momenteel een goede gelegenheid gescoute spelers uit te proberen. We hadden er vandaag één bij van De Zouaven en ééntje van UVS." In de competitie stuurt Ajax C2 linea recta af op een evenaring van het succes van vorig jaar. Prolongatie van de titel ligt binnen handbereik. Dinsdag 4 april Arie Haan komt definitief naar Ajax. De club bereikt een akkoord over een eenjarig con tract met de 18-jarige Winschoter dat per 15 juli ingaat. Volgens De Telegraaf laat 'de weinig spraakzame Arie' de onderhandelin gen over aan zijn vader. Die stelt tijdens de besprekingen wel eisen. Zo moet zoonlief op kosten van Ajax de kweekschool af kunnen maken. Ajax gaat accoord! Zondag 2 april 1967 Net als vorige week moet Ajax het opnemen tegen aartsrivaal Feijenoord (zoals dat toen nog werd geschreven). Ditmaal betreft het geen competitieduel, maar de eerste ronde in de KNVB-beker. De klassieker wordt afge werkt in het Olympisch Stadion. Hoewel Feye noord zich een week eerder - ondanks het gelijke spel - de betere ploeg toonde, krijgen de Rotterdammers dit maal geen poot aan de grond. Ajax leidt bij de rust al met 3-0 en wint uiteindelijk met 3-1. „Bedankt voor het lesje", zegt Feijenoord-voorzitter Cor Kieboom na afloop tegen Jaap van Praag. Slechts 24.000 toeschouwers tonen belang stelling voor het duel. Bekervoetbal leeft in die dagen niet zo in Nederland. Typerend daarvoor is dat De Telegraaf de dag voor de ontmoeting vooral rept over het toegangsbe wijs voor de Europa Cup, die de uiteindelijke bekerwinst met zich mee brengt. Omdat Ajax al bijna kampioen is, denkt de krant dat de Amsterdammers de wedstrijd vooral zien als een oefenduel. Trainer Michels ontkent: „We gaan voor de dubbel ".klinkt het strijdvaardig. De volgende tegenstander voor Ajax in het bekertoernooi zal stadgenoot DWS zijn. aanvang ontsierd door problemen met sup porters. De belangstelling is enorm en het bestuur van Telstar krijgt het voor elkaar om 3.000 kaarten meer te verkopen dan waar voor op Sportpark Schoonenberg plaats is. Hierdoor nemen veel bezoekers plaats voor de afrastering. Scheidsrechter Van Oostrom wil niet eerder beginnen voordat de politie deze mensen heeft weggejaagd. Dit neemt de nodige tijd in beslag, waardoor het duel veel te laat begint. In de tweede helft is het opnieuw raak. Twee dronken toeschouwers stormen het veld op en veroveren de bal. Combinerend met elkaar proberen ze Ajax-doelman Gert Bals te ver schalken. De keeper stormt zijn goal uit en trapt één van de twee zatlappen bijna door midden. Deze verlaat hinkend en krimpend van de pijn het veld. De tussenstand van de topscorerslijst na deze wedstrijd is opmerkelijk. Drie Ajacieden gaan aan kop. Cruijff staat bovenaan met 25 goals, daarachter volgen Sjaak Swart en Klaas Nuninga, die respectievelijk 23 en 22 keer scoorden. Zondag 9 april Ajax wint in een matige wedstrijd eenvoudig Johan Cruijffzweeft hoog boven de Meergrond. Een voorzet van Sjaak Swart wordt door de jonge Ajacied met 0-3 bij Telstar. Het duel wordt al voor vol op de slof genomen. Een treffer leverde dit niet op, Ajax versloeg Feijenoord desondanks met 3-1. Arnold Mühren, trainer van Ajax Cz, wijst zijn pupillen de weg omhoog.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 4