De neefjes van de De Boertjes De Cler heeft zin in Ajax-PSV Toppers op Amsterdam Tournament Averij deBOUD'S INN Ajax Life nummer 17 5 april 2002 De gehele Ajax Adidas collectie 40% korting! vervolg van pagina i De organisatie van het toernooi is sinds 1999 in handen van The International Event Partnership (IEP). Het evenementenbureau uit Engeland en de directie van de Amster dam Arena bereikten dit voorjaar een akkoord over nog eens drie edities, te begin nen met het toernooi van dit jaar. Voor de eerste keer zullen de wedstrijden dit jaar plaatsvinden op vrijdag- en zondag avond. Voorheen waren donderdag en zaterdag de speeldagen. Met deze verschui ving hoopt de organisatie nog beter in te spelen op de wensen van het publiek, dat overigens voor dezelfde prijs als vorig jaar het toernooi kan bezoeken. Voor 25 euro kan al van een hele avond topvoetbal worden genoten. Het toernooi blijft groeien, maar de entreeprijzen blijven gelijk. Een WK zonder Oranje, het zal voor de lief hebbers deze zomer een vreemde gewaar wording zijn, maar met Manchester United, Barcelona en Parma als deelnemers, is de kans groot dat tijdens The Amsterdam Tour nament kersverse wereldkampioenen het veld van de Arena zullen betreden. De deel name van Ajax, op zijn eigen thuisbasis, is inmiddels vanzelfsprekend. De club was in alle toernooien present en sleepte in 2001 op een zinderende slotdag - met een 3-1 overwinning op Liverpool - zelfs de hoofd prijs in de wacht. De ploeg van Ronald Koe man krijgt steeds vaster vorm en zal onge twijfeld sterk aan de start van het nieuwe seizoen verschijnen. The Amsterdam Tour nament is dan een mooie krachtmeting. Het programma van The Amsterdam Tour nament 2002 ziet er als volgt uit: Vrijdag 2 augustus 19.00 uur FC Barcelona - Parma AC 21.15 uur AFC Ajax - Manchester United Zondag 4 augustus 18.30 uur Manchester United - Parma AC 20.45 uur AFC Ajax - FC Barcelona Manchester United zal in het toernooi een directe tegenstander van Ajax zijn, net als FC Barcelona. Het betekent (transfers daargela ten) een weerzien met Nederlanders als Ruud van Nistelrooij, Patrick Kluivert, Frank de Boer, Marc Overmars, Michael Reiziger en Phillip Cocu. En een ontmoeting met wereldsterren als Rivaldo, Juan Sebastian Veron, David Beck ham en Ryan Giggs. Om over al die andere kopstukken van Manchester United en Barce lona nog maar te zwijgen. Ook Parma AC mag met recht een gerenom meerde deelnemer worden genoemd. De club is pas sinds 1990 in de Serie A actief, maar won sindsdien wel drie Italiaanse en vier Europese bekers. Ook dit seizoen is Parma doorgedron gen tot de finale van de Coppa Italia. Het treft daarin Juventus. Hoewel vaak reserve, is Hidetoshi Nakata een blikvanger in de selec tie. De middenvelder is de Japanse hoop voor het aanstaande wereldkampioenschap. Heskey (Liverpool) en Carew (Valencia) in actie tijdens de vorige editie van The Amsterdam Tournament. vervolg van pagina 1 Twee tegentreffers, binnen slechts twee minuten, kwamen voort uit standaardsitu aties. Of, zoals de winnende coach Edward Sturing aangaf: „Ronald weet het: onze kracht komt vaak voort uit stilstaande situaties." Op de vraag of Ronald Koeman niet graag ook meer wilskracht in zijn eigen ploeg wenst, was het antwoord duidelijk: „Als ik dat er in wil brengen, moeten er tenminste elf spelers worden vervangen." Dat het ook voetballend de tweede helft niet lukte, lag volgens de trai ner-coach „vooral aan de voorste linie. Daar brachten ze te weinig. De bal werd niet lang genoeg vast gehouden. Na rust zijn Wam- berto en Andy van der Meyde geen enkele keer langs hun directe tegenstander geko men." Koeman weet dat er in het 'heden daagse voetbal meer wordt gevraagd dan alleen fraaie techniek en snelheid. Wils kracht, bijvoorbeeld. Jan van Halst, de Ajacied die dat zeker bezit, was met een ongelukkige actie verantwoor delijk voor de derde tegengoal. Zijn pass terug op doelman Fred Grim was te kort en Mbamba maakte dankbaar gebruik. Na het duel meldde Van Halst over de verloren wed strijd: „Het is stom dat we het zo weggegeven. Dat doet pijn. We zijn vooral in de problemen gekomen door standaardsituaties. We heb ben niet de kwaliteit om een wedstrijd rustig uit te spelen. We moeten de komende vijf duels vol aan de bak." Doordat Feyenoord thuis gelijkspeelde tegen RKC, bleef de averij nog enigszins beperkt, al heeft de concurrent één verliespunt minden Bij het ten perse gaan van Ajax Life was Ajax - FC Groningen nog niet gespeeld. Puntverlies kan Ajax echt niet verdragen om in de titelrace te blijven. LUTJEBROEK - Net veertien jaar waren Frank en Ronald de Boer, de tweeling uit Crootebroek, toen Ajax ze op de ledenlijst plaatste. Nu, achttien jaar later, lijven de Amsterdammers opnieuw een tweeling in. Dit keer uit Lutjebroek, een dorp dat tegen Crootebroek aanleunt. Jaap en Ruud Jong. Op zich al opmerkelijk, maar nog frappan ter is, dat Jaap en Ruud voile neven zijn van de 'De Boertjes' en zijn opgeleid bij dezelfde vereniging: De Zouaven. Er is een klein verschil. De De Boertjes waren één jaar jonger dan de broers Jong (15 jaar), toen ze de legendarische Voorland, achter De Meer in Amsterdam betraden. Inmiddels is dat geschiedenis; De Meer verdween en de Arena werd het alternatief. Op het fraaie complex De Toekomst zullen Jaap en Ruud zich moeten ontplooien. Het is Jaap en Ruud, niet andersom. Heeft niets te maken met de alfabetische volgorde. Jaap is op 19 maart 1987 acht minuten eerder geboren dan Ruud. En ze kwamen inderdaad ter wereld als neef jes van de toen nog niet zo beroemde twee ling. Want de moeder van Frank en Ronald de Boer, Gitta (geboren Neuvel), is een zuster van Ria, moeder van Jaap en Ruud. Voetbalscouts schreven de namen van Jaap en Ruud, de afgelopen jaren vaak in hun noti tieblokjes. De talenten vielen op. De tweeling had het geluk bij De Zouaven op behoorlijk niveau, Tweede Divisie, te voetballen. „We spelen in de Ci en zijn heel zwaar ingedeeld met onder andere Ajax C2. We hebben vorige week 2-2 gespeeld tegen Haarlem. Dat is een AMSTERDAM - Hoewel Tim de Cler enkele weken geleden zijn basisplaats verloor aan John O'Brien, steekt de linksback van Ajax goed in zijn vel. Reikhalzend kijkt De Cler uit naar de apotheose van de competitie en de bekerkraker tegen PSV: „Het is maar één wedstrijd. Winnen we, dan staan we in de finale." Doot Amout VeTzijl Tim de Cler miste een maand geleden de competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard vanwege een schorsing. John O'Brien nam toen de honneurs waar en voldeed zó goed, dat de Amerikaan sindsdien in de basis staat. De Cler: „O'Brien doet het uitstekend. Hij is van origine een middenvelder, zijn opbouw oogt daarom verzorgd. Verder is zijn balcontrole prima en verdedigend gaat het hem ook steeds makkelijker af. Ik besef dat het moeilijk voor me wordt om mijn basisplaats terug te veroveren. Maar ik blijf vertrouwen houden. John is een fijne gozer, ik kan goed met hem overweg. Natuurlijk heel goede prestatie. Al die clubs waar wij tegen voetballen hebben zes, zeven wissels. Wij hebben er net twee", vertellen de broers. DOORBRAAK Na een eerste proeftraining reageerde Ajax snel; de broers Jong mochten meteen met Ajax Ci mee naar een toernooi in België. De definitieve doorbraak kwam begin deze maand. De Zouaven C1 speelde op De Toe komst. Een delegatie van Ajax bekeek het duo nog eens en besloot dat de twee spelers een verster king zouden zijn. Op 18 maart werd het 'verhaal Ajax' nog eens met de tweeling besproken, waarna de club liet weten dat Jaap en Ruud maken we er wel eens geintjes over. 'He John, pas op hoor, ik pak je aan op de training'. Lachen natuurlijk, we kunnen goed met elkaar door de bocht." Je hebt dus begrip voor de keuze van Koeman? Ja. Ik sta niet meer in de basis omdat ik even een wat mindere periode had. Uit mijn omge ving kreeg ik complimenten, als zou ik lekker spelen, maaT zelf deelde ik die mening niet. De trainer evenmin, daarom probeerde hij John O'Brien op de linksachterplaats. En dat ging goed. Maar momenteel gaat het weer goed met me en voel ik me sterk. Het is wach ten op een nieuwe kans. En als die komt, dan moet ik me opnieuw zien te bewijzen. De con currentie is nu eenmaal groot bij Ajax." Je moet kiezen: Een basisplaats in Ajax 1 en derde worden in de competitie. Of als bankzitter de titel halen. Waar gaat je voorkeur naar uit? „Die eerste plek in de competitie. Met die schaal op het Leidseplein staan, dat lijkt me wel wat. Ik denk ook dat we kampioen wor den. Als je ons spel ziet, presteren wij over het algemeen iets beter dan Feyenoord of PSV. We volgend seizoen welkom zijn. „Een dag later waren we jarig. Kregen we van Ajax een shirt cadeau." De nuchterheid van Jaap en Ruud is teke nend. Net als die van Frank en Ronald. Het lijkt wel of ze van de Tecente ontwikkelingen niet koud of warm worden. De werkelijkheid is anders. Ajax is vooralsnog het hoogst haal bare, al genieten ze nog steeds na, van die paar dagen bij hun 'grote' neven in Barcelona, twee jaar terug. Hebben ze op het strand gevoetbald met Patrick Kluivert en Boude- wijn Zenden. Vooral Ronald ligt goed bij de tweeling Jong. „Die nam ons overal mee naar toe. Maar Frank is net zo aardig hoor. Hij had alleen wat minder tijd." En natuurlijk is de beroemde tweeling op de hoogte gesteld van de laatste ontwikkeling. „Barcelona is de volgende stap," reageerde Ronald de Boer op het telefoontje. Voorlopig denken Jaap en Ruud daar nog niet aan. Hoogmoed past niet bij het stel. Eerst maar eens zien hoe het bij Ajax gaat. (met dank aan Wim Kleine van het Noordhol lands Dagblad) zullen de resterende duels moeten winnen en hopen dat de concurrentie punten ver speelt. De sfeer in de selectie is goed, we wil len allemaal dolgraag kampioen worden en iedereen gaat daar ook voor. Volgend jaar in de Champions League, dat zou toch prach tig zijn? Maar eerst staat volgende week de halve finale van de Amstel Cup tegen PSV voor de deur. Ik kijk naar dat duel uit, ook al wordt het natuurlijk een loodzware wed strijd. Vorige week zondag, toen we in de competitiewedstrijd 1-1 speelden, hadden we het heel moeilijk tegen ze. Maar de finale is dichtbij." Aanbieding: aïaX~ Ajra spijkerjack vanaf maat 8,10,12,14, 16 en S t/m XXL oVinV) van€^63r5T voor €18,00 Ol \r Verzending door heel Nederland. o.a. trainingspakken, uit- en thuistenue, sweaters en vrijetijdsshorts Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 3