A A De maat is vol iLATfaiyyir Operatie Van der Vaart MI ïf i De Sponsor van f gp) De club Su| 3 po rte rs ve re n ig ing tien jaar zie pagina 12 Europese grootmachten op het Amsterdam Tournament 2002 i 9E JAARGANG 5 APRIL 2002 UITGAVE VAN DE' SUPPORTERSVERENIGING AJAX IN SAMENWERKING MET AFC AJAX ADVIESPRIJS: 1,60 WWW.AJAX.NL ARNHEM - Ajax verloor drie dure punten in de strijd om het kampioenschap. Puur op wilskracht en uit standaardsituaties kon Vitesse een o-i achterstand in 45 minuten ongedaan maken. Het is alweer de vijfde keer op rij dat Ajax in het Celredome verloor. Er werd na het duel gesproken van een 'Celre-syndroom'. Duelkracht ontbrak tijdens de tweede helft in Arnhem en Ronald Koeman weet dat dit element te weinig in deze selectie zit: „Als ik dat er in wil brengen, moet ik tenminste elf spelers vervangen." Door Erol Erdogan Ajax begon zeer behoorlijk tegen Vitesse. Door gewoon goed te voetballen en in de juiste posi ties te blijven staan, kwamen de Arnhemmers er amper aan te pas. Op Techts in de defensie stond Ferdi Vierklau, door de schorsing van Hatem Trabesli. John O'Brien bleef met een lies blessure in Amsterdam en Cristian Cbivu en Maxwell namen op links de achterhoede voor hun rekening. Yakubu stond als poortwachter voor de eigen defensie. In het eerste bedrijf waren bijna alle afvallende ballen voot de Gha- nees, die ook opbouwend sterk speelde. Zijn pass bracht Mido na een half uur in balbezit. Vasthouden van Ruud Knol zorgde dat de Egyp tenaar tegen de vlakte ging in het strafschop gebied van de geel-zwarten. André Bergdplmo, specialist, zette Ajax droog op voorsprong. GRIP Tot de rust en eigenlijk tot twintig minuten voor tijd was er voor Ajax bijna geen vuiltje aan de lucht. In de 54ste minuut klonk er gejuich op uit het vak met Ajax-fans. In de rust was er een onverkwikkelijk schouwspel te zien, waarbij stoeltjes over de hekken werden geworpen. Het Vitesse-vak naast de Ajax-aanhang retour neerde de stoeltjes net zo hard, waardoor er een gevaarlijk soort 'volleybal-met-stoeltjes' ont- stond. Het gejuich wat later had weinig met die onveTkwikkelijkheden te maken. Feyenoord kwam thuis o-i achter en dat was prima voor de stand op de ranglijst. Op het veld verloor Ajax zienderogen de grip op het duel. Met de komst van aanvaller Jhon van de Beukerink (what's in a name?) zette Vitesse druk. Met strijdlust en duelkracht beukte de thuisploeg richting het Amsterdamse doel. „Er was geen rust meer in de opbouw en we waren voorin onmachtig", analyseerde Koeman na afloop. „De zwakte van Ajax én de kracht van Vitesse zorgden voor deze nederlaag. Op dat soort momenten hebben wij spelers nodig die vertrouwen hebben en bal vast zijn. Anders komen wij in de problemen." vervolg op pagina 3 Volgens ons is er maar één remedie tegen deze terreur: het instellen van levenslange stadionverboden, een meldingsplicht en een locatieverbod. Dat laatste is een verbod om zich op te houden binnen een straal van drie kilometer van het stadion. Nog beter is het Engelse model. Wie wordt opgepakt na ongeregeldheden, kan een onvoorwaardelijke gevangenisstraf tegemoet zien van minimaal één jaar. De Nededandse politiek tTeedt al jaren niet op en laat de pro blemen over aan de clubs, politie en - niet te vergeten - de stewards in de stadions. Als we het allemaal willen, kan een wet aangepast worden. De SVA moet nu maar eens een daad stellen. Als er tussen de opgepakte 'fans'leden van de SVA zitten, dan zullen wij die zonder meer roy eren. Natuurlijk proberen wij Ajax bij te staan met eventuele acties richting de autoriteiten. Daarnaast beramen wij ons over hoe wij ons standpunt richting de politiek duidelijk kun nen maken. De veiligheid van de echte supporters staat voor ons voorop! AMSTERDAM - Met Manchester United, FC Barcelona, Parma AC en AFC Ajax heeft het Amsterdam Tournament ook in 2002 een topbezetting. De vierde edi tie van het unieke voetbalevenement wordt dit jaar - uiteraard in de Amster dam Arena - gehouden op vrijdag 2 en zondag 4 augustus. The Amsterdam Tournament heeft in de eer ste drie jaar van zijn bestaan naam gemaakt over de hele weTeld. Zo werd het tweedaagse evenement met vier volledige wedstrijden - een toernooi dat uniek is in deze opzet - vorig jaar in meer dan hondeTd landen recht streeks op televisie uitgezonden. Naar schat ting 350 miljoen kijkers waTen getuige van het toernooi. Dit jaar zullen de wedstrijden ook live in Japan, China en de Verenigde Sta ten te zien zijn. Het aantal toeschouwers dat in het stadion naar de wedstrijden is komen kijken, bedraagt na drie jaar 210.000. Met zulke getallen is The Amsterdam Tournament uitgegroeid tot één van de grootste (sport)evenementen van Nederland. „We vin den het zeer belangrijk dat Manchester Uni ted aanwezig is op een toernooi met zoveel aanzien", sprak Peter Kenyon, chief executive van Manchester United, niet voot niets. vervolg op pagina 3 AMSTERDAM - Rafael van der Vaart is dinsdag 2 april opnieuw geopereerd aan zijn rechterknie. Onderzoek toonde aan dat een tweede hersteloperatie aan de meniscus noodzakelijk was, waardoor Ajax het weer minimaal vier weken zon der Van der Vaart zal moeten stellen. Een tegenvaller, omdat het talent de eerste seizoenhelft zeer productief was voor de Amsterdammers en in de titelstrijd node wordt gemist. Rafael van der Vaart raakte aan zijn rechter knie geblesseerd in de tweede helft van de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk. Drie dagen na dat duel, op 13 februari, werd een deel van de binnenmeniscus operatief ver wijderd. Een paar weken geleden leek Van der Vaart weer bijna wedstrijdfit, maar de recente tegenslag gooide Toet in het eten. Ajax verloor van de Arhemse wilskracht. Van der Schaaf, Stefanovic en Diarra troeven Mido af (3-1 dus). Voor een interview met Mido zie pagina 7. Averij in Arnhem Al voor aanvang van de wedstrijd was het eTg onrustig, maar tijdens het duel heeft een grote groep vandalen zich ernstig mis dragen. Veel echte fans voelden zich zeeT bedreigd. Sommigen werden ook daadwerkelijk bedreigd. Normale bezoekers moes ten een veilig heenkomen zoeken om niet onder de voet te woTden gelopen. Dit gebeurde onder meer in de vakken 119 en 120. Na de wedstrijd vond een grote groep het nodig om de hoofdingang te bestormen en te probe ren het stadion in te komen. Het is te gek voor woorden! Het kan niet zo zijn dat normale supporters, bezoekers, medewerkers en niet in de laatste plaats de vele vrijwilligers de dupe worden van een stelletje vandalen. Naar aanleiding van de ernstige ongeregeld heden voor, tijdens en na de bekerwedstrijd tussen Ajax 2 en FC Utrecht is voor de Sup portersvereniging Ajax de maat vol. Het is te triest voor woorden dat zoge naamde Ajax-supporters het eigen nest bevuilen en 'hun' club zo voor schut zetten.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 1