DE TOEKOMST Positivo Eerste Ajax-titels zijn binnen Oom Klaas Extra bos bloemen Junior Ajax Life nummer 17 5 april 2002 Zaterdag 6 april: 10.00 uur: Ajax C2-0/14 (Tes) - Amstelveen HeemTaad C-i veld 3 10.00 uur: Ajax E2 - 0/10 Kon. HFC D-13 veldi 10.00 UUT: Ajax Fi - 0/09 Pancratius F-i veld 2 12.00 UUT: Ajax A2 - 0/18 CambuuT L. A-i veld 2 14.00 uur: Ajax Bi - 0/17 FC Volendam A-i veld 2 14.30 UUT: Ajax Ai - 0/19 PSV A-i veldi Zondag 7 april: veld 2 10.00 UUT: Ajax D2 - 0/12 FC Den Bosch D-2 11.30 UUT: Ajax Di - 0/13 FC Den Bosch D-i veld 3 12.00 uut: Ajax Ci-0/15 (Tes) - SC HeeTenveen C-i veld 2 Dinsdag 9 april: veld 2 15.30 uut: Ajax Ci - 0/15 Consadole 0/14 15.30 uut: Ajax C2 - 0/14 Consadole 0/13 veld 3 17.00 uut: Ajax B2 - 0/16 Consadole 0/16 veld 2 Woensdag 10 april: 17.00 UUT: Ajax D2-0/12 (Tes) - AZ D-i veld 2 Maandag 8 april: veld 3 20.00 UUT Ajax zat 2 Nieuwelingen ZateTdag 6 april: 12.30 UUT Ajax zat 3 ZCFC 2 veld 3 Betuttel-minister mevrouw Borst kon gerust zijn: het was helemaal geen echte fles cham pagne die de spelertjes van Ajax D2 na afloop van de wedstrijd tegen Blauw Wit Dl ontkurk ten. Kinderchampagne stond erop, maar spuiten deed de gazeuse als tien Romeinse Trivi-fonteinen bij elkaar. Nèt echt, merkte de spontane moeder van een Blauw Wit-speler- tje op. Het was ook in dit geval weer afwachten of het allemaal goed zou uitpakken. In hun zenuwen lukt het net kampioen geworden voetballertjes lang niet altijd de kurk van de fles te krijgen. Maar bij D2 hadden ze eT dit keer geen moeite mee. Daar gaat-ie! Toen fotograaf Paul Huf laatst overleed, stond het door hem vastgelegde aanvalskwartet Sjaak Swart, Klaas Nuninga, Johan Cruijff en Piet Keizer nog eens in volle glorie in alle kranten: Nostalgie pur sang! Als bestuurslid van Ajax treedt Nuninga, de oudste van het stel, af en toe nog wel eens publiekelijk op. Wie de mazzel heeft aanwezig te zijn op zo'n moment dat een van Ajax' jeugdelftallen kampioen wordt, kan hem in actie zien bij het uitreiken van de bloemen. De net als Arie Haan en Jan Mulder uit het Groningse Win schoten afkomstige Klaas Nuninga levert daaTbij ook nog vaak gratis advies. Zo van: „Als je nóg meer met je linkerbeen gaat oefe nen, benut je die kans die je nu miste vol gende keer wèl, kerel." Tekst en foto's Cer Stolk Vóórdat ze er bij Ajax Bi erg in hadden, was zaterdag 23 maart als gevolg van puntenverlies van de concurrentie - de eerste titel van het seizoen al weer binnen: die van de Eerste Divisie. Het team van trainer Kwakman treedt dus zaterdag 1 juni aan om het kampioenschap van Nederland. Het kampioenschap van Ajax D2, eerder die dag, was wèl gepland. Op sportpark Sloten werd de uitwedstrijd tegen Blauw Wit Di met 1-2 gewonnen. Bestuurslid Klaas Nuninga kon na afloop doen waarvoor hij was gekomen: de bloemen uitreiken! goed van pas. Geheel onverwacht werd Bi dezelfde dag ook kampioen. Dat zat zo: Bi won om half één dé uitwedstrijd bij Sparta met 2-3. „Wanneer worden we nou kam pioen, trainer?" hoorde Wim Kwakman na afloop één van de spelers vragen. Het ant woord kwam zo'n beetje neer op: „Met Pasen spelen we geen competitievoetbal, jongen. Daarna zijn we vrij. Op zijn vroegst zondag 14 april, schat ik. Maar dan moeten we wèl win nen." Winnen? De naaste rivaal FC Utrecht kwam daar die dag, in het om half drie begonnen duel met FC Groningen, niet aan toe. ledereen was er vooraf van uit gegaan, dat John van Loen en FC Utrecht Bi geen kind aan hun laag geplaatste tegenstander zouden hebben. Foutje! Het werd daar op dat Groningse sportpark Corpus den Hoorn 2-2. Dus toen de spelers van Ajax Bi, laat op de middag, uit de bus stapten op De Toekomst, hoorden ze dat ze kampioen waren gewor den. Het bosje bloemen, dat Hans Bijvank eer- deT die dag nog over had, ging prompt naar aanvoerder Gerard Aatjes. IJs en weder die nende zullen de anderen hun ruiker volgende week zondag ontvangen, als Ajax Bi speelt tegen Feyenoord Bi. Hans Bijvank had een bos bloemen over. 's Morgens was Ajax D2 kampioen geworden (foto). En wie in dit leven nooit rekening houdt met onvoorziene omstandigheden kan van een koude kermis thuiskomen, zo weten we allen. Die extra bos kwam deze keer extra Bij de KNVB hebben ze laatst een Oranjekaart ingesteld, voor iemand die eens iets positiefs doet. De vervelende gebeurtenissen op en om de velden worden door de pers immers vaak zó breed uitgemeten, dat een mens zich soms afvraagt of er helemaal niets sportiefs meer te vermelden valt. Natuurlijk is dat wel het geval. Het bondsblad Voetbal Totaal gaat er extra aandacht aan besteden en portretteert sinds kort maandelijks zo'n positivo. Als het aan mij ligt staat volgende keer de grensrechter van Ajax D2 (foto) erin. Tijdens de kampioenswedstrijd tegen Blauw Wit was hij de enige, die door had dat de bal de doel lijn achter de Ajax-keeper gepasseerd had. Hij stak zijn vlag op en bleef net zo lang staan tot de scheidsrechter - zo'n type dat de midden cirkel de hele wedstrijd niet uitkomt - naar hem toe kwam en vroeg wat er aan de hand was. Zo kwam Ajax D2 in de kampioenswed strijd tegen Blauw Wit met 1-0 achter. Eerlijk heid duurt het langst, of niet soms? „Die bal was een heel stuk over de doellijn geweest", zei de grens. „Ik kon écht niet anders doen dan mijn vlag opsteken." Op De Toekomst weet iedereen het, maar bij uitwedstrijden baart hij vaak groot opzien. Wanneer Danny Blind, als bekende Nederlan der, bij een pupillenwedstrijd langs de lijn staat, stoten de mensen elkaar regelmatig aan. Zo van: wat komt die nou doen hier? Het antwoord is simpel; net als al die duizen den andere vaders in Nederland, komt Blind senior dan naar Blind junior kijken. Het gaat om Daley, linksbenige aanvoerder van Ajax D2, die op de foto uiterst geconcentreerd een duel aangaat,tijdenshetkampioensduel met Blauw Wit dat Ajax met 1-2 zou weten te win nen. (Frommel-) doelpuntenmakers namens Ajax op Sportpark Sloten waren Tommie Overtoom en Jenero Zeefuik. 7^,

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 11