'Concurrentie maakt me sterker' I HJflCIEÏ HATEM TRABELSI Ajax Life nummer 16 21 maart 2002 r<* HARDWERKEN Na de teleurstelling in de Afrika Cup volgde - eenmaal terug in Amsterdam - een tweede tegenvaller voor de Tunesiër. Ronald Koeman gaf voor de positie van rechts back aanvankelijk de voor keur aan Ferdi Vierklau en Johnny Heitinga. Trabelsi, die onder Co Adriaanse vaste keus was, werd onder Ronald Koeman plotseling derde keus. „De trainer heeft mij geen uitleg gegeven, maar dat vind ik niet erg. Het is normaal dat er concurrentie is, want dat maakt je alleen maar sterker. Ik kon en kan niet meer doen dan m'n best; ik probeerde zo goed moge lijk te spelen. De trainer bepaalt wie hij opstelt. Koe man is een goede trainer, maar dat vond ik van Adri aanse ook. Iedere coach heeft zijn eigen manier van wer ken." AMSTERDAM - Als gevolg van deelname aan het toernooi om de Afrika Cup miste Hatem Trabelsi de voorbereiding van Ajax op de tweede seizoenshelft. De 25-jarige Tunesiër raakte daardoor tijdelijk zijn basisplaats kwijt, maar inmiddels is hij al weer niet uit Ajax 1 weg te denken. Door Daan Schippers Al vanaf het begin van het seizoen had Trabelsi geen aanpassingsprobleem bij Ajax. Samen met Mido was Hatem Trabelsi de enige Ajacied die in januari de kleuren van zijn land verdedigde tijdens de Afrika Cup. Mido keerde direct terug na de uit schakeling van Egypte, maar de terugkeer van Trabelsi liet op zich wachten. Hij meldde zich pas een week na de eliminatie van Tunesië in Amsterdam. „Het was een zwaar toernooi en ik was na de uitgescha- keling erg moe. Van mijn manager had ik begrepen dat ik nog even in Tunesië mocht blijven om te her stellen. Een misverstand. Na terug komst heb ik een gesprek gehad met Leo Beenhakker en waren alle problemen de wereld uit." Het toernooi verliep erg teleurstel lend voor Tunesië, dat de voor ronde-poule met Senegal, Egypte en Zambia niet overleefde. „We hebben een slechte voorbereiding gehad. De trainer (Henri Michel, red.) werd pas één maand voor het toernooi aangesteld. Mede daar door hebben we te weinig tijd gehad om als team naar elkaar toe te groeien. Bovendien speelden we slechts twee oefenwedstrijden, tegen Liberia en Kameroen. Dat was uiteraard niet voldoende. Ook waren de omstandigheden in Mali, waar het toernooi gehouden werd, verre van ideaal. Het was er veertig graden en de velden waren erg slecht. Nee, de omstandigheden in Mali waren aanmerkelijk veel slechter dan ik gewend was uit Tunesië." Trabelsi wil niet te lang stil blijven staan bij de slechte prestaties van zijn land. „Het is normaal dat iedereen teleurgesteld was. Boos zelfs, want ons fans hadden vooraf veel van ons verwacht. We hadden ons immers voor het Wereldkam pioenschap gekwalificeerd. De technische staf en de spelers zijn werkelijk door iedere Tunesiër bekritiseerd. Het enige wat we nu nog kunnen doen, is gaan werken aan het WK in Japan en Zuid-Korea. Het is te hopen dat we daar beter presteren." f Sneller dan verwacht ver scheen Trabelsi - het was voor de wedstrijd tegen Feye- noord - weer in de basis; een rentree die mede was veroor zaakt door de enkelblessure van Vierklau en de kniebles sure van Heitinga. Het werd een groot succes. Zoals van ouds denderde hij langs de lengte-as van het veld en hield Feyenoord-talent Robin van Persie eenvoudig in bedwang. „Door blessures van anderen kreeg ik een nieuwe kans. En die heb ik gegrepen. Zo gaat dat nou eenmaal in de voetballerij, het is het resultaat van m'n harde wer ken. Ik bleef me voor honderd pro cent inzetten, zodat de trainer niet meer om me heen kon." Mocht Ajax de kampioensschaal aan het eind van het seizoen omhoog gaan houden, dan wordt dat de eerste keer dat Trabelsi een Trabelsi gaf Anthony Lurling van SC Heerenveen geen Vans. „Maar voorlopig, richt ik me echter op Ajax en wil ik met de club prij zen winnen. Ja, natuurlijk ben ik bang dat het Tunesië straks in Japan net zo vergaat als tijdens de Afrika Cup. We hebben gelukkig nog even de tijd voordat het WK begint." kampioenschap op zijn naam schrijft. „Ik hoop van harte dat we kampioen worden, al zal het erg moeilijk worden. Ajax, PSV en Feye- noord zijn alledrie erg sterk, maar ik denk - zeker ook na de winst op Heerenveen - dat Ajax dé favoriet is. We hebben een solide, sterk team en zitten mentaal erg goed in elkaar. We zijn in een periode, waarin alles beslist gaat worden. Heerenveen is inmiddels achter de rug en andere belangrijke partijen staan voor de deur... PSV, Vitesse, FC Utrecht. We moeten blijven win nen, gewoon de situatie van wed strijd tot wedstrijd bekijken." BANG In tegenstelling tot zijn Neder landse collega's, is voor Trabelsi in mei het seizoen nog niet afgelo pen. Na afloop van de Nederlandse competitie staat het WK in Japan en Zuid-Korea voor de deur. Tune sië speelt zijn wedstrijden in de Japanse groep H, respectievelijk in Kobe, Oita en Osaka. Sowieso wordt het voor de Noord-Afrikanen een Japanse aangelegenheid, want naast Rusland en België is de mede-organisator de derde tegen stander in de poulewedstrijden. „Ik weet erg weinig van Japan; niet van het nationale elftal en ook niet van het land zelf. Het is anders dan Afrika of Europa, ze hebben er andere gewoontes en een andere manier van leven. Nee, ik vind het niet erg zo lang van huis te zijn, ik ben professional; het is gewoon mijn werk." WK Vorige week speelde Tunesië in een eerste oefenwedstrijd tegen Zuid- Korea, de andere mede-organisa tor van het WK. Het werd 0-0. Tra belsi was er niet bij. „De spelers van Europese clubs waTen niet geselec teerd, iedereen had verplichtingen bij zijn eigen club. Dat was ook de reden dat ik niet meespeelde tegen Zuid-Korea, want normaal ben ik vaste keuze. Niet honderd procent zeker natuurlijk,het hangt ervan af hoe ik bij Ajax presteer. Er is een groep van 24 a 25 spelers waar de trainer uit kiest. Eind maart, in de oefenwedstrijd tegen Noorwegen in Tunis, hoop ik er wel weeT bij te zijn." De voorbereiding van het Tunesi sche nationale elftal is dus in volle gang. „Ik hoop dat de voorberei ding op het Wereldkampioenschap beter verloopt. We hebben een aantal spelers dat bij goede clubs speelt. Ik reken er dus op dat de resultaten op het WK beter worden dan ze tijdens de Afrika Cup waren. We hopen de eerste ronde te over leven."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 7