supporters vereniging Ajax Vier het feest mee SVA viert feest Nog drie weken! Epileptiekos HIDE We hebben een spits! I 21 MAART 2002 NUMMER 16 AjAX LIFE De Supportersvereniging Ajax viert op 9 mei 2002 haar tienjarige verjaardagfeest in de stad van Ajax Amster dam. Het feest heeft een Amsterdams karakter, met Amsterdamse artiesten en allerlei leuke spelletjes. De Ajax-supporters, de Ajax-selectie en de technische staf zoTgen samen voor een onvergetelijke avond. Zorg dat je er snel bij bent, want er zijn maaT 2500 kaarten beschik baar. Entreebewijzen zijn te reserveren door een e-mail te sturen naar organisatie@svajax.nl vermeld naam, adres, woonplaats en het jaartal dat je lid bent geworden van de supportersvereniging Ajax. Natuurlijk is het stu ren van een briefkaart naar antwoordnummer 615,1100 VE Amsterdam ook mogelijk. De entreekosten zijn 3,- voor leden en 7,- voor niet leden en voor alles geldt op=op. Verzeker je van een kaart en reageer snel. MM Weet u het nog ,13 mei 1992, een bruisend Olympisch Stadion maakt zich op voor de return van de UEFA cup finale Ajax - Torino. Na een goede uitgangspositie in de uitwedstrijd moest het thuis gebeuren. Het lukte! Na een spannende wedstrijd bleef het uiteindelijk 0-0. De UEFA cup kon naast de andere Euro pese trofeeën geplaatst worden. Op diezelfde avond was er nog een heugelijk feit te melden, de oprich ting van de officiële Supportersvereniging Ajax. Michael van Praag ontving het lidnummer één en vele Ajacieden volgden zijn voorbeeld. Tot op heden is de Supportersvereniging Ajax de grootste van Neder land en behoort tot één van de grootste van de wereld en dat al 10 jaar lang. Dit feest willen we delen met al onze supporters. Daarom... Een aantal keren wordt een feeste lijk programma in het land opge voerd. Het programma heeft een echt Ajax karakter. Het pro gramma begint met beelden van de legendarische wedstrijd 0-0 Torino, vervolgens worden we ver- 10 april 2002 District Noord 29 april 2002 District Midden 1 mei 2002 District Belgie Almelo Preston Palace Druten Agoratheater BTasschat Dans-feest Spillemaeckes Over 21 dagen sluit de inschrijving voor de ledenraadverkiezing. Heb je niet gereageerd, dan doe je niet mee. Dus nog één keer doen wij een dringend beroep op jullie. Leden van de Supportersvereni ging Ajax laat je hoTen, bepaal het beleid mee van onze vereni ging en zet je in voot je achter ban. HOE STEL JE JEZELF KANDIDAAT Stuur voor 6 april een aanmel- dingsbrief naar de Supporters vereniging Ajax, t.a.v. de verkie zingscommissie, met daarin een korte beschrijving van jezelf, wie je bent, wat je doet, je leeftijd en natuurlijk wat je speerpunten zijn als je wordt gekozen. Vergeet niet een zo goed mogelijk gelij kende pasfoto mee te sturen, jouw tekst en pasfoto worden gebruikt in Ajax Life 20 (eind mei). In deze Ajax Life worden alle kandidaat leden raadsleden voorgesteld en een geldig stembiljet bijgesloten voor alle stemgerechtigde leden van de Supportersvereniging Ajax. In Ajax Life 1 (augustus) wordt de uitslag van deze ledenraadsverkie zing bekend gemaakt. Als je genoeg stemmen hebt weten te vergaren en gekozen bent in onze ledenraad, zal je officiële installering als ledenraadslid plaatsvinden in de eerste leden raadsvergadering, deze vergade ring wordt in september gehou den. Voor meer informatie kun je ook bellen met Ko Brouwer (verkie zingscommissie): 035-5420991 LAAT JE STEM HOREN. Aanmeldingsbrieven kun je stu ren naar Supportersvereniging Ajax T.a.v. de verkiezingscommissie Postbus 22944 1100 DK AMSTERDAM. Ajax - De Graafschap 4-0 Marcel Stephan volgt vanaf vak 422 de thuiswedstrijden van Ajax. Op geheel eigen wijze geeft hij met zijn vakgenoten commentaar op de verrichtingen van Ajax en de toestand in de wereld. Bij binnenkomst in café Leentje is het al een drukte van belang; Bert K. is terug van ziekenland en Job is terug uit Thailand: „Volgend sei zoen gaat mijn kaart in de verhuur, ik ga na de zomer weer terug!" De discussie gaat over Thailand, omgebouwde vrouwen en het feit dat Job in plaats van z'n huwelijks reis ditmaal op scheidingsreis naar het verre oosten is gegaan. Uiter aard komt Pim Fortuyn ook ter sprake: „Het schijnt dat Pim een lijst, zoals rond een schilderij, op z'n kont heeft laten tatoeren. Dat is echt handig voor lijstduwers!" „Mare Overmars schijnt ook lijst duwer te worden, hij heeft gezegd dat hij pal achter Pim staat." In de Arena horen we in de gang al een optreden, verzorgd door La Bas tille, het geluid is zo hard dat het Ben Cramer lied een nieuwe titel krijgt: „Hij was maar een clown, maar nu is hij doof." Voor de wed strijd wordt er een moment van stilte voor VeliboT Vasovic gehou den, Bert W: „Er worden drie minu ten stilte gehouden." Michaël: „Dat was de tijd die Vasco nodig had om een bal onder controle te krijgen." Als de wedstrijd begint en Machlas Ajax - SC Heerenveen 2-0 na zes minuten het strafschopge bied induikt, is het ons duidelijk: „Ajax krijgt vandaag geen penalty. Pas als er eentje ligt opgebaard, de technische recher che een uitgebreid sporenonder zoek heeft gehouden, Peter R. de Vries er ook al bij is geweest en een kruis wordt geplaatst, dan komt de scheidsrechter over een maand een krans leggen met op het lint de tekst dat hij misschien toch een penalty had moeten geven." Ook komt het nakende afscheid van Fred Grim aan de orde: „Wat geven we Fred als afscheidskado?" Bert W: „Een ach teruitkijkspiegel." Johnny: „Of een dode-hoek spiegel." Als Machlas wederom een duik in het strafschopgebied neemt: „Wat is vallende ziekte in het Grieks?" „Epileptiekos." Gedu rende de wedstrijd blijkt Machlas het scoren volledig verleerd te zijn, zelfs nadat een verdediger van de Graafschap het voordoet komt het Grieks drama niet tot scoren. Michaël: „Nikos mag toch ook wel eens een mindere dag hebben?" rast met de andere Michael van Praag en andere Ajacieden. Dus kom en vier met ons mee! Ga nu een kaartje halen bij het desbetreffende locatie. Kosten zijn 2,- voor leden en 4,- voor niet leden. 'Daar hebben we lang op moeten wachten, maar nu is hij er.' Elf uur, zondagmorgen, we begin nen er aan te wennen om met kof fietijd al café Leentje binnen te strompelen. Bert W: „Hebben jullie dat gisteren gelezen in Het Parool? AC Milan wil Zlatan, maar Ajax wil hem niet laten gaan." „Nou, ik breng hem desnoods achter op de fiets naar Milaan en dan doe ik er nog een strik om ook!" „Ja, zelf als de Gotthart tunnel dicht is, dan mag hij achter op mijn opoe fiets over de BTenner Pas." In de Arena, als de Ajax-spelers bij de entree een aantal ballen in de tribune trappen, valt op dat Mido niet eens de tri bune haalt. De bal dwarrelt de gracht in. Michaël: „Maar ja, die heeft nog pijn in zijn been van het gas geven in zijn nieuwe Ferrari." De wedstrijd golft op en neer, Heer enveen begint sterk maar stuit op Fred 'achteruitkijkspiegel' Grim. Ook Ajax krijgt kansen, maar de bal wil er niet in: „Het is wel opval lend dat Mido gewoon blijft staan, en hij kan nog koppen ook." Op een gegeven moment krijgt iemand achter ons telefoon: „Wat zeg je? 1-0? Jongens, het schijnt dat Ajax op Canal Plus met 1-0 voorstaat, daar ging die bal van Mido eT wel in!" „Heeft die vTiend van je een breedbeeld TV of zo? Het schijnt dat je dan veel meer ziet." In de categorie bijnamen zijn we ook weer in vorm: „Hoe heet die spits van Heerenveen? Galbak?" En na een dubieuze beslissing: „De scheidsrechter vandaag heet Dramahaar." Na een kwartier heeft Mido al twee bui ten buitenspel gestaan: „Ja, laat hij zich niet steeds vallen, staat hij weer constant buitenspel." Op het moment dat we in discussie zijn over Van der Meyde, die nu hij een nieuw contract heeft getekend, niet echt goed is, laat de nummer 7 een Beckham-voorzet los. Mido kopt raak. We zijn totaal gelukkig, helemaal als Mido in de tweede helft nogmaals scoort: „We heb ben een spits! Daar hebben we lang op moeten wachten, maar nu is hij er." „Ja, misschien moeten ze allemaal een Ferrari kopen, goed voor je zelfvertrouwen." Direct na de goal wisselt Heeren veen, Denneboom komt er in: Ja, Foppe dacht als volgt: als Ajax een spits heeft, dan heb ik een Denne boom."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 12